poniedziałek, 17 czerwca 2019

3,00% na Koncie Oszczędnościowym w Getin + 50 zł na start


Odkąd do Idea bank wprowadzono kuratora, dla fanów dobrego oprocentowania bez limitów został już tylko Getin. Nic dziwnego, że z niecierpliwością wyczekiwaliśmy nowych, czerwcowych stawek na obu promocyjnych KO w Getin.

3,50% ostało się dalej o czym pisałem w pierwszym tygodniu czerwca. Dziś okazało się, że drugie konto oferuje jednak mniej bo 3,00%. Nie jest jeszcze źle, mamy bowiem trójkę z przodu i dalej jest to najlepsze konto na rynku i to nie tylko przez najlepsze stawki.

1. Konto oszczędnościowe - 3,00%
Na podstawowym koncie warto trzymać nadwyżkę ponad 10.000 zł (patrz punkt drugi).  3,00% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, a więc o miesiąc dłużej niż ma to zwykle miejsce w innych bankach. Najnowsza XXI już edycja potrwa do 21 lipca 2019

Tym razem nowe środki są badane na dzień 11 czerwca 2019 czyli podobnie jak w kilku poprzednich promocjach na 6 dni przed startem promocji. Dopiero od niedawna zacząłem zwracać na to uwagę, ale jak widać w Getin to reguła.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3% do 400.000 tys

Termin trwania promocji nowego konta jest mało ciekawy. Wpłaciłem tutaj środki na początku marca, gdy bank gwarantował jeszcze stawkę przez 5 miesięcy. To oznacza, że ta promocja skończy się w momencie rozpoczęcia kolejnej XXII. Nie załapię się więc na nią i będę musiał poczekać na kolejną...2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. V już edycja tej promocji potrwa do końca wakacji czyli 31 sierpnia 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 maja 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.3. 50 zł na start
Konto w Getin to dziś must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta potrwa jeszcze do końca lipca. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)

4% można... odnawiać

4. Lokata mobilna 4%
Swoistym ewenementem na rynku jest... odnawialne 4% dla lokaty mobilnej. Czytelnicy piszą od dawna o tej możliwości i sam będę mógł się o tym przekonać już w drugiej dekadzie czerwca. Dam znać oczywiście czy się udało.

Niestety jak czytelnicy już informowali w komentarzach w czerwcu zmieniono o połowę dopuszczalną kwotę. Obecnie Lokata mobilna obowiązuje dla kwoty 10.000 zł, dobrze jednak, że dalej można korzystać z najwyższej stawki na rynku. Bez żadnych dodatkowych warunków i dla każdego kto posiada smartfona - a kto go nie ma? Kolejna jazda obowiązkowa dla każdego, kto lubi korzystać z najwyższych stawek na rynku.

Niepokoją ciągłe obniżki oprocentowania głównego konta w Getin., Wszystko wskazuje na to, że kolejne edycje będą już miały dwójkę z przodu, warto więc korzystać z niniejszej póki jest i ma się możliwość ze skorzystania z niej.


Regulamin XXI edycji 3,00% KO w Getin
Regulamin V edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin IV edycji Polecam Proste Zasady

38 komentarzy:

 1. Robi się faktycznie kiepsko. W lipcu kończą mi się wszystkie lokaty w IB - część pójdzie do GB a część pewnie do Millenium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie lokaty kończą się na początku sierpnia, ale wszystko wskazuje na to, że pójdą do Millennium, bo w Getinie będę musiał mieć przerwę.

   Usuń
 2. Też macie problem z lokatą zawrotnę w IB? Pojawia się propozycja na 2,4% ale przy próbie założenia wyskakuje błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Też macie problem z lokatą zawrotnę w IB? Pojawia się propozycja na 2,4% ale przy próbie założenia wyskakuje błąd."

   Czy to już czas, że 2,4% to szczyt możliwości i nie ma gdzie lokować kasy? Dla mnie ta stawka to na ten moment stanowczo za mało - żeby zostać w Idea Banku.

   Usuń
  2. Zgadzam się. Dziwi mnie, że ktoś daje się skusić na taką stawkę. Założyłem sobie konto w CA między innymi dla stawki 3%.

