wtorek, 12 lutego 2019

Nowa edycja lokaty w kuluarach powyżej 3% czyli kolejna obniżka na Lokacie zawrotnej


W Idea bank mamy ostatnio serię obniżek. Najbardziej przez nas lubiana Lokata beztroska na dziś oferuje już tylko 2,50% czyli mniej aniżeli konto oszczędnościowe w Millennium, więc chyba nikt już nie jest nią zainteresowany.

Najciekawsze jak zwykle są oferty 'spod lady', czy też oferty w kuluarach jak je zwykliśmy nazywać na blogu. Od dłuższego czasu taką lokatą jest lokata zawrotna, którą można uruchomić tylko przy okazji robienia przelewu na kwotę minimum 10.000 zł.

Dziś zawrotna tylko źle zawraca w głowie:(

Dziś robiłem przelew do Millennium i jak zwykle dostałem propozycję takowej lokaty. Jak się okazuje nowa edycja zawrotnej trwa od 8 lutego 2019 czyli od ubiegłego piątku. Niestety obecnie stawka nie powala na kolana oferuje bowiem już tylko 3,10%.

Nie ma to oczywiście najmniejszego sensu, skoro na koncie oszczędnościowym w tym samym banku mamy więcej. Przelew do Millennium więc oczywiście poszedł, zaś nadwyżka ponad przelew powędrowała na drugie konto w IB.

KO w IB jest dziś lepsze od zawrotnej!

Jak widać doczekaliśmy się absurdalnych czasów, w których konta oszczędnościowe są o wiele bardziej ciekawsze od lokat, mimo iż w tym pierwszym przypadku mamy do nich dostęp w dowolnej chwili bez utraty odsetek.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Idea bank na 3,20%

Kto nie może już korzystać z kont w Getin ma możliwość skorzystania z dobrej stawki w IB. Dla przypomnienia takich kont można mieć nawet 3, co daje nam 3 darmowe przelewy w miesiącu. Dla przypomnienia na każdym z konto można pakować po 20.000 zł.

Od marca czas na Getin:)
Obecnie trzymam całą kasę jeszcze w Idea bank, ale ze względu na serię spadków jakie bank zafundował nam w 2019 roku dni tego banku już są policzone. Tak jak informowałem w komentarzach od 1 marca mam zamiar uruchomić konto w Getin na 3,50%

Tutaj założysz konto w Getin na 3,50% do kwoty 400.000 zł

Konto w Getin jest o tyle lepsze, że nie ma tutaj ograniczeń jakie mamy u niebieskich, więc bez problemów będzie można przenosić środki nie tylko z KO w IB, ale także z lokat beztroskich kończących się w marcu oraz lokat zawrotnych kończących się w kwietniu.
Na koniec jeszcze małe info o dyskusji jaką wczoraj prowadziliście odnośne problemów z generowaniem pliku pdf potwierdzającego posiadania lokaty. Sprawdziłem to dziś jak to działa u mnie i bez problemu takie pliki da się wygenerować. Wystarczyło odblokowanie blokady Firefoxa dla wyskakujących okienek.Regulamin lokaty zawrotnej aktualny od 8 lutego 2019

58 komentarzy:

 1. Zawrotna musi mieć 2 regulaminy. W sobotę (9 lutego) robiłem przelew do Getinu i wyskoczyła propozycja na 3,5%! I tak ją olałem - bo wolę 3,5% na KO w GB niż na ten sam % blokować kasę na lokacie w IB. Może ktoś z Was zobaczy ile IB proponuje aktualnie przy przelewie do starszego brata? Powinno być więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, robiłam dziś rano przelew go Getin ok. 40.000 zł i od razu propozycja Zawrotnej 3,5% na 3m ...

