czwartek, 8 sierpnia 2019

Epitafium dla Idea bank


No i stało się. Dziś zakończyła mi się główna tura lokat wiosennych ze stawką 3,50% które odnowiły się na 1,60%. Oczywiście wszystkie zostały zerwane, nie bawię się bowiem w wersje nieodnawialne, skoro i tak pamiętam terminy zapadalności.

Jak było do przewidzenia mimo zrobienia 17 przelewów Idea bank nie zaproponował mi żadnej stawki. Już od pewnego czasu zostałem wyłączony z ofert lokat zawrotnych, ale z waszych informacji wynika, że dziś są one już i tak nieatrakcyjne.

Przyszedł czas na pożegnanie...

Przyznaję, że dziś system Idea śmiga teraz aż miło, wszystkie przelewy zostały wykonane on the spot. Wczorajsze przelewy wewnętrzne w Getin czy Eurobanku trwały wieki. Nie dało się zrobić przelewu na zewnątrz, bowiem kasa z KO na ror czekała na zaksięgowanie jakieś 15-20 minut.

W czasach naszego prosperity w IB takie sytuacje były codziennością. Paradoksalnie gdy rozwiązano problem z działalnością systemu, pogorszyła się oferta. Wolałbym się pomęczyć w wylogowywanie i czekanie na rzekomo natychmiastowe księgowanie w zamian za lepsze stawki do jakich ten bank nas przyzwyczaił.

Niestety tych nie ma i raczej nie będzie. W komentarzach TomTom zamieszcza często linki dotyczące znęcania się kuratora nad Idea bank o czym było wiadomo od 15 maja 2019 czyli od momentu wejścia BFG do zarządu IB i wnoszenia sprzeciwów co do decyzji korzystnych dla nas. 

Zarząd Idea bank analizuje czepialstwo BFG

Cokolwiek Idea bank nie zrobi jest źle. To zresztą znane praktyki ze SKOKów, gdzie zarządca komisaryczny w każdym przypadku działał na niekorzyść Kasy doprowadzając prędzej czy później do upadku, bądź przejęcia. Komentowałem to szeroko przy okazji SKOK Wołomin, finałem czego było epitafium dla SW.

Teraz przyszedł czas na epitafium dla IB. Jutro kończy mi się ostatnia lokata wiosenna, więc od jutra saldo u niebieskich będę mieć wyzerowane. Szkoda mi bardzo sympatycznego banku, ulubionego zapewne nie tylko dla mnie, nie mamy wpływu jednak na to co się dzieje obecnie wokół banków Czarneckiego.


Bank działa nadal. Dalej można skorzystać z lokaty na 4%, więc kto nigdy nie skorzystał z usług tego banku powinien wykorzystać tę okazję, póki jeszcze jest ona w ofercie. Nie wiadomo bowiem kiedy wszystko posypie się całkowicie.

Tutaj założysz lokatę happy na 4% jeśli jesteś nowym klientem Idea bank 

Na wersji lokaty Happy Pro mamy kolejną obniżkę. Tutaj mamy obecnie 3,10% ale to i tak nieco lepiej niż na powszechnych ostatnio 3% w innych bankach. Powyższy link prowadzi do obu lokat.Powyższe oferty to niestety jednorazówki dedykowane dla nowych klientów. Co zostaje dla stałych klientów? W zasadzie mamy tutaj stawkę taką samą jak w Millennium czyli 2,70% dla nowych środków, co nie skreśla jeszcze definitywnie tego banku.


Przy takiej stawce konto w Millennium zawsze będzie lepszą alternatywą, przez dostęp do środków w dowolnym momencie. Jedyną zaletą lokaty w IB jest fakt braku limitu dla deponowanej kwoty, co dla niektórych może okazać się bardziej przekonujące.

Póki co trzeba jednak spełnić warunek nowych środków, a te póki co odpływają hurtowo z tego banku. I nie wiadomo czy w przyszłym miesiącu ta oferta będzie jeszcze aktywna. Intuicja mówi mi, że jutro ostatecznie pożegnam się z tym bankiem.

Było fajnie, choć Idea bank nigdy nie był moim bankiem głównym, należał do ulubionych. Niestety wszystko kiedyś się kończy, dla mnie tą historyczną datą będzie 9 sierpnia. 

Od jutra też proszę komentujących o cierpliwość. Wasze komentarze będą oczywiście publikowane, ale z większym poślizgiem, gdyż nie będę mieć stałego dostępu do internetu. Jak zwykle przy moich wyjazdach, w miarę swoich możliwości będzie je publikować mój zastępca.

115 komentarzy:

 1. Banki Czarneckiego były już dawno do odstrzału a kurator wykonuje tylko rozkazy. W takim kraju niestety żyjemy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja i pewnie jeszcze sporo osób musi z decyzją poczekać do maja 2020

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan pisze: "Było fajnie, choć Idea bank nigdy nie był moim bankiem głównym, należał do ulubionych."

  Mam dokładnie tak samo. Ulubionym był do lokat - bo mogłem zaakceptować mulenie i wieszanie się systemu transakcyjnego dla wyższego oprocentowania, ale jakby miał być to mój bank podstawowy - dostałbym chyba szału. PS Dlaczego piszemy o IB już w czasie przeszłym? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że wprowadzenie kuratora skończy się tym czym kończy się np Neobank, który oferował swego czasu jedne z wyższych lokat a dziś trudno nawet szukać go w zestawieniach. Pod warunkiem że bank nie zniknie rzecz jasna

   Usuń
  2. Ja piszę o IB już w czasie przeszłym, bo od jutra będzie tu już wszystko wyzerowane. Niebawem zaś zamykam tutaj konto.

