poniedziałek, 24 października 2016

Lokata Halloween na 3% w Idea bank z możliwością podkręcenia na yb


No i proszę. SKOK Nike daje 3%, co omawiałem w poprzednim artykule, to i tyle samo potrafi dać... Idea bank. Niespodzianka, a jaka miła. Lokata została nazwana jak za starych dobrych czasów dla lokatowców.

W starych dobrych czasach Idea bank wraz z Getinem zasypywali nas lokatami na okazje, których w ostatnim kwartale było aż nadto. Począwszy od Halloween mieliśmy lokaty mikołajkowe, gwiazdkowe czy noworoczne.

Dziś nieoczekiwanie w ofercie pojawiła się lokata Halloween i to na... 3,00%. Nie miałem więc racji mówiąc, że nie ma szans na 3% bo tyle daje lokata z inwestycją czy lokata Happy z limitem kwotowym. Dziś jest 3% i to bez limitu kwotowegoICo ciekawe omawiana w ostatnim tygodniu lokata Tylko Teraz trwa i trwa i wcale nie znikła ze strony głównej banku. Możemy więc przypuszczać, że nie tak wielu ludzi skusiło się na 2,75% - jak pamiętamy z komentarzy wielu z Was pisało, że musi być 3% by wrócić do Idea bank.

No i jest. I oczywiście tę lokatę też można podkręcić o kolejną ćwiartkę procenta do 3,25%. Co prawda nie będzie to jakaś super kwota, bo lokata potrwa tylko miesiąc, ale jak można mieć więcej to czemu nie.

Tutaj podniesiesz stawkę lokaty Halloween do 3,25%***

Ponieważ lokata pojawiła się dosłownie przed momentem, nie będzie jej w zestawie lokat w yb. Wybieramy więc pozycję Wszystkie lokaty Idea bank. Ważne by założyć lokatę przez yb, bo to oni wypłacają dodatkową premię.

Kto ma środki na Zośce i wykorzystał już jeden dostępny przelew w miesiącu, ma tylko jedną możliwość wypłaty. Mamy nielimitowane darmowe wypłaty z Zośki w oddziale banku. Problem jednak w tym, że tutaj obowiązuje limit do 20.000 zł

Nie spodziewałem się, że będzie jeszcze okazja na założenie lokaty na 3%. Lubimy takie niespodzianki, ale wątpię czy lokata ta dotrwa do poniedziałkowego Halloween. Rok temu wszak ta lokata zniknęła przed tym świętem.

Oczywiście nowym klientom Idea bank polecam najpierw założyć lokatę Happy. Tutaj wszak macie dalej 4,00% dla lokaty na 2 miesiące i jest to tylko jednorazowy prezent od banku. Kto wybierze wariant z 1 lub 3 miesiącami dostanie tylko 3,50%.

Tutaj założysz lokatę Happy ze stawką do 4,00%


***Aktualizacja 25 październik rano:
Nieoczekiwanie Idea bank obniżyła dodatkowy bonus za skorzystanie yb i to znacznie. I niestety dotyczy to wszystkich lokat w Idea bank bez wyjątku. Szczegóły niżej.


Ciąg dalszy: Nieoczekiwana lokata Jesienny Sejf na 3% w Idea bank

44 komentarze:

 1. No, no. Ciekawe. Pewnie skoro na miesiąc, to pod koniec listopada pojawi się mikołajkowa. Czyżby optima chciała podwyższyć swoje oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no Optimy nic nie przebije. Akurat nie skorzystam z opisywanej dziś oferty, bo czekam na piątek, gdy będę mógł założyć bezkonkurencyjną na 4,50%. O ile będzie tak premia jeszcze w yb w piątek.

   Usuń
  2. Jakim cudem masz bezkonkurencyjna? To jest chyba tylko dla nowych. Zamknales konto?

   Usuń
  3. Oczywiście. Przecież oferta Optimy była przez cały rok w cieniu innych banków i nie było nic ciekawego. Zamknąłem jak tylko pojawiło się 4% w Raifie rok temu.