   Usuń
 2. To proste. Z lokaty bank ma tylko kapitał deponenta i odsetki do zapłacenia. Konto daje jeszcze bankowi zysk, opłaty i dobrze wygląda w wynikach.
  2.5% w zagrożonym dalej było nie było banku to kpiny. tak samo jak obniżki co kilka dni. Jeśi getin nie zrobi obniżźek - będą odpływy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej zależy od klienta. W moim przypadku, za KO nie zapłaciłem ani grosza, a jak tylko pojawiła się stawka 3,90% wszystkie 3 KO opróżniłem do zera. Gdybym miał lokatę, nie zrobiłbym tego, bo żal byłoby tracić odsetek.
   Podobnie nie skorzystam z pełnego okresu na KO, bo ewakuuję już środki na początku marca na lepszą stawkę KO w Getin. Nie zrobię tego w przypadku lokat, bo znów żal odsetek.
   Z drugiej strony zdarzało mi się tracić na lokatach, gdy po jej założeniu pojawiała się lepsza oferta. Wówczas kalkulowałem czy zerwanie lokaty jest opłacalne, dla wyższego zysku na nowej ofercie.

   Usuń
 3. Czy oprocentowanie 3,5% na KO w Getin jest stałe czy zmienne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stałe przez cały okres promocji. Potwierdzone na infolinii.

   Usuń
 4. Polcan: odnosnie listy lokat - Ty na obrazku generujesz potwierdzenie JEDNEJ lokaty, a problem dotyczy wygenerowani alisty WSZYSTKICH lokat w jednym pliku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro da się do każdej z osobna, to chyba nie ma problemu. Muszą być wygenerowane wszystkie w jednym pliku?

   Usuń
  2. u mnie również dla wszystkich lokat nie można wygenerować, chociaż zawsze zapisuje tez pojedynczo. Wczoraj robiłem próbę pokazywał się standardowy komunikat, ale zwykle pa takim komunikacie, po godzinie był już pdf na poczcie wewnętrznej. Robiłem tez próbę z wysyłką na maila, zwykle zaraz przychodziły, a tego od wczoraj nie ma.
   https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cd4d50b8762df431

   Usuń
  3. polcan@12 lutego 2019 12:01: Musza, bo jesli masz kilkadziesiat lokat po 1K to conajmniej trudno jest generowac kilkadziesiat potwierdzen pojedynczo, pamietajac przy tym, w ktorym miejscu skonczyles...
   Lepiej wygenerowac "raz a dobrze" i trzymac jeden plik.

   Usuń
  4. Jeśli ktoś ma kilkadziesiąt lokat po 1k to faktycznie robienie tego z osobna jest nieco uciążliwe, chociaż i tak prostsze niż ich zakładanie.

   Usuń
  5. polcan, problem dotyczy listy zbiorczej ZESTAWIENIA LOKAT (odblokowanie wyskakujących okien nic nie daje...) a nie potwierdzenia założenia pojedyńczej lokaty czy pojedynczego wniosku o lokatę - te hulają bez problemu.
   Tak jak zauważyłeś posiadając kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście lokat takie zbiorcze zestawienie jest niemalże niezbędne!
   Po zgłoszeniu tego problemu bank dopiero o 4-5 ponagleniu skierował temat do weryfikacji (choć zapewne miał już wcześniej takich zgłoszeń wiele), chyba coś niepokojącego dzieje się w IB jeśli jest taki tępy opór w kwestii tego istotnego zestawienie, albo "załapali", że w interesie banku jest "utrudnianie" depozytariuszom zarządzanie lokatami ;)

   Usuń
  6. Zakladanie jest prostsze, bo mozna zakladac paczkami po 5 sztuk

   Usuń
 5. czy ktoś mi wytłumaczy jak jest z tym KO w getin czy do każdej edycji trzeba zakładać nowe konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba, dotyczy to tego samego konta, ważne by był spełniony warunek nowych środków.
   Nawet nie można zakładać nowego konta. Według regulaminu p.IV.4 jak ktoś ma kilka kont, to promocją objęte jest najstarsze z nich.

   Usuń
 6. Polcan - czytasz e-maile?
  Kilka dni temu wyslalem Ci cos...

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałem nie uruchamiać obecnej edycji KO Getina (bo mam saldo starych 1000zł) i czekać na następną edycję z saldem zerowym, ale w świetle spadających % chyba trzeba brać póki gorące.

