piątek, 8 lutego 2019

Do 150 zł za konto w Nest bank oraz lokata na 4% na start


Nareszcie po dłuższej przerwie także Nest włącza się do wypłacania premii. Tego banku czytelnikom FpG przedstawiać nie trzeba, sami bowiem go chwalicie. Długo jednak nie było tutaj premii na wejściu, ale w końcu się doczekaliśmy.

Teraz można tutaj zgarnąć 150 zł na start, ale pula dostępnych wniosków jest malutka. Nest to mały bank i wydawać by się mogło, że powinien hurtowo przyciągać klientów, a jednak w tej promocji przewidziano zaledwie 1000 wniosków, więc kto pierwszy ten lepszy.


Aktualizacja: oferta skończyła się o godzinie 16:00:(


Kto może z tego skorzystać? Zasady są podobne jak w Paribasie: bank wyklucza osoby, które posiadały tutaj konto od 24 miesięcy, ale dodatkowo także osoby, które były uczestnikami promocji.

Tutaj zgarniesz do 150 zł za konto w przyjaznym Nest bank

Promocja ma potrwać do końca miesiąca czyli krócej niż zwykle ze względu na fakt, że luty jest najkrótszym miesiącem. Wątpię jednak czy dotrwa do 28 lutego skoro limit jest praktycznie najmniejszy jaki pamiętam.

Warunki dla zgarnięcia premii

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię? Jeśli zdążycie się zarejestrować w promocji zanim pula się wyczerpie, to później czas na założenie konta będzie do 15 marca 2019. Mając już konto można przystąpić do zgarniania premii, którą podzielono na dwie części.

1. 75 zł za płatności kartą
Po pierwsze należy używać karty i co ważniejsze nie liczą się kwoty. Dla banku liczy się fakt, byśmy zapłacili 5 razy kartą na dowolną kwotę co można zrobić praktycznie jednorazowo przy dowolnych zakupach. Za to bank nagrodzi nas premią w wysokości 25 zł czyli tyle samo ile mamy w T-mobile.

Płatności 5x/miesiąc można dokonywać przez pierwsze trzy miesiące. W sumie za to bank wypłaci 75 zł czyli połowę całej premii. Ta część jest więc banalnie prosta, ale do tego też przyzwyczaił nas ten bank.

2. 75 zł za przelew wynagrodzenia
Druga część premii jest nieco inna bowiem wymaga przeniesienia tutaj wynagrodzenia. Większości z nas skończyła się już premia za wynagrodzenie w WBK, więc warto teraz pomyśleć gdzie zgarnąć premię praktycznie za darmo.

Dziś taka możliwość istnieje w Nest i bank wymaga przelewu od pracodawcy na kwotę zaledwie 1000 zł. Dodatkowo wymagane jest dokonanie 5 płatności kartą, ale ten warunek spełni się sam przez dodatkową premię opisaną w punkcie pierwszym.

Tutaj zgarniesz do 150 zł za konto w przyjaznym Nest bank

Konto z Nest to jedno z nielicznych kont na rynku za całkowite zero złotych bez żadnych gwiazdek. Inne banki czyhają na nas z licznymi przykrymi niespodziankami w postaci opłat u rudych jednak wszystko co potrzeba mamy za friko nawet korzystanie z dowolnego bankomatu w kraju.


Konto jest za prawdziwe zero złotych

Za zero jest więc prowadzenie konta i karty. Za mniej standardowe czynności opłaty się jednak pojawiają. Nie warto przykładowo robić przelewów natychmiastowych te bowiem są mimo wszystko płatne, niby złotówkę, ale jednak. Dla zainteresowanych dołączam na koniec tabelę opłat do wglądu.

Jazda obowiązkowa dla wisienkowicza

3. Lokata Witaj na 4%
Na koniec warto przypomnieć, że nowi jak zwykle mają więcej. Na nich czeka lokata witaj z oprocentowaniem 4%, która jest dostępna przez 30 dni od otwarcia konta. Warto z tego skorzystać, bo to jednorazowy prezent.