   Usuń
  4. Aaa widzisz, ja używałem ich oszczędnościowego z 2,6% bodajrze z tego co pamiętam dla takiej kasy, którą musiałem mieć możliwość wyjęcia, teraz chyba też zamknę, bo leży puste. Można online to zamknąć jakos szybko?

   Usuń
  5. Można, wysyłasz rezygnację z bankowości wewnętrznej i od tej pory dolicz sobie miesiąc wypowiedzenia.
   Za 13 miesięcy będziesz mógł wrócić, pod warunkiem, że Optima nie zmieni definicji Nowego Klienta.

   Usuń
 2. Dzięki za info... ja skorzystałem i przerzuciłem kasę z Zośki Pro :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i tak trzymać.Ja wykorzystałem część środków w sobotę na 2,75% a drugą trzymam na Optimę. I robią się emocje, bo nie wiem czy w piątek będzie jeszcze coś z dwóch świetnych opcji na dziś...

   Usuń
 3. Dzień dobry polcan.Mam do Ciebie pytanie jako osoby z doświadczeniem w takim sposobie zakładania lokat w Idea Banku,jaki opisałeś w artykule"Ciekawe tricki optymalizacyjne na lokatach w Idea Banku".Czy dokonując przelewu z Konta Idealnego na konto lokaty,podane we wcześniej złożonym wniosku,wybierasz przelew zwykły czy ekspresowy,i czy ma to jakieś znaczenie ,skoro jest to de facto przelew wewnętrzny,chociaż niby zewnętrzny?:-).Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieram przelew zwykły. Tak jak zauważyłeś jest to przelew wewnętrzny, więc księgowane to jest natychmiast.

   Usuń
 4. widzisz Polcan ostatnio (przy 2,7) miałem rację, a twierdziłeś że się nie da na 3%:). Oczywiście nie można jej założyć zrywając inną (beztroską, założoną w sobotę), ale bez problemu można założyć nową i podać, przy zrywaniu beztroskiej numer do niby innego banku, ale wklejając ten z idei Halloween. Lokata założy się w kilkadziesiąt sekund.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się:-) Myślałem że już po ptakach, bo tak wskazywały wszystkie znaki na niebie i ziemi, ale Idea jest nieobliczalna i to jest w tym najlepsze.
   Ciekawe, że stało się to w dniu w którym opisałem lokatę na 3% w Nike. Przypadek?

   Usuń
 5. Idea ma nóż na gardle jak widać, bo klienci nie tacy podatni na manipulację ...
  Dobrze że podglądaja forum polcana, bo NIGDY by się nie doczekali na te dodatkowe przelewy ;)
  Jak klient powie 3% to 3% a nie 2,75% ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Idea ma nóż na gardle jak widać..."
   Dwojako można to interpretować, z niekoniecznie dobrym zakończeniem. ;)
   Ale ja też dałem się skusić i z jednego konta oszczędnościwego przelałem trochę drobnych na tą lokatę. Przez miesiąc może nie padną.

   Usuń
 6. Zarejestrowałem się na stronie Ybanking aby skorzystać z opisanej oferty lokaty Halloween. W Idea Banku mam już ror i inną lokatę. Czy mam czekać na maila z nr na który mam przelać pieniądze na nową lokatę czy mogę ją założyć po prostu tak jak każdą inna przez panel na stronie banku? Obecnie nie widzę żadnego wniosku oczekującego na opłacenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama rejestracja to za mało, to tylko uprawnia Cię do korzystania z podwyższania stawek na lokatach. Ważne żebyś teraz będąc zalogowany w yb wybrał zakładkę lokaty, wybrał wszystkie lokaty Idea bank, przeszedł na stronę banku, zalogował się do banku i założył lokatę.

   W jaki sposób to zrobisz jest obojętne, najwygodniej jest zrobić po prostu przelew wewnętrzny z ror na lokatę.

   Dla dodatkowej premii ważna jest data przejścia z yb do idea bank. Podanie PESEL weryfikuje Cię jednoznacznie, dzięki temu dostaniesz dodatkowy zysk z yb.

