poniedziałek, 4 lutego 2019

3,50% na KO w Getin dalej w ofercie + 50 zł na start oraz 4% na Lokacie


Ostatnio najwięcej uwagi poświęcamy Getinowi, ale nic dziwnego skoro to tutaj najwięcej się dzieje, zaś bank po prostu miażdży konkurencję. Potwierdza to zresztą najnowsza XVII już edycja konta oszczędnościowego.

U niebieskich obniżki w styczniu były wyraźnie widoczne, co powodowało, że podobnych ruchów można się było spodziewać w Getin. Na szczęście u zielonych dalej mamy status quo i 3,50% dalej pozostaje bezkonkurencyjnym kontem na rynku.


Świetna stawka utrzymana przez kolejny miesiąc

Nie zmieniła się stawka oraz kwota. Dalej mamy 3,50% do kwoty 400.000 zł, więc jest fajnie. Zmieniły się tylko terminy, nowa edycja potrwa równo 4 tygodnie do 3 marca 2019. Stawka będzie obowiązywać przez 152 dni, a więc przez 5 miesięcy. To znacznie dłużej niż w Millennium.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Należy jak zwykle pamiętać o zaznaczeniu zgód marketingowych. Jak zwykle aby cieszyć się fajną stawką musimy zadbać by były to nowe środki, tyle że liczy się je teraz względem 27 stycznia 2019 czyli nieco wcześniej niż zaczęła się nowa edycja. 

Kto może skorzystać z promocji. Nowi jak zwykle nie mają żadnego problemu, obecni klienci zaś powinni pamiętać, że z oferty wykluczeni są uczestnicy poprzednich edycji, ale tylko Ci, którym kończy się w trakcie trwania XVII edycji.

Innymi słowy jeśli Twoja promocja skończyła się przed 4.02.2019, to można wracać do banku po 3,50%. Tak jest w moim przypadku, wszystko bowiem trzymałem w Idea bank, wiadomo bowiem o takich zagrywkach.

Promocja poleceń też została przedłużona

Nowym klientom warto przypomnieć, że na start można zdobyć łatwo 50 zł o czym pisałem w poprzednim artykule. Wystarczy skorzystać z polecenia, jeśli potrzebujesz taki kod możesz śmiało pisać na nasze maile: marszr1@gmail.com lub tzielak1@gmail.com a bez problemu dostaniesz taki kod.

Kod dla 50 zł na start wykorzystasz w niniejszym linku

Dla przypomnienia dla zdobycia 50 zł wystarczy przelać sobie na konto 1000 zł z innego banku, nie trzeba robić nic ponadto. Warunek przelewu należy wykonać 3 razy w 3 kolejnych miesiącach po miesiącu w którym założyliśmy konto.

Konto w Getin to bez wątpienia najlepsze konto na chwilę obecną. Wymagania standardowe dla każdego są mniejsze niż w Millennium, wystarczy jedynie jedna płatność kartą na dowolną kwotę. 


Na koniec przypomnienie, że zanim przelejemy środki na KO warto założyć lokatę mobilną na 4%. Tutaj obowiązuje stawka do 20.000 zł, gdyby doliczyć 400k na KO to i tak zmieścimy się jeszcze w kwocie gwarantowanej przez BFG:)

Podsumowując w lutym Getin przedłużył wszystko na nie zmienionych zasadach. Kiedyś to wszystko pójdzie w dół, więc póki jeszcze jest dostępne warto sobie porezerwować te ponadprzeciętne stawki.


Regulamin XVII edycji Konta Oszczędnościowego ze stawką 3,50%
Regulamin III edycji programu poleceń w Getin czyli jak zgarnąć 50 zł

49 komentarzy:

 1. Pytanie,
  Kiedy wypłacane są premie za polecenie w Getinie?

  Konto polecone i założone przez osobę poleconą w październiku,
  Przelewy miały miejsce w listopadzie, grudniu i styczniu.
  Mamy luty, wiadomo może kiedy będzie premia?
  Ktoś już dostał z polecających w październiku lub wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem premię za dwóch, chociaż poleconych zostało 5 osób. Wypłata nie była jednorazowa, lecz dwukrotna.
   Co ciekawe trzy razy dostałem info na komórkę o wypłacie premii, ale na w historii konta odnaleźć mogę tylko premię dwukrotną. Czy będą kolejne? Tego nie da się zweryfikować, bo w pierwszej edycji Getin nie podawał nawet imienia poleconego.