   Usuń
 4. Mała korekta do pochwał Idea bank. Dwa przelewy natychmiastowe poszły od razu, natomiast przelewy zwykłe mimo iż wysłane przed godziną 8:00 nie dotarły do żadnego banku, ani PKO ani Santander ani żadnego innego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dwa przelewy natychmiastowe poszły od razu,..."

   Pytanko do Was/Ciebie Polcan. Czy w IB nic się nie zmieniło i dalej można darmowo wykonać 2 expressy do kwoty 50 tys. zł?

   Usuń
  2. Tak, przy trzecim przelewie pojawia się już opłata 3,50%.
   Pierwszy przelew do PKO poszedł zwykły, po czym przypomniałem sobie, że przecież są natychmiastowe, więc poszedł drugi do PKO. Wypłaciłem go kartą od razu, ale drugi przelew czeka na dojście. Jak nie dojdzie do 14:30, to przelana kwota będzie oprocentowana do jutra na 0% :(
   Przedtem o godzinie 11:00 przelewy zwykłe przychodziły. Teraz mamy godzinę 14:00 i przelewu wciąż nie ma...

   Usuń
  3. "Tak, przy trzecim przelewie pojawia się już opłata 3,50%."

   Chodzi o taki % kwoty przelewu? Czy miało być 3,50zł?

   Usuń
  4. Oczywiście 3,50 zł:) Mój błąd

   Usuń
  5. "Oczywiście 3,50 zł:) Mój błąd"

   To pewnie przez tą tęsknotę za takim procentem na lokatach ;) PS I ten płatny przelew też dotyczy kwoty 50 tys. zł? Czy może być wyższy?

   Usuń
  6. Oj tęskno...
   Nie wiem, nie robię przelewów, które są płatne, chyba że kontrahent zgodzi się pokryć koszta, ale wolę nie nadużywać zaufania.
   Przelew do PKO doszedł po godzinie granicznej, więc dalej licho z tym IB:(

   Usuń
  7. Z infolinii dowiedziałem się, że to będzie wielokrotność 50 tys. zł i każde po 3,50zł ;)

   Usuń
  8. Polcan jeśli przelewy puszczałeś po 7.30 to nie wyszły sesją poranną tylko południową ..

   Usuń
  9. Dla mnie to już nie ma znaczenia, bo Idea bank od dziś staje się przeszłością. Niemniej jednak wielokrotnie robiłem tutaj przelewy przed godziną 8:00 i w 99% przypadków przelewy dochodziły do godziny 11:00. Wyjątkiem były przelewy do Getin (i rzecz jasna Citi)

   Usuń
 5. Działa wam logowanie do bankowości internetowej w Getin Banku?

  OdpowiedzUsuń
 6. Uuu. Wiele osób ma pozakladane 3 miesiące temu lokaty roczne 3,5% także z tym żegnaniem bym nie przesadzal. Polecam fundusze dłużne/obligacyjne. Jest na nich hossa, że hohoh. Ostatni miesiąc up 1% a pół roku to ponad 3%

  OdpowiedzUsuń
 7. Lokata nr 1 na 3 miesiące jest na 2,3% dostępna dla wszystkich.
  To o wiele lepiej niż w innych bankach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach ... co raz trudniej się oszczędza w naszym kraju ;). Szkoda IB - to był ostatnimi czasy mój podstawowy bank pod lokaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przygotuj się lepiej na lokaty 0%. Wystarczy spadek pkb do 2.9% i Glapiński zetnie stopy a że w USA też będą ciąć nie mówiąc o ecb to NBP będzie miał tylko jeden kierunek. Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś pola pod dopłaty bo utrzymywanie kasy to zaczyna być mocno uciążliwe.
   MM

   Usuń
 9. Podczas próby przelewu kwoty z IdeaBank do Millennium Bank propozycja lokaty zawrotnej na 2,31%. Poniżej wyciąg z regulaminu tej lokaty z dnia 7 sierpnia br. (regulamin ma inny niż dotąd układ graficzny). Zastanawiający jest fakt, iż kwoty powyżej 100.000 zł z zakończonej l. wiosennej nie można było dziś przelać do innego banku (pojawiał się błąd - "szare pola" w kalendarzu). Dopiero 12 sierpnia (czy ktoś wie dlaczego?).
  Oto wyciąg:
  Z dniem wejścia w życie niniejszego regulaminu odwołaniu ulegają dotychczasowe warunki oferty Lokaty, z tym zastrzeżeniem, że w odniesieniu do
  Posiadaczy Rachunków, którzy złożyli Wniosek przed dniem wejścia w życie niniejszego regulaminu obowiązują warunki oferty zawarte w
  dotychczasowym Regulaminie terminowej lokaty oszczędnościowej Lokata ZAWROTNA.
  Okres umowny Lokaty wynosi 3 miesiące.
  2. Lokata ma charakter odnawialny z możliwością zmiany na nieodnawialną w każdym momencie Okresu Umownego.
  § 4
  1. Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi 2,31% w skali roku.
  2. Minimalna kwota Lokaty wynosi 10 000 PLN.
  3. Maksymalna kwota Lokaty wynosi 1 000 000 PLN.
  4. Środki na Lokatę przyjmowane są w polskich złotych (PLN).
  5. Odsetki od Lokaty będą naliczane od kapitału Lokaty.
  6. Odsetki od Lokaty będą kapitalizowane na koniec Okresu umownego i powiększą kwotę kapitału o kwotę należnych odsetek.
  7. W przypadku zerwania przez Posiadacza Rachunku Lokaty przez upływem Okresu umownego Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek

