poniedziałek, 24 czerwca 2019

350 zł do zgarnięcia wraz z kontem na 3% w CA dla każdego


Dobre wieści z obozu CA. Jak się okazuje niektóre banki idą nam mocno na rękę i to co rzecze regulamin można interpretować na naszą korzyść. Tak przynajmniej wynika z wielokrotnych rozmów jakie przeprowadziłem z pracownikiem tego banku, który w końcu przekonał mnie do założenia konta.

Promocję opisywałem jeszcze pod koniec marca, trwa jednak jeszcze do 14 lipca. Tutaj więc zawrę istotne informacje, które powodują, że oferta jest ciekawsza aniżeli wynikało to z poprzedniego  opisu.


Dla przypomnienia mamy do wyboru trzy opcje, spośród których jedna wybija się znacząco. To praktycznie darmowe 300 zł za przelew od pracodawcy + 50 zł za skorzystanie z kodu polecającego

Tutaj łatwo zgarniesz 350 zł w CA według sposobu opisanego niżej

Link będzie aktywny do 14 lipca mamy jeszcze więc trochę czasu by skorzystać z tej oferty. Do tej pory dwie rzeczy potrafiły zniechęcić do niej, okazuje się jednak, że obie można łatwo obejść:)


1. Przeniesienie dowolnego konta
Paradoksem w tej ofercie wydawała się konieczność zamknięcia przenoszonego konta. Szkoda zamykać konto w WBK ze stawką na 3%, więc jedną z opcji było przeniesienie najpierw wynagrodzenia do innego banku, którego konto nadaje się do natychmiastowego zamknięcia.

Okazuje się, że przeniesienie dotyczy DOWOLNEGO konta. Innymi słowy nie musi to być konto na które dziś wpływa nam wynagrodzenie. Może to być konto, którego nie używamy, a którego nie chce się nam zamknąć. 

A więc robotę może załatwić za nas Credit Agricole. Francuzów interesuje tylko numer konta do zamknięcia i może to być nieużywane przez nas konto w Toyocie, Inteligo czy Optimie. Nie trzeba więc przenosić konta by zabezpieczyć obecne:)


2. 300 zł dla każdego bez wyjątku 
Drugim problemem był podział nagrody na 100 lub 300 zł w zależności od naszych dochodów. Okazuje się, że to też nie ma żadnego znaczenia łatwo bowiem sami możemy sobie zadbać o to by zgarnąć całą pulę.

Nie ma znaczenia jakie wynagrodzenie dostajemy od pracodawcy. Ważne jest, by jeden wpływ był faktycznie od pracodawcy, zaś suma wpływów wynosiła 3000 zł. Więc jak dostaniemy od pracodawcy 1200 zł to sami sobie możemy przelać 1800 zł by zgarnąć całą pulę.

Tutaj łatwo zgarniesz 350 zł w Credit Agricole

Innymi słowy zabezpiecza to nas przed wypadkami losowymi za które dostaniemy niższe wynagrodzenie. Mam tu na myśli powszechne zwolnienia L4 czy np. liczne ostatnio strajki. Przykładowo nauczyciele dostali tylko 1/3 wypłaty, co w niektórych przypadkach powodowałoby nawet brak premii.

Wszystkie te przypadki wskazałem konsultantowi podczas pobytu w banku. Zostałem zapewniony, że działa to na podobnej zasadzie jak kiedyś w starym dobrym BGŻ, gdzie bank niby płacił 1% od dochodu, ale wystarczyło sobie przelać 5000 by zgarnąć całe 50 zł:) 3. Konto oszczędnościowe 3%
Co więcej obecnie konto oszczędnościowe nie oferuje 2,50% jak bo było gdy oferta pojawiła się na rynku. Obecnie mamy 3% czyli tyle samo ile oferuje Getin! Jak dla mnie to furtka, która otwiera się, gdy pod koniec lipca skończy mi się oprocentowanie u zielonych.

Co prawda mamy tutaj ograniczenie kwotowe do 50.000 zł, ale zawsze jest to dobre uzupełnienie innych kont ze stawką 3% czy to w wubeku czy Aliorze. Stawka obowiązuje przez 4 miesiące.

Jeśli chciałbyś podkręcić zysk z założenia konta i skorzystać z kodu polecenia możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod. Na dziś to bez wątpienia najlepsza oferta na rynku.