  OdpowiedzUsuń
 8. Można zapisać w PDF poszczególne lokaty (tu nie było żadnych zakłóceń), nie można natomiast pobrać listy lokat. Zaproponowany sposób rozwiązania problemu jest nieskuteczny. Ale temat ten jest przecież dla Prowadzącego Blog nieistotny.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Polcan, czy posiadajac u nich bankowosc elektroniczna i lokate mozna przystapic do promocji 50zl za otwarcie konta? Wg regulaminu bede chyba nowym klientem, bo on mowi, ze stary klient ma posiadac konto osobiste. Jakie zgody marketingowe trzeba udzielic- wszystkie , ktore sa w ustawieniach bankowosci internetowej? Czy oszczednosciowe, otwarte, po otwarciu konta osobistego z automatu bedzie na owe 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli konto zamierzasz i tak założyć, to używając kodu możesz tylko zyskać, a na pewno nic nie stracisz.
   Zgody zawsze zaznaczam wszystkie, jestem asertywny i jak ktoś dzwoni od razu mówię że nie jestem zainteresowany i kończę rozmowę. Jeśli jednak Ci to przeszkadza, to po zgarnięciu premii możesz takowe zgody zawsze wycofać.
   KO będzie na 3,50% nie z automatu, ale od momentu pierwszej wpłaty. Ja mam takowe konto od dawna, ale go nie zasilam od wielu miesięcy. Czekam na ostatni moment na wpłatę, by jak najdłużej mieć owe 3,50%.

   Usuń
  2. czyli musze miec kod od kogos mimo, ze mam bankowosc?

   Usuń
  3. Najlepiej przy weryfikacji telefonicznej upewnij się, że bierzesz udział w promocji. To jedyny pewny sposób.

   Getin coś kombinuje od tej edycji, zgłosiło się u mnie wiele osób, a mimo to w bankowości elektronicznej zgłoszona jest tylko jedna (w poprzednich edycjach nie było takich sytuacji) mimo iż liczni czytelnicy potwierdzają, że użyli przesłany kod.
   Sprawę zgłaszałem dziś na infolinii i zapewne wkrótce na ten temat będzie osobny artykuł.

   Usuń
 10. W IB sado na Nowe Środki jest sprawdzane 20 każdego miesiąca.Pytanie: czy mam wypłacić pieniądze 19 czy 20 rano.(badają nocą z 19 na 20 czy 20 na 21)

  OdpowiedzUsuń
 11. Za czorta nie mogę znaleźć informacji na temat oprocentowania konta oszczędnościowego z oferty specjalnej ani w tabelce ani w regulaminie czy jest to oprocentowanie stałe czy zmienne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W papierach stoi, że procent zmienny na infolinii powiadają, że procent stały. No to jak w końcu?

   Usuń
  2. Zmienne, z tym zastrzezeniem ze w promocji do konkretnej daty stale :)

   Usuń
  3. No właśnie, ale gdzie to jest napisane? Proszę mi wskazać.
   Przypadkiem też dowiedziałam się dzisiaj, że promocyjne oprocentowanie KO Getin przez 5 mies. to 3,5% ALE do czasu wypłaty pieniędzy z konta. Wprawdzie w tabelce dużymi literami jest napisane, że 1 wypłata z KO w miesiącu jest za friko, następna i kolejne już nie ale równie dupnymi literami nie napisali, że oprocentowanie w przypadku podjęcia forsy spada do standardowego i finito, trzeba czekać do następnej promocji.

   Usuń
  4. Infolinia często pociska ciemnotę. Jest promocja i w tym czasie klient może wypłacać i wpłacać bez 'szkody' na procentach :-)

   Usuń
 12. Kończy mi się 2 letnia lokata w Idei, czy muszę zmienić lokatę w na nieodnawialną ? Czy po odnowieniu odnowi się z naliczonymi odsetkami za te 2 lata i mogę ją zerwać bez utraty wypracowanych odsetek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozesz ja zerwac bez utraty odsetek za poprzedni okres

   Usuń
 13. Oprocetowanie nie spada juz wyplacalem srodki podczas promocji i bylo ok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobitka na infolinii to samo potwierdziła. Mówiła, że ma to konto i już wypłacała kasiorę jak była w potrzebie.
   Jakieś herezje wciskają nie wiedzieć czemu. W przeciwnym wypadku konto oszczędnościowe okazałoby się być czymś w rodzaju lokaty którą można zerwać bez utraty oprocentowania.