  OdpowiedzUsuń
 10. Zleciłam przelew z IB osobiście w oddziale we Wroclawiu po 2 dniach okazało się że lokata odnowila sie w w somie pieniądze przetrzymali 5 dni,nigdy idea banku!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygaszaja IB, nawet lokaty walutowe juz zniknely, chyba zostalo cos tam w EUR. Widac przygotowuja sie na maxa do przejecia za 1zl.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cos nie mogę dziś zerwac lokaty w Idea. Ma ktoś podobnie? Jakaś awaria? Wczoraj normalnie zwywałem i przelewalem

  OdpowiedzUsuń
 13. Na stronie BFG pojawił się wczoraj komunikat https://www.bfg.pl/okreslenie-listy-podmiotow-wobec-ktorych-fundusz-nie-bedzie-realizowal-uprawnienia-o-ktorym-mowa-w-art-330-ust-1/ .Czy ktoś może przedstawić o co chodzi bo nic nie rozumiem z tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za czort? Na szczęście na liście nie ma banków komercyjnych (czyli Idei), ale i tak daje do myślenia o co kaman?. I gdzie w ogóle jest szczegółowa ta lista??

   Cytat z komunikatu: "Na liście znalazło się 501 banków spółdzielczych, 25 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, 17 firm inwestycyjnych oraz 32 oddziały instytucji kredytowych."

   Usuń
  2. Ale panike siejecie. Az tak trudno odszukac tych zapisow i je przeczytac?
   Oto one:

   Art. 330 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym....(jest on w Dziale VI "Obowiazki informacyjne, wymiana i ochrona informacji") i mowi:
   Art. 330.
   ppkt 1. Funduszowi przysługuje prawo uzyskiwania informacji niezbędnych do realizacji jego zadań,
   w szczególności informacji niezbędnych do wykonania oszacowania, o którym mowa w art. 137 ust. 1, oraz przygotowania
   przymusowej restrukturyzacji bezpośrednio od podmiotu w przypadku zobowiązania takiego podmiotu do wdrożenia planu
   naprawy, przygotowania programu postępowania naprawczego, podjęcia wobec niego działań wczesnej interwencji lub
   ustanowienia w nim zarządu komisarycznego lub zarządcy komisarycznego.

   Teraz Art 330 ustep 8:
   Rada Funduszu może, w drodze uchwały, uwzględniając ograniczony negatywny wpływ, jaki mogłaby mieć
   upadłość podmiotu krajowego lub upadłość podmiotów określonego rodzaju na sytuację finansową innych podmiotów
   i stabilność rynku finansowego oraz gospodarkę, określić listę podmiotów, wobec których Fundusz nie będzie realizował
   uprawnienia, o którym mowa w ust. 1, o ile podmioty te nie są podmiotami znaczącymi lub nie zostały zidentyfikowane lub
   uznane za globalną instytucję o znaczeniu systemowym lub inną instytucję o znaczeniu systemowym, zgodnie z przepisami
   ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym
   w systemie finansowym.

   Reasumujac: lista ta zawiera banki, skoki itp wobec ktorych BFG nie bedzie wystepowal z wnioskiem o przekazywanie danych potrzebnych do oszacowania oraz przygotowania przymusowej restrukturyzacji.

   Mozna wiec powiedziec, ze na liscie tej znalazly sie instytucje finansowe co do ktorych BFG nie musi szacowac ryzyka, bo albo sa na tyle male, ze ich ewentualny upadek ma znikomy wplyw na stabilnosc finansow.

   Wyluzyjcie...

   Usuń
 14. Też mi się skończył okres promocyjny na oszczędnościowym jak wysyłałam do Millennium dali ofertę na lokatę 2,7 na 3 miesiące tyle mam na oszczędnościowym w millenium i mogę dysponować kasą konto w idei zamknęłam w zeszłym roku jak lokaty kilkudniowe spadły z prawie 3% (miały po dwa z hakiem) na zero przecinek coś tam jeszcze zamknęli mi prócz konta lokatę 3-letnia i oczywiście jako zamknieta przed końcem pobrali opłaty manipulacyjne w sumie straciłam jakieś 800 zł a przy zamykaniu konta pytałam czy lokata zostanie nieruszone oczywiście miała sobie rosnąć nieruszona

