wtorek, 13 września 2016

600 zł cashback za płatność na 600 zł w BOŚ oraz 3% w dwóch bankach


Korzystanie z promocji to nie tylko wyławianie tego co najlepsze. Po każdym fajnym posiłku trzeba też po sobie pozmywać, a przenosząc to na sferę finansową, trzeba pozamykać konta.

Uczta z 4% na koncie Więcej za Mniej skończyła się w wakacje. Udałem się więc do oddziału by pozamykać niepotrzebne już tutaj konta. Okazuje się, że nie jest to możliwe, jeśli ktoś ma lokatę na 2,80%. B nie pozwala na podanie nr konta w innym banku do przelewu:(

Musimy zatem poczekać do zakończenia lokaty by pozamykać zbędne już konta. A co nowego oferuje dziś BOŚ? Trwa tu obecnie promocja 600 zł cashback, co na pierwszy rzut oka brzmi ciekawie. A szczegóły?

A szczegóły nie są już tak ciekawe. Bank wymaga bowiem, by EKOkonto bez kosztów połączyć z kartą kredytową MasterCard Gold. Dokładniej chodzi o to, by zrobić zakupy kartą kredytową, a bank zwróci cashback na... konto osobiste.

To dość nietypowe rozwiązanie. Do tej pory wszelkie promocje karty kredytowej oznaczały, że bonus otrzymywaliśmy na saldo karty kredytowej. Innymi słowy bonusu nie można było wypłacić za darmo, służył raczej do darmowych zakupów jakie sobie zażyczymy, ale płacąc kartą kredytową.


Mamy zatem nieco lepiej niż zwykle. Zwrot na ror możemy przelać do innego i zrobić z tym cokolwiek.  Kwota cashback wygląda też całkiem fajnie. Wydajemy jednorazowo 600 zł i dostajemy tyle samo z powrotem, a więc dostajemy od razu tyle, ile zwykle w innych bankach dostajemy przez rok.

Promocja ma w zasadzie dwie wady: po pierwsze cashback dotyczy tylko konkretnych sklepów - muszą to być sklepy sportowe na terenie Polski. Nie każdy robi zakupy w sklepach sportowych, więc nie jest to oferta dla każdego.


Druga wada dotyczy samej karty kredytowej. W przeciwieństwie do kart Citi czy T-Mobile to karta płatna i kosztuje niemało bo... 150 zł. Tyle dobrze, że bonus jest na tyle duży, że realnie i tak można zarobić na tym 450 zł. 


Alternatywa do oferty BOŚ: 720 zł + 3% na koncie Ekstra Zysk


3% na kontach w BOŚ oraz Eurobanku
Jak widać oferta w BOŚ jest porównywalna z Eurobankiem. Tam też mamy 3% na koncie oraz 720 zł zwrotu z 5% cashback przy czym zakres zakupów nie ogranicza się do sklepu sportowego ale także rekreacje oraz rozrywkę

Tutaj zgarniesz nawet 720 zł za zakupy w Eurobanku + 3% na koncie  

Dodatkowo konto oszczędnościowe o nazwie Ekstra zysk daje nowym 3% do kwoty 30.000 zł. Można więc pokombinować które konto się bardziej opłaca. Optymalizatorzy wybiorą pewnie obie opcje o skorzystają z obu kont:) W końcu 3% to dziś rzadkość...

Regulamin promocji EKOkonto bez kosztów + karta z nagrodą

6 komentarzy:

 1. Trzeba dodać kilka szczegółów - musi to być nowa umowa o konto w BOŚ i zarówno konto jak i kartę kredytową trzeba utrzymać przez 4 lata. 4 lata! Inaczej karą jest konieczność zwrotu 600 (mniej, gdy wypowie się później).

  Zakupy sportowe trzeba zrobić w pierwsze 3 miesiące. Karta kredytowa musi być na minimum 3000 zł. Nie widzę w regulaminie konieczności brania karty debetowej, ale zdaje się za konto płaci się piątkę, jeśli kartą nie wyrobi się 300 zł lub coś koło tego, więc bez karty robi się trochę drożej. Ale nagroda - 450 zł jest spora, więc to zależy tylko od determinacji.

