czwartek, 6 marca 2014

3% cashback w Alior jako alternatywa do konta z premią


Gdzie zatem warto przenieść wynagrodzenie od naszego pracodawcy? BGŻ przez 3 lata było na tym polu zdecydowanie bezkonkurencyjne i wszystkie oferty we wszystkich bankach jakie przyszło mi opisywać na tym blogu, w żadnym przypadku nie przebiły swoją atrakcyjnością 1% premię, nawet po wprowadzeniu ograniczeń.

Niestety BGŻ ma zostać przejęty przez całkowicie bezbarwny Paribas a fuzje i przejęcia nigdy nic dobrego nie wróżą klientom mniejszego banku. Pierwsze zmiany już zaczynają być widoczne i jak zwykle w takim przypadku należy się ewakuować tak jak było w przypadku Polbanku czy Kredyt Banku.

Omawiany wczoraj Credit Agricole to raczej propozycja dla zwolenników Toto Lotka a nie wyjadaczy wisienek. Ciekawszą propozycją wydaje się Alior Bank, który wraca do nagradzania przelewania wynagrodzenia do banku z melonikiem.


Niedawno było głośno o końcu cashbacku z którego coraz więcej banków zaczyna się stopniowo wycofywać. Głośnym echem szczególnie odbiło się zakończenie premiowania w Alior Sync. Tata też zaniechał swojego premiowania 5% cashback na koncie rozsądnym.

Trochę za mało by było opłacalne


A jednak oferta wraca, choć dziś już z nieco okrojonej wersji, bowiem zwrot za zakupy jest mniejszy o 2 punkty procentowe. Jakby nie patrzeć obecne 3% to dokładnie tyle samo ile w latach swojej świetności oferował Millennium na Dobrym Koncie.

Do konta Alior dokłada bezpłatne bankomaty we wszystkich bankomatach w Polsce i zagranicą. Dla osób potrzebujących z jakichś powodów gotówkę może to być atut, skoro korzystanie z bankomatów stało się ostatnio problematyczne, ze względu na stosowanie licznych opłat. Mam wiele kart płatniczych i przyznam się, że nie wiem, które z nich pobierają opłaty.

Nie jest to jednak ważna informacja z mojego punktu widzenia, gdyż praktycznie wszystkie transakcje dokonuję bezgotówkowo. W skrajnym przypadku zaś wystarczy wiedzieć o jednej darmowej karcie i w razie potrzeby ją właśnie używać, a do takich należy jeszcze z pewnością Credit Agricole.

Niestety aliorowskie konto nie jest bez wad. Za kartę zapłacisz tutaj 5 zł, a więc trzeba liczyć się z tym, że zysk z wydania blisko 170 zł pójdzie na opłatę za kartę. Dopiero większe zakupy będą pracowały na naszą korzyść.

Drugą wadą jest ograniczenie cashbacku tylko do sklepów spożywczych, marketów oraz hipermarketów. Nie liczą się zatem przykładowo zakupy w Obi, stacjach benzynowych czy aptekach. Co więcej sprawę praktycznie przekreśla Getin Online, gdzie mamy aż 10% cashback za takie same zakupy, przy tańszej karcie za którą zapłacimy o ponad złotówkę taniej. Tutaj zatem wystarczą już zakupy za 40 zł by opłata za kartę się zwróciła.

Druga opcja jest mniej atrakcyjna


Alior za przelewanie wynagrodzenia oferuje jeszcze inne konto o nazwie po prostu osobiste. Bonusem ma być w tym przypadku pakiet assistance oraz concierge. To jednak całkowicie mija się z celem, gdyż taki pakiet praktycznie darmowo oferuje Credit Agricole.

Podsumowując konto aliorowskie ma lepszą konkurencję, która wcale nie wymaga przelewania wynagrodzenia od pracodawcy. W dalszym ciągu zatem nie warto wracać do Aliora, który odkąd wycofał się z lokat na 6,20% z możliwością zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek praktycznie nie zaproponował nic godnego uwagi.

 Ciąg dalszy: Limit w koncie w Eurobanku z wartością dodaną czyli następca konta z wiewiórkami

20 komentarzy:

 1. karta Aliora to MC czy VISA, chodzi o to czy można w hipermarkecie wypłacić pieniądze przy kasie i mieć naliczony zwrot 3%?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłoby najlepiej połączyć promocje? Myślę o czymś takim:
  - wynagrodzenie do Aliora, tam kartą płacić 1100zł/m-c; da to zwrot 33zł, minus opłata za kartę: zysk netto 28
  - przelać 1000zł do Getinu i zrobić zakupy za 400zł aby uniknąć opłaty za konto; dostaniemy zwrot 40zł odjąć 3.99 za kartę: 36.01 zysku netto.
  Łącznie za płatności na 1500zł dostajemy z powrotem 64 zł, czyli cashback na poziomie 4.26%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1500 zł za zakupy co miesiąc???
   O ile działa cashback w kasie sklepu to tak. W getinie działa na pewno, ale czy w Alior Banku ?