  OdpowiedzUsuń
 15. @Polcan
  okej, zakladajmy, ze IB "slusznie" lub za kare zniknie z rynku za pare miesiecy. Potem zobaczysz, ze chocby taki Millenium zetnie oprocentowanie konta oszczednosciowego z 2,7 do 1,7. Co nam ciulaczom realnie pozostanie? Od czasu do czasu pare promocji. Bez IB na rynku brak bedzie dobrego parkingu dla wolnej kasy, ktorej obecnie jest cala masa, bo mamy typowy nawis inflacyjny. Widze to na kazdym kroku w kraju, ceny uslug i towarow rosna jak na drozdzach. Na koncu to my zaplacimy za te eksperymenty w finansach panstwa. Poprzez wzrost inflacji i podatkow. Represalia wobec prywatnych bankow daja efekt w postaci wygaszania bankow. Zle dzieje sie tez z Aliorem, nie wspominajac o Getinie. W Nbp i Knf mysla, ze zapanuja nad sytuacja, z tym ze w niemczech obecnie spadaja drastycznie zamowienia w przemysle co bezposrednio odczuwaja niemieckie montownie w Polsce, i moze dojsc do krachu w Deutsche Banku. Nie dziwota, ze dolar i zloto rosnie w sile. Dla nas ciulaczy to chyba deska ratunku, bo tak to co? Obligacje skarbowe? Podaj nam, prosze, jakas bezpieczna alternatywe do lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie podam Ci odpowiedzi na to pytanie, bo wszystko poza lokatami czy kontami wiąże się z ryzykiem.
   Dolar i złoto o których wspominasz podlegają wahaniom, owszem można obstawiać, że w dłuższej perspektywie da się na tym zarobić, ale tutaj pojawia się już cała plejada wewnętrznej wojny psychologicznej. Ja inwestuję na rynku lokalnym, ale to się wiąże z ryzykiem jak każda inwestycja. Ten blog skupia się jedynie na tym co jest pewne czyli promocjach na wejście, akcjach specjalnych.
   Źle dzieje się z aliorem, a to oczywiście oznacza, że to temu bankowi trzeba się będzie bacznie przyglądać. Nie od dziś wiadomo, że tylko tam jest dla nas atrakcyjnie, gdzie wszystko się wali.

   Usuń
  2. Co z Aliorem jest nie tak?

   Usuń
 16. Co się stanie jak bank padnie z kontami i opłatami za nie , jak nie zamknę kont?Mam zwykłe i firmowe.

  OdpowiedzUsuń
 17. Najgorszy bank z jakim miałam do czynienia.Nie mogę doczekać się końca bycia klientem.

  OdpowiedzUsuń
 18. Toyota wprowadza nowy system logowania i autoryzacji w miejsce tokena. Wymaga posiadania apki w smartfonie. Ja dotychczas nie posiadałem tokena - logowałem się na login i hasło (mam tylko lokatę a nie konto). ktoś się orientuje czy też będę potrzebował tej apki? ja nie mam smarta który ją obsłuży bo wymagany jest andek min 6.0. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia do klienta. Oni naprawde myślą że każdy ma nowego smartfona i jeśli smartfona w ogole bo masa ludzi używa zwykłe stare klawiszowce. Jeśli mam rzeczywiście kupować nowy telefon to niech mnie w d...pę pocałują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zainstaluj sobie emulator androida na kompie 🙂

   Usuń
  2. Wiesz, można wszystko tylko po co klientom tak zycie utrudniac. Prawdopodobnie będą klienci, którzy zostaną z ręką w nocniku 19 sierpnia bo nie mają smartfonów. Nie można było tego sms-em załatwić? Inne banki tak zrobiły.Od dawna byłem zdania że powinno się wprowadzic autoryzowanie logowania, ale na litośc boska - nie zmuszając ludzi do wydawanania kasy na smartfony. Mi jest niepotrzebny nowy, ale widzę ze będe musiał bo zawsze kompa z emulatorem nie bedę miał pod ręką.

   Usuń
  3. A szarpnij się na nowe ustrojstwo. Wszak trza mieć jakieś przyjemności w życiu. Nie warto być uwstecznionym.

   Usuń
  4. To nie chodzi o to. ja smartfoną moge wo ogóle nie mieć bo mi niepotrzebny. Mam stara xperię ale równie dobrze mógłbym mieć i klawiszowca. ot czasem zajrzę na jakąś stronkę i tyle. Móglbym wgrać nowy ROM bo bootloadera sam odblokowałem, ale przy okazji ją uceglić więc na razie daję sobie spokój. Jakbym nowy kupował to już musiałbym wydać ładną sumke bo kupowanie byle czego to też nie ma sensu wiec wkurza mnie takie postępowanie banków. Natomiast emulator tez mi niewiele da bo ja do banków używam czystego linuxa więc tu emulator nic mi nie da. I tak zamiast bezpieczniej będzi emniej bezpiecznie skoro mamy wejście na windowsie używanym zwykle do łażenia po necie i weryfikację przez apke zainstalowaną w telefonie na który dotsajemy sms-y. Przeciez to głupota. Jużnie jeden raz przestrzegano przed takim combo. Sms jest bezpieczniejszym sposobem autoryzacji niż apka - zwłaszcza w starym klawiszowcu bo przejęcie takiego sms-a wymaga sporo zachodu i wydatków o wiedzy nei wspominając.

   Usuń
  5. Smsy nie są najbezpieczniejszym sposobem autoryzacji, bo były przypadki, gdy ktoś podszywał się po inną osobę, wyrabiał duplikat karty sim w salonie GSM, i potem otrzymywał smsy bankowe, natomiast oryginalna karta sim stawała się wówczas nieaktywna.

   https://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2018/08/mob-auth.png

   (źródło: https://niebezpiecznik.pl/post/autoryzacja-mobilna-aplikacja-bank-przelewy/ )

   Usuń
 19. I gdzie tu iść z kasą ? Chyba tylko został Getin. Millennium z 2,7% ale tu znowu trzeba przelewać co miesiąc 1000 zł. Pekao SA już mam zapełnione 30 tys. W Getinie mam obilna ale tylko na 10 tys. 17 kończy się ostatnia lokata w Idea i trzeba gdzieś ulokować większą kase.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz jeszcze Nest bank 2,6% albo 2,65%

   Usuń
  2. Alior konto oszczędnościowe 3% do 20 tys. zł póki co do końca roku. Podwyższone oprocentowanie włączasz jako "korzyść" do konta. Dwie "korzyści" są bezpłatne.