1. Regulamin promocji Korzyści dla Ciebie 2019
2. Regulamin programu poleceń w CA 

24 komentarze:

 1. Info dla zakładających konto w CA. Bank ma błąd systemowy i zanim zostaje wysłana karta na koncie już zostaje naliczona opłata w wysokości 15 zł.
  Wystarczy jednak telefon do banku by anulować tę bezsensowną opłatę.
  Inna sprawa, że konto założone przez bloga jako VIP, a sfinalizowane w oddziale ostatecznie okazuje się zwykłym kontem podobnym do Millenijnego. Trochę mają bałagan w tym banku...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak przystąpić do programu poleceń na stronie https://formularz.credit-agricole.pl/lead?lid=246127 nie widzę stosownego przycisku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja złożyłem wniosek o konto na swojej stronie, dokończyłem zakładanie konta w oddziale, zaś kod polecenia dostałem smsem.

   Usuń
 3. 300 zł dla każdego ??? czyli nie ma żadnej odsiadki???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tutaj nie ma żadnej odsiadki bo to jednorazowy prezent. Pisząc dla każdego mam oczywiście na myśli każdego kto bierze w tym udział. Wiele osób rezygnuje ze względu na to, że ma dochody poniżej 3k i nie chce przenosić konta dla stówki. Okazuje się jednak, że każdy, kto zdecyduje się przenieść wynagrodzenie do CA może liczyć na pełną premię 300 zł.

   Usuń
  2. Regulamin mówi o wpływie 3k zł, więc można się posiłkować przelewem z innego banku, gdy wynagrodzenie jest mniejsze niż wymagane 3k.

   Usuń
 4. Polcan, regulamin mówi: "Podpisy Klienta na Upoważnieniu i Wniosku muszą być zgodne ze wzorem podpisu złożonym w dotychczasowym banku." Co jeśli konto, które chciałbym zamknąć zakładałem przez Internet i dotychczasowy bank nie ma wzoru mojego podpisu? Przejdzie taka sytuacja?
  I jeszcze odnośnie punktu: "Wpływ na Konto - suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika. Pierwszy Wpływ na Konto musi nastąpić do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta" - rozumiem, że nie mogę tych 3 tys. przelać ze swojego konta w innym banku, tylko np. z konta żony - wtedy warunek promocji zostanie spełniony - dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkt pierwszy jest ciekawy. Podałem do zamknięcia konto w Inteligo, gdzie nie pamiętam czy otwierałem przez przelew czy przez kuriera. Podpis złożyłem taki jak zwykle. Jeśli będzie z tym jakiś problem dam znać, bank poinformował mnie, że konto zostanie zamknięte 3 lipca.
   Natomiast co do pytania nr. 2 to konsultantka mówiła, że może to być mój przelew, ale osobiście dla świętego spokoju zrobiłbym myk o którym piszesz, żeby osoba trzecia zrobiła ów przelew. Akurat w tym przypadku nie muszę kombinować bowiem spełniam warunek wynagrodzenia 3k, więc wszystko powinno pójść jak należy.

   Usuń
 5. Polcan jest odsiadka zgodnie z Regulaminem:
  Z Promocji nie może skorzystać Klient, który:
  a. korzystał z promocji Banku polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku lub
  b. od 1.04.2018 r. był posiadaczem konta w Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że chodzi o 'dla każdego w tytule'. Jak już napisałem wyżej chodzi o to, że wielu ludzi którym polecałem tę ofertę nie otrzymuje na konto przelewu 3k i to nawet osoby które tyle zarabiają.
   Gdy zgłębiłem temat okazało się, że to oni sami są sobie winni. Większość posiada pożyczki, które pracodawca im potrąca od pensji w efekcie zamiast powyżej 3k, dostają poniżej 3k.
   Ja nie wyraziłem zgody na potrącenie z pensji, lecz sam spłacam pożyczkę, gdyż nie jest opłacalne potrącenie z zupełnie innych powodów. Optymalizacja pożyczek wymaga samodzielnej spłaty i tylko w tym przypadku można na nich zarabiać o czym jak się okazuje ludzie jakoś nie wiedzą.
   Stąd dla każdego dotyczy osób, które mogą brać udział, ale wydaje im się, że mogą dostać tylko 100 zł, a jak się okazuje każdy z nich może zgarnąć 300 zł.

