piątek, 16 sierpnia 2019

2,7% na KO przez pół roku w promocji Na dobry początek z CitiGold


Ponieważ ciągle czekamy na promocję nowego KO, dziś omówimy sobie promocję KO jaką ma Citi. Millennium ma fajne konto oszczędnościowe, ale jego wadą jest mały limit wynoszący tylko 100.000 zł, a czytelnicy pytają o oferty z większymi limitami by gdzieś ulokować swoje środki.

Citi oferuje identyczną stawkę jak Milek czyli 2,70%. Przy czym górny limit ustawiony został na 300 tysięcy czyli 3x większy. Oba banki w sumie dają tyle ile do niedawna mieliśmy w Getin czyli blisko korka BFG.


Oferta jest jak zwykle dla ograniczonej klienteli. Wykluczone są osoby, które miały tutaj konto po 1 stycznia 2018. Dotyczy to tak zwykłego ror jak i KO. Załączony regulamin mówi jednak o tylko o kontach CitiGold oraz CIti Private Client, więc posiadacze popularnego Citi Priority nie są wykluczeni.

Tutaj założysz konto oprocentowane na 2,70% w Citi

Oferta ma potrwać do 30 września czyli do tego czasu można składać wnioski. Citi nie skraca swoich terminów, więc czasu do namysłu mamy dużo. Z oferty mogą skorzystać nawet osoby, które posiadają tutaj konto Priority, a chciałyby je zamienić na Citigold lub Citi Private Client.

Oba konta są z wyższej półki i oferują inne KO. Citi Private pozwala ulokować nawet do 3 milionów, ale ta oferta odpada z marszu, bowiem odradzam trzymać w jakimkolwiek banku kwotę powyżej gwarancji BFG. Ponadto stawka jest tutaj niższa wynosi bowiem 2,50%.

Pozostaje zatem przyjrzeć się ofercie z Citigold z atrakcyjniejszą stawką 2,70%. Nie jest to oferta jak w Millennium, gdzie pakujemy kasę i śpimy spokojnie, bo bank będzie nam dopisywać odsetki.

Citi ma innego rodzaju konta, które mogą zainteresować tylko część klientów. I dziś warto to konto omówić ze względu na dość beznadziejną sytuację, frustrującą osoby z większym zasobem gotówki szukających gdzie ulokować swoje środki, a takich na blogu nie brakuje.

Specyfika Citigold polega na tym, że dzienne saldo ma wynosić 410 tys zł. Kwota jest ok bo jeszcze w granicach gwarantowanej przez BFG. KO pozwala jednak ulokować 300k, więc pozostałe 110k trzeba jakoś rozlokować by też dla nas pracowały.


Tutaj pojawia się więc pole do pomysłów, które każdy z Was może sobie rozważyć. 300k jest gwarantowane ze stawką 2,7% zaś pozostałe 110k może pracować sobie przykładowo na funduszach, lub innych ofertach które zaproponuje nam dedykowany osobisty opiekun lub sami sobie znajdziemy, bo jak wiadomo różnie bywa z opiekunami.

Tutaj założysz konto oprocentowane na 2,70% w Citi

Konto z górnej półki jest drogie, ale trzymanie tutaj salda na poziomie 300k pozwala nie martwić się o jakiekolwiek opłaty. Nie trzeba więc się martwić o samo konto, a zamiast tego skupić się na tym jak rozlokować pozostałe 110k, by przynosiło zysk.

Jak widać oferta jest bardzo specyficzna i dedykowana dla osób, które skorzystały z wszystkich innych dobrych opcji, a posiadają nadwyżki, które powinny gdzieś pracować. W Citi mogą pracować przez 6 miesięcy tyle bowiem trwa promocja KO na 2,7%.

Regulamin promocji 2.70% Na dobry początek z CitiGold II
Tabela Opłat i Prowizji w Citi

30 komentarzy:

 1. Autorze: Dlaczego zamiennie stosujesz skrót KO dla konta osobistego i oszczędnościowego w swoich postach? Pracowałam w branży i posługiwaliśmy się skrótami KO i KOSZ i z góry było wiadomo o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konsekwentnie używam nazw KO dla konta oszczędnościowego, bo nazwa jest zdecydowanie za długa oraz ror dla kont osobistych

   Usuń
 2. Dobrze, że jest trochę czasu do namysłu bo oferta może się jak najbardziej przydać. I limit rozsądny ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W komentarzach widzę coraz większe zniecierpliwienie i pytania o inne możliwości poza lokatami i KO. Moim zdaniem jak ktoś ma więcej gotówki i faktycznie chce coś spróbować szukać, to lepiej 300k dać na pewne 2,7% a nadwyżkę przeznaczyć na próby lepszego zarobku na inwestowaniu w aktywa o małym ryzyku.

   Usuń
  2. @Polcan, co rozumiesz przez aktywa o malym ryzyku? Wg mnie na trudne i nieprzewidywalne czasy to tylko USD i CHF, oprocentowanie to rzecz drugorzedna.

   Usuń
  3. Na pewno nie akcje czy bitcoiny o których od czasu do czasu ktoś tutaj pisze w komentarzach, jak chociażby ktoś kto niedawno pytał o podręcznik do inwestowania na giełdzie.
   Ot fundusze z dolnego przedziału ryzyka np. pieniężne, obligacje skarbowe itp.

