wtorek, 6 września 2016

Wydajesz i zarabiasz czyli 5% cashback teraz także na karcie w Citi


Cashback to powoli wymierający gatunek. Dziś już mało który bank oferuje zwrot za zakupy, na szczęście można jeszcze go spotkać. Mamy 2 i 5% cashback w Millennium, 2% w mBanku czy w dwóch wariantach na 5% w T Mobile.

We wrześniu pojawił się kolejny zwrot za zakupy i to na... karcie kredytowej Citi. Amerykanie co miesiąc testują różne warianty premiowania swojej karty. Wczoraj omówiłem premię w postaci 400 zł na Allegro, jednocześnie pojawiła się oferta 5% cashbacku.

Moim zdaniem najnowsza jest zdecydowanie najciekawsza, nawet biorąc pod uwagę inne trwające promocje karty z nexterio, empikiem czy tabletem, które znajdziecie tutaj. Wszak 5% cashback nie ogranicza nas w żaden sposób.

Dotychczasowe akcje Citi czy to z morele czy taxi, czy jakakolwiek inna dawały ograniczenia na konkretny gadżet czy sklep. Całkiem inna sprawa wygląda ze zwrotem środków za zakupy, tu bowiem mamy całkowitą swobodę w rozporządzeniu zwróconą kwotą.

Oczywiście problemem jest zawsze ten sam w przypadku Citi czyli nowy klient. Od niepamiętnych czasów jest to osoba, która nie miała karty w Citi od 1 stycznia 2014. I podobnie jak omawiana wczoraj promocja z 400 zł do Allegro, akcja ta potrwa do końca 2016 roku.

>>Tutaj założysz swoją kartę w Citi z 5% cashback

Ile jest do zgarnięcia na 5% cashback. W końcu T-Mobile robi ograniczenia i jak pamiętamy z wpisu o kontach Freemium i Premium w sumie możemy dostać miesięcznie odpowiednio 15 zł oraz 25 zł.

Citi jest bardziej hojny, da nam 50 zł na miesiąc, przy czym maksymalna kwota została ustawiona identycznie jak w przypadku innych promocji czy to Allegro, nexterio czy to tam kto lubi. Wszędzie łączna premia wynosi 400 zł.

Najciekawsza jak dotąd promocja karty w Citi
Wychodzi więc na to, że maksymalną premię można zgarnąć już po 8 miesiącach. Nie trzeba się jednak sprężać by zgarnąć je tak szybko. Bank przewiduje promocję przez rok, więc można zgarniać miesięcznie nawet po 33,33 zł by zdobyć całość.   

>>Tutaj założysz swoją kartę w Citi z 5% cashback

Standardowo wybieramy kartę Citi Simpliciti, a nie World MasterCard. Ta pierwsza jest całkowicie darmowa, więc nie ma obaw co do jakichś ukrytych kosztów. Nie da się tego powiedzieć o World MasterCard, która co miesiąc ogołoci nas z 18 zł.

Na koniec ciekawostka. W Citi kartą możemy płacić także darmowo za rachunki, warto więc uruchomić tę usługę i korzystać z dodatkowych bonusów. Czy warto taką kartą płacić za granicą? O tym dziś na PP3.  


Alternatywa dla 5% do karty w Citi
Kto w dalszym ciągu nie ma przekonania do kart kredytowych, a chciałby dostawać 5% zwrotu za zakupy ma do dyspozycji dwa konta w T-Mobile. Oba dają 5% cashback i omówiłem je w osobnym wpisie na PP3. 

Tutaj założysz konto Freemium z 5% cashback - 15 zł na miesiąc kw T-Mobile
Tutaj założysz konto Premium z 5% cashback - 25 zł na miesiąc w T-Mobile


Dla przypomnienia w pierwszym przypadku musimy wydać kartą minimum 200 zł, zaś w drugim minimum 500 zł by mieć gwarantowane 5% zwrotu.

Regulamin nowej oferty w Citi z 5% cashback

5 komentarzy:

 1. Pytanie z drugiej strony. W jaki sposób likwiduje się w placówce kartę simplycity? Czy należy stworzyć własny wzór z neta czy mają gotowy formularz. Czytałem, że należy zamknąć też limit kredytowy. Jeżeli ktoś wie to prosiłbym o komentarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamykałem w oddziale i dostałem wzór do wypełnienia. Z automatu zamknięto limit.

   Usuń
 2. Błędnie działają górne odnośniki do pozostałych blogów. Po przekierowaniu wraca się do strony bieżącej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wczoraj ktoś to zgłosił. Niestety nie potrafię zaradzić temu co zmienia Google. Podobnie jest z wyszukiwarką blogową, która od czasu do czasu nie działa. Linki są na pewno dobrze wstawione.
   Można oczywiście używać przekierowania używając blogrolla w prawej kolumnie. Te linki dobrze przekierowują.

   Usuń
 3. W innym temacie, zauwazylem, ze IB juz nawet obnizyl konto Zoska Pro, stad zapowiada sie spory oddplyw kasy z IB a koncza sie dodatkowo lokaty na 3%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...