piątek, 21 czerwca 2019

2,50% w ofercie specjalnej na nowe środki w USD w Getin


Getinu nie spisujemy jeszcze na straty. Odnowione KO ze stawką 3% dalej jest atrakcyjne. Co więcej w ofercie zieloni mają także bardzo atrakcyjne lokaty walutowe, a z Waszych komentarzy wynika, że wielu czytelników rozważa takie opcje.


Jak widzimy wyżej do wyboru mamy dwie waluty:
 • 2,50% dla USD
 • 2,00% dla EUR
w obu przypadkach mamy limit 100.000 ale dla każdej z walut osobno. Oczywiście obie są objęte gwarancjami BFG do kwoty stu tysięcy euro. I tak jak w przypadku KO lokata potrwa 4 miesiące, a ściślej 122 dni.

Tutaj założysz bardzo atrakcyjną lokatę walutową w Getin

Oferta ma potrwać jeszcze dość długo bo do połowy wakacji 31 lipca 2019. Jak zwykle pamiętać należy o zaznaczeniu zgód marketingowych, obowiązują one tak dla ofert w naszej walucie jak i obcej.

Warto tutaj podkreślić, że jak to w Getin chodzi o nowe środki. Dzień jaki brany jest w tym przypadku pod uwagę to 24 maja 2019. Jak się można domyślać przy saldzie bierze się pod uwagę także lokaty. 


Zarówno otwarcie jak i prowadzenie konta walutowego jest w Getin bezpłatne. Tak jak w przypadku krajowej waluty kapitalizacja jest miesięczna, więc pod koniec miesiąca zobaczymy odsetki naliczone proporcjonalnie do ilości dni.

Oprocentowanie nie dotyczy kont wspólnych. Jeśli dodamy sto z automatu zmieni się oprocentowanie. Każdy z nas jednak wie, że kont wspólnych w bankach mieć nie warto, zawsze ogranicza to udział w promocjach.

Tutaj założysz bardzo atrakcyjną lokatę walutową w Getin 

Przypomnę, że w ofercie Getin mamy także KO na 3%, odnawialną lokatę na 4% oraz możliwość łatwego zgarnięcia 50 zł za użycie kodu polecenia o czym pisałem w osobnym artykule dostępnym tutaj.
Regulamin oferty specjalnej na nowe środki w EUR/USD


22 komentarze:

 1. Taka ciekawostka. Zlecałem dzisiaj duże przelewy z Idei na zewnątrz i otrzymałem oferty Zawrotnej. Do Millennium ledwie 2,0 %, ale do PKOBP aż 2,36%! Dziwne, bo przecież w PKOBP nie ma żadnej ciekawej oferty (tam tylko 1,8% na nowe środki). Prawdopodobnie jednak dużo wystraszonych ludzi przelewa kasę z zagrożonego IB do ich zdaniem najbezpieczniejszego banku w Polsce i dlatego to właśnie ten kierunek odpływów Idea teraz najbardziej stara się wyhamować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 2,36% to pomylka. Oferta taka byla dostepna pod koniec maja.
   Teraz zapomnieli zmienic wartosc %. Nie skorzystasz z niej

   Usuń
 2. Oferta EUR, jak najbardziej OK, dla USD, jak ktos lubi nosic gotowke to tez moze skorzystac. Jak dla mnie przy drogich przelewach walutowych(poza SEPA) jakie mamy w Getinie, cala oferta w USD nie jest tak atrakcyjna. Przy kilku miesiac promocyjnego oprocentowania w USD nie zarobimy na przelew do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak wyglądają koszty przelewów w EUR? uda się jakoś bezpłatnie do kantoru/innego banku? Przelew z walutomatu/cinkciarza wyświetla opłaty wewnętrzne Getin. A wtedy to też nie ma zbytnio sensu.

   Usuń
  2. Właśnie nie rozumiem tego.Jeżeli kantor ma konto w euro w getin banku to powinno być za darmo.Wysłałem zapytanie do tego kantoru https://www.kantordarex.pl/.On ma konta w getin banku.Zobaczymy co odpowie.

   Usuń
  3. Generalnie nie ma problemu przelewu w EUR, bo koszt SEPA to 5-do 10 zl (chyba w Getinie jest 10zl), stad mozna sie skusic na lokate krotkoterminowa lub konto w Getinie. W przypadku USD koszty sa rzedu 0,3-0,5% ograniczone od gory do kilkuset zlotych, stad napisalem, ze depozyty w USD sa dla tych co lubia "nosic" gotowke. Trzeba ja wczesniej zamawiac w banku i w przypadku USD sprawdzac kazdy banknot, bo przyczepiaja sie jak jest pomazany (a generalnie wiekszosc USD z obiegu jest pomazana). Jak kantor ma konto w Getinie to moze byc za darmo, ale trzeba czytac tabele oplat kantoru, jak to jest dokladnie.