   Usuń
 3. Żeby mieć 3,5% do 10 tys. nie trzeba czasem przelewać wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba, wystarczy swój przelew.
   Wynagrodzenie warto dawać tam, gdzie za to płacą. Przed chwilą złożyłem wniosek do CA, bo 300 zł jest za taki właśnie przelew za darmo:)

   Usuń
 4. Kurator w IB nie ma wpływu na % lokat. Jedynie siedzi i słucha. Choć ma prawo weta nie używa go. Ale i tak każdy będzie zrzucał że to jego wina. Btw, a tak narzekaliscie na IB i stawki jakie to były złe. A teraz płacz bo alternatyw mało... typowe

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzis propozycja Lokaty ZAWROTNEJ na 1,90% przy przelewie do Millenium banku. Wygaszanie Idea Banku zostało przyspieszone. To już właściwie ewidentne, że kurator na nic nie pozwala. Ja nieruchomości nie kupię, a właśnie o to im chodzi, aby dalej dmuchać bańkę nieruchomosci. Ludzie. Mieszkania w Trójmieście 78m kwadratowych dobijają do 800 tysięcy. To prawie 200 tys euro. Za 100 tysięcy euro mogę bez problemu kupić narciarski chalet koło Sestriere/Montgenevre w regionie Piemonte Włochy. Polskie ceny nieruchomosci są bardzo napompowane i kompletnie nierealne. Zyskują tylko deweloperzy. Te ceny gruchną bo muszą gruchnąć i obawiam sie że czeka nas bardzo twarde lądowanie w gospodarce. Wtedy lokaty w PLN wystrzelą, ale jednocześnie złotówka ulegnie gwałtownej deprecjacji. Obawiam się conajmniej 5zł za dolara i 6zł za Euro. Ja nie będę złotówek lokował na 1 procent w bankach państwowych. To kompletny bezsens.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie. Uczestniczyłem w XX edycji KO w Getin, na 5 miesięcy, na koniec kwietnia wycofałem wszystkie środki, od tego czasu KO jest zerowe. Czy teraz wpłacając środki, bank potraktuje je jako nowe ze stawką 3%, mimo aktywnej promocji XX edycji założonej 02.03 na 5 miesięcy, czy nie i nie będzie naliczał 3% oprocentowania.Przyznam, że gubię się w tych definicjach, co kiedy jest nowymi środkami i w jakiej edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. XX edycja o ile pamiętam była już na 4 miesiące. Skoro zacząłeś od pierwszej wpłaty swój 4 miesięczny okres, to masz przecież 3,20% przez cały okres trwania. To czy wycofasz środki czy nie nie ma znaczenia, liczy się dzień badania salda.
   Chyba że miałeś wcześniej np. lokaty i je zerwałeś.

   Usuń
  2. Polcan, mam 3,50%, na 5 miesięcy, bo tak samo zakładałem dla żony, gdzie nie ruszałem środków, to kiedy saldo jest badane? Czy jak wpłacę dziś, to wszystkie środki będą objęte promocyjnym oprocentowaniem?

   Usuń
  3. Do tej pory korzystałem zawsze masowo z kont i lokat w IB a nie Getin, stąd moje pytania do czytelników. Najlepiej wszak wie ten, kto przerabiał to na własnej skórze, a nie co powiedział jakiś konsultant, który zwykle z tego nie korzysta.

   Usuń
 7. Czy mógłby ktoś opisać w jaki sposób korzystać cały czas z kolejnych promocji o podwyższonym % , kiedy ewentualnie wycofać środki i na jak długo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się. Jak korzystasz z jednej promocji, to nie można korzystać z drugiej. Tak jak napisałem wyżej będę musiał poczekać na XXIII edycję by móc wziąć udział w promocyjnym oprocentowaniu, ponieważ moja obecna promocja kończy się gdy wystartuje XXII edycja.

   Usuń
 8. Pytanie dla posiadaczy odnowionej lokaty mobilnej. Jak wiadomo od niedawna bank pozwala odnowić tylko 10k, pojawia się więc pytanie co z pozostałymi 10k z zakończonej lokaty? Jeśli ulokujemy je na KO to będą nowe środki czy nie, lokata została oczywiście założona PO wpłacie pierwszych środków na KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będą. Miałem lokatę mobilną na 20 tysięcy (teraz mam na 10 tysięcy) i 10 tysięcy na koncie na 3,5 za wpływ na konto. I w tej chwili saldo początkowe dla konta oszczędnościowego (edycja XX) mam 30 tysięcy (10 na mobilnej, 10 jako wpływ, 10 o obniżonym oprocentowaniu)

   Usuń
  2. Taką samą informację dostałem od pracownika banku. Zastanawia mnie, na jakiej podstawie bank obniża oprocentowanie, skoro na dzień startu promocji wszystkie konta były wyzerowane. Wszak środki na lokatę zostały wpłacone po wpłacie na KO więc nie powinno mieć znaczenia jak nimi rozporządzamy.

   Usuń
  3. "Jeśli ulokujemy je na KO to będą nowe środki czy nie, lokata została oczywiście założona PO wpłacie pierwszych środków na KO."

