środa, 12 października 2016

Lepsza premia 5,20% lub 4,20% dla nowej lokaty bezkarnej


Omówiona wczoraj lokata retencyjna w Optimie to tylko z pozoru dobra oferta. Epilogiem może być przypomnienie wpisu Bajka dla naiwnych czyi jak wyglądają negocjacje przy lokacie negocjowanej.

Co ciekawe w Optimie dużo się ostatnio dzieje. Z jednej strony Optima zaczyna zabawę w kotka i myszkę z lokatą deklasującą, gdzie stawka jest wyższa od retencyjnej. Z drugiej pogmatwała się dawna bezkarna.

Wczoraj na PP3 omówiłem jak do 3,20% ewoluowała słynna bezkarna. Dziś znajdziecie tam dalszy ciąg o nowym klonie bezkarnej, której nadano nazwę bezkompromisowej z 3,00%. Na nową ofertę Optimy od razu zareagował ybanking.

Jeszcze pod koniec wakacji yb zaproponował dla bezkarnej akcję specjalną. W znanych nam doskonale dwóch opcjach dodatkowy bonus wyniósł 0,50% za zgłoszenie oraz 1,50% za połączenie z innymi lokatowcami.

Oferta miała być czasowa, okazało się jednak, że od 1 października została ona przedłużona, zaś w momencie zmiany na bezkarnej... jeszcze bardziej podrasowano premię!

Jeszcze lepsze premie za nową odsłonę bezkarnej

Teraz za założenie lokaty bezkarnej za pośrednictwem yb stawka 3,20% skoczy o cały punkt procentowy. Kto zaś ma połączenia z innymi lokatowcami może liczyć o nawet 3 punkty procentowe więcej. A przecież 2% to wielu banków dziś stawki promocyjne.

Tutaj podniesiesz stawkę lokaty bezkarnej do 4,20% lub nawet 5,20%

Niebawem ma się pojawić także dodatkowa premia dla kolejnej nowej lokaty w Optimie czyli omawianej dziś na PP3 Bezkompromisowej ze stawką 3,00%. W tym przypadku podniesienie stawki najprawdopodobniej będzie wynosić tyle ile w poprzedniej edycji bezkarnej z 3%.

Niestety prawdopodobnie nie można założyć jednocześnie lokaty bezkarnej i bezkonkurencyjnej. Wracający po 12 miesiącach lub nowi klienci Optimy będą musieli dokonać wyboru jednej z nich. Korzystający z yb dodatkowo będą musieli przeliczyć dodatkowe zyski z yb i skalkulować która opcja się bardziej opłaca. 

Kto chciałby się zerejestrować na yb może to zrobić tutaj. Ponieważ z różnych powodów nie wszyscy ufają ybankingowi, tym którzy wolą tradycyjne zakładanie lokaty bezpośrednio zostawiam niżej link do założenia lokaty bezkarnej.

>>Dedykowany link do założenia klasycznej lokaty bezkarnej na 3,20%
 

27 komentarzy:

 1. Bezkarna czy bezkompromisowa na 3% to dobra wiadomość. Nie promuj tak tego Ybanking bo to jedno wielkie dziadostwo. Zbierają dane osobowe mimo, że gromko zaprzeczają. Po ponad roku mają 1 tyś kont (pewno połowa nieaktywnych) to chyba mówi wszystko. Najpierw dawali premie za zgłoszenie lokaty teraz po zmianie regulaminu tylko za lokaty założone przez nich. Z tego nic nie będzie. Pół roku i będzie nowy biznes Zbanking :-) i znowu nabieranie naiwnych,że dostaną coś ZA DARMO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie firmy praktycznie zbierają dane osobowe, zaś niektóre płacą za to więcej lub mniej. Ze szkolenia na ten temat pamiętam, że dane osobowe kosztują ponoć 2 zł od osoby, więc yb dał o wiele więcej.
   Yb jak dotąd dało już dotąd nieźle zarobić na lokatach, a to że dawali premię nie założone przez nich to tylko ich plus bo wcale tego nie musieli robić. A bonus był pokaźny.
   To logiczne że teraz dają premie tylko za lokaty założone przez nich. Szaleństwem byłoby gdyby było inaczej, bo nie da się cały czas dopłacać do interesu i w efekcie yb szybko by zbankrutowało.
   Nie wiadomo co będzie za pół roku, jak będzie nowy biznes Zbanking to przetestujemy i ten:)

   Usuń
  2. Tzn,że teraz nie można zgłosić lokat z banków których nie ma na stronie yb?Ja nic nie wiem o zmianie regulaminu.Nie powinni go przysłać?