   Usuń
  2. To był mój pomysł, dopiero po napisaniu się nad tym zastanowiłem. Alior chyba tego nie obsługuje więc pomysł odpada :/
   Ale mam inne pytanie - na stronie Getinu odnośnie tanich zakupów jest coś takiego: "Do promocji można przystąpić od 7 października 2013 r. do 31 marca 2014 r., z zastrzeżeniem, że liczba kart w promocji jest ograniczona do 5 tys. sztuk. Czas trwania promocji dla Uczestnika nie będzie krótszy niż 12 miesięcy."
   Gdzie można sprawdzić czy ten limit 5000 kart jest już wyczerpany?

   Usuń
  3. Przypuszczam że na infolinii

   Usuń
  4. - przelać 1000zł na ko/lokatę zysk netto 1000.

   Usuń
 3. Mamy jeszcze konto w GetinBanku z kartą TanieZakupy i 10% premii za zakupy w spożywczakach i na stacjach paliw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś wie gdzie się można dowiedzieć czy te karty TanieZakupy są jeszcze dostępne? Miało ich być 5000, od października mogło się to już skończyć...

   Usuń
  2. 01.03.2014 jeszcze były - w tym dniu złożyłem wniosek konto

   Usuń
  3. Takashi --> może w Getin Online?

   Usuń
  4. 5.03.2014 też jeszcze był bo bez problemu złożyłem wniosek

   Usuń
 4. mnie trzyma w aliorze bardzo fajny, intuicyjny system internetowy, do tego mam jeszcze w sync zwrot za zakupy do końca miesiąca i 10przelewów natychmiastowych, co skrzętnie wykorzystuję. Przelewy między aliorem a sync też przechodzą natychmiast. 1000zł w marketach to lekko wykręcam, rodzina 30s, teraz już będzie 4, getin używam na stacji, w ostateczności w markecie, system internetowy beznadziejny, warto mieć oba konta ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja czekam póki co:) dziś sync zmienia się być może w ...T-mobile

  OdpowiedzUsuń
 6. Hehe Sync podobno znika, ma go zastąpić tmobile czy cuś.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od siebie polecam konto w Toyota gdzie dają 8% zwrotu za paliwo. Warunek przyznania premii dość łatwy do spełnienia. Ostatnio odpisali mi na zapytanie, że wliczają się w to również transakcje internetowe (czy jest to prawdą okaże się w połowie marca). Premię za luty już dostałem.
  Minus taki, że konto nastawiona dla tankujących, gdybym nie robił zakupów paliwo to mało atrakcyjne, ze względu na token, chociaż ten ma tą zaletę, że jest o wiele bezpieczniejszy niż dostawianie smsów. Tylko kto w dzisiejszych czasach chodzi z tokenem po mieście ? Z tego względu konta raczej jako uzupełnienie do innego głównego. Konto główne mimo wszystko ma Sync. Podstawowe produkty za darmo i dość szeroki wachlarz dodatkowych usług.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki sposób chcesz zakupić paliwo przez Internet? Chyba że chodzi Tobie o spełnienie warunku 3 transakcji po 39 zł na 1 transakcję paliwową.

   Usuń
  2. No tak, miałem na myśli 3 transakcje wymagane do spełnienia warunku zwrotu 8%.
   Rocznie mam zamiar wyciągnąć około 300-400zł. Do tego karta CitiBank i od banków dostajesz 500-600zł :)

   Konto Toyota ma ogromną wadę. Posiada token, więc jest mało mobilne, ale za to bezpieczniejsze.

   W tym roku dla mnie Toyota to numer 1.

   Usuń
 8. Alior Rachunki bez opłat zmienia zasady od 1 Kwietnia i każe płacić 2 Płn za płacenie rachunków, chyba ze jest przelew pensji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podbijam pytanie o wypłacanie gotówki w kasie, czy to przechodzi w koncie Alior? Albo płatności za rachunki w żabce?

  OdpowiedzUsuń
 10. a nie możesz sam sprawdzić?

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...