   Usuń
  2. "Konto polecone i założone przez osobę poleconą w październiku,
   Przelewy miały miejsce w listopadzie, grudniu i styczniu."

   Teoretycznie właśnie w lutym, ale coś z tym wypłacaniem jak i potwierdzaniem użycia kodu maja "lekkie" problemy. Ja też będę musiał reklamować :(

   Usuń
  3. Hej.

   Dostałeś już kasę za założenie konta w październiku? Niby jeszcze trochę czasu do końca lutego, ale mam taką samą sytuację, a pieniędzy nie widać.

   Usuń
 2. Wg infolinii warunki spełnione, a premii nie ma. Wypłata tylko PO reklamacji. Sprawdzone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam do Państwa pytanie
  za kilka dni kończy się lokata rentierska w Skok Jaworzno (była ona oprocentowana 3,35%), obecnie jej oprocentowanie wynosi 2,9% i jest zmienne. Jak obstawiacie czy po przejęciu przez Alior Bank drastycznie się obniży? Bo nie wiem czy kontynuowac czy dać środki np. na Santander gdzie jest 2,6% pa.
  Z góry dziękuję za opdowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba po fuzji zamykać by ailor bank nie miał pożytku

   Usuń
  2. "...obecnie jej oprocentowanie wynosi 2,9% i jest zmienne. Jak obstawiacie czy po przejęciu przez Alior Bank drastycznie się obniży? Bo nie wiem czy kontynuowac czy dać środki np. na Santander gdzie jest 2,6%"

   Ja przelałbym te środki na lokatę Hit w IB ;)

   Usuń
  3. Ja kiedyś fuzję miałem, ale sprzedałem:)

   Usuń
  4. Niestety w IB mam prawie po korek, a w Getin Bank też mam full. Jeśli przelać to chyba zostanie tylko Inbank

   Usuń
  5. Mi odnowili na 3,35% ale to było pół roku temu.

   Usuń
  6. A można wiedzieć dlaczego Ci odmówili?Pytam bo też mam lokaty w inbanku i nigdy nie miałem problemów.

   Usuń
  7. Upsss sorki źle zrozumiałem 😂

   Usuń
  8. Trochę się dziwiłem jak napisałeś że odnowili na 3,35%. Ale dziś byłem w SKOK Jaworzno i moja lokata rentierska też odnowiona na 3,35% więc nie zrywałem jej i będę obserwował, jak drastycznie obniżą oprocentowanie to od razu zakończę lokatę, ale może w miarę utrzymają rozsądne procenty....

   Usuń
 4. Uwaga, uwaga - warto pamiętać, że z tego KO darmowy jest pierwszy przelew w miesiącu, a dzienny limit przelewu to 200k.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie - w grudniu wypłaciłem wszystko z konta oszczędnościowego. Na początku stycznia wypłaciłem odsetki, które zostały przyznane za grudzień. Ni stąd ni z owąd pojawił mi się 1 grosz na tym koncie odsetek. Normalne, że go nie wypłaciłem, bo nie chciałem robić drugiego - płatnego już - przelewu. Czy mogę skorzystać z promocji na 3,5%? Środki tam cały czas były. Czy chodzi po prostu o zwiększenie salda ponad posiadane środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mam pytanie - w grudniu wypłaciłem wszystko z konta oszczędnościowego. Na początku stycznia wypłaciłem odsetki, które zostały przyznane za grudzień. Ni stąd ni z owąd pojawił mi się 1 grosz na tym koncie odsetek. Normalne, że go nie wypłaciłem, bo nie chciałem robić drugiego - płatnego już - przelewu. Czy mogę skorzystać z promocji na 3,5%? Środki tam cały czas były. Czy chodzi po prostu o zwiększenie salda ponad posiadane środki?"

   Ten 1 gr odsetek - to najprawdopodobniej bonusowe oprocentowanie, które wpływa mniej więcej w połowie m-ca - za spełnienie warunków programu "Bonus za aktywność" (zasilenie ROR-u min. 1000zł). Podwyższa ono oprocentowanie KO, a procent najczęściej dopisywany jest 15-go dnia, następnego m-ca po spełnieniu warunku. Zdarza, się że właśnie takie głupie dopisanie %-tu (nawet tego grosza) odpala promocję, więc musisz sprawdzić - czy już nie odpaliło Ci poprzedniej? Zobacz lepiej w szczegóły KO, czy już nie bierzesz udziału w promocji na nowe środki?

