czwartek, 13 października 2016

Lokata Tylko Teraz z możliwością podkręcenia do 3,00% znów w Idea bank


W poniedziałek informowałem o bardzo pozytywnym przedłużeniu promocji konta w Millennium z 2,70%. To oznacza oczywiście, że jest doskonała alternatywa do marnej oferty lokat w Idea bank.

Niebiescy próbowali lansować lokatę bezkonkurencyjną z mało ciekawą stawką 2,50%. Co w niej jest bezkonkurencyjnego to tajemnica tylko niebieskich. A właściwie nie tajemnica, tylko zwykły chwyt marketingowy dla niezorientowanych w temacie.

Nie ma jednak najmniejszego sensu zakładać bezkonkurencyjnej, dla której konkurencję można znaleźć bez problemu. Wystarczy przypomnieć omawianą w poprzednim artykule odświeżoną lokatę bezkompromisową w Optimie na 3%.

W efekcie doczekaliśmy się starego chwytu z Lokatą Tylko Teraz. Tak jak całkiem niedawno oferuje ona teraz 2.75%, które wygląda całkiem inaczej aniżeli mało ciekawe 2,50%.  Tym bardziej, że można ją podrasować do 3,00%.

Tutaj podniesiesz lokatę Tylko Teraz do 3,00% 

Tak jak poprzednio musimy zastosować specjalny trick, bowiem tej lokaty jeszcze nie ma liście dostępnych lokat. Przewijamy zatem na koniec listy lokat Idea bank i wybieramy pozycję Wszystkie lokaty Idea bank.

Wybieramy tę pozycję w yb

Oferta zapewne niebawem zniknie pewnie ze strony banku, warto więc skorzystać z okazji póki jeszcze jest.  

To dość zaskakujące posunięcie ze strony niebieskich, skoro lokata GO kończy się dopiero w trzeciej dekadzie października. Widocznie klienci zaczęli już migrację do lepszej oferty aniżeli rzekoma bezkonkurencyjna:) 

29 komentarzy:

 1. ci co chcieli założyć lokaty na głodowy procent 2,75, mieli bardzo dużo czasu ostatnio, bo była dostępna długo. Pozostali, w tym ja :), czekają na min.3%. Więc w sumie nie wiem dla kogo jest ta oferta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio, przy okazji opisywania multisavera, pisałem dlaczego owe 3% jest raczej mało realne.

   Usuń
  2. Marcin - pytanie techniczne odnośnie millenium - czy są jakieś dzienne limity przelewów (coś pamiętam, że było, chyba 50K).
   Czy mogę wypłacić kasę z KO a np za dwa tygodnie znów tam wpłacić kasę i mieć promocyjne 2,7 % ?
   Szkoda, że idea dała tylko 2M.., ale jak jest okazja podkręcić zysk przez YB to trzeba skorzystać !

   Usuń
  3. Raczej nie bedzie 3%, bo dla nowych z limitem jest 3%, poza tym konkurencja z Optimy daje 2,5%(3m) a Smart 2,4%(3m), pomijam promocyjne nie dla kazdego np. w Optimie.

   Usuń
  4. wszystko jest realne (patrz Optima), Jak ich przyciśnie to Idea jednym ruchem podniesie happy na 3,2 :-)

   Usuń
  5. @Arek
   Limit dzienny w Millennium to 90k
   50 przelewem, 30 przez CC oraz 10 karta w bankomacie.
   Oczywiście możesz wrócić, gdyż stawka 2,70% obowiązuje przez 92 dni od momentu startu.

   Usuń
 2. No proszę wreszcie w bankach emocje jak na meczu Polska - Armenia :) Dobrze że Polcan jakoś nam to przetrzymał bo nie oficjalnie wiem że On kibic "pełną gębą"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie mecze to były istne horrory z happy endem więc co się tu dziwić:)

   Usuń
 3. Bez sensu dawać wniosek na 2 dni. Drugi dzień to sobota. Mało kto wyrobi się z przelewami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Limit dzienny w Millennium to 90k....
  Co oznacza 30 tys przez CC?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatecznie - 50k poszło teraz a po północy jest nowy limit i rano pójdzie reszta... Pierwsza sesja wychodząca jest po 9 rano. Zawsze można założyć dwie lokaty na mniejsze kwoty a i tak zostaną opłacone jutro mimo bezsensownych limitów (no chyba, że ktoś ma w MB >100K to ma problem).

   Usuń
 5. To wyjątkowy miesiąc w IB. Teraz kończą się lokaty 9 miesięczne na 3%, a za tydzień dwa, kolejne z ubiegłych miesięcy.