   Usuń
  2. Kroki jakie wykonałem na stronie wnioski.ideabank.pl

   Wypełniłem kolejne strony

   1 wybór lokaty

   2 dane do umowy

   3 podsumowanie

   Pojawił się komunikat

   Gratulacje!Złożyłeś wniosek o lokatę w Idea Bank. Możesz już rozpocząć inwestowanie!

   Potwierdzenie złożenia wniosku dotarło na Twój adres e-mail wraz z danymi do logowania.

   Przelej wybraną kwotę na konto bankowe o wskazanym numerze w ciągu 5 dni.

   Po dokonaniu przelewu lokata zostanie automatycznie uruchomiona.

   Kolejne lokaty są dla Ciebie dostępne po zalogowaniu się w serwisie. Pamiętaj, że od teraz produkty Idea Bank możesz zakładać bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków, wystarczy wybrać dowolne rozwiązania z poziomu bankowości.

   Pytanie - gdzie mogę poznać wskazany numer dla lokaty ? Nie dostałem maila ani nie ma go widocznego po zalogowaniu się do bankowości internetowej banku Idea

   Usuń
  3. Twój problem jest identyczny jak mojego zwierzchnika, który miał dokładnie to samo.

   Kazałem mu jeszcze raz przejść przez yb na Idea bank, ale nie korzystać ze strony wnioski, lecz po prostu zalogować się do bankowości Idea bank i wybrać lokatę do założenia. I ta droga poskutkowała.

   Numer dla lokaty przychodzi każdorazowo na maila, nie musisz z niego korzystać, jeśli robisz przelew bezpośrednio z ror w Idea bank.

   Usuń
 7. Dzisiaj też kończy się promocyjne oprocentowanie w Optimie, i pewnie Idea chce przejąć klientów, którzy się ewakuowali kilka dni temu z KO Optimy. Ja pauzowałem ostatnie miesiące od optimy (po numerze jaki wycieli z nowymi środkami) i też właśnie przelałem wszystko na hallo...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wniosek na lokatę 3% w Idea banku jest ważny tylko 2 dni. Swoją drogą to 0,25% więcej na tej lokacie to czy to aż takie duże pieniądze? To raptem 16 dodatkowych złotych na 100tys. Oni bardziej chcą zarobić pewnie na ludziach, którzy za miesiąc nie zerwą tej lokaty i odnowi im się na 0,2%. Wtedy mają czyjąś kasę właściwie za darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja myślę, że oni testują i kwalifikują profile w BIG DATA ile mają osób, dla których dolna granicą jest 3%, dlatego ta lokata trwa tylko miesiąc. Nie zgodzę się również z tym, że ktokolwiek z tych ludzi przetrzyma u nich kasę chociaż o dobę na 0,2%. To starzy wyjadacze lokat i dobrze wiedzą na ile te lokaty się przedłużaja.

   Usuń
 9. ile teraz będzie na KO w optimie jak się koczy promocja ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dziś dzień nie ma nowej oferty Optimy, co oznacza, że na KO standardowe oprocentowanie to 1,5%, czyli poniżej wszelkich rozsądnych standardów.

   Usuń
  2. W Optimie nowa promocja (jak bedzie) pojawi sie po godz 8:00 jutro.

   Usuń
 10. Dzień dobry,

  W dniu dzisiejszym nastąpiła zmiana stawek premii dla lokat Idea Banku na Ybanking.
  Zmiana warunków jest następstwem decyzji banku, mamy nadzieję, że jest to zmiana czasowa.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Idea zbiera kasę, bo wie że będą duże odpływy z Zośki na początku listopada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziesiątki milionów odpłynie ale z Getin Banku - już za 2 tygodnie !