Podsumowując mamy ofertę, która w przeciwieństwie do Paribasa, Citi czy Millennium, gdzie fajne oferty mamy praktycznie non-stop, pojawia się bardzo rzadko. Warto więc zaklepać sobie ją póki jeszcze jest.

Regulamin promocji 150 zł za Nest konto z bonusem
Tabela opłat i prowizji w Nest bank

36 komentarzy:

 1. Tymczasem w IdeaBanku znow obniżki %. Lokata NR1 już tylko 3,1%.
  Podobnie Lokata Zawrotna już tylko 3,1% - zupełnie nieoplacalna, skoro NR1 można sobie podzielić na lokaty po 1K zamiast 10K...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było pewne od dawna. Nowe środki oraz zakończone lokaty wrzucam w IB na KO ze stawkami 3,20%. W marcu wszystko popłynie do Getin na 3,50%.

   Usuń
  2. 01.03.2019 roku też odjadę z IB na KO 3,5% na 152 dni nowe środki do Getin Bank. Jak się nie mylę, to promocja edycja XVII obowiązuje do 03.03.2019r. do 400k.

   Usuń
  3. Nie mylisz się. Opisywałem to kilka dni temu
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/02/350-na-ko-w-getin-dalej-w-ofercie-50-z.html

   Usuń
  4. Nil desperandum! Niebawem będą kończyć się lokaty w IdeaBank założone na przełomie listopada i grudnia. Miłego weekendu!

   Usuń
 2. Idea znowu obniżyła oprocentowanie. Teraz chyba przesadzili, przestaje się opłacać trzymać środki na taki słaby procent w zagrożonym banku. Moja kasa odpłynie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby więcej takich jak Ty :P
   P.S. Masz alternatywę ? :)

   Usuń
 3. Przechodzą wam dzisiaj przelewy z Idei?
  Po północy puściłem przelew do Credite Agricole, normalnie środki wchodziły już przed 11:00 a dzisiaj jest już 12:15 i kasy brak.
  Miałem je przelać dalej a widzę, że skutecznie mnie przy piątku przyblokowali...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja naczelna zasada: Nigdy nie zlecam przelewow które wymagają dalszego przelania w piatki i poniedziałki.
   W piątek ryzykuje, ze gdy nie zdaze - kasa utknie na weekend, a w poniedziałek prawie zawsze jest cala sterta przelewow zleconych przez weekend i czasy księgowania sa znacząco wydluzone.

   Usuń
  2. Ja te zasady znam i ryzyko wziąłem pod uwagę.
   Oczekiwałem odpowiedzi na pytanie, a reszta to jedynie doprecyzowanie: skąd, dokąd, dlaczego i o której godzinie.
   Jeśli już drążymy temat, to kwota nie jest bardzo duża i wprawdzie pokrzyżowali mi plany z dalszym przelewem, ale w CreditAgr mam darmowe exp elixiry, więc zdążę środki przelać na coś z przyzwoitym %. No chyba, że coś poważniejszego się dzisiaj dzieje z Ideą i pieniądze nie wejdą też w kolejnej sesji.

   Usuń
  3. też zleciłam przelew z Idei do Getin tuż po północy i nima... a już 18.52.

   Usuń
  4. Idea nie ma srodkow na wyplaty

   Usuń
  5. Nieprawda, to Getin przetrzymuje. Moje w Getin już są

   Usuń
 4. Polcan, anonimowy - czyżbyście nie mieli żadnych e-Lokat na No. Śr. VII kończących się w marcu, kwietniu??? Bo jeżeli tak to pozamiatane :) Oni na to liczą, ta kwota będzie miała zmniejszone oprocentowanie do standardu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam, wszystko poszło na beztroskie na 3,90% lub na zawrotne w IB. W Getin odkąd wycofałem środki w ubiegłym roku nie mam nic, wiedziałem, że jak sytuacja w obu bankach zacznie się uspokajać to zaczną się obniżki. Stąd czyham na ostatni możliwy termin by zabukować sobie 3,50% do końca lipca.