   Usuń
  2. Oczywiście że tak nowe środki dla Ciebie zaczynają się dla Ciebie od 2 gr.
   3. Data Salda początkowego – dzień wyliczenia Salda początkowego dla Uczestnika określony jako 27.01.2019 r.
   4. Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie
   Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych.

   Usuń
  3. Tak jak napisał TomTom ten jeden grosz uruchamia bez wiedzy klienta kolejną edycję.Natomiast regulamin mówi jasno: Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym WPŁACONE !!! po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie. Ten przysłowiowy jeden grosz nie jest wpłacony!! przez właściciela konta, on został dopisany z odsetek z kapitału ulokowanego tam wcześniej, więc nie są to nowe środki wpłacone.

   Usuń
 6. Założyłem sobie dziś kilka Hit Plusów w IB i mam pytanie. Te lokaty w pierwszym miesiącu można sobie zrywać i odnawiać tak jak Beztroskie przesuwając termin zakonczenia? Wiadomo - w marcu już nie mogę bo to byłyby stare środki (stan odczytywany byłby na 20 lutego), ale czy po zerwaniu np jutro można sobie odnowić lokatę na 3.6%? W sumie ciągle te pieniadze byłyby zliczane wzgl 20 stycznia a miałem wtedy 0zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze mówisz. Powinno zadziałać. Jak wypróbujesz to daj znać:)

   Usuń
  2. nie. nie możesz. Jeżeli zerwiesz i założysz ponownie będą to już stare środki. to nie beztroska

   Usuń
  3. Sam tak robiłem w styczniu więc działa..

   Usuń
  4. Tak , dziala do konca miesiaca

   Usuń
  5. Spróbuję dziś może. Dziś znów cięcie lokat w IB. No1 już tylko 3.2. Co prawda ja mam kilka wniosków/6m z opłaceniem do 8 lutego ale ledwo założyłem hitplus a już lokaty tną. Ja mam takie durne szczęście że jak tylko złożę wniosek o lokatę to zaraz oprocentowane obniżają. Zaraz pewnie na nowe środki też obniżą
   Myślę że za pół roku to nie bedzie gdzie pieniedzy włożyć. Inne banki nic już praktycznie nie dają.

   Usuń
  6. "Spróbuję dziś może. Dziś znów cięcie lokat w IB. No1 już tylko 3.2."

   Beztroską też obniżyli do 2,7% :( To już teraz lepsze ich KO na 3,2.

   Usuń
 7. Wyświetla wam się beztroska na liście lokat IB? chciałem założyć, ale u mnie nie ma. Wyświetla się tylko No1, Hit i pinpong. O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nowe Lokaty Zawrotne sa obecnie proponowane na 3,5% i 3,4%.
  Lokata standardowa (ta na która odnawiają się stare lokaty) 2,8%

  OdpowiedzUsuń
 9. Przy KO trzeba uważać na kończące się lokaty. Mi jedna się kończy w kwietniu. Poniżej wyjaśnienie banku odnośnie %:


  W przypadku zakończenia lokaty w kwietniu i przelania środków z lokaty na konto oszczędnościowe uzyskają one oprocentowanie podstawowe zgodnie z poniższym:

  do 50 000 zł – 0,85%;
  nadwyżka ponad 50 000 zł do 100 000 zł – 0,95%;
  nadwyżka ponad 100 000 zł do 500 000 zł – 1,05%;
  nadwyżka ponad 500 000 zł – 1,25%.

  Środki nie wezmą udziału w promocji „Na Nowe Środki”, ponieważ nie będą traktowane jako nowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arek, co Ty wygadujesz, przecież KO w Idei nie jest na nowe środki, ale dobrze ktoś Ci wyjaśnił bo: Oprocentowanie promocyjne jest zmienne i naliczane jest do dnia 31.03.2019 r Nie wiadomo czy w kwietniu przedłużą promocję.

   Usuń
  2. "Arek, co Ty wygadujesz, przecież KO w Idei nie jest na nowe środki, ale dobrze ktoś Ci wyjaśnił bo: Oprocentowanie promocyjne jest zmienne i naliczane jest do dnia 31.03.2019 r Nie wiadomo czy w kwietniu przedłużą promocję."

   Arkowi chodziło raczej o KO w Getinie, a nie IB i w tym przypadku ma rację.

   Usuń
  3. Pisze o ko w getin banku a nie w ib. Być może niektórzy maja tam lokaty.

