piątek, 30 września 2016

Ostatni dzwonek na darmowe alerty BIK czyli sprawdź czy ktoś się podszywa pod twoje dane


Ostatni dzień miesiąca to dzień, w którym kończy się zwykle wiele promocji jednocześnie. Kto przegapi jakąś okazję, tego może owa okazja ominąć. Co prawda promocje bankowe często wracają, ale pozabankowe należą do rzadkości.

Dobrym tego przykładem jest kończąca się dziś promocja darmowych alertów w BIK. Taka okazja była ostatnio wiosną 2014, czekać więc nam przyszło aż 2,5 roku na promocję w Biurze Informacji Kredytowej. Pisałem o niej na PP3, ale jakoś jeszcze nie skorzystałem, więc czas zrobić to na ostatni moment:)

W tym roku promocja pojawiła się zresztą przypadkiem, ze względu na domniemany wyciek z bazy PESEL. Jak się okazało wycieku nie było, ale na szczęście promocja została i kończy się dziś. Warto więc skorzystać i sprawdzić, czy ktoś nie podszywa się pod nasze dane.
Dzięki tym alertom możemy sprawdzić, czy ktoś wyszukiwał danych o nas czy też nie. Nawet jeśli nie było przecieku, to i tak warto się o tym przekonać, w końcu nie musiało się to stać ostatnio, może się wydarzyć w dowolnym momencie, nawet w przyszłości.

Ponieważ informacja o wycieku spowodowała zrozumiałą panikę, były problemy z logowaniem się do BIK. Przeczekałem zatem nalot internautów i dopiero w ubiegły weekend sprawdziłem co tak naprawdę jest za darmo, a co nie.

Alerty BIK są do końca września za darmo

Na chwilę obecną logowanie jest bezproblemowe. Sprawdziłem więc zakładkę Alerty, pozwalające na bieżąco monitorować bezpieczeństwo swojej historii kredytowej. Jak widzimy, w standardzie taka usługa kosztuje 19 zł, teraz jednak przez aferę z PESEL mamy możliwość otrzymywać je za darmo.

>>Tutaj do końca września możesz sprawdzić swój BIK za darmo

Oferta z alertami jest darmowa tylko do 30 września 2016. Po jej uruchomieniu mamy możliwość sprawdzania przez 12 miesięcy czy ktoś chce wyłudzić kredyt na nasze dane, będziemy też informowani o ewentualnych opóźnieniach w spłacie. Dotyczyć to będzie zapewne także darmowych usług jak limit w koncie czy spłata karty kredytowej.

Alerty to nie wszystko. Ponadto mamy możliwość darmowego sprawdzania Informacji Ustawowej według zapisu w art. 33 ust. 1 Ustawy z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych. Mamy do tego prawo raz na 6 miesięcy.

Informacja Ustawowa też jest darmowa - raz na pół roku
Ponieważ ostatnio logowałem się do BIK wiosną 2014, wysłałem zapytanie o darmową Informację Ustawową. Niestety BIK daje sobie 30 dni na taki raport. W moim przypadku po kliknięciu w Generuj zobaczyłem komunikat: przewidywana data rozpoczęcia przygotowania raportu 01-10-2016.

Najpóźniej do wglądu dopiero po 30 dniach

Warto sobie posprawdzać to wszystko. Co więcej nowo zarejestrowani mogą sobie sprawdzić ocenę punktową, jak widzimy na poniższym screenie. Usługa ta też jest darmowa.
 
Można też poznać ocenę punktową oraz ilość gwiazdek

Przy ostatnim artykule na temat BIK pytaliście czy zarejestrowani mogą też sprawdzić sobie ocenę punktową. Sprawdziłem tę informację i odpowiedź niestety jest negatywna.

>>Tutaj do końca września możesz sprawdzić swój BIK za darmo


Aktualizacja:
Ponieważ artykuł był także przypominajką dla mnie, więc dopiero dziś aktywowałem alerty. Mogę teraz pokazać jak to wygląda od środka.
10 komentarzy:

 1. Przed momentem aktywowałem alerty. Jak to wygląda od środka dodałem na końcu artykułu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie masz zdanie o prograie Fast50club. Bo ja jak najgorsze, kilka razy aplikowałem o produkty bankowe, zawsze odpowiedź ,ze nie korzystałem z programu i brak wypłaty premii. Reklamacje nic nie dawały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze? Zamierzam się wyrejestrować bo ciągle sam jakieś problemy.

   Usuń
 3. na bgz optima jest 2,5% na lokacie ale nie da się jej założyć będąc już klientem bgz optima? tylko nowi klienci? w regulaminie pisze tylko o nowych środkach :((

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę poradzić sobie z sprawdzeniem tej oceny punktowej, wyskakuje mi opcja dokupu aktualizacji, mimo nowo założonego konta, jednak nie ma takiej możliwości czy nie mogę się jej dogrzebać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, ja skorzystałem z BIK Pass dwa lata temu, teraz po kliknięciu na zakładkę BIK Pass pojawia się opcja "Zamów BIK Pass".

   Nie wiem jaki widok mają nowi klienci, ale powinno to być tutaj.

   Usuń
 5. kiedy trzeba zrobić przelew identyfikacyjny na 1zł,
  od razu?
  czy można poczekać kilka dni ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro promocja trwa tylko do dziś, to sądzę, że powinno to być dziś.

   Usuń
 6. Mam pytanko związane z promocją konta w mbanku. 28 września dostałem 5 a zarazem ostatni zwrot za zakupy kartą 50 zł. Jeżeli dobrze rozumiem regulamin to do dziś powinien bank wypłacić 240 zł. Czy może ktoś dostał ten zwrot?

  OdpowiedzUsuń
 7. dan772
  Paragraf 5 III pkt2 doczytaj kiedy.. w swoim regulaminie promocji

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...