środa, 5 marca 2014

Koniec Konta z Premią czyli gdzie przenieść konto główne


Stało się. Znamy już ostatni termin jednej z najlepszych bankowych premii ostatnich lat. O końcu mówiło się już od pewnego czasu o czym pisałem w artykule Dni Konta z Premią już są policzone.

Wówczas była to symboliczne użycie słowa 'policzone', teraz można już podać konkretną datę. Możemy się spodziewać jeszcze dwóch ostatnich wypłat, w marcu oraz w kwietniu. A więc jeszcze tylko raz warto zapłacić rachunek Sprytnym Billem i zrobić przelew na 5000 zł by odebrać za te dwie banalne czynności 50 zł.


To bez wątpienia jedna z najdłużej trwających promocji na rynku. To także temat jednego z pierwszych artykułów na tym blogu Konto które pozwala zarobić. Do dziś bez komentarza:)

Oficjalny komunikat o końcu premii w BGŻ


Kończy się zatem epoka darmowego pieniądza. BGŻ co prawda z czasem utrudniał zdobycie premii wprowadzając nowe warunki. A to płatność na minimum 500 zł kartą, a to saldo na minimum 5.000 zł, a to konieczny wymóg przelewów od pracodawcy. 

Mimo częstego straszenia klientów bank z wiewiórkami jednak sam się pogubił w premiowaniu. Niby miało to być premiowanie tylko najwyższego wpływu od pracodawcy a mimo to do samego końca premia nie dotyczyła pensji a własnego przelewu na 5000 zł.

Od kwietnia ta idylla się niestety skończy i teraz trzeba rozejrzeć się za nowym bankiem, który w jakiś sposób premiowałby przelewy od pracodawcy. Oczywiście na 1% premii nie ma co liczyć. Warto jednak poszukać jakiegoś honorowania faktu, że spośród wszystkich banków wybieramy właśnie taki a nie inny.

Jedna z możliwości Źródło: credit-agricole.pl


Jakie zatem macie propozycje? Czy wybór teraz padnie na Credit Agricole, który podwaja wynagrodzenie, a więc daje szansę nie na 1% jak w przypadku BGŻ, a nawet 100% premii, o czym pisałem szerzej tutaj. Biorąc pod uwagę, że to tylko loteria propozycja wydaje się mało atrakcyjna. Płacę praktycznie codziennie w marketach i po każdych zakupach wita mnie komunikat Tym razem nie wygrałeś. Próbuj dalej!

W loteria odbywa się niemal codziennie i do dziś było już 131 losowań. Mimo to nie prawdopodobieństwo wygranej jest zawsze bardzo małe, więc może jakiś inny bank. W końcu wojna na konta trwa nadal. Wiele osób opuści zapewne mało atrakcyjne BGŻ, więc banki maja teraz okazję na złowienie masowego klienta. 

Macie jakieś inne propozycje?

Ciąg dalszy: 3% cashback w Alior jako alternatywa do konta z premią

22 komentarze:

 1. Credit na pewni nie - ponieważ: 1. Fatalna jakość obsługi w placówce i wieczna kolejka, 2. Kiepski system internetowy, 3. Wieczne awarie (ostatnia przed wczoraj) i nie działające karty - mi nie działa do dziś. Nikomu nie życzę tyle stresu co ja mam z nimi ostatnio i tak kiepskiego dostępu do własnej wypłaty !!!
  Proponowalbym Alior - dużo lepsza jakość obsługi, choć tez kolejki. To jedyny bank, który teraz jawnie mówi o korzyściach z przelewa nią pensji, chociarz trochę naciaganych, bo za kartę płacony 5 Pln. Ale Wiewiory zabierały nam 6 lub 9 Pln na orzeszki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Aliorze mam już artykuł na jutro, ale jakoś też mnie nie przekonuje.

   Co ciekawe z Credit Agricole nie ma żadnego problemu. Wczoraj spędziłem długie godziny w Millennium i dzięki Credit Agricole wszystko udało się załatwić, BGŻ zaś zawiódł na całej linii, o czym będzie w osobnym artykule.

   Usuń
 2. Pensję z żoną przelewamy na Aliora, wtedy konto jest za free i możemy korzystać z bonusów do konta np. wezwanie lekarza do domu itd, następnie pensja jest przelewana do Synca gdzie mamy karty do rachunku za darmo. To wygodne rozwiążanie, bo przelewy między tymi bankami są traktowane jako wewnętrzne

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan a Ty jakie masz propozycje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie rozważam różne warianty, ale na chwilę obecną wygrywa Eurobank.

   Usuń
  2. Jakie przyjmujesz założenia do kalkulacji opłacalności? Alior w Koncie rozsądnym daje 3% cashback za spożywkę i supermarkety, to zwykle dość duża pozycja w budżecie, raczej się zwróci te 5zł na kartę.
   W Euro z kolei mamy albo cashback 0,5%, albo na koncie online oprocentowanie 1,25%.

   Usuń
  3. Alior jest dla mnie marny ze względu na 10% cashback w marketach w Getin.
   Ja obecnie fascynuje się możliwościami jakie oferuje dług, na którym zarabiam od dłuższego czasu. A na limit w koncie w Eurobanku od dawna mam chrapkę, warunek darmowego przyznania - przenieść konto.

   Usuń
  4. polcan, możesz coś kiedyś skrobnąć i delikatnie podpowiedzieć jak efektywnie wykorzystywać dług dla swoich korzyści. Jakieś czysto hipotetyczne przykłady?

