wtorek, 31 lipca 2018

Czas na zmianę konta w WBK oraz optymalizację zysków


Ostatni dzień miesiąca to obowiązkowo czas na porządki w finansach. Do tej pory nie poruszałem tego tematu mimo iż od lat to najbardziej busy day, o którym każdy optymalizator zysków powinien pamiętać.

Dziś jest okazja by to szerzej omówić, mamy bowiem ostatni dzień na zamianę konta w WBK. Można to oczywiście zrobić w dowolnym dniu w sierpniu, ale każdy dzień zwłoki będzie już dla nas stratą. Dlaczego?Nie wiem czy pamiętacie, że dziś kończy się oprocentowanie konta mobilnego w WBK, a to oznacza konieczność jego zamiany. Na chwilę obecną warto zamienić dotychczasowe konto mobilne na konto systematyczne.


Dla przypomnienia w WBK można było mieć dowolną ilość kont mobilnych, z których każdy dawał 2,70% do kwoty 100k. W efekcie konto w Millennium stało się całkowicie zbędne, przez co wiosną zamknąłem konto u bordowych.

Niestety promocja konta mobilnego kończy się 31 lipca czyli dziś. Warto więc wyzerować te konta i... założyć kolejne konto:) Na nowym koncie oszczędnościowym też mamy stawkę 2,70% ale już tylko do kwoty 20.000 zł.


W WBK wszystko się jakoś ładnie zazębia. Nowe konto o którym dziś mowa jest dedykowane dla posiadaczy Konta Jakie Chcę. Długo wzbraniałem się przed założeniem tego konta, jednak od lipca używam je z powodu premii 50 zł za przelew wynagrodzenia, więc nowe konto będzie jak znalazł.

Tutaj założysz Konto Jakie Chcę w WBK dla KO na 2,70% 

Powyższy link dla konta systematycznego będzie ważny do 29 września 2018.

UWAGA: 
W przeciwieństwie do innych kont tutaj przelewów należy dokonywać z Konta Jakie Chcę lub VIP by stawka była 2,70%. Jak dobrze rozumiem nie należy robić przelewów z konta 123 w tym samym banku, lub bezpośrednio z innego banku! To dość nietypowe jak na KO. 

Nowe konto można założyć w bankowości internetowej. Trzeba jednak pamiętać, że oprocentowanie będzie ważne tylko do 29 września. Póki co dalej możemy tu przelewać co miesiąc zyski z jakże licznych kont na 3%, tak by stawka nie spadła do 0% po przekroczeniu 3.000 zł oraz nasze wynagrodzenie zanim pójdzie na lepiej oprocentowane stawki do innych banków.


Dziś też czas na optymalizację zysków ze względu na kończący się miesiąc. W jaki sposób? Chodzi rzecz jasna o wykorzystanie jednego darmowego przelewu na kontach. Sprawa dotyczy więc osób, które nie wykorzystały go jeszcze w danym miesiącu.

Po co robić taki przelew akurat dziś? Każde konto oszczędnościowe ma limit kwotowy np. w Getin mamy 200.000 zł. Pod koniec miesiąca mamy kapitalizację odsetek, więc bank dopisuje nam zyski.

W efekcie w nowym miesiącu na koncie znajdzie się nadwyżka. Ta nadwyżka jednak będzie kiepsko oprocentowana ze względu na limit. Warto zatem ostatniego dnia wykorzystać limit na wykonanie przelewu z KO tak by całość środków pracowała na maxa.

Ile to ma być? Nie jest to tak bardzo istotne. Można sobie policzyć szacunkowo np. w przypadku Getin dla 200k zysk dzienny to nieco ponad 13,30 zł. W lipcu więc bank dopisze nam ponad 412 zł odsetek taką więc kwotę można przelać na ror i przesłać do innego banku chociażby do WBK na 2,70%. 


W zasadzie nie trzeba robić dokładnych obliczeń. Byłoby to mocno upierdliwe jeśli w miesiącu dopłacamy kasę i nie wiemy dokładnie ile bank doliczy nam odsetek. Można więc przelać szacunkowo większą kwotę. Po dopisaniu odsetek przez bank brakującą kwotę do limitu możemy sobie sami przelać, wszak z ror na KO każdy przelew jest darmowy.

