poniedziałek, 5 sierpnia 2019

400 zł do wykorzystnia w sklepie Xiaomi za darmową kartę w Citi


Citi ma mnóstwo ofert z premią do swojej darmowej karty CitiSimplicity. Do niedawna opisywałem wszystkie, jednak od pewnego czasu wybieram tylko te naprawdę godne uwagi. W sierpniu pojawiła się taka nowość, w której do zgarnięcia jest znów 400 zł.

Aby nie tracić możliwości zapoznania się z pozostałymi ofertami na koniec artykułu prezentuję linki do ofert z opisania których zrezygnowałem. Dajcie znać jeśli któraś z nich waszym zdaniem zasługiwała jednak na osobne omówienie.
Kto zatem może skorzystać z niniejszej oferty? Chociaż wiele banków skraca karencję do jednego roku, Citi uparcie nie trzyma się tej tendencji. Nowy to wciąż taki, który nie miał tutaj karty od 1 stycznia 2017 czyli już od ponad 2,5 roku.

Tutaj zgarniesz 400 zł do sklepu mi.home za darmową kartę w Citi

Citi inaczej też podchodzi do czasu trwania ofert. Gdy inne banki stawiają na krótki okres do miesiąca, to Amerykanie dają długi czas do namysłu. Oferta ma potrwać do 2 grudnia 2019.
Co trzeba zrobić by zgarnąć cztery stówki?
Citi ma stałe wymagania, które różnią się praktycznie tylko kwotą jaką trzeba wydać kartą w określonym terminie. Tym razem należy:
 • zalogować się na konto swojej karty (1 miesiąc)
 • wydać kartą 2000 zł (3 miesiące)
Na pierwszy warunek mamy aż miesiąc czasu. Nie trzeba instalować apki na smartfona, wystarczy po prostu logowanie do zwykłej bankowości, ale logowanie do apki też spełni warunek.

Na drugi warunek mamy 3 miesiące. Dwa tysiaki raczej trudno byłoby wydać w miesiąc, natomiast przez kwartał problemu z tym być nie powinno. Okres jest nawet jeszcze dłuższy bo można tutaj doliczyć dodatkowy miesiąc w którym wyrobiliśmy kartę, tutaj jednak liczba dni będzie różna w zależności od tego kiedy karta do nas dotrze.Kiedy nagroda?
e-Kod o wartości 400 zł do sklepu Xiaomi mi-home dostaniemy na pocztę w bankowości Citi. Ma on dojść najpóźniej do końca drugiego miesiąca po tym w którym spełniliśmy warunki. Firmy Xiaomi nie trzeba Wam chyba przedstawiać bo jest bardzo popularna, sam zresztą kupiłem ostatnio smartfona tej firmy.

Tutaj zgarniesz 400 zł do sklepu mi.home za darmową kartę w Citi

Nie trzeba się obawiać o to, że zapłacimy cokolwiek przez czas oczekiwania za kartę. Musi ona być cały czas aktywna, ale jest całkowicie darmowa i nie trzeba z niej korzystać. Osobiście sam jednak jej używam non stop, wszak kredytówka to życie na koszt banku:)

Na koniec przypomnienie o pozostałych ofertach karty Citi. Pierwsza została omówiona, bo Biedronka jest u nas megapopularna i potrwa jeszcze do 23 października 2019.

Tutaj zgarniesz 400 zł do Biedronki za darmową kartę w Citi


OFERTY NIEOMÓWIONE DO SPRAWDZENIA:
Pozostałe oferty uznałem za mało ciekawe, możecie je sobie jednak obejrzeć i sami uznać, czy może jednak bardziej pasują do waszych oczekiwań. Dajcie znać czy warto coś omówić w osobnym wpisie.

To wydaje się mało ciekawe choć warte 477,60 zł

Dwuletni dostęp do platformy TIDAL! za darmową kartę w Citi


Dobry głośnik JBL za darmową kartę w Citi
 


 
Przejrzyj rabaty do 15% w restauracjach za darmową kartę w Citi


300 zł zwrotu za bilety na Restaurant Week & Fine Dining WeekKarta z rabatami i niespodziankami u 300 partnerów Citi

Pomijam rzecz jasna oferty zabójcze typu konsolidacje kredytów, bowiem skupiamy się tutaj tylko na zarabianiu, a nie na traceniu kasy.


Regulamin oferty 400 zł do wykorzystania w sklepie Xiaomi mi.home

32 komentarze:

 1. Dzisiaj przy przelewie do PEKAO z IDEA, padła propozycja lokaty zawrotnej na 2% [']

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestaję żałować, że nie dostaję już tych ofert...