   Usuń
  5. Temat rzeka. Pisałem już wiele na ten temat na blogu PP2 i jeszcze nieraz napiszę.
   Pkzp, limit w koncie, grace period na karcie kredytowej, darmowa pożyczka w BGŻ, wykorzystanie ustawowego terminu zwrotu kredytu, finansowanie konkursów, pośrednictwo w ryzykownych inwestycjach przy wykorzystaniu okazji rynkowych jak zmiany w ustawie, to tylko kilka przykładów.
   Tematyka wykraczająca zdecydowanie poza blog FpG.

   Usuń
 4. Przenoszę się do Eurobanku ale nie z BGŻ, tylko z WBK gdzie spełniłem już warunki promocji na 700 zł. Eurobank 1% zwrotu za wszystkie płatności kartą przy koncie prestige. Do tego będę starać się uzyskać jak najwyższy limit w koncie ( 9 dni obracania gotówką bez odsetek ). Wynagrodzenie jest potrzebne tylko do uzyskania darmowego limitu. Później można szukać kolejnych promocji. Agricola odpada ze względu na niepewny zysk. To już lepiej puścić totka za to co zarobimy w innych bankach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodaj niebywałą elastyczność operowania kartą w Eurobanku. To już mistrzostwo świata. Problem jednak jest z tym najwyższym limitem, gdzie trudno wykazać wszystkie dochody, które pozwoliłyby go zwiększyć.

   Usuń
  2. W Eurobanku już się pytałem. Wystarczą PIT-y za zeszły rok. Zamknąłem już limit w Millennium żeby zwiększyć swoją zdolność kredytową. Planuję tego samego dnia otworzyć limit w Eurobanku i w WBK na klik, który potem przeniosę bez opłat do Millennium. W sumie 15 dni obracania gotówką banku za free.

   Usuń
 5. Nie uważacie że warto poczekać do czerwca ,kiedy spadnie prowizja od płatności kartami .Wtedy może okazać się że coś atrakcyjnego dziś nagle stanie się nieopłacalne.Myślę że wszystkie zmiany w cashbackach unormują się już w maju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie co po WBK, tak dobrej promocji już się nie znajdzie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy po spełnieniu warunków do otrzymania ostatniej premii za okres 28.2 - 27.3 można zastrzec już kartę płatniczą?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdaję sobie sprawę, że pisząc o koncie głównym masz na myśli co innego niż ja. Dla mnie konto główne, to takie z którego robię najważniejsze przelewy, które podaję do zwrotów np. z Urzędu Skarbowego czy w jakichś konkursach. I takie konto to dla mnie mbank, założone lata temu. Nie mam do niego karty, więc jest darmowe, mam za to limit w koncie, z którego korzystam przejściowo, tj. o świcie schodzą mi zaplanowane przelewy do innych banków z debetu, a w południe debet jest uzupełniony z kont oszczędnościowych lub z Ping Ponga Idei. Za odnowienie limitu nie płacę, bo co roku rezygnuję z niego, a wtedy proponują mi zostawienie limitu w zamian za odstąpienie od prowizji. Mbank i tak nie daje skorzystać z nowych promocji klientom, którzy już mieli kiedykolwiek w nim rachunek, więc nie ma sensu go zamykać. Poza tym jest tanie OC i czasem trafi się jakaś mOkazja do wykorzystania. Nowa aplikacja mbanku na androida jest piękna.
  Poza tym mam oczywiście rachunki w innych bankach założone tylko dla promocji, ale do żadnego z nich się nie przywiązuję. Wynagrodzenie wpływa mi do dwóch banków z tych mniej ważnych i gdy tylko jakiś bank dla spełnienia warunków promocji wymaga wpływu wynagrodzenia, to bez żalu żegnam inny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezupełnie masz rację. Ja nadziałem się na puste słowa mBanku i zamknąłem eKonto praktycznie zaraz po otwarciu, a mimo to mogłem po kilku miesiącach skorzystać z konta z buddą, mimo że już nie byłem nowym klientem. Czyli jednak od czasu do czasu mają promocje dla starych klientów.
   Poza tym robi wielkie problemy przy zamykaniu jakich nie robią inne banki, co uznaję za duży minus. Będzie o tym przy okazji artykułu o różnych wymaganiach różnych banków przy zamykaniu.

   Usuń
 9. Na obecną chwilę alternatywą wg mnie jest:
  - Konto Tanie Zakupy z 10% cashback'iem w Getin Online (plus: supermarkety i benzyna, minus: tylko 300 zł rocznie i opłata za kartę 3,99 zł)
  - eKonto z 6% cashback'iem w mBanku (plus: wszystkie transakcje bezgotówkowe kartą i aż 600 zł rocznie i karta za free, minus: kwota pojedynczej transakcji min. 50 zł)
  - Konto Rozsądne z 3% cashback'iem w Alior Bank (plus: to te 3%, minus: to te 3% bo było 5% i opłata za kartę 5 zł)
  Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

  OdpowiedzUsuń
 10. jak dla mnie, na razie nr 1 Eurobank, raczej tam się wybiorę, czy ktoś korzystał z tych Pakietów Ubezpieczeń w Eurobanku?

  OdpowiedzUsuń
 11. a moźę polbank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dawny grekbank ?

   Usuń
  2. w dawnym grekbanku jest promo na konto wygodne: za free przy wpływie wynagrodzenia i do tego podwyżka pensji oraz cashback w karcie. Kwoty jednak du.. nie urywają

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...