czwartek, 14 lutego 2019

150 zł premii 2,50% na lokacie w USD oraz premia walutowa z kontem Citi Priority


Muszę do 28 lutego otworzyć dwa konta Citi Priority aby ulokować $US na 2,5%. To jest %%% rekord Polski w USD, nienotowany od niepamiętnych czasów.

Muszę przyznać, że nieco zaintrygował mnie powyższy komentarz Anonimowego. Owszem konto Citi Priority jest od dłuższego czasu w ofercie, a skoro coś takiego was ciekawi warto to wziąć na warsztat.
Dzwoniłem na infolinię Citi z zapytaniem o program poleceń o który pytał anonimowy. Nie ma obecnie czegoś takiego za to można skorzystać z promocji w której zgarnąć można do 150 zł oraz 4% na wymianie walut.

Kto może z tego skorzystać? Nie każdy, bowiem wymóg nowego klienta jest dość restrykcyjny. Nie można mieć żadnego produktu w Citi po 1 stycznia 2017. Dotyczy to więc także posiadaczy kart kredytowych, przy których Citi bije konkurencję na głowę.

Tutaj założysz konto Citi Priority w omawianej w artykule promocji

Powyższy link ma być aktywny do 5 marca 2019, wtedy bowiem omawiana promocja ma się zakończyć. Co zatem jest do zyskania za otwarcie Citi Priority? Korzyści zostały zebrane na poniższym screenie.1. 150 zł premii za wynagrodzenie
Citi to kolejny bank, który nagradza nas za przelewanie wynagrodzenia. Musimy mieć przy tym dochód na poziomie minimum 2000 zł, jeśli tak jest, to za przelewanie wypłaty przez 5 miesięcy można zgarnąć 150 zł.  Innymi słowy miesięczna premia za przelew to 30 zł.To praktycznie premia za darmo, praktycznie każdy z nas zarabia i pensja wpływa za darmo. Warto więc zgarniać za ten fakt dodatkową premię. Na marginesie lepszą ofertę ma Santander, gdzie za przelew na 1000 zł co miesiąc można zgarniać 50 zł o czym pisałem ostatnio na PP4. Analogiczna promocja w Santanderze potrwa do końca kwietnia.2. Zwrot 4% prowizji za przewalutowanie
Następną zaletą jest zwrot do 4% prowizji pobranej za przewalutowanie poleceń przelewu. Suma transakcji to maksymalnie 20.000 miesięcznie. Nie jest to może coś, co każdy z nas używa, ale być może niektórym się przyda. 
Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem wyżej znajdzie więcej szczegółów. Dla mnie to raczej wpis testowy, dajcie znać czy takie dość nietypowe oferty też was interesują.

Tutaj założysz konto Citi Priority w omawianej w artykule promocji


3. 2.50% na lokacie w USD
Do końca lutego można także założyć lokatę w dolarach. Minimalna kwota jaka jest wymagana to 500 dolarów. Górną granicę ustawiono aż na 500.000 dolarów. Nie warto jednak aż tak szaleć, pamiętamy bowiem, że maksymalna kwota jaką warto trzymać w jednym banku to 100.000 euro.

Mamy tutaj trzy opcje tej lokaty:
 • 2,00% na lokacie 3 miesięcznej
 • 2,20% na lokacie 6 miesięcznej
 • 2,50% na lokacie 12 miesięcznej
Dla lokaty wymagane jest założenie subkonta walutowego w USD.  Nie ma ograniczenia do jednej lokaty, można ich założyć wiele. I chociaż oferta ma potrwać do końca lutego, to zasilić lokatę można najpóźniej do 6 marca 2019.


4 Darmowe przelewy express eliksir
To rzadkość by bank w ramach konta oferował darmowe przelewy natychmiastowe. Zwykle bank pobiera za to nie małą opłatę, z tego co pamiętam jedynie Alior pozwala włączyć tę usługę w ramach wyboru darmowej opcji. Dodatkowo Idea bank oferuje nam 2 darmowe przelewy w miesiącu.

Na koncie Citi Priority mamy jeszcze więcej bo nawet 3 darmowe przelewy natychmiastowe. Nie jest to jakaś ważna informacja, ale bywają przypadki, że takie przelewy są potrzebne. Co ciekawe karta kredytowa w Citi nie przyjmuje przelewów natychmiastowych...