Podobnie robimy z zyskami na pozostałych kontami na 3% czy to w Aliorze, T-mobile czy Credit Agricole jeśli nie wykorzystaliśmy jeszcze darmowego przelewu. W zależności od naszego salda zyski potrafią być znaczne szczególnie jeśli dodatkowo korzystamy z innych promocji.

Trochę szkoda, że na nowym koncie w WBK mamy limit do 20k, ale na dobrą sprawę taki limit na chwilę obecną całkowicie wystarczy. Nadwyżki przecież można pakować na lokatę zawrotną, a to konto wykorzystywać do przelewania zysków z przekraczania limitów w innych bankach:)

Aktualizacja:
Oprocentowanie podwyższone stosuje się w miesiącu, w którym zawarto umowę konta Systematycznego. Uznanie konta Systematycznego przez automatyczne oszczędzanie na kwotę co najmniej 20 zł w miesiącu kalendarzowym powoduje uzyskanie w następnym miesiącu kalendarzowym oprocentowania podwyższonego.

Regulamin Konta Systematycznego z bonusem 2,70%

36 komentarzy:

 1. "Podobnie robimy z zyskami na pozostałych kontami na 3% czy to w Aliorze, T-mobile czy Credit Agricole jeśli nie wykorzystaliśmy jeszcze darmowego przelewu." Odnośnie tego zdania Polcana. Czy ktoś, kto ma KO w T-Mobile może mi to potwierdzić, że już od dziś rana są dopisane odsetki za lipiec?? Taką uzyskałem dzisiaj odpowiedź na ich infolinii jak zapytałem kiedy następuje u nich kapitalizacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TomTom nieważne czy odsetki są dopisywane ostatniego dnia miesiąca czy pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Ważne by zachowawczo przelać sobie nadwyżkę na ror, dziś - pod warunkiem że nie wykorzystałeś darmowego przelewu.

   Przykładowo masz dziś 50k. W skali miesiąca daje to około 100 zł zysku. Przelewasz więc dziś 100 zł na konto i masz saldo 49,9k.
   Jutro bank dopisuje Ci odsetki np. 95 zł. Dopłacasz więc 5 zł na KO by mieć dalej 50k, a 95 zł transferujesz na KO z lepszą stawką. Jeśli bank wypłaca 80 zł odsetek, przelewasz sobie 20 zł tak by zawsze mieć saldo 50k.

   Usuń
  2. Zgadza się Polcan, ale to w przypadku jak chce się dalej trzymać w T-Mobile kasę. Ja chwilowo chcę się od nich ewakuować i wyzerować konto na KO - dlatego chciałbym (jak się da) zrobić to już z odsetkami ;) Jako stały czytelnik i optymalizator - kasę od nich przenoszę na: 10 na KO w GETIN (3,5%) oraz 40 do IB Na nowe śr. (3,1%) Potem po zakończeniu Lokat w DB uzupełniam KO w T-Mobile i KO w GETIN ;)

   Usuń
  3. Więc spokojnie możesz czekać do jutra i wypłacić z odsetkami lub wypłacić dziś, a jutro odsetki. Dziś i jutro masz darmowy przelew bo dotyczy to już dwóch miesięcy.
   W artykule mowa o stałych kontach. Ja stale mam zapchane na maksa konta w Alior oraz WBK teraz dochodzi do tego Getin więc dziś wykorzystuję przelewy tam gdzie ich nie zrealizowałem.

   Usuń
  4. To też prawda, ale do T-Mobile wracam po 2-ej połowie sierpnia i chciałbym mieć ten zapasik w postaci darmowego przelewu. Nigdy nic nie wiadomo ;) Naprawdę nie ma na blogu osoby, która może sprawdzić - czy już te odsetki w T-Mobile rzeczywiście są? Ja nie mam jak - bo jestem w pracy, a loginy zostały w domu :(

   Usuń
  5. nic takiego nie zauważyłem rano - nawet więcej, wycofałem przewidywaną kwotę na odsetki. Podobnie miałem zrobić w mille ale poczekam do wiecxora bo myślałem że jednak może do południa jakaś promo się trafi i ten jeden przelew darmowy może być przydatny

   Usuń
 2. Taka ciekawostka, że w BGŻ Optima na stronie jest tylko informacja o oprocentowaniu rachunku Smart na 0,7%, natomiast po zalogowaniu do bankowości internetowej jest baner po prawej stronie z informacją o promocji 2,6% dla nowych środków do któregoś listopada. Nie wiem, która wersja jest prawdziwa, bo nie mam konta Smart.

