czwartek, 28 lutego 2019

3% na koncie oszczędnościowym w Citi przez 6 miesięcy


Ponieważ z Idea bank przyjdzie nam się niebawem pożegnać trzeba będzie coraz częściej robić przegląd ofert poza tym bankiem. Na dziś bez wątpienia warto przenosić się do Getin, ale nie każdy ma taką możliwość.

Nas oczywiście interesują tutaj stawki rzędu minimum 3%. Tyle zaś daje obecnie konto oszczędnościowe w... Citi. To mała niespodzianka, bowiem Citi rzadko daje aż tyle, a można tutaj wpakować więcej środków niż na 3% w Alior czy T-mobile.
Citi to całkiem sympatyczny bank, do którego trudno się przyczepić. Po łatwym zgarnięciu premii zamknąłem tutaj konto w 2017. Niestety nowa promocja jest bezwzględna: jest dedykowana dla osób, które nie miały tutaj konta od 1 stycznia 2017.

Tutaj założysz KO w Citi z oprocentowaniem 3% przez 6 miesięcy

Oferta ma potrwać do 30 czerwca 2019.

Co trzeba zrobić by mieć 3% na KO. W Citi przyzwyczailiśmy się do spełniania warunków, które potrafią być skrajnie różne. Raz są to warunki z kosmosu, a takie oferty lepiej omijać szerokim łukiem. Innym razem warunki są jednak banalne, co powoduje, że warto skorzystać z takiej promocji.Tym razem na szczęście mamy drugi przypadek. Nie trzeba dużo kombinować, bank jak zwykle daje dwie możliwości do wyboru. Obecnie można:
 • przelać na konto 8.000 zł (zalecane)
 • utrzymywać średnie saldo 100.000 zł (niezalecane)
Od razu mówię, że warto spełniać warunek pierwszy, a drugi omijać szerokim łukiem. Powód jest prosty, przelać na konto 8000 zł to dla nas raczej żaden problem, tego samego dnia można te środki ewakuować do innego banku ze stawką 3% np. do Aliora, gdzie trójka obowiązuje do kwoty 20.000 zł. 

Drugi warunek wydaje się łatwy dla osób z większą ilością gotówki. NIestety nie polecam go z prostego faktu: promocyjnym oprocentowaniem objęte jest 70.000 zł, więc ktoś kto zdecyduje się utrzymywać średniomiesięczne saldo na poziomie 100k będzie niepotrzebnie kisić 30k na nieopłacalnej stawce.

Tutaj założysz KO w Citi z oprocentowaniem 3% przez 6 miesięcy

Omawiane 3% na KO to nie jedyna korzyść z konta w Citi. Przypomnijmy chociażby o promocyjnej lokacie w USD na której bank daje niemało jak na depozyt w obcej walucie bo 2%. Więcej o lokatach walutowych w Citi pisałem niedawno w osobnym artykule.


Oczywiście kto może powinien skorzystać raczej z oferty KO w Getin, gdzie do niedzieli mamy gwarantowany start świetnej stawki 3,50% przez 5 miesięcy. Jutro przelewam środki z IB, skąd powoli warto już się ewakuować. Szerzej o tej ofercie przypomniałem na PP4.

Regulamin oferty nowe możliwości pomnażania oszczędności z Citi Priority

42 komentarze:

 1. Czy można przelać forsę expressowo od razu na KO w Getin czy lepiej na ROR a potem na KO?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewnienie co miech 8 tys. zł jest jak dla mnie deko upierdliwe. Tym razem nie skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie żaden warunek. W PKO mam wymóg zapewnienia więcej bo 9k co miesiąc za możliwość robienia przelewów i nie ma z tym problemów.

   Usuń
  2. Po co trzymasz Aurum?

   Usuń
  3. Bo jako jedyne jest w tym banku darmowe bez ukrytych opłat i darmową kartą

   Usuń
  4. to inaczej, po co trzymać konto w PKO BP? ;)

   Usuń
  5. To zależy. Dla wielu ludzi może być niepotrzebne, bo raczej dużo nie daje. W moim przypadku jest jednak konieczne, gdyż to jedyny bank w moim miasteczku z jedynym wpłatomatem. Konto w PKO pozwala mi na swobodny cashflow gotówką.
   Innymi słowy gdybym nie miał konta w PKO, musiałbym jeździć do miasta by wpłacić kasę do banku, a to się wiąże ze stratą czasu i kasy. Dzięki PKO mam to wszystko za friko praktycznie pod chatą.
   Oczywiście gdyby u mnie był inny bank z wpłatomatem, to PKO poszłoby w odstawkę, wolałbym np. Millennium. Ważne by był darmowy wpłatomat pod ręką.