   Usuń
  4. Otrzymałem odpowiedź od kantoru. Przelewy do getin banku na konto w euro lub dolarowe są darmowe ponieważ są to przelewy wewnętrzne. Czyli całkowicie można uniknąć opłat.

   Usuń
 3. pytanie jak przeliczą w przypadku ewentualnej upadłości Banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do obliczenia wartości euro w złotych przyjmuje się ogłaszany przez Narodowy Bank Polski kurs średni z dnia spełnienia warunku gwarancji.

   Usuń
 4. A jak są liczone nowe środki? Jeżeli otworzę konto w euro to nowe środki dotyczą wszystkich depozytów w euro czy ogólnie wszystkich depozytów czyli także złotówkowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że wszystkich. Przykładowo siostra ma konto walutowe w Millennium i do wyliczenia salda na polskie KO bank wlicza to co ma na koncie walutowym. Podobnie jest więc zapewne tutaj.

   Usuń
  2. Spójrz jak regulamin definicję pojęcie "produkty depozytowe "Mi się wydaje że chodzi tylko o depozyty w walucie jakiej jest konto. W Santanderze na koncie max oszczędnościowym jak mi sprawdzali nowe środki to brali pod uwagę tylko depozyty w złotych.

   Usuń
  3. A konkretnie chodzi mi o ten wpis: Produkty depozytowe – rachunki płatnicze - rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe
   służące do zakładania Lokat prowadzone przez Bank odpowiednio w danej walucie, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem.
   Saldo początkowe – stan środków na Produktach depozytowych lub na Koncie Oszczędnościowym wyliczony na dzień Daty Salda początkowego. Jak to rozumiecie?Według mnie depozyty złotówkowe nie będą tu brane pod uwagę.

   Usuń
  4. Tak mam rację,zobaczcie co mówi regulamin konta oszczędnościowego w złotówkach: Produkty depozytowe – rachunki płatnicze - rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe
   służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem. Tutaj są brane pod uwagę tylko depozyty złotówkowe.

   Usuń
 5. Czyli trzeba otworzyć dwa konta w danej walucie. Czy obydwa są całkowicie darmowe bez dodatkowych warunków?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam kilka pytań dot. konta Idealnie Prostego w IB. Teraz nie mam takowego, ale okres oprocentowania promocyjnego trwa obecnie do 30 czerwca. Jak ktoś ma teraz kasę na takim koncie to co należy zrobić aby ponownie dostać 3.2% zakładając że będzie możliwość kolejnej promocji? Gdy ktoś ma ulokowane pieniądze na tym koncie to powinien je wycofać przed końcem i gdy ogłosza nową edycję to ponownie przystąpić? Nie wiem jak to działa.
  Czy ktoś wie jak wygląda zamykanie tych kont? Wiadomo że sytuacja banku nie jest ciekawa a dać się przenieść z 3 kontami oszczędnościowymi + ROR to w nowym banku moze trochę kosztować zanim to się pozamyka. jest opcja złożenia wniosku o zamknięcie z poziomu CLOUD? I generalnie czy da się te konta otworzyć z poziomu CLoud skoro mam juz Idealne ROR w IB? Może trzeba formularze znów składać?
  W sumie to tylko 60 tys ale w obecnej sytuacji to i tak skórę trochę ratuje. Może jest gdzieś opis zasad tego konta wcześniej napisany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli będzie kolejna promocja kont Idealnie prostych, to nie trzeba wycofywać środków żeby skorzystać z podwyższonego oprocentowania. Jednak nie liczyłbym na jakieś wielkie "wow" po 30.06.2019 patrząc na to co dzieje się z oprocentowaniem lokat.
   Konta można otworzyć z poziomu Cloud bez problemu, z zamknięciem też nie ma wielkiej filozofii - można to zrobić wysyłając wiadomość w Cloud, listownie albo telefonicznie. Testowałem, działa.

   Usuń
 7. Polcan czy możesz zdradzić ile zarobiłeś na filmie Vegi i czy nadal zarabiasz na nim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie mogę. Drugie pytanie też jest negatywne.

   Usuń
 8. Czy ktoś otrzymał propozycję zwrotną przy przelewie z konta oszczędnościowego w Getin na konto w innym banku czy żeby dostać propozycje należy przesłać najpierw na konto osobiste z oszczędnościowe a potem dopiero do innego banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj przelewałem bezpośrednio z oszczędnościowego i były dwie propozycje na jednym ekranie. Chyba na różne okresy. Zwróciłem tylko uwagę na oprocentowanie było chyba 2,2 % i 2 %..

   Usuń
  2. Dziś,co prawda z konta osobistego,też dwie propozycje 2,2% i jakaś mniejsza chyba ok.2
   Zrezygnowałam z przelewu i spróbowałam jeszcze raz do innego banku i było więcej 2,5% 3M i trochę mniej na 6M

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...