   Usuń
  3. Wiem, że są planowane takie zmiany, ale nie wiem czy już weszły w życie. Pewnie Pan Turczynowicz wypowie się niebawem w tej sprawie.

   Usuń
  4. Zmiany obowiązują od 28.09.2016r. też o nich nie wiedziałem. Wysłałem lokatę mobilną 10 000 zł do premii z Millenium i wtedy zostałem poinformowany.
   Cyt: "Dzień dobry,
   Dziękujemy za zgłoszenie lokat.

   W dniu 28 września zawiesiliśmy promocję polegającą na zgłaszania obcych lokat, kupionych poza Ybanking.
   Jest to związane ze zmianą sytuacji na rynku lokat terminowych i zmniejszonym zainteresowaniem banków tym produktem.
   Gdy tylko sytuacja na rynku się zmieni, wrócimy do takiego promowania naszych usług.
   Oczywiście sprzedaż lokat przez Ybanking trwa i przyjmujemy nowe lokaty zakupione przez naszą platformę.

   W drodze wyjątku zaimportujemy zgłoszoną lokatę, jednak z saldem 5000 zł.
   Pozdrawiamy
   Zespół Ybanking

   Usuń
  5. To Ci tylko mogę pozazdrościć, bo ja dopiero dziś odnawiam lokatę mobilną w Millennium.

   Usuń
  6. To kiepsko się robi w YB. Jeżeli zmienili regulamin to dla lokatowców pozostanie tylko Idea Bank ew Boś o ile będą mieli jakąś ciekawą ofertę opłacalną z bonusem +0,25% od YB...

   Usuń
 2. Idea na razie daje 2,50% na 5 miesięcy.
  Jeszcze z tydzień i niech rzucą tradycyjne 2,75% bo po 20.10 kończy się część lokat u niebieskich.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje GO kończą się wszystkie 22.10 zobaczymy jak zareagują.

   Usuń
  2. Znów tylko 2 dni na opłacenie lokaty ale okres fajny bo 5 M. 2,5 to trochę słabo wygląda... Poczekam na 2,75/2,8% - jak dadzą to przerzucę kasę z Millenium...
   Większy problem będą mieli z GB za ok 3 tygodnie.

   Usuń
  3. Moje i żony "Lokaty GO" na 3 m-ce w Idea bank kończą się 25.10.2016r. Jak zaoferują min. 2,75% przedłuże je, jeśli nie ,wylądują na KO w Millenium na 2,70%.

   Usuń
 3. Ybanking traci na znaczeniu.
  Banki nie chcą z nimi gadać :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno już pisałem że yb to będzie niewypał, jeśli coś dają to trzeba brać (ja zgarnąłem 100zł za obce lokaty, więcej nie dają) ale dalej widze że jest tam stagnacja z małą możliwością przebicia się na szerszy rynek. Dla banków poza jednym czy dwoma jest to zbyteczny pośrednik.

   Usuń
  2. To stara zasada biznesu: najwięcej zgarniają pierwsi. Tak było w Optimie, tak było w Alior Sync, że na start można było zgarnąć więcej niż potem. Nic dziwnego, że na yb najwięcej można było zgarnąć na początku.

   Nie oznacza to jednak, że yb się już wypalił. Dalej jest tu niemało do zgarnięcia, czego przykładem jest bezkarna, którą będę mógł założyć już pod koniec października:) a dodatkowe 2% lub 1,5% do i tak atrakcyjnej stawki było warte czekania przez rok na powrót.
   Inna sprawa to szukanie kredytobiorców, bo wtedy zysk jest już całkiem przyzwoity.

   Usuń
 4. Ja wysłałem do YB 1 października - nie dostałem żadnego zwrotnego maila (ani na tak, ani na nie) - wcześniej zawsze.
  Ale lokaty dodano, chyba dlatego, że z IB.

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 5. YB nie przysyła też już rozliczeń miesięcznych czy tylko ja nie dostaję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co masz na myśli? Ja mam wszystko jak było dotąd widoczne po zalogowaniu miesiąc po miesiącu.

   Usuń
  2. Niestety ja też od jakiegoś czasu nie dostaję maila z "podsumowaniem miesiąca", ale jak napisał Marcin - wszystko widać po zalogowaniu.
   Wczoraj wysłałem potwierdzenie z lokatą z Millenium i dzisiaj zostało to dodane do systemu, ale potwierdzenia na maila nie dostałem. Nie wiem tylko czy dodali całą kwotę czy np 5k jak to opisywał Anonimowy o 8:37

