poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Jednak od dziś 2,8% na koncie oszczędnościowym w Getin


No i stało się, jak spodziewała się większość z czytelników Getin kolejny raz obniżył loty na swoim koncie oszczędnościowym. Od dziś nie ma już jakże przyjemnej trójki z przodu, zaś stawka wynosi 2,8%.

Cała reszta pozostaje praktycznie bez zmian, poza datami rzecz jasna. Warto więc pakować tylko kasę do 200k. Czyni to więc w dalszym ciągu atrakcyjniejszą ofertę od Millennium, gdzie stawka jest odrobinę niższa oraz dopuszczalna kwota dwa razy mniejsza.

1. Konto oszczędnościowe - 2,80%
Na podstawowym koncie warto trzymać nadwyżkę ponad 10.000 zł (patrz punkt drugi).  2,80% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, a więc o miesiąc dłużej niż ma to zwykle miejsce w innych bankach. Najnowsza XXIII już edycja potrwa do 22 września 2019

Tym razem nowe środki są badane na dzień 12 sierpnia 2019 - na 7 dni przed startem promocji czyli o tak samo jak poprzednio. Dobrze, że staje się to regułą, bowiem dzięki temu wiadomo mniej więcej kiedy zerować saldo.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,8% do 200.000 tys

Pamiętajcie, żeby nie pakować kwoty powyżej 200 tysięcy zł. Człowiek łatwo wpada w nawyki i trudno nam je zmieniać, a dwa razy większa kwota była tutaj dopuszczalna od dość dawna. W dalszym ciągu nadwyżka ponad 200k daje już tylko 2% a to już mało ciekawa stawka.2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane niemal najwyższą stawką na rynku. 

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. V już edycja tej promocji potrwa do końca wakacji czyli 31 sierpnia 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 maja 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.
3. 50 zł na start
Konto w Getin to wciąż must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta potrwa jeszcze do końca 31 października 2019. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 3%
Przed przelaniem kasy na KO warto swoje środki wpakować najpierw na lokatę mobilną. Mamy tu wszak 3% i to do połowy mniejszej kwoty. czyli nieco więcej aniżeli konto oszczędnościowe, tym bardziej, że jak dotąd tę lokatę można odnawiać.


 


Mam nadzieję, że to już ostatnia możliwa obniżka w Getin. Co ciekawe każda kolejna obniżka wynosi 0,20pp. Jeśli więc ten trend będzie kontynuowany, kolejna edycja miałaby 2,60% a to już mniej niż w Millennium. 

Dużo jednak zależy od ruchów konkurencji. Nie wiadomo jaki ruch zrobi Millennium we wrześniu. To, że mamy tam od dawien dawna 2,70% nie oznacza wcale, że będzie ono trwać wiecznie. Ostatniego dnia promocji zamierzam na wszelki wypadek zabukować sobie tę stawkę na kolejne 3 miesiące, może się bowiem przydać.

Regulamin XXIII edycji 2,80% KO w Getin
Regulamin V edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO
Regulamin V edycji Polecam Proste Zasady

22 komentarze:

 1. W takim wypadku czekam Polcan na nową ofertę KO o której wspominałeś ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opóźni się o tydzień. Stawka będzie zdecydowanie najwyższa na rynku, ale niestety do niezbyt dużej kwoty. W bankach zawsze jest coś za coś...

   Usuń
  2. Nie wiadomo czy ta nowa stawka to będzie na nowe srodki i czy będzie przyslugiwala jak już będę miał KO na 2.8% z dzisiejszej promocji?