   Spróbuj Polcanie coś takiego jak ja kiedyś robiłem. Po zakończeniu lokaty mobilnej zacznij zakładać w ST wniosek na e-lokatę na nowe środki, a system sam Ci wyliczy saldo "nowych środków" na dzień badania salda dla tej właśnie lokaty - czyli 6 czerwca. Zobaczysz wtedy jak system traktuje tą właśnie nadwyżkę także w przypadku KO ;)

   Usuń
  4. Skoro na dzień badania nowych środków miałeś wszystko wyzerowane to są to nowe środki. Jeżeli bank twierdzi inaczej to tego nie rozumiem. Pracownik banku nie wytłumaczył Ci dlaczego tak twierdzi?

   Usuń
  5. @TomTom
   Niestety nie potrzebuję salda na dzień 6 czerwca. Pierwszą wpłatę na KO robiłem 1 marca, zaś lokatę mobilną założyłem 19 marca i kończy się pojutrze.
   Pracownik banku nie tłumaczył, powiedział jedynie, że tak to bank liczy, ale z pracownikami banku tak to już jest. Gdyby powiedział coś na moją korzyść, można pisać reklamację powołując się na jego dane, ale gdy mówi na niekorzyść, to po prostu wykręcił kota ogonem.

   Usuń
  6. @TomTom - p.2
   Pisząc 'ST' masz ma myśli System Transakcyjny czyli bankowość wewnętrzną Getin?

   Usuń
  7. "Pisząc 'ST' masz ma myśli System Transakcyjny czyli bankowość wewnętrzną Getin?"

   Dokładnie tak, system transakcyjny - czyli po prostu bankowość internetową :) Zacznij składać taki wniosek lub nawet go złóż, a system już na początku wyliczy Twoje "nowe środki".

   Usuń
  8. "Niestety nie potrzebuję salda na dzień 6 czerwca. Pierwszą wpłatę na KO robiłem 1 marca, zaś lokatę mobilną założyłem 19 marca i kończy się pojutrze."

   Tak, ale po zakończeniu lok. mobilnej dowiesz się jak system traktuje obecnie te nowe środki ;)

   Usuń
  9. Nic mu to nie da. Skoro w marcu zakładał lokatę to w czerwcu bank uzna to za stare środki. Ale tu nie chodzi o czerwiec tylko o inną datę. I tu spełnia warunek nowych środków ale bank tego nie uznaje.

   Usuń
 9. W regulaminie jest tak:
  "3. Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania jest wpływ Wynagrodzenia w danym miesiącu oraz nieprzerwane posiadanie Konta
  Osobistego Proste Zasady, ... wraz z wyrażonymi Zgodami marketingowymi."
  To jak to jest Polcan z tym wynagrodzeniem?
  Potem leci tak:
  "IV. Warunki przystąpienia i uczestnictwa w Ofercie Specjalnej
  1. Warunkiem przystąpienia do Oferty Specjalnej jest:
  .....b) wpływ Wynagrodzenia do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Osobistego wymienionego w lit. a)
  powyżej."
  To ja się pytam: wystarczy własny przelew z konta zewnętrznego czy wypłata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób robi sobie samemu wpłatę i podwyższone oprocentowanie działa. W tytule przelewu wpisz sobie wynagrodzenie.
   Ja z tej opcji nie mogłem skorzystać, bo nie spełniałem warunku nowego klienta. Ale kumpela moja tak robi i mam nadzieję, że inni to potwierdzą.

   Usuń
  2. Dzięki za wyjaśnienie. Niepotrzebnie się męczyłam z czytaniem Regulaminu. Nie jestem nówką.

   Usuń
  3. "Ja z tej opcji nie mogłem skorzystać, bo nie spełniałem warunku nowego klienta. Ale kumpela moja tak robi i mam nadzieję, że inni to potwierdzą."

   Ja nawet nie wpisuję słowa "wynagrodzenie" - bo nawet jego definicja z regulaminu tego nie wymaga. Przelewam ile trzeba ze zwykłym tytułem "przelew/zasilenie konta" itp. i działa ;)

   Usuń
 10. Za kilka dni kończy mi się Oferta specjalna Na nowe środki - XVII edycja. Jakie będzie oprocentowanie tego konta po zakończeniu tej oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe, czyli 0,85% i dalej zależy od kwoty.

   Usuń
 11. Zakładałem lokatę mobilna 12ego czerwca i była ona na 20 tys.

  OdpowiedzUsuń
 12. Polcan, Jeśli np. lokata mobilna Kończy mi się jutro to jutro będę miała forsę na koncie czy dopiero po jutrze?

  OdpowiedzUsuń
 13. Polcan, mam aktualnie lokatę mobilną która skończy się pod koniec września a 1 sierpnia ewakuuję kasę z KO, czy owa mobilna nie przeszkodzi mi na załapanie się na XXIII edycję KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to tylko namiesza Ci w kwestii nowych środków. Innymi słowy jak Ci się ta lokata skończy, a nie będzie już dostępna, to tylko nadwyżka będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

   Usuń
  2. Dzięki bardzo.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...