piątek, 2 sierpnia 2019

Akcja superkasa z kontem czyli 150 zł do zgarnięcia w Alior bank z KO na 3%


Wydawać by się mogło, że 3% na koncie to wystarczający powód by dziś założyć nowe konto. Tymczasem banki które mają tak dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe dodatkowo rozdają premie na start.

Opisany wczoraj Pekao nie jest jedyny, który poza 3% daje premię pieniężną. Od sierpnia także Alior zdecydował się na wyłożenie 150 zł dla chętnych na 3% na KO. Jest więc większa okazja niż zwykle by zgarnąć podwójną premię, tym bardziej, że jest to akcja specjalna.


Jak zwykle kluczowym pytaniem jest kto może brać w tym udział. Tu mamy kolejną niespodziankę, bowiem karencja jest krótka i wynosi jeden rok. Ściślej dotyczy braku posiadania ror (w tym walutowego) oraz karty kibica po 31 lipca 2018.

Tutaj zgarniesz 150 zł na start wraz z KO na 3% w Aliorze

Akcja ma potrwać do końca wakacji: 31 sierpnia czyli identycznie jak w przypadku Pekao. Jeśli jednak Pekao ostrzega, że akcję może skrócić, Alior mówi coś przeciwnego - akcja może ulec wydłużeniu.Co trzeba zrobić by zgarnąć 150 zł?
Skoro jest to akcja specjalna, to jest to akcja dedykowana na blogi finansowe, a fundatorem nagrody jest organizator. Z tego powodu najpierw należy skorzystać z dedykowanego linku dla tej promocji i zarejestrować się podając swój mail.

Czasu na założenie konta mamy aż nadto. Nawet najbardziej opieszalscy czekający na koniec promocji będą mieli dodatkowy miesiąc na założenie konta. Konto należy założyć bowiem do 30 września 2019.

Potem mamy aż 60 dni czyli do końca listopada 2019 na wykonanie banalnych czynności.
 • instalacja apki Aliora
 • wybranie jednej korzyści do konta
 • przelew na konto na 1000 zł (1500 zł dla bezpieczeństwa;)
 • dokonanie 3 płatności na dowolną kwotę
Problemem, o ile można to tak nazwać, są tylko punkty 3 i 4. Chociaż bank daje nam aż 60 dni na wykonanie warunków, to wszystkie 4 warunki tak naprawdę da się zrobić w ciągu 5-10 minut. 
W tym miejscu warto się zatrzymać przy punkcie drugim czyli wyborze korzyści do konta. Ten warunek należy do przyjemnych, dwie korzyści są zaś darmowe, więc warto od razu wybrać sobie obie.

Osobiście polecam rzecz jasna 3% na KO. Druga już jak kto woli, ostatnio zmieniłem sobie pakiet przelewów natychmiastowych na darmowe przewalutowanie w 152 walutach. Te korzyści można dowolnie zmieniać, ale należy robić to z rozwagą, tak by nie natknąć się na 3 korzyść za którą zapłacimy już 3,50 zł.

Tutaj zgarniesz 150 zł na start wraz z KO na 3% w Aliorze

Organizator poinformuje nas o przyznaniu premii do 12 grudnia. Sam przelew na konto dotrze zaś najpóźniej w terminie 14 dni roboczych od otrzymania powiadomienia. Do końca roku zaś mamy gwarancję 3%. Kto wie czy bank znów tego nie wydłuży, miało bowiem być początkowo pół roku , a trwa już ponad 2 lata!Na koniec warto przypomnieć fakt, że aby konto było darmowe trzeba zrobić przelew na 1500 zł. I musi to być przelew, bank nie honoruje bowiem... wpłaty w kasie banku. To dziwny wyjątek, który honorują inne banki, ale u melonika to nie przejdzie.12 komentarzy:

 1. "...ale należy robić to z rozwagą, tak by nie natknąć się na 3 korzyść za którą zapłacimy już 3,50%."
  literówka chyba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, powinno być zł.
   Słów kilka o tym jak przez pomyłkę można natknąć się na 3 korzyść o co łatwo.
   Jeśli ktoś wyłączy drugą korzyść, uzna bowiem że lepsza jest jednak inna, system pokaże komunikat, że korzyść jest wyłączana i nie będzie oznaczona jako aktywna.
   Jeśli w tym momencie włączymy inną drugą korzyść zapłacimy za to 3,50 zł. Powodem jest to, że dezaktywowana korzyść jest dalej uznawana za korzyść aż do końca miesiąca. Nową, drugą korzyść należy więc uruchomić najwcześniej 1 dnia kolejnego miesiąca.
   W połowie lipca dezaktywowałem nieużywane przelewy natychmiastowe, ale dopiero 1 sierpnia włączyłem przewalutowania. System nie pobrał żadnych opłat.

   Usuń
 2. Wracając do 'korzystnych przewalutowań' z wcześniejszego posta.

  Karta Revolut oferuje kursy międzybankowe bez spreadów, bez przewalutowań = 0% (dni robocze) do 0,5-1-2% (weekend i off'owe waluty jak chrywna).

  Kantor walutowy Alior - jednak spread od 0,2%. Przewalutowanie nam darowali = ŁAŁ :)

  Z grubsza Revolut się opłaca. Weekendy się przygotuje, jak się wie.

  Taki wniosek na temat rozległej dyskusji, z komentarzami na kilkanascie linijek... :)

  Pozdrawiam Fik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam wole Pekao SA i przewalutowanie po kursie Mastercarda bezpośrednio z konta PLN.

   Usuń
  2. Jest tylko jeszcze ten problem, że revolut owszem dziala ALE czasami nie działa... Jak pojeździsz poza europe, zrozumiesz, że lepiej mieć 3 karty , i żadnej w portfelu , tylko poukrywane, i to nie żaden komfort , szczególnie jak się już rozpisywałem o ameryce płd.

   Usuń
 3. domeL

  A jak opłaty za kartę do tego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wydasz 300 zł to nie ma opłat.
   Kartę wyrobiłem sobie na sierpniowy wyjazd, gdzie bez problemu wydam w czasie urlopu taką kwotę, jeśli nie będzie kłopotów z płatnościami. Po powrocie zamierzam ją zamknąć by nie ponosić bezsensownych opłat i ponownie wyrobić przed kolejnym wyjazdem w grudniu.

   Usuń
 4. polcan czy promocja jest dalej aktywna bo nie widzę linku do rejestracji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem przed momentem i wszystko jest ok, promocja jest aktywna. Jeśli coś się Tobie nie otwiera, to prawdopodobnie masz włączone jakieś blokady w przeglądarce, co się często zdarza czytelnikom. Spróbuje je wyłączyć i spróbować ponownie.

   Usuń
  2. faktycznie zablokowało dzięki działa

   Usuń
 5. Czy przelew robię tylko raz, czy w każdym miesięcy mam przelać 1500 zł?
  Czy dzięki 1500 mam konto darmowe,czy jednak trzeba 300 zł wydać??

  OdpowiedzUsuń
 6. przelew 1500 aby za obsługę konta nie płacić 10.
  wydać 300 kartą aby nie płacić 5 zł za obsługę karty.
  i tak do zgarnięcia premii 150 i procentów z lokaty. potem goodbye!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...