   Usuń
 10. Czy macie mozliwosc pobrania listy lokat w bankowosci internetowej lub mobilnej IB?
  Mam na mysli liste wszysykich lokat.
  Od ostatnich weekendowych prac lista do pliku nie generuje sie. Sprawdzcie prosze u Was.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również nie mogę pobrać listy zbiorczej... (już to zgłosiłem przez centrum informacji)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dzwonilem na infolinie, to wmawiano mi, ze nikt inny tego nie zglaszal....

   Usuń
  2. czy ktoś miał już informację zwrotną z IB, że pobieranie zestawienie lokat (w pliku pdf.) zostało wreszcie przywrócone lub będzie przywrócony i kiedy ? Na infolinii IB wciąż wciskają kit, że rzekomo nie znają takiego problemu...

   Usuń
 12. Witam. Do tej pory nie bylem klientem Getinu. Założyłem wniosek o lokatę na nowe środki… (bez konta). Niestety źle sobie wpisałem kwotę.. zamiast 5000 wpisałem 500 zł. Czy Mogę opłacić lokatę kwota 5000zł ? (jak to np. jest w Idei) i nie będzie z tego tytułu kłopotu… Czy tylko wnioskowaną kwota (czyli 500 zł).?

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzwon na infolinie to dokonaja Tobie zmiany

  OdpowiedzUsuń
 14. Tymczasem w IB od dziś kolejne obniżki:
  Lokaty Zawrotne spadly z 3,5/3,4% na 3,5/3,2%.
  Druga wersja (ta po ukosniku) jest częściej oferowana niż ta wyzsza.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdzie przy zakładaniu konta z tej promocji wpisać kod polecenia? Jak dla siebie zakładałem to pamiętam, ze w którymś kroku było miejsce, teraz nie widzę.

  P.S. Też zakładałem w październiku i 50zł premii jeszcze nie otrzymałem. Poczekam do końca lutego, a potem reklamacja jeśli nie przyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gdzie przy zakładaniu konta z tej promocji wpisać kod polecenia? Jak dla siebie zakładałem to pamiętam, ze w którymś kroku było miejsce, teraz nie widzę."

   Praktycznie w ostatnim, tuż przed zgodami marketingowymi powinna być ramka na kod. I jest on we wniosku o ROR z linku z artykułu powyżej: "Kod dla 50zł ma start..."

   Usuń
  2. Dzisiaj zakładałam konto proste zasady. Ramka do wpisania kodu znajduje się tuż za zgodami marketingowymi.

   Usuń
 16. Mam w Getinie założoną lokatę na nowe środki i lokatę mobilną (nie mam konta)… Po założeniu zmieniłem w dostępnie elektronicznym odnawialność na NIE oraz podałem nr konta w innym banku… Pytanie: ile wynosi koszt takiego przelewu do innego banku w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy przelew z Konta Proste Zasady na konto oszczędnościowe zostanie zaksięgowany i uruchomi promocję jeśli zostanie zlecony w niedzielę 3 marca?

  OdpowiedzUsuń
 18. Proszę o odpowiedź na moje pytanie dotyczące tego konta. Czy saldo na nowe środki kiedy już je wpłacę na KO zawsze jest liczone do 27.01.2019? Pytam bo mam obecnie lokatę w GB , która kończy mi się za miesiąc, a jest uwzględniana przy obliczaniu salda początkowego. Jeżeli teraz otworzyłbym to konto oszczędnościowe, gdzie środki jako nowe wyliczane są na stan 27.01.2019 i przelał okresloną kwotę to ta przelana kwota pracowała by na 3,5%. Ale jak za miesiąc mi się skończy wspomniana lokata i przeleje ją do innego banku to te wpłacone wcześniej środki na KO nie będą już objęte promocyjnym oprocentowaniem, bo saldo cały czas liczone jest w odniesieniu do 27.01 ? Dobrze rozumuje?

  OdpowiedzUsuń
 19. No wlasnie tez to mnie interesuje. Wydaje mi sie, ze po prostu wystarczy przelac srodki z lokaty na KO, ale suma ma sie zgadzac lub byc wyzsza ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy przelanie części środków z KO nie pozbawia oprocentowania 3,5 %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noż przecież to jest KO, a nie lokata. Możesz wypłacać ile chcesz bez utraty odsetek, ale tylko jedna wypłata jest darmowa w miesiącu. Więc na dobrą sprawę masz prawo do 5 darmowych wypłat z KO.

   Usuń
  2. A dlaczego zmniejszą % na KO jeśli forsa z lokaty mobilnej pójdzie na konto zewnętrzne?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...