   Usuń
  3. Do 50 tys. zł możesz wpakować w T-Mobile. 3%, 3 miechy, oferta do 24 września o ile pamięć mnie nie myli.

   Usuń
  4. Ja wpakowałem 50k na 3% do CA. Przy dodatkowej premii 300 zł praktycznie za nic to była najlepsza oferta wakacyjna jak dla mnie.

   Usuń
 20. W Idea Banku wprowadzili lokatę Happy Back(1000-200000), dostępna tylko jak ma się saldo lokat wyzerowane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem bo akurat dziś wyzerowałem wszystko całkowicie wraz ze wszystkimi 6 kontami jaki tu mam. Faktycznie jest taka lokata, ale oferuje... 2,20%

   Usuń
  2. "Faktycznie jest taka lokata, ale oferuje... 2,20%"

   To wygląda na kpinę z klientów. Ktoś ma powracać dla 2,20% - jak dla każdego jest dostępna nr 1 na 2,30%?? To chyba jakiś żart...

   Usuń
  3. Idea musi zejsc z bilansu o polowe czyli kredyty i depozyty zredukowac. Z racji tego, ze obsluguje leasing to zapadalnosc kredytow jest do max 5 lat (czyli bardzo szybko w porowaniu do hipotek w innych bankach). Mysle, ze to zabieg swiadomy na razie nie dawac lepszych ofert aby wyrownywac depozyty z kredytami i ograniczac bilans. Taki przynajmniej mial byc plan zarzadu. Mysle, ze jak tego dokonaja to dopiero rusza z oferta lepszych depozytow. Tak naprawde jesli chodzi o lokaty i KO to zostaje IB, Millenium i Getin. Jak komus sie wlasnie zakonczyla promocja w Getinie na KO to gdzies musi przeczekac na nowa a w Millenium jest tylko 100tys na KO, wiec do Idei najsensowniej wrzucic nadwyzke. Takie moje zdanie. Trzeba bylo w maju wplacic na 12 miesiecy (3.5%) w Idei i dzis nie szukac najwyzszych procentów:)

   Usuń
  4. Ta Happy Back to pomysl na powrót. Mysle, ze po doprowadzeniu bilansu do porzadku oprocentowanie zostanie na niej podniesione i pojawi sie na glownej stronie, tak jak to bylo z lokata beztroska w listopadzie.

   Usuń
  5. Jest jeszcze Nest bank. 2,6% i 2,65%

   Usuń
 21. Jak obecnie kształtują się lokaty zawrotne? Do Millennium - 2,31%. A do innych banków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj rano robiłem przelew do Getinu na KO 3,2%. Idea zaproponowała mi lokatę Zawrotną na 2,2% - czyli o równo 1% niżej. Prawie mnie zawrócili ;)

   Usuń
  2. ....ale to na starą jeszcze promocję a co powiecie jak Getin od 19 sierpnia obniży promocję KO do 2.70% albo 2.80%? To będzie trochę szach mat na rynku depozytów.

   Usuń
  3. "Dzisiaj rano robiłem przelew do Getinu na KO 3,2%. Idea zaproponowała mi lokatę Zawrotną na 2,2%"

   A dziś to samo, więc kaska poleciała ;)

   Usuń
 22. Bank Santander obniżył lokaty z banku db. Lokata premia na 4 lata to 1 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysiu, mam przeniesione konto z DB, cały czas w Santanderze ROR z DB jest oprocentowany na 1,3%, a KO na 1,05% nic sie nie zmieniło :)

   Usuń
 23. Macie jakieś przecieki co zaproponuje Getin na KO po 19 sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
 24. na lokatach już nie zarobimy, może czas zacząć inwestować w obligacje, i grac na giełdzie, czy zna ktoś jakiś dobry poradnik, książkę, itp - o tym jak zacząć grac na giełdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ocho,pojawiają się pierwsi dawcy gotówki,proponuję jeszcze forex i kryptowaluty,zostaniemy miliarderami :-D

   Usuń
  2. Jeśli zadajesz takie pytania to lepiej odpuść sobie giełdę. Stracisz tylko nerwy i kasę.

   Usuń
  3. ojej... najpierw zapoznaj się z pojęciem takim jak rentowność, później zobacz jakie rentowności mają obligacje banków i dużych firm a potem dojdziesz do wniosku że to bez sensu. Obecnie jesteśmy blisko ujemnych rentowności na nawet polskich obligacjach. Jak chcesz kupować teraz obligacje to raczej w zapisach przy emisji których jest tyle co kot napłakał - po cenie nominalnej i trzymać do wykupu bo zapewne mocno potanieją na rynku bo obecne ceny to absurd. Ewentualnie obligacje detaliczne - skarbowe.
   natomiast granie na gieldzie na akcjach to nie jest zajęcie dla ciułaczy. Jak już to rób to przez fundusz chyba że znasz tajniki analizy technicznej i wyceny przedsiębiorstw, ale sądząc z postu to chyba nie bardzo. Polska giełda to raj dla krótkoterminowych spekulantów. Długoterminowi nie mają tu czego szukać co najlepiej widać po wynikach funduszy. No, ale nikt nie powiedział że tak bedzie wiecznie.
   MM