   Usuń
 3. A mamy pewnosć że ten 'wpływ 8tys.' w każdym miesiącu trwania promocyjnego oprocentowania to możemy sobie sami przelać ze swojego konta w innym banku i nawet jeszcze tego samego dnia tam wycofać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robię tak w Aliorze, gdzie przelewam co miesiac 2 tys. Gdy byłem w City wymóg był 5 tys.
   Dla banku liczy się ksiegowanie środków, a nie jak długo one lezą. Leżeć powinny w drugim, nieopłacalnym dla nas przypadku.

   Usuń
 4. W Getinie przelałem trochę grosza na KO 3,5%. Niestety nie mam nigdzie napisane, że mam 3,5%. Saldo mam zgodne ze stanem nowych środków ale komunikat "Oprocentowanie zgodne z Tabelą oprocentowania" czyli ile? Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mamy. W tabelce stoi, że jest to oferta na nowe środki, a nowe środki oprocentowane są zgodnie z tabelą oprocentowania czyli 3,5%.
   Durnowate to i niejasne. Mają problem z prostym przekazem zrozumiałym dla każdego klienta.
   To po to aby klient który się nie załapie z jakiegoś powodu na tę promocję żył jakiś czas w przeświadczeniu że się załapał.

   Usuń
 5. Chciałem sprawdzić tabelę godzin przelewów natychmiastowych i dostałem informację, że niby moja przeglądarka nie moze zweryfikować tożsamości serwera z powodu problemów z certyfikatem. Być może serwer próbował Cię oszukać.
  O co chodzi? Tabla dostępności dot. Blue Cash wyświetla się prawidłowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To serwer zewnętrzny, Santander niewinowaty podobno. Aczkolwiek określenie "być może serwer próbował Cie oszukać" brzmi co najmniej złowieszczo.

   Usuń
  2. Ale z jakiego banku ta tabela i jaki adres?

   Usuń
 6. polcan a czy na koncie idealnie prostym w idea banku nadal jest 3,2% ?

  OdpowiedzUsuń
 7. W Getinbanku po przelaniu nowych srodkow pojawia sie komunikat ,ze promocja zostala uruchomiona i vice versa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelałem dziś forsę ale komunikatu brak i bez vice versa.
   Jak ja to lubię!

   Usuń
  2. Komunikat ten jest w wiadomościach (kopertka u góry).

   Usuń
  3. Pojawi sie nastepnego dnia roboczego i vice versa

   Usuń
  4. U mnie informacja pojawiła się już dziś, znaczy w dniu przelewu:
   „Informujemy, że zostały spełnione warunki oferty specjalnej Na nowe środki i Twoje Konto Oszczędnościowe zostało objęte promocyjnym oprocentowaniem, zgodnie z Regulaminem oferty specjalnej Na nowe środki dostępnym na stronie internetowej Banku.

   Z poważaniem,
   Getin Noble Bank”

   Usuń
  5. U mnie nic się nie pojawiło, ale w szczegółach widnieje pozycja: 'Stan nowych środków'
   Zgadza się on z przelaną kwotą. Pod spodem widnieje napis: 'Data startu promocji' 1.03.2019 czyli wszystko się zgadza:)

   Usuń
  6. Nie ma cudów we wsi, Polcan. Jak wejdziesz w kontakt z bankiem w aplikacji to przeczytasz sobie dane na ten temat. Jeśli ja to mam to i Ty masz. Wszak robiliśmy przelewy dzisiaj.

   Usuń
  7. Przelałem dzisiaj z ROR na KO i w wiadomościach od razu miałem info że spełniłem warunki na Nowe Środki na 3,5%

   Usuń
  8. Zuch! :-)

   Usuń
 8. Idea bank podwyzsza oprocentowanie dla nowych klientow czyli zaczal sie powolny odplyw gotowki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. żaden odpływ tylko chcą mieć więcej klientów i otwartych kont aby księgowy mógł się wykazać w księgowych kajetach.