   Usuń
 6. Niestety ja tez dostałem info od yb ze we wrześniu zmienili regulamin. Szkoda... no chyba ze z IB coś jeszcze wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mówiłem to pół roku temu Ybanking to twór dziwaczny i niepotrzebny. Pieniążki się skończyły więc zmienili sobie regulamin. Tylko pytam się po co takie coś jak Ybanking po co kolejny nieudolny pośrednik między mną a bankiem.
  Na początku się kryli teraz widać o co chodzi. Weź kredyt zapłać prowizję Ybankowi a oni dobrodusznie z tej prowizji od banku rzucą ci ochłap 10 czy 20 zł. Nie bierzesz kredytu spadaj.
  Ale niestety się pomylili bo jak widać Polacy nie są głupi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, więc nie jest źle, a że rynek się zmienia to na to nie mamy wpływu.
   Nawet gdyby trzeba było się wypisać, bo zmienia się powoli profil działalności yb to i tak było warto otrzymywać dodatkowo comiesięczny bonus. I póki będą bonusy za lokaty zamierzam z tego korzystać.

   Usuń
 8. Dzień dobry,

  Ybanking to zwracanie klientom kosztów sprzedaży ponoszonych przez banki. Przy zakupach poza Ybanking to klienci pokrywają te koszty – są wliczone w cenę. Przez nas mogą je odzyskać przy niewielkim wysiłku.

  Klientom aktywnym w tworzeniu połączeń zwracamy całość prowizji otrzymanej od banku: 3% od kredytów (po 1,5% dla obu osób), 0,25% od lokat standardowych i znacznie wyżej od lokat promocyjnych. Tak, to jest 10-20-30 zł, jednak co miesiąc, przez cały okres korzystania z Ybanking.

  Użytkownicy, którzy zaczęli aktywnie korzystać z platformy niezwykle rzadko rezygnują. Nie chcemy tak jak inni wydawać wiadra pieniędzy na reklamę i później odzyskiwać te koszty od klientów powodując, że idą gdzie indziej. Naturalny 10-20% wzrost liczby klientów co miesiąc i bardzo wysoka lojalność to lepszy sposób na biznes i dla nas i dla klientów.

  Niestety obecnie koszty sprzedaży lokat na rynku spadają, ponieważ banki nie muszą walczyć między sobą tak mocno jak jeszcze niedawno. Dlatego zmniejszają się też nasze możliwości premiowania za lokaty. W związku z tym rzeczywiście czasowo zawiesiliśmy promocję zgłaszania lokat kupionych poza Ybanking.

  Reagując na zmiany przygotowujemy alternatywną ofertę inwestycji i oszczędzania. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy zapisy na pilotaż współpracy z jednym z domów maklerskich. Informacja o ofercie znajduje się na naszej stronie.

  Będą to produkty o różnych poziomach ryzyka, od bezpiecznych funduszy pieniężnych, przez obligacje dużych korporacji, do funduszy zrównoważonych i akcyjnych. Przy tak szerokiej ofercie i połączeniu z lokatami bankowymi będzie można dostosować portfel inwestycyjny do różnych poziomów akceptacji ryzyka.

  To pierwsza taka oferta na rynku, w której będzie można kupić produkty inwestycyjne z szerokiej oferty nie tylko bez opłat manipulacyjnych ale też ze zwrotem istotnej części opłat za zarządzanie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I znowu jakieś bajki dla naiwnych.
   Jak rozumiem bez mrugnięcia okiem kolejna zmiana regulaminów haha tamtego już nie pamiętamy :-) zmieniamy strategie i szukamy naiwnych na "Nowości". Jedno pytanie zasadnicze. Czy wasza firma jest instytucją finansową? NIE!. to zwykła działalność gospodarcza jak nie ujmując nikomu szalety na centralnym. Czy ktoś z minimum rozumu będzie inwestował z babcią z szaletu.
   Co za firma z dala od takich.

   Usuń
  2. Mimo, że ton wypowiedzi nie wskazuje na możliwość przekonania Pana, to odpowiem innym czytelnikom, którzy mogą mieć wątpliwości.

   Nie zmieniamy strategii, rozszerzamy jedynie ofertę.

   Przecież oczywistym jest, że to będzie oferta licencjonowanego domu maklerskiego. Współpraca będzie dokładnie taka sama jak z bankiem. Nie dotykamy pieniędzy klientów i nie uczestniczymy w procesie dokonywania transakcji.

   Jedynie wypłacamy premie.


   Usuń
 9. Na GROUPON ciekawa promocja w Millenium Bank
  Premia o wartości 10% (nie więcej niż 50 zł) przez 6 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak ja inwestuję z tą babcią i jeszcze kilka innych osób które znam,a takich jak Ty "stękaczy,którzy nic nie proponują"unikam jak ognia.

  OdpowiedzUsuń
 11. I znow w IB brak kasy, lokata 2-m na 2,75%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...