Tutaj założysz konto Citi Priority w omawianej w artykule promocji


Na koniec ważna informacja o publikacji komentarzy. Od jutra znów nie będzie mnie w kraju mogą więc nastąpić opóźnienia w publikowaniu, gdyż jak zwykle będzie je publikować osoba w moim zastępstwie.

Regulamin oferty zyskaj do 150 zł oraz premię walutową z kontem Citi Priority
Regulamin oferty lokata do 2,50% na nowe środki w USD
Tabela Opłat i Prowizji w Citi

23 komentarze:

 1. Największa korzyść w Citi Handlowym jest to: https://www.online.citibank.pl/files/documents/accounts/regulamin-oferty-do-2-5-procent-na-3-miesiace-na-lokacie-na-nowe-srodki-w-usd.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznaję, że tego nie zauważyłem. Dodałem regulamin tej ciekawej promocji do artykułu

   Usuń
 2. jak ktoś zarabia w pln to niech się nie bierze w spekulacje walutowe. 2.5% na lokacie w USD szybko może zamienić się w kilkunastoprocentową stratę jeśli ktoś zamierza to po roku przewalutować. Zwłaszcza teraz - gdy dolar jest przewartościowany u wszyscy już czekają na odwrócenie wieloletniego trendu umacniania dolara który trwa już dekadę właściwie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co za bzdury, inwestuje w $ od co najmniej 20 lat i przynosi mi to około 8% zysku rocznie. Zobacz na wykresy i porównaj. Tendencja jest zupełnie odwrotna, tylko patrzeć jak dolar przekroczy 4zł. Pisowcy spijali śmietankę po poprzednikach. Teraz zaczyna się to sypać. Nawet ministrowe przyznają.. Nazywają to spowolnieniem.. PKB wysoko, z inflacji, z konsumpcji i przekładania podatków z kieszeni do kieszeni... To wszystko sie zawali...

   Usuń
  2. Bzdury to ty wypisujesz. Dolar po 2 zł z groszami 10 lat temu. Od tej pory mamy fale wzrostowe. Ten cykl już sie kończy i wejdziemy w 10 letnią fazę osłabiania dolara. To jest elementarz. Jeszcze w dodatku w otoczniu ultra niskich stóp procentowych.
   BTW jak się podatku dochodowego nei płaci od spekulacji walutowych to i jest dochód. Tylko co bedzie jak się US o tym dowie?

   Usuń
  3. Spójrz na kurs USD w 2000r. 4,4zł/1USD http://www.finanse.egospodarka.pl/kursy-walut/porownanie-walut/2000-08-24/USD/PLN

   Usuń
  4. """"Dolar po 2 zł z groszami 10 lat temu."""
   no i tym zdaniem potwierdziłeś, że inwestycja w $ to nie to samo co lokata na 3-5%.
   '"""10 letnią fazę osłabiania dolara."""
   Ty chyba się jednak naoglądałeś za dużo reklam z Chuckiem Norissem, które wciskał ludziom Twój patron :).
   Mędrców, którzy to wieścili było już wielu i nigdy to się nie sprawdziło.
   Powiedziałem, że realnie zyskuje 8% rocznie, poza tym nikt mi nie naciśnie resetu w banku. Dolar od wieków był twardy i nawet śmiertelni wrogowie w czasie II WŚ nim się w większości posługiwali. Fantazje o upadku dolara w kraju rządzonym podobnie jak w Turcji, mogą się urealnić, ale odwrotnie, w stylu tureckim :)

   BTW. Ja już raz zapłaciłem podatek od przychodów w złotówkach, kupuje za te złotówki $$$ i wkładam do materaca... o jakim podatku i jakiej spekulacji mówisz?

