poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Money Mania 19 czyli pierwsza akcja specjalna w której nie warto brać udziału


Rozczarowanie miesiąca. Money Mania w sierpniu ukazała się już 19 odsłonie, zaskoczyła mnie jednak tak mocno, że po raz pierwszy nie opisałem jej w dniu premiery. Powód jest jeden: to nie jest zwykła MoneyMania, lecz próba naciągania licznych klientów.

Omawiam na blogu praktycznie wszystkie akcje specjalne jakie są dostępne na rynku, od samego początku. Są zawsze priorytetem, dedykowane są bowiem pod blogi finansowe i nie są dostępne w ofercie banku. Najnowsza jest jednak parodią akcji specjalnej.


Dla przypomnienia akcja specjalna składa się zawsze z dwóch niezależnych promocji:
 • premii od banku
 • dodatkowej premii od organizatora
Właśnie drugi punkt był powodem niezwykłej popularności każdej akcji specjalnej. Dzięki niemu mamy podwójną korzyść, przy czym warunki jakie stawia organizator są zawsze dużo prostsze aniżeli wymaga bank.

Tak było w każdej promocji wielu organizatorów oraz wszystkich 18 edycji Money Manii. Każdą akcję specjalną można było brać w ciemno, jeśli tylko było się uprawnionym do udziału w tej podwójnej promocji.

Tymczasem obecna Money Mania XIX okazuje się zwykłym naciąganiem i mimo nazwy żadną akcją specjalną nie jest. Owszem jest premia od banku, ale nie ma żadnej dodatkowej premii od organizatora.

To nie jest zwykła akcja specjalna

Zadzwoniłem do organizatora z zapytaniem czy to jest jakiś błąd czy też celowe zagranie. Okazuje się, że niestety to drugie. Organizator celowo nic nie dodaje od siebie, tylko podpina się pod promocje jaką ma od dawien dawna mBank.

Możecie sprawdzić sobie to sami porównując dwa poniższe linki. Niżej znajdziesz link do pierwszej MoneyManii, która nie dodaje żadnego bonusu:

Tutaj możesz zarejestrować się w Money Mania XIX dla 140 zł

Co ciekawe Money Mania XIX rozpoczęła się 1 sierpnia i przez pierwsze 8 dni nic ją nie różniło od oferty mBanku. Możecie to sprawdzić sami omawiałem bowiem ofertę mBanku w osobnym artykule z lipca.

Standardowa oferta banku daje więcej niż MoneyMania

Tymczasem od 9 sierpnia mBank wystartował z nową ofertą konta w której można zgarnąć więcej bo 150 zł. Poniższy link kieruje do szczegółów nowej promocji mBanku, która ma potrwać do 30 października 2019.

Tutaj zgarniesz 150 zł za założenie konta w mBanku

Mamy zatem paradoksalną sytuację, jaka nigdy nie miała miejsca do tej pory w całej, wieloletniej historii bloga. Akcja specjalna oferuje dziś mniej niż standardowa promocja banku. Wniosek jest prosty: nie warto brać w niej udziału. Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka i podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w przyszłości. Na PP4 przypominam dziś prawdziwą akcję specjalną, która kończy się już w sobotę, w której organizator faktycznie daje 150 zł premii od siebie.

12 komentarzy:

 1. Lecę do Emiratów Arabskich.
  1.Jaką kartą Visa czy Mastercard lepiej płacić rachunki zagranicą?
  2.Jakiego banku kartą zapłacę najmniejsze koszty przewalutowania?
  3.Czy ma sens podczepiania pod kartę konta walutowego np konta $US skoro na miejscu jest przewalutowanie na AED (waluta Emiratów)?
  4.Czy ma znaczenie czy będę płacił kartą kredytową czy debetową?
  5.Czy przed wyjazdem w banku powinienem zgłosić fakt, używania karty zagranicą do płatności kartą i przelewów z karty za wycieczki fakultatywne i bilety?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem Ci tylko na trzy ostatnie pytania:
   3. Moim zdaniem nie ma
   4. Ma ogromne znaczenie. Kredytówki unikaj jak ognia, bo tutaj zapłacisz wysoką prowizję. Na moich kartach Citi pobiera 5,6% wartości transakcji, T-mobile aż 6%. Miałem ze sobą tylko kredytówkę w razie awarii finansów, do których na szczęście nie doszło.
   Płać tylko debetówką. Ja używałem karty aliorowskiej i przelicznik był korzystniejszy niż w lokalnym kantorze.
   5. Nie trzeba nic nigdzie zgłaszać. System bankowy automatycznie odnajduje kraj i przelicza. W drodze do Japonii lądowałem właśnie w Emiratach i tam też płaciłem kartą. System księgował oczywiście dirhamy, a w Japonii yeny lub dolary singapurskie.