   Usuń
  2. To dalej nie wiem czy jest odsiadka, jak napisał kolega o 6.39 czy nie ma?

   Usuń
  3. Jest odsiadka. Kto miał konto po 1 kwietnia 2018 lub korzystał z premii za wynagrodzenie nie może z tego skorzystać.

   Usuń
  4. W artykule piszę wyraźnie, że jest to druga część wpisu z marca, gdzie wyraźnie napisałem to o czym pisze Anonimowy z 6:39. Drugi akapit posiada zresztą link do wspomnianego artykułu, skoro jednak go przeoczyłeś podaję raz jeszcze niżej:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2019/03/300-z-do-zganiecia-na-3-sposoby-w.html

   Usuń
 6. a jaki czas mija od zlożenia wniosku do CA do poinformowania pracownikow CA mojego pracodawcy, że zamykają mi konto w X banku i niech mi już nie wysyłaja wypłaty do X banku tylko do CA?
  Rozumiem, że oni sie kontaktują z moim pracodawcom, czy ja sama zgłaszam do pracodawcy zmiane nr konta do wypłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można samemu zgłosić pracodawcy zmianę numeru konta. U mnie było tak, że trwało to jeden dzień, dostałem nowy numer konta w CA wraz z wnioskiem o przeniesienie numeru.
   Księgowa jednak olała ten wniosek i dała mi inny, własny druk i poprosiła o wpisanie nowego numeru do przelewu. Nadgodziny poszły już na nowe konto:)

   Usuń
 7. a ile czasu czekales od zlozenia wniosku do przywiezienia umowy z nr konta? bo nie wiem, czy zdążę z wypłatą do 10 lipca już na nowe konto do CA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden dzień. Złożyłem wniosek z linku, po czym konsultantka zapytała czy wybieram opcję z kurierem czy wole dokończyć wizytę w placówce.
   Konto zakładałem już kilka lat temu w CA i jak pamiętam wtedy mimo wizyty kuriera i tak musiałem udać się do placówki by dokończyć logowanie bo były z tym duże problemy, więc wybrałem opcję z wizytą w oddziale. Dziś wniosek, jutro wizyta w oddziale i wracając do chaty zawiozłem księgowej nowy numer. Całość nie zajęła nawet 24 godzin.

   Usuń
 8. Informacja dla przenoszących konto do CA. Jak się okazuje Inteligo nie wyraża zgody na takie przeniesienie.
  Czy inne banki też robią z tym problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś tak nie było. Ja przenosiłem konto z Inteligo (zakładane kurierem) i nie robili mi problemu. Ale to było w grudniu 2017 roku.

   Usuń
  2. Jak napisałem niżej wina leży po mojej stronie bo nie zaktualizowałem dowodu osobistego.

   Usuń
 9. właśnie, czy okres wypowiedzenia konta w X banku ma znaczenie?
  Myślałam, że ważne aby od złożenia wniosku zdążyć w ciągu 30 dni jedynie złożyć w CA dyspozycje zamknięcia konta w X banku i tyle, bo rozumiem, że konto w CA nam otworzą od razu po podpisaniu wniosku, a nie będą czekać aż bank X zamknie nam konto?
  To w jakim banku najlepiej zamknąć to konto przez CA?
  Waham się między Idea Bankiem, a BGZ Paribas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem na bieżąco z konsultantem CA, który podał mi prywatny numer w razie problemów. Według niego nie ma znaczenia okres wypowiedzenia.
   Jak się okazało w Inteligo miałem stary, niezaktualizowany dowód. Pierwszy konsultant poinformował mnie, że sam muszę zamknąć konto, ale od CA wiem, że chodziło jedynie o dowód. ID można zaktualizować telefonicznie, ale do 4 dni roboczych trzeba czekać na aktualizację danych. Siłą rzeczy wydłuży mi to okres wypowiedzenia, ale na szczęście nie ma z tym problemu.

   Usuń
  2. Czy dobrze rozumiem, że z tej promocji nie da się już skorzystać? Nie wystarczy wypełenienie wniosku, ale trzeba równiez podpisać umowę do 14 lipca?

   Usuń
 10. Z BGŻ Optima też nie wyrażają zgody na przeniesienie...

  Gośka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...