   Usuń
  2. Ale trzeba uważać na likwidowanie starych, kończących się lokat, które były "starymi środkami" w momencie startu promocji na KO. Jeśli np. mamy 4-miesięczną lokatę na 50000 zł na 3,9% do dnia 1 marca oraz "nowe środki" na KO na 3,5% (powiedzmy 20000 zł) do 1 lipca i w dniu 1 marca, jak się skończy lokata wypłacimy te 50000 zł. do innego banku, to od tej daty 1 marca do 1 lipca 20000 zł na KO będzie oprocentowane standardowo.

   Usuń
  3. A wszystko to po to aby klient się walnął i stracił.

   Usuń
  4. Tak właśnie, bo klient zorientuje się dopiero 15 dnia następnego miesiąca, jak Getin będzie dopisywał promocyjne oprocentowanie na KO.

   Usuń
 14. Właśnie likwidowałem lokatę w Idea Bank. Część środków do Nest Bank propozycja 3,1 % - poszło na lokatę Witaj. Reszta do Getin Bank i propozycja 3,5% na 3 miesiące.
  Wychodzi na to, że też różne oprocentowanie proponują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprytne zagranie. Wiedzą, że Nest nie może dać więcej dla stałych klientów, zaś w Getin dla wielu 3,50% jest w standardzie, więc muszą dać minimum tyle samo.

   Usuń
  2. Oferta "szyta" na miarę, tj. w zależności od oferty konkurencji.

   Usuń
 15. Jak to jest z tym bonusem w Getin w postaci konta oszczędnościowego na 12 mies. 3,5% pod warunkiem przelewania pensji min. 1000 zł?
  Byłem dzisiaj w Banku i Pani rzekła, że konto oszczędnościowe już mam (to w aktualnej promocji na 5 mies.) i nie muszę już go otwierać.
  Czy to znaczy, że jak zaczną przelewać mi każdego miesiąca wypłatę na to konto to z automatu nie będę mógł już korzystać z kolejnych promocyjnych edycji bo ciągle będą się pętały 'stare środki' w postaci bonusu 10 tys. zł?
  Polcan, TomTom, radźcie bo chyba oszaleję.

  OdpowiedzUsuń
 16. "Jak to jest z tym bonusem w Getin w postaci konta oszczędnościowego na 12 mies. 3,5% pod warunkiem przelewania pensji min. 1000 zł?"

  Ta promocja dotyczy tego samego KO, które już masz. Czyli aktualnie dają do kwoty 10 tys. zł - te 3,5% (tyle samo co w promocji na te 5 miesięcy) Jak Ci się ona zakończy (minie te regulaminowe 5 m-cy) oprocentowanie Twojego KO spałoby do bardzo marnego. Jeśli Twój ROR będzie zasilany miesięcznie kwotą min. 1000zł - to masz gwarancję dobrego oprocentowania (3,5%) ta tymże KO przez rok od spełnienia warunków promocji, ale już tylko do kwoty 10 tys. zł :)

  "Czy to znaczy, że jak zaczną przelewać mi każdego miesiąca wypłatę na to konto to z automatu nie będę mógł już korzystać z kolejnych promocyjnych edycji bo ciągle będą się pętały 'stare środki' w postaci bonusu 10 tys. zł?"

  Najlepiej aby wypłata wpływała na Twój ROR, a nie KO! Wtedy spełnisz warunki tej promocji na 3,5% - 12 m-cy i przy okazji NIE odpalisz sobie przypadkiem następnych edycji promocji na KO. Wypłatę z ROR na KO zrobisz sobie wtedy w dowolnym momencie - kiedy tylko zechcesz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czy to znaczy, że jak zaczną przelewać mi każdego miesiąca wypłatę na to konto to z automatu nie będę mógł już korzystać z kolejnych promocyjnych edycji bo ciągle będą się pętały 'stare środki' w postaci bonusu 10 tys. zł?"