   Usuń
  2. Chyba dalej karty Aliorowe(rozne brandy) funkcjonuja tak, ze waluty egzotyczne oplaca sie wyplacac z konta w USD, wtedy przeliczenie egzotycznych walut jest przez MC do USD. Konto USD zasilamy sami np. z kantoru walutowego.

   Usuń
 2. Pekao SA i karta rewolucyjna przewalutowanie bezpośrednio z PLN po kursie Mastercard, bez dodatkowych prowizji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK, ale jak płacisz walutą regionalną np AED to Pekao SA przewalutowuje raz na USD albo Euro a później dopiero na PLN? czy jak?

   Usuń
  2. Nie Pekao tylko Mastercard przewalutuje z AED->USD->PLN po ich kursie. Dodatkowo zapomniałem napisać, że są bezpłatne wypłaty za granicą.

   Usuń
 3. Zadzwoniłem do Getina i tak mi powiedziano na infolinii;;;
  1. W Getinie Visa lepsza od Master bo tylko raz występuje przewalutowanie z Euro na PLN, a w master dwa razy. Nie do ko0ńca to rozumiem bo rachunek w knajpie będzie w AED to musi bank przewalutować najpierw na Euro albo dolary, a później na PLN.
  3. Faktycznie podczepianie karty pod rachunek walutowy ma pewnie znaczenie przy grubszych transakcjach, natomiast knajpę i proste rachunki można ogarnąć bez podczepiana, które w każdym banku wiąże się z lekkimi kosztami.
  5. korzystania z karty zagranicą w Getinie nie trzeba zgłaszać. Kiedyś czytałem, że jeżeli kartą płatniczą obracasz na terenie PL, a nagle dokonujesz płatności/przelewu zagranicą to system bankowy może uznać za operację podejrzaną i zablokować kartę. Chodziło o bezpiecznik w przypadku podejrzenia nieuprawnionego przejęcia karty. Był taki czas, że Bułgarzy nagminnie przejmowali karty i czyścili u siebie karty. Może problem zniknął.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Visa przewalutowanie po kursie Visy, karta Mastercard przewalutowanie z AED-> EUR po kursie Mastercard -> EUR na PLN po kursie Getina. Dodatkowo płatne wypłaty z bankomatów za granicą. Pekao lepsze jak już pisałem.

   Usuń
 4. Polcan co sądzisz o funduszu Yanok? Dużo ostatnio reklam w necie tej firmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałeś już chyba wcześniej, gdy wyruszałem w podróż. Zajrzałem na stronę, którą podałeś w artykule pod Millennium i na moje oko strona wygląda dość podejrzanie.
   Hasła typu 'Fundusz wyższego zaufania' zapalają u mnie lampkę. Napisać można wszystko by zachęcić. Nie słyszałem nigdy o tej firmie, a 10% co kwartał jest dość ryzykowne.
   Po moich przejściach z inwestycjami stawiam tylko na firmy, które znam osobiście i których rozwój widzę na żywo. Napisać na stronie można wszystko, papiery też da się podrobić, więc radziłbym ostrożność.

   Usuń
 5. A co z Money Manią XVII. Lokata i zakładanie konta w Toyocie Bank. Do 24/08 mieli przysyłać meile z powiadomieniem o zakwalifikowaniu się do premii. Jak do teraz cisza ,ja nic nie dostałem. A czy ktoś z biorących udział w tej edycji dostał już jakieś powiadomienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałem zapytanie w Twojej sprawie. Dostałem właśnie taką odpowiedź:
   'Maile zostały puszczone już tydzień temu.
   Niech czytelnicy zerkną do spamu - tam powinny być.

   Jeżeli czytelnik przegapił naszą wiadomość, to niech napisze po prostu na reklamacje MM - tam dostanie info, czy zakwalifikował się do premii'

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...