   Usuń
  4. W BTC bawiłem się na początku zeszłego roku - wyszedłem na 0 do kwietnia - gdybym zaczął 3 miesiące wcześniej dobrze bym zarobił :).
   Teraz zainwestowałem w fotowoltaikę - ale to co najwyżej roczne odsetki z lokat poszły.

   Znajomi inwestują w apartamenty pod wynajem - mają podobno gwarantowane przez firmę 7-8% w skali roku... ale jakoś nie jestem przekonany do tego rodzaju inwestycji.

   Usuń
  5. @ Arek. Niem czegoś takiego że jakaś firma gwarantuje 7-8%. Jedyne co masz gwarantowane to lokaty czy obligacje skarby państwa. No ale tam 3% maks. Tak więc jeżeli gdzieś jest 7-8% i to niby gwarantowane to oznacza jedno - strata kasy

   Usuń
  6. Gwarantowne to mam śmierć i podatki

   Usuń
 3. Jest jakaś ciekawa promocja w Eurobanku? Wkrótce będzie połączenie z Millenium i ewentualnie po fuzji zamknąć konto...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby była ukazałaby się na blogu. Też mam konta w Eurobanku i to w ilości 17 sztuk.

   Usuń
 4. Polcan i jak na razie cisza odnośnie nowej oferty na KO Getin?nic nie wiesz jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cisza. Nie zawsze dostaję info o tym co będzie i zapowiada się, że będziemy się musieli uzbroić w cierpliwość do startu.

   Usuń
  2. Nie wyobrażam sobie że dadzą mniej niż 3% w swojej sytuacji. Kuratora na głowie jeszcze nie mają więc mogą dać 3.2% abo i wincyj. Nie znaleźli przecież inwestora wiec sytuacja mocno się zmieniła. Drogie lokaty na 3.9-3.5 pokończone wiec pole do popisu jest
   MM
   MM

   Usuń
  3. "Nie wyobrażam sobie że dadzą mniej niż 3% w swojej sytuacji."

   A ja niestety jednak tak :( Jeszcze niedawno zastanawiałem się czy to był dobry ruch zamrażać środki na rok w IB na 3,5%. Aktualnie ta sama lokata u nich spadła do 2,3%. Obawiam się, że przy braku konkurencji ze strony IB - także Getin zacznie pomału obniżać loty. Tym bardziej, że leci do nich teraz sporo kasy z kończących się lokat Wiosennych z Idei.

   Usuń
  4. "Nie wyobrażam sobie że dadzą mniej niż 3% w swojej sytuacji."

   Tak jak napisałem powyżej, przewidziałem to, że Getin jednak obniży loty i tak też się stało. 2,8% na KO ze stosunkowo dużym limitem - to też nie jest źle, ale 3% na pewno wyglądało lepiej ;)

   Usuń
 5. oby polcan dostał info co będzie w Getin w poniedziałek bo nie wiem czy już odpalać promocję czy poczekać, bo wieksze środki będę miał dopiero za jakiś czas

  OdpowiedzUsuń
 6. KNF kolejny raz "kładzie łapę" na IDEA Bank o czym donosi Bankier.pl:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-wszczela-postepowanie-administracyjne-wobec-Idea-Banku-7723416.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan jak do tej pory nie otrzymałeś info odnośnie oferty KO w Getin po 18 sierpnia, to jutro ani w niedzielę już jej nie będzie na 100%

  OdpowiedzUsuń
 8. POlcan i jak cisza odnośnie nowej oferty Getin na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cisza, skoro nie dostałem info do końca piątku, to raczej już nie będzie. A w Polsce jest obecnie sobota z tego co wiem.

   Usuń
 9. W Getinie na przelew do Millenium wyskakuje lokata specjalna na 2,4 % , konto oszczednosciowe podwyższamy oprocentowanie obniżone do 2,0.
  Robi się posucha, będziemy do Leszka pisać listy miłosne za parę miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ok w takim razie jutro odpalam proocje na KO w Getin, bo środki będę mial dopiero około 8 października z konta Getin żony, bo wtedy skończy się u niej promocja, mam nadzieję że będzie mozna na jej konto KO wrócić po 18 grudnia na kolejne promocje

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam

  Na kiedy teraz zerujemy Konta Oszczednosciowe w banku Millennium? Obecna promocja trwa od 21.07.2019 do 07.09.2019.

  OdpowiedzUsuń
 12. Getin bank ma lokaty negocjowane od 30 tys więc czemu nie negocjujecie na 3 lata?

  OdpowiedzUsuń
 13. Wygląda na to, że średnia ostatnio oferta w IB niebawem całkiem się posypie, skoro KNF chce ograniczyć jego działalność:
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/postepowanie-knf-wobec-idea-banku/djlg2te

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak jak przypuszczałem KO w Getin spadło do 2,8% :(

  OdpowiedzUsuń
 15. no i w getinie tylko 2,8%. Mnie niestety, stety nijak to nie zachęci
  MM

  OdpowiedzUsuń
 16. Zawrotna Z Idei do Millennium 2,21%

  OdpowiedzUsuń
 17. Bryndza. Wybieram kasę z banku i idę przechulać na dziwki. Starczy na lata zabawy w hotelach 5 gwiazdkowych.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...