piątek, 21 marca 2014

energoLOKATA także dobija do 4%


W zasadzie dziś już można powiedzieć, że lokaty faktycznie drgnęły nieznacznie w górę. Drugi tydzień z rzędu mamy podwyżki w niezależnych bankach. A skoro podwyżki kolejny raz sięgają 4%, to warto o tym wspomnieć na blogu.

Tym razem oferentem jest mało lubiany bank, który od pewnego czasu nazywamy tutaj neoGANGiem. Ilekroć piszę neoBANK przypomina mi się artykuł Bojkot lokat w neoBANKu. I chociaż część czytelników odwróciła się od niego, to jednak istnieje druga grupa ludzi, którym działania banku zupełnie nie przeszkadzają.

Cóż w świecie biznesu liczy się najczęściej kasa, a nie wartości moralne. Artykuł zatem adresowany jest do "zjadaczy niemowląt na śniadanie". Zobaczmy zatem jakie warunki muszą spełnić neoKlienci .

Źródło: online.neobank.pl

Wielkopolski Bank Spółdzielczy podwyższa zatem kolejny raz oprocentowanie swojego wabika. Jest nim od dawna energoLOKATA3M. Na początku marca podniesiono ją o 0,10pp do 3,80%. Wczoraj zaś o kolejne 0,20 pp.

Niestety nic nie zmienia w kwestii rasizmu. W dalszym ciągu tylko i wyłącznie lokata adresowana jest do nowych członków neoGANGu. Być może właśnie przedrostek neo to właśnie ma oznaczać - bank tylko dla nowych klientów.

Lokata nie jest samoistna. Musi być podpięta do konta osobistego, lub do rachunku technicznego. Konta ror raczej nie będziemy tutaj zakładać, a kogo interesują szczegóły dotyczące rachunku technicznego może sobie zajrzeć tutaj. W oczy rzuca się tutaj pozycja:
koszt przelewu zewnętrznego 0,60 zł (w tym 0,20 zł za autoryzację kodem sms).

Mamy tutaj oczywiście całą gamę energoLOKAT praktycznie na każdy okres trwania: półroczne, roczne, dwuletnie a nawet trzylatki. Niestety wszystkie są poniżej 4%, więc nie będą tutaj omawiane.

Kogo interesują szczegóły promocji może sobie zajrzeć do regulaminu. Znajdziecie tutaj historię oprocentowania tej lokaty. Bank zmienia jej oprocentowanie praktycznie non-stop. Z pdfu wynika, że całkiem niedawno, bo w ostatnim tygodniu stycznia, mieliśmy na energoLOKACIE3M nawet zaledwie 3,45%

Od lutego mamy jednak prawie nieustanny wzrost. Po Getinie, Millennium, BZ WBK oraz Aliorze mamy zatem kolejną czwórkę. Wiosna już do nas przyszła, przyroda budzi się do życia, czas więc by lokaty też zaczęły rosnąć.

6 komentarzy:

 1. Nie wiem czy widzieliście, ale Meritum Bank wpuścił do swojej oferty nową lokatę - bilokata, szczegóły znalazłem na stronie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie omawiana na bloku bowiem to lokata naciągająca na 4%, których tutaj realnie nie ma.

   Usuń
 2. Skoro lokaty idą powoli do góry, to co do wczorajszej oferty 4%, to chyba nie warto pakować tam więcej niż 1000 zł, tylko aby wyjąć te 100 zł i lepiej pozostać w ping pongu, bo za 3 m może być już i nawet 4,5-5%.

  Ale coś jest z tymi lokatami, bo do tej poty dzwonili z ofertą na 2-3m na 3,6% teraz już 3-5m na 3,6%. Wiec chcą jak najwięcej wcisnąć z niskim oprocentowaniem bo wiedzą, że zaraz będą szły w górę.

  Wczoraj miałem tel. z Idea Banku na 3,6% jak odmówiłem to pan mi powiedział, że ma dla mnie w takim razie ofertę na 9%. Roześmiałem się i powiedziałem, że w takim razie dobrowolnie i świadomie rezygnuje z tych 9% bo wiem co to za 9% lokata, że są jakieś opcje dodatkowe i że to nie jest zwykła lokata.
  On się upierał, że to będzie tylko lokata bez haczyków.
  Podziękowałem mu i zakończyłem tą rozmowę. Niech plecie takie głupoty innym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi w rok temu taksamo mbank zaproponował lokatę o około 3% iwecej niż na rynku , też byłem nie ufny ale zaryzykowałem i
   zarobiłem

   Usuń
 3. W getinonline po wizycie w oddziale partnera openfinace też proponują 4% na 2 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 4. w skoku wolomin jest 3,8% na 6 miesiecy a na rok 4.0% wiec nie uważam że jest zle

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...