   Usuń
  2. Anonimowy 8 lutego 2019 13:28
   O czym ty piszesz? I co z tego, że w Getin lokaty kończą się w marcu lub kwietniu. Jeśli przelew robię z IB do Getin na KO w dniu 01.03.2018 roku, to na ten dzień wszystkie środki są nowe. Nic nie szkodzi, że lokaty wcześniej założone, kończą się w marcu lub kwietniu. Dalej będą to nowe środki.

   Usuń
  3. Anonimowy z 15:30: nie masz racji, srodki na JO sa analizowane kazdego dnia a nie tylko w dniu pierwszej wplaty

   Usuń
  4. Anonimowy 8 lutego 2019 22:32:
   Zgadzam się, że środki analizowane są każdego dnia o tym mówi ust. III pkt 4 regulaminu cyt: „W okresie twania Oferty Specjalnej Bank codziennie na koniec dnia wylicza Nowe środki dla Uczestnika”. Po za tym ty nie masz racji. Dla edycji XVII dla KO w Getin saldo początkowe badane jest na dzień 27.01.2019r. Mam e-lokatę założoną 21.12.2018r. do 21.04.2019r. na kwotę 150 000 zł (3,90%). W dniu 01.03.2019r. wpłacam na KO nowe środki np. 200 000 zł z konta Idea Bank i w tym dniu rozpoczynam 152 dniowy okres promocyjnego oprocentowania i wszystkie środki (200 000) na KO objęte będą promocyjnym oprocentowaniem (3,50%), gdyż na dzień badania salda początkowego są to nowe środki.
   Jeśli nie mam racji, to przedstaw swoje argumenty?

   Usuń
  5. Tylko nie piszesz co zrobisz z tą lokatą po jej zakończeniu?Jeżeli założysz następną to wszystko ok ale jeżeli przeniesiesz środki do innego banku to twoje nowe środki na KO zmniejszą się o kwotę lokaty i wtedy tylko 50tyś będzie nowymi środkami a 150tyś starymi.

   Usuń
  6. Jedyne wyjście dla Ciebie to w dniu zakończenia lokaty ewakuować wszystkie środki z GB do innego banku.Wtedy prawie dwa miesiące będziesz miał 3,5% na KO dla całej kwoty 200tyś.Chociaż i tak nie da się tego zrobić w jednym dniu bo za duża kwota.

   Usuń
  7. A może inny wariant. Lokata w Getin kończy mi się na 150k w dniu 21.04.19 r. W dniu 01.03.19 r. wpłacam na KO 3,5% kwotę 1 zł, aby zabukować sobie okres (152 dni), czyli do 01.08.19 r. Potem w dniu 03.03.19 r. wpłacam na e-lokatę 4 m-ce 3,40% (nowe środki) 150k z innego banku, czyli do 03.07.19 r. Następnie środki z kończącej się lokaty w dniu 21.04.19 r. przelewam (150k plus odsetki) na wcześniej zabukowane KO, czyli w tym dniu saldo będzie ponad 300k plus odsetki z zakończonej e-lokaty. I tera moje pytanie, czy wszystkie środki na KO będą traktowane jako nowe i objęte promocyjnym oprocentowaniem w tym przypadku do końca 4 miesięcznej e-lokaty, czyli do 03.07.2019 r. i w tym dniu zeruje saldo w Getin.

   Usuń
  8. Powinno zadziałać. Skoro 27.01.2019 twoje saldo wynosiło 150 tyś to wszystkie środki ponad ten stan to nowe środki. Tylko tym sposobem przekraczasz gwarancje BFG.

   Usuń
  9. Błąd. Źle policzyłem. Czyli wszystko ok. Twoje saldo to 300tyś plus odsetki a wszystko ponad 150tyś to nowe środki