  OdpowiedzUsuń
 3. kończą się lokaty bezkonkurencyjne na 3,2% w idea.
  znacie coś lepszego niż oszczędnościowe w getin na 3% (dziś ostatni dzień).
  wbk z kwotą 20k nie robi szału.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo że nie robi. Artykuł jest ostrzeżeniem dla tych, co mieli do tej pory kilka KO mobilnych, które od dziś są oprocentowane tylko 0,40% zamiast dotychczasowych 2,70%.
   Na pewno to lepsza opcja niż 2.60% w Optimie. Zawsze to jakiś przystanek dla nadwyżek z jednym darmowym przelewem i tak też go traktuję. Muszę się jednak nauczyć, że trzeba zrobić jeden przelew w miesiącu na 20 zł z KJC co dla mnie jest zupełną nowością.

   Usuń
 4. "Na pewno to lepsza opcja niż 2.60% w Optimie. "
  chciałbym te 2,6 na razie jest 0,7 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wróciłem do Optimy tylko dla 3,50% z bonusem. Jak lokata się skończy zamykam tu konto bez względu na to czy będzie 2,60% czy nie.

   Usuń
 5. A ja czekam na lokatę na początek miesiąca w IDEA Bank. Może być 3.2% na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 6. nie rozumiem na czym polega to Automatyczne oszczędzanie, wg regulaminu: "jest zleceniem stałym, w którym jako rachunek do obciążenia
  wskazano Konto Jakie Chcę lub Konto VIP, a jako rachunek do uznania – Konto systematyczne,
  na zasadach określonych w załączniku do Regulaminu kont dla ludności, określającym
  szczegółowe warunki prowadzenia „Konta systematycznego” - czyli co trzeba zrobić ustawić jakieś stałe zlecenie co miesiąc żeby przelewało kasę z KJC na KO systematyczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę to głupio zrobili. Dziś przelałem dużą kasę na to konto z zakończonego konta mobilnego, ale... jutro nie będzie odsetek jak się spodziewałem za jeden dzień. Bank wymaga by robić przelew z konta KJC/VIP i zbada czy w drugim miesiącu też był przelew. Jeśli będzie to oprocentowanie będzie podwyższone do 2,70% bo jeden przelew w miesiącu na kwotę minimum 20 zł powoduje taką stawkę.
   Bank oczywiście zachęca do zlecenia stałego byśmy o tym nie zapomnieli, ale chyba każdy z nas potrafi zadbać o finanse i nie potrzebujemy stałych zleceń czyli jednego przelewu w miesiącu z KJC na konto systematyczne.

   Usuń
 7. automatyczne oszczedzanie - jak to sie ustawia, na jaką min. kwote i jak często (wystarczy raz w miesiącu żeby mieć 2,7%?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie trzeba ustawiać. To bank chce byśmy tak zrobili, by odkładać systematycznie. Wystarczy po prostu przelać raz w miesiącu 20 zł ale przelew musi być z konta KJC/VIP i to wszystko.

   Usuń
  2. Przelewy i płatności -> Zlecenia stałe

   Uwaga, z tego co widzę w regulaminie, to jak ktoś ma więcej niż 26 lat, to to kosztuje 50 groszy.

   Usuń
 8. W Idea niespodziewana przerwa techniczna do 1.00. Z mojego doświadczenia wnioskuję, że potrwa co najmniej do późnego przedpołudnia, jeśli nie dłużej...

  OdpowiedzUsuń
 9. getin dziś wyda nową edycję Nowych Środków. Znów bedzie 3% :-). Jeszcze nie ma oficjalnych dokumentów z regulaminem, ale u mnie na koncie mam możliwosć przystpienia i w tabelach oprocentowania jest XI edycja i 3%. Czekam tylko na oficjalne potwierdzenie zbanku i robię przelewy. Szkoda tylko że w tym Millennium jest ten ogranicznik do 50tys
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są nowe regulaminy w Getinie. Dalej 3 procent. Można przystąpić od 1 sierpnia do 17 września. Nowe środki wg stanu na 27 lipca.