   Usuń
  4. Daj spokój, jeśli chcesz się uczyć z książek grania na giełdzie...MM ma dużo racji, że polska giełda NIESTETY długoterminowo to bagienko, też się raz naciąłem bo chciałem przetrzymać złe czasy dla papieru. Od tego czasu wiem, że to kasyno dla spekulantów, a nie giełda. Co do funduszy to większość jest bardzo źle zarządzana, przez świeżych , przypadkowych ludzi bez doświadczenia. Albo też celowe wałki jak słynne W investments Aliora czy Zielony Fizan z BPS TFI. Same opakowanie papieru w formę funduszu zamknietego to dla inwestora brak płynności. A gdzie brak płynnosci, tam dajmy sobie spokój. To już lepiej zainwestować w nieruchomosc pod wynajem. W polsce fundusze to recepta na strate kasy, podobnie jak obligacje korporacyjne i na tym polega tragedia naszego rynku , bo właśnie na takich instrumentach na zachodzie inwestorzy robią pieniądze. W Polsce zrobiono z obligacji i z funduszy farse, i to spowodowało awersję ciułaczy do tego typu inwestycji , nie bez powodu. Branża finansowa musi to przemyśleć. Pamietaj też o podstawowej zasadzie ciułacza na giełdzie, czyli lepiej nic nie zarobić, niż stracić WŁASNY kapitał. Przepalić oszczędności zawsze zresztą mozna o wiele przyjemniej, np. na podróże. Co innego Giełda na Wall Street, ale to też charakter danego rynku.

   Usuń
 25. Giełda vs szulernia - na jeden kit mi wychodzi.
  Chcesz stracić trochę hajsu? baw się "dobrze" na giełdzie. Dobrze Ci radzę.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zamiast wrzucać kasę na kiepską lokatę, poszedłem z żoną do Douglasa. Była promocja 20% na wszystko. To zainwestowaliśmy w kosmetyki :) Trochę luksusu. Życie jest zbyt krótkie. Niektórzy myślą, że będą żyć wiecznie albo że zabiorą swoje "miliardy" do grobu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Zamiast wrzucać kasę na kiepską lokatę byłem dziś w Robot Restaurant, gdzie wejście kosztuje dość dużo jak na 'rzekomą restaurację'. Znalazłem jednak kupon z gazetki ze zniżką 25%. Przeżycie jakiego nie da się opisać, a liczne filmiki na ten temat nie oddają nawet w części tego jak to wygląda w rzeczywistości. Trochę luksusu i do tego z prawdziwym katharsis.
   Oszczędzanie tego typu też cieszy, chociaż przydałby się blog, gdzie były informacje o tego typu promocjach. Jak się okazuje strona govoyagin.com daje dziś 34% na wejście:)

   Usuń
  2. Jest taka strona. Pepper.pl , użytkownicy wrzucają wszelkie promki, błędy cenowe czy okazje. taki raj dla celubionerow:) nie zliczę już rzeczy które kupiłem dzięki podpowiedziom z tej strony:) aaa’ nie jest to reklama! Noł lej! Odpowiedz na pytanie Polcana o ‚przydałby się blog’:)
   Pozdro Fik.

   Usuń
  3. Ale to prawda.. teraz nie opłaca się trzymać pieniędzy... nawet nieruchomości tracą sens, bo z doniesień wynika ze mamy szczyt banki, od pol roku ceny nieruchomości nie rosną już jak szalone, raczej stoją...

   https://m.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-transakcyjne-mieszkan-I-kw-2019-r-Raport-7682983.html

   Fik


   Usuń
  4. Fik. Podałeś stronę dotyczącą Polski, a ja pytałem raczej o stronę dotyczącą podróżujących po świecie. Tutaj gdzie jestem są liczne knajpy tematyczne i za samo wejście płaci się od kilkadziesiąt do kilkuset złotych, więc rabaty na wejście są pożądane. Same dania są oczywiście płatne osobno.
   Na domiar złego zaopatrzyłem się w kartę Aliora, która nie jest zbyt przydatna bowiem wszędzie wymagają gotówki. Kolej płatna monetami, wszystkie knajpy cenią sobie tylko cash. Dziwne to dla mnie, bo w Polsce trudno o miejsca, gdzie nie da się płacić kartą...
   Na szczęście mam ze sobą kartę Millennium, której w Polsce praktycznie nigdy nie używam. W przeciwieństwie do melonika Miluś nie pobiera prowizji za wypłatę z bankomatu:)

   Usuń
  5. Polcan a po jakim kursie dochodzi do przewalutowania przy wypłacie kartą z Millennium ? Dlatego pisałem już, że dobrą opcją jest konto Przekorzystne i karta Rewolucyjna z Pekao SA. Niskie warunki 500 zł i 1 płatność a masz kartę wielowalutową bez konieczności uruchamiania kont walutowych (ale jak chcesz to też możesz ją podłaczyć do walutowego) transakcje przewalutowane po kursie Mastercard z bezpłatnymi wypłatami za granicą.

   Usuń
  6. I nie chcę słyszeć, że ktoś oszczędza, bo robi to dla dzieci. Czy dzieci są aż tak kiepskie, że nie mogą sobie same zapracować? Ty rodzicu, żyj i ciesz się życiem (a do tego trzeba pieniedzy – wycieczki, zwiedzaj świat! Bo czas płynie nieubłaganie!

   Usuń
  7. Tak jak Ci Polcan kiedys pisałem, poza Ojropą koniecznie miej małe dolarki po 1 Usd, 10 Usd ze sobą, inaczej klapa.
   Cash to tylko US DOLLAR w tych krajach gdzie co miesiac dopisują po kilka zer do ichniej makulatury. Chciałem kiedyś wymienić euro w kantorze, to mnie wyśmiali i pytali co to jest za bzdurny papierek. Tylko dolar.