   Usuń
 3. Ale oprocentowanie w okolicach 2% lub wyzej bylo dostepne dla USD dla lokat negocjowalnych juz w polowie zeszlego roku w Alior czy PKOBP dla ok. 12-mies. Dalsze losy stawek USD beda zalezec od tego czy beda dalsze podwyzki za Oceanem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dolar US od dekady jest w PL niedowartościowany, a to w związku z względnym spokojem na świecie i górką gospodarczo-ekonomiczną. USD jest dobry na wszelkie kryzysy dlatego jeszcze od czasów komuny połowę środków mam w USD na gdyby coś. Inną sprawą jest czy w razie poważnego kryzysu dałoby się wydobyć $$$ z banku! Oczywiście przewalutowanie w tej chwili z PLN na USD nie jest pewnie wskazane ale ciułanie w różnych walutach jest pewnie bezpieczniejsze niż deponowanie wyłącznie w PLN. Zarabianie w PLN nie ma jakiegokolwiek wpływu na deponowanie kasy w dowolnej walucie nawet jak się ma kredyt. Od co najmniej dekady USD jest niedowartościowany w stosunku do PLN ale w razie kryzysu złotówka może obsunąć się bardzo czego złotówkowym ciułaczom nie życzę. Akurat kończy się "eldorado" USD w Credit Agricole(2,4%) i szczęśliwie na rok mogę się przenieść do Citi Handlowego(2,5%). Takich stawek w polskich bankach nie było minimum od 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
 5. W Aliorze od dawna była bryndza w USD, a w PKO faktycznie było 2%/USD ale warunkiem było min. 200tyś. z PLN prawie za 0%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aliorze sa najwyzsze stawki w lokatach walutowych negocjowalnych-autodealing platny 7zl/mies lub jak rzadko sie robi to w oddziale tez zrobia negocjowalna wg codziennych stawek.
   Negocjowalne zaczynaja sie przewaznie od 20-30 tys. waluty w Aliorze chyba od 5tys., ale wiadomo im wieksza kwota tym lepsze warunki. Nie spogladaj na stawki standardowe w Aliorze , one sa bardzo niskie, a te negocjowalne sa pochodne od LIBOR-u. Wiadomo w EUR i CHF nie ma co negocjowac bo stopy sa ujemne,ale w GBP czy USD juz warto.

   Usuń
 6. O czym Ty anonimowy piszesz? jakie 8%/rocznie na USD jak ja USD 15 lat temu kupowałem w kantorze po 4zł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam już z ich oferty w przyszłości nie skorzystam z uwagi na to, że każą przekazać kurierowi ksero dowodu osobistego. W innych bankach można przynajmniej załadować skan przez stronę internetową banku co wydaje się bezpieczniejszym rozwiązaniem. Oczywiście preferuję te instytucje, które żadnych kser ani skanów nie wymagają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Getinie, jakem teraz składał wniosek przez internet o otwarcie konta nie chcieli ani xero dowodu ani scanu czym bardzo mnie zaskoczyli. Pozytywnie rzecz jasna.

   Usuń
 8. Kiedy banki oferowały opcje walutowe i kredyty frankowe - na górce kursu pln. Teraz zaoferowały "korzystne" lokaty w usd? Przypadek?, nie sądzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystne lokaty w USD zaproponował przez rok Credit Agricole (od 4 marca zjazd z 2,4 do poniżej 0,5%), a teraz Citi Handlowy daje 2,5/12M. Reszta płaci ok. 0,5%/12M.

   Usuń
  2. A niby jak te negocjacje wyglądają w Aliorze? Po co taka dziecinada? Bank to bank powinien mieć czytelne stawki % lokat i kredytów. Jeśli tak nie ma to omijam szerokim łukiem. Negocjować/targować cenę to ja mogę u Arabów, bo to ich narodowa tradycja.

   Usuń
  3. A teraz to jest w PLN górka czy dołek? Pozbywać się PLN i kupować dolary?

   Usuń
 9. W Getinie on-line łapią klientów bez papierów ale później nim coś zrobisz przez internet będziesz musiał iść do oddziału uaktualnić dane.

  OdpowiedzUsuń
 10. Alior bank ma oferty dobre Ale trzeba mieć konto pravite banking

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Krzysiu wiemy o "pravite banking" ;)
   Pojdz do oddzialu i spytaj sie prosze o levite banking ;)
   A najlepiej o "krzysiu banking".

   Usuń
  2. Krzysiu Alior ma cudowne oferty. Normalnie interesy życia można tam robić.Dla takiego orła jak Ty to przecież pestka założyć ''konto pravite banking'', więc do dzieła, o co come on.Chcieć to móc.Uwierz w siebie i do przodu.

   Usuń
 11. W Aliorze nie potrzeba zadnego private bankingu, wystarczy modul audtodealingu do bankowosci sobie uruchomic za 7zl/mies lub pojsc do odzialu i zapytac sie o negocjowalne, wtedy wysla do pracownika moze i z bankowosci osobistej, ale zrobi lokate, jak dysponuje sie odpowiednimi srodkami,

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...