   SPROSTOWANIE. To to oznacza. Wpływający do 15-go następnego m-ca bonus automatycznie odpala promocję na KO! Na to trzeba uważać - bo mi samemu kiedyś tak właśnie samo uruchomiło promocję w momencie, w którym tego wcale nie chciałem! :(

   Usuń
 17. To może ja lepiej podziękuję. Za dużo kombinacji główkowania pilnowania, nie na moje nerwy.
  TomTom bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia.

  OdpowiedzUsuń
 18. W AB j4est lokata na 3,2%

  OdpowiedzUsuń
 19. Mało co z tego rozumiem ale po mojemu to lepiej sobie założyć konto z jakąś porządną premią na stówę czy dwie by za chwilę się ewakuować. To lepszy interes a ten dziadowski Bonus to tylko zawracanie głowy porządnym ludziom.

  OdpowiedzUsuń
 20. W AB jest lokata na 3,2%

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam,
  właśnie skończyła mi się lokata w IB i wszystkie pieniądze przerzuciłem do Getinu.
  W IB miałem lokatę bez zakładania ROR. W tej chwili nadal mam login i hasło do lokaty i tu moje pytanie - czy jeśli nie chcę mieć już nic wspólnego z IB to muszę to konto jakoś usunąć? Jeśli tak to jak?
  Pozdrawiam, R.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W IB miałem lokatę bez zakładania ROR. W tej chwili nadal mam login i hasło do lokaty i tu moje pytanie - czy jeśli nie chcę mieć już nic wspólnego z IB to muszę to konto jakoś usunąć? Jeśli tak to jak?"

   Trzeba byłoby całkowicie wypowiedzieć umowę bankowości elektronicznej z Ideą. Zadzwoń do nich i zapytaj w jakiej formie to zrobić?

   Usuń
  2. W Idea i całej grupie LC nie da sie... Twój pesel jest spalony na wieki, chyba że zastosujesz metodę Anki Grodzkiej :)

   Usuń
 22. Nowy sezon oszczędzania
  Lokata 3.2% - Oferta jest ważna do 24.02.2019 r.

  - Stałe oprocentowanie aż 3.2% w skali roku
  - Lokata na 60 dni
  - Kwota lokaty od 1000 zł do 20 000 zł nowych środków

  OdpowiedzUsuń
 23. Polcan albo ktoś inny, mała prośba o wyjaśnienie odnośnie liczenia nowych środków na e-lokacie 7 edycja w Getin. Mam dostęp elektroniczny, konta nie mam. Na 27.01 stan rachunków złotowych "0" no i miałam dziś otworzyć e-lokatę i lokatę mobilną. No i niestety chyba źle zrobiłam, bo najpierw otworzyłam mobilną :/ Jutro będą pieniądze w banku czyli pojawi się saldo 20k. No i teraz chcę jeszcze otworzyć e-lokatę ale obawiam się, że wg regulaminu pkt.3 ust.4 ostatnie zdanie , to niestety ale będę miała lokatę podzieloną na 2 lokaty jedną na 3,40% pomniejszoną o 20k i drugą na 20k, która będzie miała oprocentowanie 1,55%. Po prostu Getin podzieli mi wpłaconą kwotę na 2 e-lokaty :( Z regulaminu wynika, że Getin bada saldo na 27.01 ale jeszcze odejmuje od tego co zostało wpłacone po 27.01 i tylko ta różnica to nowe środki. Tak to zrozumiałam. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu. Z góry dzięki za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy@18 lutego 2019 20:01:
   Ze spokojem zalozysz na 3,4% - sprawdzone w praktyce.

   Usuń
  2. Nie byłbym taki pewien...

   Usuń
  3. W tym chodzi tylko o to abys np nie przelewal srodkow z zerwanej lokaty zalozonej po 27.01, która np miala nizsze oprocentowanie

   Usuń
 24. Spoko, ta druga lokata (e-lokata) nie została pomniejszona . Cała kwota jest uznana jako nowe środki i oprocentowana 3,4% . Po prostu te regulaminy są już tak zakręcone, że można się pogubić :/ Obie lokaty zostały przez bank otworzone tego samego dnia.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...