   Usuń
  3. Ruszyła dziś, bo dziś minął tydzień od jej zapowiedzi. Opublikowałem przed momentem.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/08/4-na-koncie-oszczednosciowym-w-nest.html

   Usuń
 2. Wolę 2,70% w Millenium, niż 2,80% w Banku z kłopotami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj odpaliłem promocje na 3% :). Akurat będzie na pomieszczenie zasobów z dwóch ko z millenium.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Nest banku jest jakieś karkołomne KO na 6M/3%/5tyś. Mam tam dwa konta rodzinne wiec poszło 2x5tyś. Zobaczę co z tego wyjdzie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chodzi o nowe konto pod nazwą skarbonka.Można otworzyć tylko jedno takie konto. Oprocentowanie 3 % obowiązuje przez 6 m-cy od otwarcia konta ale pierwszego m-ca się nie wlicza więc najlepiej otworzyć np.1 września i wtedy będzie 3% przez 7 m-cy.Ale uwaga !!! 3 % jest dla kwot 0-5000 zł. Przekroczenie 5000 zł nawet o 1 grosz oznacza oprocentowanie 1,2 % dla całego salda !!! Należy pamiętać o naliczeniu odsetek na koniec m-ca tak aby nie przekroczyć tych 5000 zł.

   Usuń
  2. Nie doczytałem, że pierwszy miesiąc się nie liczy i konta odpaliłem. Generalnie regulamin i samo otwarcie, a później czytelność KO Skarbonka TRAGEDIA.
   Jeśli twierdzisz, że pierwszy miesiąc się nie liczy to należałoby otworzyć 31 sierpnia...
   Generalnie mam rachunki w Nest Bank i dlatego odpaliłem KO ale jak tylko dla premii miałbym otworzyć nowe konta to zdecydowanie nie polecam.
   Swoją drogą Nest Bank oferuje lokaty 24M/2,65% i mogą się okazać najlepsze na rynku. Moim zdaniem wszystko wskazuje na spadek depozytów bankowych poniżej 2%.

   Usuń
  3. Dla maksymalnie 5000 zł ? Gdzie tu jeszcze sens i logika bawić się w te gierki Nestbanku. Tych 2,8 w Getinie się spodziewałem, po tym jak zjechali z Lokatami. I czy bank ma problemy czy nie , interesuje nas tak długo czy ma Bfg czy nie. Getin ma Bfg więc nie widzę powodu nie skorzystać. Tak naprawdę przy upadku banków Pana Cz. wszystkie banki będą miały duży problem, bo depozytów razem jest 50 mld. A jeśli kiedyś już zostanę zmuszony do banków typu PKO i Pekao, nastąpi u mnie zmierzch oszczędzania w bankach w ogóle. Lepiej będzie wymienic wszystko na złoto. Polityka obecna rządu, czyli konsumpcjonizm za niewypracowaną kasę ma już pierwsze efekty, w postaci galopującej inflacji.

   Usuń
  4. Do anonimowego z 19 sierpnia 2019 11:37 pierwszy miesiąc się liczy i masz oprocentowanie 3% od dnia otwarcia konta. Tylko że oprocentowanie będziesz miał od dziś do końca sierpnia + kolejne 6 m-cy. Gdybyś otworzył np.1 sierpnia miałbyś cały sierpień + kolejne 6 m-cy czyli ponad dwa tygodnie dłużej.Tak samo otwarcie 1 września gwarantuje oprocentowanie 3% cały wrzesień + kolejne 6 m-cy. Dlatego konto skarbonka najlepiej otwierać 1 dnia m-ca.Wtedy mamy faktycznie przez 7 m-cy 3 % do 5 tys. zł..

   Usuń
  5. Śmiechu warte. Możesz wyznaczyć wiele celów, na które chcesz efektywnie odłożyć pieniądze np. remont mieszkania, wakacje albo nowy samochód gdzie miesięczny zysk dla kwoty 5tyś to około 10zł. Napewno osiągniemy ten cel tylko chyba w przyszłym życiu:)

   Usuń
  6. "Swoją drogą Nest Bank oferuje lokaty 24M/2,65% i mogą się okazać najlepsze na rynku." Też tak uważam i środki z zakończonych lokat pakuję właśnie tam ale nie na 24 miesiące tylko na 12 miesięcy 2,60%.