   Usuń
 5. @Anonimowy8 lutego 2019 15:30
  mylisz się. Saldo dla KO sprawdzane jest dla dnia 27.01.2019. Miałeś w tym dniu 20K na lokatach i chcesz wziąć w XVII edycji KO (3,5%) to obowiązkowo musisz utrzymać ten stan środków przez cały okres promocji KO (to sa stare środki). Wszystko co przelejesz do Getina np. z Idei(na KO) jest oprocentowane promocyjne 3,5. Ale.... Jeżeli w tym czasie zakończy Ci się lokata, przelejesz ją do innego banku, to wówczas pomniejszy Ci się stan nowych środków o ta kwotę. Np. 27,01 miałeś stan 50K, 01,03 przelałeś na KO 30K- masz 30 na 3,5%, w dniu 10,03 kończy Ci się lokata 10K i wylewasz poza getin, Oprocentowanie od tego momentu wynosi 20K- 3,5 i 10K standard. Dlatego, że KO sprawdzane i porównywane jest codziennie z dniem progowym. Jedynie w przypadku założenie nowej (przedłużenia) lokaty, wszystkie środki, które wyślesz z Idei będa jako nowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak będzie jak środki z kończącej się lokaty 10.03 nie przeleję do innego banku, tylko na KO w Getin? Będą traktowane jako nowe, czy nie?

   Usuń
  2. Oczywiście że nie.To będą stare środki.

   Usuń
  3. @Anonimowy9 lutego 2019 09:31, tak jak Ci już ktoś wyżej odpowiedział, nic na tym nie zyskasz. Kończąca się lokata 10,03 może być, być tylko zrolowana na inną lokatę, lub inny produkt Getina, ale poza KO - co oczywiste. Jeżeli przerzucisz zakończoną lokatę na KO, to kwota tej lokaty będzie miała oprocentowanie standardowe, reszta promocyjne. Dlatego to ja zdziwiłem się i zadałem pytanie Polcanowi 8 lutego 2019 13:28

   Usuń
 6. powoli możliwości lokowania środków na lepszy % zaczynają się kurczyć

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za wyczerpujące informacje odnośnie nowych środków na KO w Getin Bank. Tych informacji potrzebowałem. Rozwiały moje wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 8. polcan i inni którzy nie przelali pieniędzy z IB do GB w Grudniu najlepiej na tym wyszli.Ale kto by się spodziewał ,że oprocentowanie na KO w GB będzie takie wysokie jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości panuje odwrotna zasada do inwestycji. Zamiast dywersyfikować swoje środki, warto pakować wszystko do jednego wora, a skoro 3,90% było w Getin oraz IB, należało pakować do jednego z banku pozostawiając drugi w zapasie. Wszystkie moje środki w bankach poleciały więc do IB.
   Oczywiście pozostaje problem limitu 400k euro, który nakazuje rozbijać wolne środki na dwa banki. Ja jednak ewakuowałem większość środków poza bank, co pozwoliło mi się zmieścić w jednym banku. Stąd mam zapas w marcu na efektowne przenosiny.

   Usuń
  2. "polcan i inni którzy nie przelali pieniędzy z IB do GB w Grudniu najlepiej na tym wyszli.Ale kto by się spodziewał ,że oprocentowanie na KO w GB będzie takie wysokie jeszcze"

   Ja przelałem do GB na ostatnią dostępną lokatę 3,9% 4 m-ce i nie żałuję. Najgorsze, że odpaliła mi się "niechcący" promocja na KO i nie mam jak przystàpić do obecnej, znacznie lepszej :( KO w Getin to aktualnie najlepsza dostępna propozycja baknu, z której aż grzech nie skorzystać (jeśli ktoś ma taką możliwość)

   Usuń
  3. @ TomTom , przecież jeżeli założyłaś ostatnią lokatę na 3,9 (4 edycja)kończy się ona w kwietniu, więc KO nie jest dla Ciebie (chyba, że masz jakąś małą kwotkę i poświęcisz ja na niski procent). Ja mam też lokaty 3 i
   4 edycji, na 3,9 (ponad 200K) obydwie kończą sie w kwietniu, niestety KO w Getinie mam też pozamiatane :(

   Usuń
  4. KO jest i dla mnie - tyle, że do końca zapadalnosci mojej lokaty. Tylko biorę udział w poprzedniej, poprzedniej edycji i kończy się ona za ok 2 tyg.

   Usuń
 9. Czy wyczerpała się już pula 1000 wniosków w ofercie Nest Banku?? Po wejściu w link jest info, że wybrana oferta jest nieaktywna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W trzecim akapicie masz info o aktualizacji artykułu. Pula wyczerpała się o godzinie 16:00 w dniu publikacji artykułu

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...