środa, 12 marca 2014

4% na dwóch lokatach w Alior banku


Malutkie, marcowe ożywienie na rynku lokat zaczyna być coraz bardziej widoczne. Lion's bank jako pierwszy podniósł w jakiś rozsądny sposób oprocentowanie swojego sztandarowego produktu o czym mówiliśmy na początku tygodnia. Teraz jako drugi dołącza Alior bank.

Oferta Lion'sa to jest adresowana do bardzo wąskiego grona, nawet przy obniżeniu minimalnej kwoty o połowę. W końcu mało kto lokuje po 100 tysięcy zł na lokacie, a na dodatek nie skorzystał dotąd z oferty Idea banku. Dlatego propozycja Aliora jest bardziej godna uwagi.

Alior zaś proponuje 4%. I co więcej nie ma tutaj żadnych trudnych do spełnienia dodatkowych wymogów typu lokata mobilna co znamy z Getin online czy ostatnio BZ WBK. Tutaj mamy po prostu lokatę praktycznie dla każdego na minimum bloga.

 
Praktycznie dla każdego Źródło: aliorbank.pl


Użyłem w powyższym akapicie słowa 'praktycznie', gdyż jest tutaj jedno ale. Oprocentowanie dotyczy nowych środków liczonych względem 4 marca. Wydaje się jednak, że nie jest to jakiś wygórowany warunek. Alior nie słynie z dobrych lokat i bardzo rzadko gości w naszych rankingach. Czasami tylko krótko pobędzie w drugiej lidze z zaledwie jedną jedyną lokatą z dolnej półki.

Tym razem ma jednak okazję znaleźć się w pierwszej lidze. Lokata dotyczy bowiem okresu dwumiesięcznego, a nie jakiegoś długachnego, czym obecnie kilka banków mami niczego nieświadomych klientów, o czym pisałem przy okazji omawiania lokaty mobilnej w BZ WBK. Maksymalna kwota jaką można tutaj wpakować to 100.000 zł, więc nie jest źle.

Zresztą Alior też proponuje drugą lokatę na 4% na okres dwóch lat. Wielokrotnie jednak podkreślałem na blogu, że lokaty powyżej 1 roku nie warto zakładać, jeśli nie są to depozyty rentierskie. Realne oprocentowanie jest wówczas zawsze niższe, nie mówiąc już o spodziewanych podwyżkach stóp w tak długim horyzoncie czasowym.

Lion's bank dał sygnał do wzrostów, Alior złapał melodię, teraz czekamy na kolejne podwyżki.

22 komentarze:

 1. Lekki wzrost jest też od wczoraj w neobanku. obecnie 3,8% na 3 miesiące. Jest nadzieja że wreszcie pójdzie wszystko w górę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tym blogu 4% to absolutne minimum by o czymś pisać, a jest już inna taka propozycja o której szerzej będzie jutro:)

   Usuń
 2. Takie pytanko - ta 2-miesięczna ma jakąś specjalną procedurę zakładania? Z ciekawości zalogowałem się do Aliora i nie ma jej na liście do zakładania nowych lokat (ta 4% na 2 lata jest). Druga sprawa to od kiedy liczą się u nich nowe środki? Masz może namiar na dokładny opis tej oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe środki liczą się względem 4 marca tego roku.
   Szczegóły znajdziesz w poniższym pdf
   http://www.aliorbank.pl/resources/res/repozytorium_dokumentow/klienci_indywidualni/tabela_oprocentowania.pdf

   Usuń
  2. Wielkie dzięki. Znalazłem już link z większością szczegółów:
   http://livesmarter.pl/lokata-standardowa-4-procent-alior-bank/

   Usuń
 3. Drugi haczyk. Chyba trzeba mieć jakieś konto w Aliorze ponieważ "po upływie okresu umownego kapitał wraz z odsetkami przelewany jest na wskazany rachunek w Alior Banku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat nie jest taki wielki problem: mają w ofercie "Rachunki bez opłat" - założyłem to jeszcze w zeszłym roku, kiedy Alior też rzucił fajną promocję. Konto faktycznie całkowicie bezpłatne. Nie afiszują się z nim za bardzo, ale było chyba o nim trochę na tym blogu.

   Usuń
  2. Trochę było, ja jednak nie posiadam tutaj ror i ciągle liczę, że Alior powalczy jeszcze o nowego klienta przy likwidacji swojego 'synka' i współpracy z T-Mobile.
   Chociaż z racji posiadania tutaj konta maklerskiego, pewnie będę wyłączony z wszelkich promocji.

   Usuń
 4. Tylko czekać na nowy serwis transakcyjny ideabanku (i podobno apkę mobilną). Może zaprezentują coś extra.

  OdpowiedzUsuń
 5. W getinonline jest ta lokata na start 4,25% złożyłem wniosek 24h temu i jak dotąd nie dostałem maila z numerem rachunku na jaki mam przelać kasę. Zna ktoś problem?

  OdpowiedzUsuń
 6. Millenium teraz oferuje 4% na pół roku. Zakładamy przez aplikację mobilną

  OdpowiedzUsuń
 7. z ograniczaniem maks. 100k

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy okazji - ktoś wie może co szykuje Optima po 17 marca? Dawniej z wyprzedzeniem informowali o zmianach - czyżby tylko spadek oprocentowania do tabelowego 2,8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3.2% jest na nowe środki, 3.0% na reszte poniżej 100 tyś, 2.8% na > 100 tyś. Oprocentowanie standardowe wynosi 2.5% :)

   http://www.bgzoptima.pl/binaries/oprocentowanie_rachunkow.pdf

   Usuń
  2. Tak jest do 17 marca, ale co po tej dacie?

   Usuń
  3. Nie wiem :) sam czekam na info, jak na razie na stronie nic nie ma

   Usuń
 9. zakładana tylko przez infolinie lub odzaiał, tagże treba odsłuchać namawiania na produkt strukturyzowany :)

  OdpowiedzUsuń
 10. znaczy sie mowisz o Aliorze? A do kiedy trwa ta promocja na 4% w Alior Banku?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wczoraj jeszcze była :D

  Faktycznie chodzi głównie o namówienie na struktury, ale jeśli jasno na początku postawi się sprawę to nie nudzą za bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwaga - Dzisiaj byłem w oddziale i pani obsługująca nie chciała mi założyć tej lokaty jeżeli nie założę dodatkowo struktury lub funduszu :|

  OdpowiedzUsuń
 13. W takim razie pani w Aliorze chciała Twoim kosztem zrealizować miesięczny plan sprzedaży produktów. Ja swoją lokatę założyłam wczoraj bez żadnego namawiania Banku na inne produkty.

  OdpowiedzUsuń
 14. W Aliorze nie trzeba było mieć konta, aby założyć lokatę 4%.
  Robili jako odnawialną i tyle.
  Lokaty te zakończono przyjmować 20.03. i to był ostatni dzień.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...