  A konkurencja nie śpi. Mille kusi kilkoma promocjami, więc jak ktoś tam nie ma konta, to może sie tam skierować.
  Optima podwyżyła też swoje sztandarowe produkty. A i wkońcu getin dał 2,8%.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan czy wiesz ile można dać bezpłatnych przelewów z Zośki Pro? 1 przez internet , 1 przez telefon i 1 w placówce? Czyli w sumie 3 czy też tylko jeden niezależnie od kanału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Nie mam nowego regulaminu, ale ponoć tylko jeden darmowy przelew wewnętrzny jest obecnie...

   Usuń
  2. Właśnie się dowiedziałem, że jest znów nieograniczona ilość wypłat z Zośki, chociaż mocno kłopotliwe.
   Będzie o tym prawdopodobnie osobny artykuł w przyszłym tygodniu. Dziś bowiem założyłem lokatę Tylko Teraz:)

   Usuń
 7. Czy jest możliwy przelew z konta oszczędnościowego w BGŻOptima bezpośrednio do IdeaBank na lokatę ? Czy najpierw trzeba do banku z którego trafił przelew do BGŻOptima a potem dopiero do IdeaBank ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Optimie masz jeden nr zdef. na przel.-korzystam z Aliora, wyslane I-elixirem sa w Aliorze po 11:00 i mozna spokojnie do 12:20 wyslac do Idea II-elixirem. Trzeba sobie wybrac bank, ktory w miare szybko ksieguje I-sesje i daje mozliwosc wyslania II-sesja.

   Usuń
 8. Czy najpierw trzeba do banku z którego trafił przelew do BGŻOptima ale numer konta można zmienić w bankowości

  OdpowiedzUsuń
 9. Numer konta można zmienić ale autoryzować trzeba go przelewem z tego numeru. Tak więc nie da się w tej sytuacji przelać środków z Optimy bezpośrednio do Idei.
  W.
  Do przelewających z Millennium
  Na KO w Millennium tylko jeden przelew jest bezpłatny. To rodzi problem w sytuacji gdy mamy
  zdeponowane ponad 50 tys.a limit dzienny przelewów zewnętrznych za pośrednictwem bankowości
  internetowej to max. 50 000. Jak obejść te ograniczenie? Ja założyłem sobie dodatkowe konta Twój Cel/ można mieć kilka/ ze stałym oprocentowaniem na 1,6%. W sytuacji gdy na KO mam 100 tys. to wykonuję jeden przelew/ bezpłatny/ z KO na konto 360 stopni w wys. 100 tys./ przelewy wewnętrzne pomiędzy rachunkami jednej osoby nie mają limitu/. Z konta 360 stopni/ nie ma limitów przelewów/ przelewam na konto zewnętrzne 50 tys. a pozostałe 50 tys. przelewam na konto Twój Cel. Następnego dnia z konta Twój Cel przelewam 50 tys. na konto 360 i dalej na konto zewnętrzne. Taka operacja trwa niestety dwa dni ale pieniądze cały czas pracują.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem po co tak kombinujesz. Z ko przelewasz kasę na 360. Jednego dnia wieczorem przelewasz 50k a drugiego rano kolejne 50k. W ten sposób całość trafi jednego dnia Na konto po za milenium.

   Usuń
  2. Waldemar ma rację i nie jest to nic kombinowanego. Sam tak robiłem w Eurobanku, że korzystałem z 15 kont jak była potrzeba.
   Waldek pokazał jak nie tracić dnia na tych 50 tys. Według Twojej metody 50k marnujesz czekając na drugi dzień a bank ma darmowy osad. Mając dodatkowe konto Twój Cel zarabiasz nawet za kilka godzina trzymania środków na koncie:)
   Założę je sobie jeszcze dziś.

   Usuń
  3. Marcin - czy bank wypłaci odsetki jak kasa nie jest na koncie pełną dobę ? Czy sposobem Waldemara, robiąc wczoraj wieczorem przelew na konto Twój Cel a dzisiaj rano zabierając z niego pieniądze dostałbym odsetki? Jeżeli tak to za 1 czy 2 dni?

   Usuń
  4. Dostaniesz za jedna dobę.
   Kasa nie musi być pełną dobę by Ci si3 należały odsetki. Często wpłacam do PKO środki przed godziną 18:00 a rano przed 8:00 robię przelew do innego banku. Na koniec miesiąca przyznaje odsetki za te kilka godzin.

   Usuń
 10. Ile dni jest na przelanie środków na lokatę ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bym ideabanku nie krytykował, po pierwsze 2,5% na 5 miesięcy i ma się spokój, dowolna kwota do 1 mln zł, a w Millennium nie ma dowolnej kwoty i liczy się saldo jakie się miało na KO, czyli przykładowo 10 tys. które będzie na 0,8%, a 90 tys. na 2,7%, mało to jest ciekawe i najlepsze limity przelewów po 50 czyli dajmy na to 100 w dwa dni musisz wyjąc, do tego dochodzi brak wykonywania od ręki przelewów w nocy, nawet wewnętrznych, oj coś dużo widz minusów w Millennium.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...