czwartek, 6 października 2016

Czy będzie 3,00% w Idea bank czyli Saver kontra Multisaver


Czy jest jeszcze szansa na 3,00% w Idea bank, na które wielu z Was dalej czeka. O tym, że jest to mało możliwe pisałem niedawno w artykule Pokerowe zagrywki banksterów.  I jak było do przewidzenia więcej niż 2,75% nie dostaliśmy.

Fakt, że happy plus dedykowane tylko dla nowych jest dość wyraźnym sygnałem, że trójki dla zwykłych lokat już raczej nie będzie. Potwierdzają to zresztą kolejne produkty niebieskich, których nie ma stronie, ale w kuluarach znów są oferowane.

O tym, że Idea Saver daje 2,50% wiemy od dawna chociażby z rankingu kont oszczędnościowych. Mało kto jednak wie, że oprócz tego jest jeszcze Idea MultiSaver, gdzie można liczyć na... 3,00% i to nawet dla pokaźnych kwot.


Na stronie głównej nie znajdziemy multisavera z 3%


Konto oszczędnościowe Idea Saver ma sens tylko do kwoty wabikowej, powyżej tej kwoty oprocentowanie spada bowiem do marnych 1,50%. Zresztą posiadając Zośkę Pro raczej nie ma sensu posiadać Savera, chyba że wykorzystaliśmy już jeden darmowy przelew, a chcemy 10k jeszcze przetrzymać.

Możliwe są trzy stawki od 1% do 3%
Idea ma jeszcze inne ukryte konto oszczędnościowe o nazwie Multisaver II. Dwójka sugeruje iż jest to druga edycja, więc widocznie musiała być i pierwsza. Czy to coś godnego uwagi?

Multisaver nie ma właściwie ograniczeń kwotowych, pakować można praktycznie nawet do pół miliona złotych, a więc powyżej korka BFG. Ale jest haczyk, który powoduje, że nie jest to zwykłe konto jakie lubimy.

Konto Multisaver po pierwsze musi być powiązane z Kontem Idealnym, co jest typowe dla kont oszcędnościowych. Niestety jest jeszcze drugi warunek. Klient musi dodatkowo zawrzeć... umowę Ubezpieczenia na Życie ze składką regularną Multi Saver, a to już nie wygląda ciekawie.

Idea bank od dawien dawna lubi się swatać z różnymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Ileż to edycji Lokat Idealnych czy Idealnych Plus opisywałem, które były tworzone wespół z Towarzystwem Europa. Rynek nawet kwitł i dołączyła Warta z Pewną Lokatą - obie oferowane były tylko w kuluarach. I o dziwo były to mocno popularne produkty.

Teraz mamy w kuluarach inne Towarzystwo Ubezpieczeniowe o nazwie Skandia. Wespół z Idea bank utworzyli konto Multisaver II i warunkiem otrzymania 3,00% jest... opłacanie składki regularnej w wysokości jaka znajdzie się na umowie.

 
Im wyższa składka, tym więcej można mieć kasy na 3%


Im wyższa składka, tym wyższa kwota będzie objęta 3,00% na MultiSaverze. Wpłata 12.000 zł na rok pozwoli na trzymanie 50.000 zł na koncie z oprocentowaniem 3%. Wpłacanie 24.000 zł pozwoli na 150.000 zł, zaś przy maksymalnej wpłacie 60.000 tys, bank da 3% dla kwoty większej niż wynosi gwarancja BFG.

A co z pozostałymi marnymi stawkami? Łatwo je wyjaśnić. Jeśli ktoś trzyma więcej kasy niż pozwalają kwoty w prawej kolumnie, dostaje dla nadwyżki połowę stawki czyli 1,50%. Jak kto się po czasie obudzi i stwierdzi, że nie chce mieć Multisavera i zerwie umowę czy konto, ten dostanie już tylko 1%.

>>3,00% na lokacie dla nowych klientów Idea bank do kwoty 100.000 zł

Widzimy zatem, że 3,00% w Idea bank dziś może dostać tylko: 
 • klient nowy na Lokacie Happy Plus, stworzonej na wzór lokaty bezkarnej w Optimie 
 • klient obecny może liczyć na 3,00% pod warunkiem uiszczenia składki dla Skandii
Stąd wniosek, że trudno się spodziewać powrotu lokat z trójką z przodu, które nie wymagają spełnienia praktycznie żadnych dodatkowych warunków...

Szczegóły Multisavera II w Idea bank 

4 komentarze:

 1. Wyzsze oproc lokat pojawi sie jak w USA zaczna mocniej podwyzszac, PLN oslabnie i RPP zacznie podnosic nasze "procenty", bo chyba nikt nie ma watpliwosci, ze tylko wysoki % podtrzymuje wartosc PLN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę, tylko kiedy doczekamy się tych podwyżek stóp w USA? Bo od dłuższego czasu mówi się o nich i jak dotąd na domysłach się kończy.

   Usuń
 2. Nie za bardzo rozumiem uiszczenia składki dla SKANDII.
  Przykładowo wybieram składkę regularną roczną 60 000 zł.
  Moje pytania:
  1. Gdzie ewidencjonowana będzie w/w składka?
  2. Jakie dokładnie otrzymuje z tego tytułu świadczenie?
  3. Co z oprocentowaniem tej kwoty składki?
  4. Na jaki okres to Konto MultiSawer II i Ubezpieczenie na Zycie w Skandii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł nie analizuje samej oferty, tylko pokazuje dlaczego 3% na zwykłej lokacie to obecnie rzecz mało realna.
   Inna sprawa, że oferentem jest znana z rozlicznych afer Skandia. Ileż to artykułów się ukazało na temat ofert na linii Skandia-Getin. Wystarczy spojrzeć na pierwszą z brzegu:
   http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/kim-sa-nabici-w-tzw-polisolokaty-to-lekarze-przedsiebiorcy-menedzerowie/w9fjbn

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...