   Usuń
  8. Kupiłem sobie od razu w Polsce walutę lokalną, ale nie sądziłem, że wystarczy mi jej max na tydzień. Nie trzeba jednak mieć drobnych. Na stacji metra automat wyda resztę bez problemu. Podobnie jest w sklepach.

   Usuń
  9. @Anonimowy 14:47
   Niestety nie mam jeszcze konta w Pekao, zakładam je po przyjeździe do kraju.
   Zajrzałem do toip w Millennium i tu przykra niespodzianka. Wypłata w walucie innej niż waluta obca - 10 zł. Dotyczy wszystkich kont bez wyjątku.
   Byłem przed wyjazdem w oddziale tak Mili, gdzie poinformowano mnie, że wszystko jest za darmo, nawet wypłaty z bankomatów na całym świecie. Zobaczę co będzie zaksięgowane na koncie jak już będę zmuszony do wypłaty.

   Usuń
  10. @Anonimowy 13 sierpnia 15:57
   Jednak nie miałeś racji. W Japonii są dostępne Currency Exhange & ATM w których wymienisz 33 waluty. Na publikowanej liście widnieje także ... Polish: zloty:)

   Usuń
 27. Polcan masz jakieś przecieki odnośnie oferty Getina na KO po 19 sieprnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam. Na razie od wczoraj mam info o nowym fajnym koncie oszczędnościowym, który mógłby wskoczyć na 1 miejsce w rankingu, ale niestety tego nie zrobi, bo promocja na zapisy potrwa tylko do końca miesiąca. Siłą rzeczy w kolejnym zestawieniu na wrzesień już go raczej nie będzie.
   Będzie o tym oczywiście osobny artykuł w miarę możliwości szczegóły bowiem już znam i przygotowany nowy post czeka tylko na start.

   Usuń
  2. Dla zainteresowanych:
   Płatność kartą aliora jest bardziej korzystna aniżeli kupno waluty w kantorze. To już duży plus:)

   Usuń
  3. Bo nie nadążam:) Polcan, dla ścisłości, karta wielowalutowa z kantoru aliora?

   Usuń
  4. Nie, po prostu włączenie nowej korzyści z 152 walutami bez przewalutowania. Warto było to włączyć, szkoda tylko, że w największym mieście świata tak rzadko karty są akceptowane. Króluje gotówka...

   Usuń
 28. Daj znać jakbyś coś wiedział z tym Getinem

  OdpowiedzUsuń
 29. Odnośnie Getinu otworzyłem dzisiaj u nich ROR + KO, ostatnia gruba lokata w Idei kończy mi się 15.08 czyli przelew wyjdzie dopiero w piątek. Mam nadzieję, że wyjdzie bez komplikacji.. Jeśli nie dojdzie to rozumiem, że wystarczy przelać np. ekspresowym parę złotych i wpłacić na KO aby uruchomić promocję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Jeśli nie dojdzie to rozumiem, że wystarczy przelać np. ekspresowym parę złotych i wpłacić na KO aby uruchomić promocję ?"

   Zgadza się. Wystarczy głupia złotówka - aby odpalić promocję ;)

   Usuń
  2. Ale expresy w Idei są do 50 tys. więc po co przelewać złotówkę ? Szkoda tracić oprocentowanie . Przelew 2 razy po 50 tys. bo masz 2 darmowe przelewy. Kolejne to 3,5 zł więc przy róznicy 1,5 % pomiędzy beztroską a KO w Getin nie ma sensu bo stracisz na całej operacji.

   Usuń
  3. "Przelew 2 razy po 50 tys. bo masz 2 darmowe przelewy. Kolejne to 3,5 zł więc przy róznicy 1,5 % pomiędzy beztroską a KO w Getin nie ma sensu bo stracisz na całej operacji."

   Pytanie co dla Anonimowego oznacza "gruba lokata"? Mi w poprzednią sobotę kończyło się ponad 160k w IB. Poszło do KO na 3,2% w GB - 3 razy expressem po 50 (jeden przelew płatny) - bo i tak symbolicznie lepiej przy tym wychodziłem i z reszty założona lokata Beztroska - zerwana w pon. rano.

   Usuń
 30. W sumie racja przeleję 2x po 50 tys. a resztę nie wiem na weekend zostawić czy dojdzie w ten sam dzień jak przeleję z samego rana ? Gdzieś w komentarzach przewinął mi się jeden wpis, że ktoś się spotkał z opóźnieniami przelewów do Getina ale dokładnie już nie pamiętam o co tam chodziło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gdzieś w komentarzach przewinął mi się jeden wpis, że ktoś się spotkał z opóźnieniami przelewów do Getina ale dokładnie już nie pamiętam o co tam chodziło."

   To prawda, Getin często ma opóźnienia w przelewach, ale jak puścisz przelew z Idei z samego rana (najpóźniej do 9:30) - to na ostatnią sesję przychodzącą w Getinie teoretycznie powinien się załapać. Dlaczego teoretycznie? Bo to w końcu Getin i dodatkowo długi weekend ;)

   Usuń
  2. Puść z Idei najpóźniej o 7.30 rano a będziesz miał w Getinie ok.12.00

   Usuń
 31. Getin jednak nie pozyskał inwestora o czym donosi Bankier.pl:
  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Getin-nie-pozyskal-inwestora-finansowego-przygotowuje-strategie-odbudowy-dochodowosci-7722657.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @TomTom, sorry za OT, ale wrzucanie mobilnych linków w necie to tak samo jak darcie japy capslockiem - chyba krótko jesteś w necie...