   Usuń
  7. Pewnie masz rację. Regulamin KO przeczytałem po łebkach, bo przy 2x5tyś szkoda było się wgłębiać, tym bardziej, że samo rozkminienie zasad odpalenia KO było nie lada wyzwaniem. A po otwarciu i tak nigdzie nie widzę wysokości oprocentowania.
   Wszystko wskazuje, że również Nest Bank idzie na przejęcie skoro łapie klientów na minimum 6M.
   Dzisiaj dostałem info z Paribasa o "wygraniu" nagrody głównej czyli 150+100złotych za otwarcie konta.
   Z ciekawości spojrzałem na % lokat, a tam najlepsze w PLN na 6M- 0,8%, na 2lata aż 0,65%, a w EURO od 1M do 2lata %!!!! 0,02%.
   Kto tam trzyma kasę przy inflacji 3%?, wolałbym ryzyko w sienniku i spać na bogatym łożu.

   Usuń
 5. Właśnie złożyłem wypowiedzenie przez internet.
  Liczę że sporo osób uczyni podobnie i szybko wycofają się z tej obniżki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcesz coś ugrać szantażem? Toż Getin 2,8% to płaci 2x więcej niż inne banki w promocjach... zaufanie do banku to inna sprawa ale taka jest ponura rzeczywistość!

   Usuń
 6. Proszę o wyjaśnienie z tym zerowaniem konta na 7 dni przed startem promocji. Jeśli wystartowałem 17.08 w poprzedniej edycji na 3% to oprocentowanie promocyjne kończy mi się 17.12. Czyli będe mógł skorzystać w grudniu z innej edycji ale będę musiał wycofać środki na 7 dni przed startem promocji w grudniu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozumiem że chodzi o KO w Getin? Skoro uruchomiłeś promocję 17 sierpnia to skończy się ona 17 grudnia jak piszesz. Edycja do której będziesz mógl ponownie przystapić (jeśli takowa będzie) to:
   a) na pewno tylko ta która rozpocznie się po zakończeniu twojej (czyli nie możesz wskoczyć do tej która rozpoczęła się przed 18 grudnia)
   b)tylko ta dla której będziesz miał wyliczone nowe środki. Obecnie Getin zlicza saldo na ok tydzień - dwa przed rozpoczęciem kolejnej promocji (kiedyś to trwało znacznie dłużej)

   Suma sumarum. Skoro Getin wypuszcza kolejne edycje mniej wiecej co 1.5mc chyba to po zakończeniu twojej promocji wyzeruj saldo, czekaj na nową edycję i jeśli na dzień badania salda będziesz miał 0zł to całość wycofanych środków bedziesz mógł wrzucić do nowej edycji. natomiast jaki bedzie odstęp od końca twojej uruchomionej już promocji do dnia w którym będziesz mógł przystapić do nowej to już niestety nie odgadnę, ale jeśli uruchomiłeś np pierwszego dnia trwania edycji to niestety możesz spotkać się z sytuacją że 17 grudnia wystartuje nowa a ty będziesz miał jeszcze ten ostatni dzień trwania swojej i bedziesz musiał odbębnić na ławie całą edycję aż do następnej.
   MM

   Usuń
 7. Proszę o opublikowanie mojego zadanego przed chwilą pytania anonimowo.Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzeba otwierać nowe konto oszczędnościowe żeby otrzymać stawkę 2,8%? Czy wystarczy to które zostało po poprzedniej edycji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli wystartowałem z promocją 9 sierpnia, to czy mimo zmiany oprocentowania będę miał 3 % przez 4 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
 10. W Getin trzeba pilnować bieżącego salda (lokaty+ko) w stosunku do salda z dnia badania dla danej promocji.
  Miałem ostatnio mobilną na 20K. Wczoraj mi się skończyła i mogłem nową mobilną założyć tylko na 10K.
  Drugie 10K przelałem na KO - ale już nie są to nowe środki i są oprocentowane standardowo. Jak je przelałem poza GB to mam na KO - 10k oprocentowanych promocyjnie z pieniędzy wpłaconych kilka dni temu...
  Może o tym wiecie ale tak dla przypomnienia piszę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...