   Usuń
 9. Dziś kasa powędrowała po dłuższej przerwie do Getin. Pytanie do Getinowców, czy ma znaczenie kolejność startu 3,50% na KO oraz założenie lokaty mobilnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan z infolinii powiedział, że nie ma to żadnego znaczenia. Mobilną można założyć w dowolnym momencie.
   Ale uzyskałam cenną informację, że jeśli lokata mobilna się skończy i klient będzie chciał ją przelać poza Getin to lepiej skontaktować się z infolinią która może zaproponować korzystną ofertę, np. przedłużenie lokaty na tych samych warunkach. Więc warto 3mać rękę na pulsie.

   Usuń
  2. Mobilna lokata, a KO to dwa różne produkty w GB i nie ma żadnego znaczenia, który otworzysz pierwszy. Ja wsypałem 20kilo na mobilną a po kilku dniach wsypałem na KO i mam zamiar jeszcze do niedzieli dosypać przelewami natychmiastowymi bo 3 marca w niedzielę kończy się możliwość sypania po 3,5%. Co będzie od 4 marca? tego nikt nie wie ale pewnie z 0,1% mniej...

   Usuń
  3. Citi Bank dla mnie okazał się hitem 2019 roku bo dał mi możliwość ulokowania pod korek USD/12M/2,5%. To od kilku ładnych lat rewelacyjne oprocentowanie jak na $$$. Od tygodnia można jeszcze 70tyś. zł ulokować na 3%. Biorąc pod uwagę bankową niestabilność - Citi Bank stał się moim bankiem pierwszego wyboru. Depozyt w USD zapewnia mi bezpłatną obsługę konta Priority, bezpłatną kartę do wszystkich bankomatów całego świata no i depozyt zł. Na prawdę Citi Bank się postarał. Po ubiegłorocznych nerwach z wyjęciem długoterminowych lokat w bankach LC miałem już nie kusić się na lokaty 12M ale jak tu nie skorzystać z takiej wisienki. Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego Citi dał "aż" 2,5% na $$$??? Czas pokaże...

   Usuń
  4. Dosypywać możesz sobie przez cały czas trwania promocji.

   Usuń
  5. Niestety nie masz racji bo tylko do 6 marca możesz otwierać lokaty w USD/2,5% i to pewnie ze środków, które masz już na koncie w Citi.

   Usuń
 10. Augustyniak zgodził się na współpracę z prokuraturą. Niech współpracuje szybko tak żeby przed likwidacją IB załapać się na jakąś dobrą lokatę :-)
  MM

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy zdarzyło się Wam,że pomimo wysłania pieniędzy z Idea Banku pierwszym przelewem do Getin Banku,środki pojawiły się na rachunku dopiero następnego dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj w nocy wykonałem przelew z innego banku na konto oszczędnościowe w Getin, żeby aktywować promocyjne 3,5% i do tej pory nie został zaksięgowany. Nie mam środków na ror getina, żeby przelać choć 1 zł i du.pa z promocji.

   Usuń
 12. Mnie się jeszcze tak nie zdarzyło.

  OdpowiedzUsuń
 13. Byłem przed chwilą w oddziale Getina. Miła pani konsultant sprzedała mi newsa że od poniedziałku promocja na koncie oszczędnościowym będzie na 3,4% więc chyba ciągle nieźle

  OdpowiedzUsuń
 14. Polcan a co się stanie z kasą w Idea Banku przy połączeniu. Bo tak namawiasz do ewakuacji a tu człowiek ma pootwieranie całkiem fajne lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie zostaną zaimportowane do Getina. Przenoszę środki bo na dziś w Getinie są lepsze warunki z gwarancją dłuższego byczenia sie na 3,50%.
   Przypuszczam, że gdybym się skusił na zawrotną, to po 3 miesiącach nie byłoby już trójki z przodu, a w Getinie jeszcze będzie.

   Usuń
  2. Banki LC szybko nie zjadą poniżej 3% bo nie mogą dopuścić do gwałtownego odpływu gotówki. Moim zdaniem do końca 2019 roku będą oscylować w przedziale 3,2-3,5%. To, że lokaty dość gwałtownie spadły z 3,9% na 3,5 czy 3,4% nic nie znaczy bo 3,9% było TYLKO dla ratowania przed zahamowaniem odpływu i utratą płynności. Te banki będą poddawane różnym konwulsjom nim (jeżeli w ogóle) wrócą do względnej równowagi.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...