wtorek, 4 marca 2014

Lokata Mocno Zwodniczy Procent w Toyota czyli kiedy 4,80% < 4,00%


We wczorajszym rankingu nie ująłem lokaty, która teoretycznie powinna być nawet w pierwszej lidze. Niestety w praktyce nie jest to zwykła lokata a parodia lokaty, gdyż bank oferent czyli Toyota każe nam tak lawirować z jej zakładaniem, że to raczej depozyt dla desperatów, aniżeli dla lokatowca czystej krwi.

W zasadzie lokatę tę już omawiałem w ubiegłe wakacje w artykule pod wymownym tytułem Absurdalna lokata Mocny Procent czyli jak zepsuć dobry depozyt. Ponieważ jednak bloga odwiedzają także nowi czytelnicy, warto przypomnieć jaki los zgotowała Toyota dla niczego nieświadomych klientów.


Wspomniany artykuł ukazał się w pierwszej połowie lipca, a więc 8 miesięcy temu. I chociaż od tego czasu zanotowaliśmy wiele spadków praktycznie we wszystkich instytucjach finansowych, to jednak Toyota pozostawiła tutaj wszystko tak jak było przedtem.

Mocny Hak na Klienta Źródło: toyotabank.pl


Inna jest jedynie reklama, którą widzimy wyżej. Mamy zatem w dalszym ciągu bardzo dyskusyjne 4,80%. Przy czym minimum lokaty to 2000 zł, zaś maksimum 32.000 zł. A więc trochę więcej niż 10.000 zł do których zdążyliśmy przywyknąć w przypadku lokat promocyjnych.

Celowo tylko w czwartek tak by w sobotę zablokować środki!

Tyle że ta promocja jest bardzo starannie przemyślana. Toyota dołożyła bowiem sprytny warunek, że lokatę można założyć tylko i wyłącznie w czwartki! Co więcej lokata jest tylko dwudniowa a więc siłą rzeczy skończy się w sobotę, czyli w dniu kiedy nikt nie będzie mógł zrobić przelewu na zewnątrz.

W efekcie kto założy lokatę ma do wyboru albo pogodzić się ze spadkiem oprocentowania na... 2%, albo po prostu poszukać czegoś wśród oferty Toyoty. W efekcie lokata owszem zarobi w ciągu dwóch dni owe 4,80%, ale straci to przez kolejne dwa dni weekendu.

Lokatę odnowić można znów w kolejny czwartek, rzecz jasna tylko na dwa dni, i tak w koło Macieju:) Zabawa w odnawianie może się ciągnąć aż do 11 kwietnia. Ale nie łudźmy się, kto będzie uprawiać taką akrobatykę finansową nie wyjdzie na tym lepiej od fanów Ping Ponga, gdzie 4% jest gwarantowane bez względu na dzień tygodnia.

3 komentarze:

 1. a w regulaminie ping-pong nie jest napisane że lokate można założyć tylko w dzień roboczy?

  "Dzień roboczy − dzień, w którym Bank jest otwarty w celu prowadzenia działalności objętej Regulaminem i Umową, inny niż sobota lub dzień ustawowo wolny od pracy"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można założyć nawet w Nowy Rok czy Boże Narodzenie. Sam dziennie ją odnawiam tak w soboty jak w niedzielę. I tak jest od ponad 1.5 roku.

   Usuń
 2. Potwierdzam PING PONG non top działa :)
  tacim

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...