   Usuń
  2. "...ale wrzucanie mobilnych linków w necie to tak samo jak darcie japy capslockiem"

   To Twoje zdanie. Dla mnie informacja to informacja i nie ma znaczenia "jakim rodzajem linka została podana" - bo liczy się jej treść. Jeśli w danym momencie nie mam dostępu do kompa - to linkuję tak jak mogę. Nikt nie zmusza nikogo do czytania danego artykułu ;)

   "...chyba krótko jesteś w necie..."

   Jeszcze jakiś czas temu pomagałem trochę Polcanowi w pisaniu tego bloga i napisałem kilka artykułów, więc jak nie jesteś tutaj "świeżakiem" - to być może czytałeś kiedyś któryś z nich ;) Niestety ze względu na brak czasu już tego nie robię, ale komentuję i wstawiam linki do istotnych (moim zdaniem) informacji.

   Usuń
 32. A w Idei na nowe środki 2,60%

  OdpowiedzUsuń
 33. Od dziś w IdeaBank następna obniżka oprocentowania lokat - omal wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 34. Polcan, jutro coś będziesz wiedział jaka oferta będzie w Getin na KO po 18 sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie wiem. Jak dostanę maila jak ostatnio to oczywiście dam znać jak już zapowiedziałem.

   Usuń
 35. No i nie wypaliło... Nie można wykonać przelewu ekspresowego do banku odbiorcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal nie można wykonać przelewu ekspresowego i dodatkowo usunęli z serwisu nisko oprocentowaną beztroską.

   Usuń
  2. Beztroska nadal jest dostepna, z tym, ze na 1,4%

   Usuń
  3. U mnie nie ma beztroskiej.

   Usuń
 36. nie działa dziś natychmiastowy z Idea do Getin? wywaliło komunikat że nie można i nalezy zmienić konto lub wykonać przelew w trybie zwykłym...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "nie działa dziś natychmiastowy z Idea do Getin?"

   Według tabeli poniżej, akurat w Getinie oraz IB powinien dziś działać normalnie. Inne banki zgłosiły tam dzisiejszą niedostępność.
   https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

   Usuń
 37. niestety nie działa...

  OdpowiedzUsuń
 38. Działają komuś przelewy natychmiastowe z Idea do Getin?

  OdpowiedzUsuń
 39. W mbanku też nie działają przelewy ekspresowe. Wyluzujcie, banki Leszka jeszcze pociągną, choć na o wiele mniejszą skalę. Idea lokaty obniżyła, tak. Ale o wiele gorsze rzeczy dzieją sie dziś na kursach wymiany względem CHF, EUR i USD. Tak już dawno nie było, no ale jesteśmy dalej zielona wyspą ?
  Te nasze lokaty w PLN jeszcze mniej są warte, jak ucieka z nich jak z balona realna siła nabywcza , a ta wyraża się w obcych walutach, bo obecnie 60% żarcia w marketach to import na wprost. Kraj jest już bez przemysłu, a co gorsza bez pomysłu , no poza niezatapialnymi Pińcet Plusami :) Jak dobrze, że przeniosłem swoją działalnosc jednoosobową do Czech. Łatwiej, urzędnicy przyjemni, pomagają w wypełnieniu PIT-u (w Polsce to byłoby niedopuszczalne :). No i dziwnym trafem koszty to gdzieś tak 50% tego co płaciłem w Najjaśniejszej. Można ? Można, ale nie u nas.

  OdpowiedzUsuń
 40. ale w mbanku to wiadomo bo jest zgłoszenie na stronie expresselixir.pl, a o Idea i Getin nic tam nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam, wysłałem dziś z konta żony w Getin 1zł na swoje nowo załozone konto w Getin - jak wyśle te 1zł w niedzielę przelewm wewnetrznym na KO to normalnie uruchomi się promocja na KO, nie przeszkadza że to niedziela oraz że nowe środki 1zł pochodzą z konta żony też w Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...jak wyśle te 1zł w niedzielę przelewm wewnetrznym na KO to normalnie uruchomi się promocja na KO"

   Normalnie odpali Ci promocję ;)

   Usuń
 42. Witam i co Panowie? zgodnie z moimi przewidywaniami Getin obnizyl procentowanie na KO, wiec i tak dalej Getin i Idea Bank z nadwzykami sa w grze. Odpadl Plus z lokata na 4% na start, do konca roku odpadnie Eurobank z lokata na start 3%. Przy wiekszych srodkach i tak ludzie powinni zostac przy Getinie i Idei. Do zabawy dolaczy Millenium ale tam kwota tylko 100tys. Nie wapominam o lokatach typu na 10-20tys, bo to troche bez sensu, no chyba, ze ktos ma 50 tys oszczesnosci to niech lokuje w 5 bankach w promo ale warunki bezplatnosci konta skutecznie zniechecaja.

  OdpowiedzUsuń
 43. IDEA BANK podniósł właśnie oporocentowanie. Lokata na nowe środki 2.70%. A Happy Pro 3.10%

  OdpowiedzUsuń
 44. IDEA dźwignęła lokaty w górę :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Idea Bank podniósł oprocentowanie lokat :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Alior obnizyl oprocentowanie na Koncie Mocno Oszczednosciowym do 2.30% to tyle co ma teraz Idea na nowe srodki, zatem na wieksze srodki zostaja: Getin, Millennium, Idea i Alior.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...