  Można czekać na zmianę tabeli opłat i prowizji lub regulaminu i wyrazić SPRZECIW na zmiany, przez co WYPOWIEDZENIE nie nastąpi, a umowa karty i/lub rachunku WYGAŚNIE. Tu sprawa w razie ewentualnego sporu wydaje się jest prosta, bo regulamin wyraźnie rozgranicza:
  - wypowiedzenie przez klienta,
  - wypowiedzenie przez bank,
  - sprzeciw wobec zmian bez wypowiadania, który wywołuje wygaśnięcie umowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. koszty to 150 rocznie * 4 lata to 600 czyli wychodzimy po 4 latach na 0
  chyba ze coś przeoczłem

  OdpowiedzUsuń
 3. OPŁATA ZA WYDANIE I UŻYTKOWANIE KARTY KREDYTOWEJ 1.1 Opłata za wydanie i użytkowanie karty podstawowej 1, 2 rocznie 150,00

  1 opłata pobierana jest raz w roku „z dołu”; opłata za kartę podstawową i dodatko-wą nie jest pobierana w pierwszym roku i kolejnych latach użytkowania, jeżeli łączna kwota transakcji bezgotówkowych, rozliczonych przez Bank w okresie 12 miesięcy po-przedzających termin pobrania opłaty, jest co najmniej równa kwocie podanej w odpo-wiednim dla typu karty Komunikacie;

  o co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 4. 2 lata temu była to kwota 16 000. Teraz pewnie co najmniej tyle samo.

  OdpowiedzUsuń
 5. czyli np. 1500 zł co miesiąc przez cały rok trzeba kartą zapłacić i to tylko w sklepach sportowych. Nie wiem, czy ktoś rozsądny będzie chciał tyle wydawać co miesiąc, żeby zyskać 450/600 zł. Raczej promocja dla nielicznych, coś w stylu prawdziwych hardcorowców biegaczy czy innych amatorów sportu, którzy kupią sobie sprzęt czy nowe pary butów co miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idea rozsyła maile jak niżej:
  "Komunikat Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie,
  w sprawie zmiany Tabeli Oprocentowania Rachunków dla klientów indywidualnych wprowadzonej dnia 5 września 2016 roku, zmiany warunków i przedłużenia Promocji „Konto ZOŚKA” oraz zmiany warunków prowadzenia Rachunku Oszczędnościowego „Konto ZOŚKA PRO”
  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że zmianie ulega Tabela Oprocentowania Rachunków dla klientów indywidualnych (dalej „Tabela Oprocentowania”). Zmieniona Tabela Oprocentowania obowiązywać będzie od dnia 7 listopada 2016 roku.

  Zmiana polega na obniżeniu oprocentowania (Standardowego i Promocyjnego) dla Rachunku Oszczędnościowego „Konto ZOŚKA” oraz Rachunku Oszczędnościowego „Konto ZOŚKA PRO”.

  Zmiany w Tabeli Oprocentowania wprowadzone zostały na podstawie § 61 ust. 9. lit. d) Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Bank SA dla klientów indywidualnych.

  W związku z wprowadzanymi zmianami informujemy, że jesteście Państwo uprawnieni do ich niezaakceptowania. W takim wypadku należy złożyć sprzeciw bądź wypowiedzieć Umowę o Rachunek Oszczędnościowy ze skutkiem natychmiastowym w terminie 2 miesięcy od daty poinformowania przez Bank o wprowadzanych zmianach. W wypadku zgłoszenia przez Klientów, którzy nie wypowiedzieli Umowy o Rachunek Oszczędnościowy, sprzeciwu wobec zmian Tabeli Umowa Produktowa, której zmiany dotyczą, wygasa z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie zmian.

  Jednocześnie informujemy, że zmianie uległy warunki prowadzenia Rachunku Oszczędnościowego „Konto ZOŚKA PRO”, o których mowa w Tabeli Oprocentowania, polegające na objęciu wyższym oprocentowaniem środków dostępnych na Rachunku Oszczędnościowym, nie przekraczających 10 krotności środków dostępnych na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym.

  Ponadto informujemy, że:

  1. doprecyzowane zostały postanowienia Regulaminu Promocji „Konto ZOŚKA”, zgodnie z §6 ust. 2 lit. d) tego Regulaminu oraz
  2. z dniem 05 września 2016r. Okres Promocji „Konto ZOŚKA” został przedłużony do dnia 31 grudnia 2016r.

  W związku z powyższym informujemy, że jesteście Państwo uprawnieni do niezaakceptowania przedłużenia Promocji, rezygnując z uczestnictwa w Promocji „Konto ZOŚKA”.

  Ze zmienioną Tabelą Oprocentowania oraz Regulaminem Promocji „Konto ZOŚKA” będziecie mogli Państwo zapoznać się za pośrednictwem Bankowości Internetowej, na stronie internetowej www.ideabank.pl oraz w placówkach Idea Bank. Zmienione dokumenty w nowym brzemieniu dołączone są również do niniejszej wiadomości."

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...