   Usuń
 12. Idea nie dała rady dymnąć klientów, to dymnęła YBanking, który w tej sytuacji traci na znaczeniu 0,15% zamiast 0,25% to niezły cios dla YB ...
  To przykre, ale takie są realia :(

  YB powinien teraz odrobić lekcję i wziąść się OSTRO za negocjacje z innymi bankami, bo niedługo całkiem wypadnie z gry o lokaty ...
  .. na stronie w dziale lokaty jakieś odgrzewane kotlety BOŚ, ALIOR i SMART ... :/

  Drodzy PAństwo z YB - DO DZIEŁA !!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Optima "wypadla" z interesujacych kont oszczednosciowych- oproc standardowe 1,5%.

  OdpowiedzUsuń
 14. jak będąc zalogowany w YB otworzyłem wczoraj dwie lokaty halloween poprzez stronę banku(mam konto w IB) to mam wysyłać potwierdzenie otwarcia lokat do YB czy jest to zbędne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz. Yb nie wie czy tylko złożyłeś wniosek, czy też opłaciłeś lokaty. Stąd potwierdzenie jest konieczne.

   Usuń
  2. Polcan czy ta sytuacja tyczy się również lokaty bezkompromisowej w Optimie, tzn. czy po założeniu lokaty z linku na YB, muszę wysłać dodatkowo potwierdzenie na adres mailowy YB?

   Usuń
  3. Tak, dotyczy to każdej lokaty zakładanej początkowo przez yb.

   Usuń
 15. Cześć, może ktoś odpowiedzieć czy warto wpłacać teraz na lokatę w Idea? czy planowany jest jakiś niemiły klops?

  OdpowiedzUsuń
 16. Hejka,czy zauważyliście, że w Idei pojawiła się dzisiaj lokata jesenny sejf 3% na 3 m-c, bez haczyków do 100 tysi. Ważna co najmniej do jutra i dwa dni na opłacenie wniosku. Chyba całkiem dobra oferta i trochę spokoju do stycznia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc mamy teraz wielkie testowanie naszego zachowania względem nowych ofert.

   Usuń
  2. Jest już jej omówienie, wyjątkowo dziś na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/10/nieoczekiwana-lokata-jesienny-sejf-na-3.html

   Usuń
  3. Limit lokaty jest do 1m a nie 100k. Oferta super ale ja np. mam kasę zablokowaną w GB jeszcze przez 1,5 tygodnia :(.
   Co ta IB kombinuje ...

   Usuń
 17. Polcan, a spotkałeś się z taką sytuacją, że w przelewie na lokatę IB z Millennium Bank nie przyjmował znaku: \ w tytule przelewu? Ten znak występuje w numerze wniosku zakładanej lokaty IB, a musiałem go zmienić na / żeby przeszło. Mam nadzieję, że nie odrzuci mi tej lokaty przez zmianę znaku w tytule przelewu?? Jeśli ktoś miał podobnie - to proszę podzielić się na forum. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dobrą sprawę to większośc banków traktuuje to jako błąd. Pamiętam jednak tylko przelew z Eurobanku. Zrobiłem spację zamiast znaku \ i było ok. Lokaty nie odrzuciło.

   Usuń
  2. Nie przejmuj się tytułem bo i tak wpłacasz kasę na indywidualny numer konta tylko dla ciebie. Ja kiedyś wpisałem tylko lokata i bez problemów założyłem lokatr

   Usuń
 18. Dzięki Polcan za odp. Mam nadzieję, że lokata założy się bez problemów. W końcu to tylko pole "tytułem". Wiem że IDEA zwraca uwagę na to od kogo idzie przelew i czy te dane się zgadzają.

  OdpowiedzUsuń
 19. założyłam pieniądze na lokate Tylko teraz - 2,75-2mce, ale teraz pasuje te środki wycofać i założyć na Jesienny sejf - 3.00-3mce.
  Czy można jakoś ominąć konieczność przelewu środku ze starej lokaty do innego banku i zrobienia kolejnego przelewu z obcego banku na tą Jesienny sejf? Nie można jakoś zerwac jednej lokaty i peniądze od razu założyć na drugą lokate w wewnątrz IdeaBanku (bez tych przelewów na zewnątrz) ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...