   Usuń
  2. To jesli ktos wystartowal X edycje np 30 lipca to zalapie sie tez na XI edycje?

   Usuń
 10. Natomiast jśli chodzi o Optimę to nie dośc że dalej wisi 0.7% to jeszcze mi nie naliczyliodsetek za 2 tygodnie 2.6%. Kiedy oni to naliczają ? W środku miesiaca jak Inteligo?
  Rzeczywiscie te kwadraty z samochodzikami przy autoryzacji moga człowieka z równowagi wyprowadzić
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optima nalicza (pokazuje) odsetki zawsze 1 dzień później (drugiego dnia roboczego). A nowa oferta oprocentowania ukaże się (dopiero!) w godzinach popołudniowych (wiadomość z czatu).

   Usuń
  2. Udało mi się wyłączyć weryfikację obrazkową. Proszę o komentarz czy teraz jest lepiej.

   Usuń
  3. NIe wiem co to za dokument, ale wklejam link
   https://www.bgzoptima.pl/konta-oszczednosciowe/konto-smart/pytania-i-odpowiedzi

   Wynika z niego że nowa edycja będzie z saldem aż z 2 lipca (wielkie oczy). Jestem dziś wymęczony i ni chce mi sie tego dokładnie czytać, ale wedle tego co tam napisano to odsetki wypłacane są
   'pierwszego Dnia Roboczego następującego po zakończeniu każdego miesiąca'. Czyli powinny być dziś.
   Natomiast codo logowania i obrazków to zaraz napiszę co i jak
   MM

   Usuń
  4. Poszło tak że nic mi nie wyskoczyło i żadnej formy weryfikacji nie było. To fajne tylko czy ci booty teraz nie będa spamować

   Usuń
 11. Pierwszy dzień miesiąca, godzina siódma.

  Odsetki Millenium? Są.
  Odsetki Getin? Są.
  Odsetki BZWBK za założone wczoraj Konto Systematyczne? Nie ma.
  Nagroda BZWBK 100zł która miała być do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji? Nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też w WBK nie dostałem odsetek na KO za to są na rorach, ale to było wiadomo od początku.
   Przypominam to co napisałem wyżej - odsetek z WBK nie będzie szybko, dopiero na koniec miesiąca sierpnia za lipiec. Trzeba jeszcze dodatkowo wpłacić 20 zł i to z KJC w tym miesiącu by dostać odsetki. Tak skonstruowano to konto.

   Usuń
 12. A GETIN wprowadził nową 11-tą edycję promocji KO na 3% Można przystąpić aż do 17 września :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jest regulamin? (link z Getina nieaktualny = X edycja).

   Usuń
  2. W dzisiejszym artykule. Tam jest wszystko zaktualizowane
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/08/3-dalej-w-getin-w-kolejnej-edycji-konta.html

   Usuń
 13. ''UWAGA:
  W przeciwieństwie do innych kont tutaj przelewów należy dokonywać z Konta Jakie Chcę lub VIP by stawka była 2,70%. Jak dobrze rozumiem nie należy robić przelewów z konta 123 w tym samym banku, lub bezpośrednio z innego banku! To dość nietypowe jak na KO.

  chyba tak nie jest jak piszesz Adminie. zrobiłem przelew z millenium na konto systematyczne i odsetki się naliczyły.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wpis z regulaminu promocji oprocentowania na koncie systematycznym: "Automatyczne oszczędzanie – jest zleceniem stałym, w którym jako rachunek do obciążenia
  wskazano Konto Jakie Chcę lub Konto VIP, a jako rachunek do uznania – Konto systematyczne". Wnioskuję, że aby spełnić ten warunek trzeba to zlecenie stałe utworzyć w bankowości osobistej, nie wystarczy zwykły przelew raz w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dodatkowe info ze strony promocji: od 8 sierpnia 2018 r. będzie możliwość założenia 5 Kont systematycznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy będzie wymóg by na każde z nich było zlecenie stałe...

   Usuń
  2. Raczej nieuniknione - to wymóg otrzymania lepszego oprocentowania ;) Zastanawiam się czy w ogóle warto - promocyjne warunki tylko do 29.09.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...