   Usuń
  2. ...a od dziś kolejne obniżki na lokatach w IB :(

   Usuń
  3. To nonsens! Jak mogą proponować zawrotną na 2% na okres 3-miesięczny, skoro lokata nr 1 na 3 miesiące jest na 2,3% - i to dla każdego?!

   Usuń
  4. "...skoro lokata nr 1 na 3 miesiące jest na 2,3% - i to dla każdego?!"

   Mało tego, Lokata nr 1 na 3 m-ce wg tabeli oproc. zamieszczonej poniżej - jest na 2,2%. I teraz pytanie na ile jest w rzeczywistości? Tyle co w tabeli - czy na ich stronie? ;)
   https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf?A

   Usuń
  5. "Tyle co w tabeli - czy na ich stronie? ;)"

   Teraz sprawdziłem, że podczas zakładania widnieje 2,3% a więc błąd w tabeli??

   Usuń
 2. No cóż IB jest po woli wygaszany. Proces likwidacji rozłożony w czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. 2.7% w banku zagrożonym upadlością to żenada. Wstydziliby się coś takiego ludziom w ogóle proponować. Zamknę tam chyba konto bo nie ma na co czekać. Pewnie Getin następną edycję KO zetnie do 2.8
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno się z tobą nie zgodzić. Jutro i pojutrze czeka mnie stąd ostateczna ewakuacja, zaś pod koniec sierpnia zamykam już konto.

   Usuń
  2. Moje i całej rodziny ostatnie lokaty Wiosenne kończą się w sobotę i wszystkie lecą poza IB. Nie wierzę, że Idea nie odnotowuje obecnie znacznego spadku portfela depozytowego, a mimo wszystko systematycznie ścinają oprocentowanie. To musi w końcu doprowadzić do braku płynności, a ostatecznie do upadłości - co w tym przypadku niektórym będzie na rękę, bo wydaje się, że taki jest właśnie plan... ;)

   Usuń
  3. Pozyskiwanie kapitału z depozytów to dość kosztowna sprawa dla banku - zwłaszcza gdy stopa oprocentowania takich depozytów jest daleko wyższa niż wibor. Tak wysokie stopy sugerują że Idei nikt z banków nie chciał pożyczać kasy i dlatego musiał ten bank dawać lokaty na 3.9. Ktos kto ma 30tys nie bedzie się zastanawiał gdzie włożyć pieniądze mając gwarancje BFG widząc 3.9 na lokacie. Instytucja dwa a nawet trzy razy przemyśłi sprawę niż pożyczy takiemu bankowi pieniądze bo taich gwarancji BFG bankom nie daje.
   Nie wiemy co się teraz dzieje w IB. Mogą wygaszać taki bank a równie dobrze bank mógł zastawić w NBP obligacje i stamtąd pożyczać pieniądze aczkolwiek niekoniecznie jest to opłacalna droga pozyskiwania kapitału.
   A co do absolutorium - to wiadomo ze ktoś kto nie otrzymał absolutorium to taki wilczy bilet na drogę zawodową w korporacjach. ktoś kto nie dostaje absolutorium nie budzi zaufania na rynku po prostu.
   MI dziś skończyło się KO na 3.4 w Getinie i muszę przy inflacji 2.9 ewakuować się do MIlle na 2.7 i jeszcze od tego zapłacić podatek. To jest okradanie ludzi po prostu przez to bandyckie państwo.
   MM

   Usuń
  4. "MI dziś skończyło się KO na 3.4 w Getinie i muszę przy inflacji 2.9 ewakuować się do MIlle na 2.7 i jeszcze od tego zapłacić podatek. To jest okradanie ludzi po prostu przez to bandyckie państwo."

   W 100% się z Tobą zgadzam. Całe szczęście, że kwota nie przekracza 100 tys. zł ;) Dziwią mnie osoby, którym przy podobnej kwocie nie chciało/nie chce się ewakuować kasy poza IB - decydując się obecnie na moim zdaniem ochłap w postaci Lokaty Zawrotnej.

   Usuń
  5. ja mam wiele więcej do rozdysponowania, ale od września zeszłego roku zacząłem transferować dużą część w kierunku obligacji indeksowanych inflacją. Pierwsze partie zapadają za miesiąc - wychodzi 4.15%, ale jeśli się doda pierwszy rok na 2.4% to mamy 3.27 brutto/rok. Nie jest to oszałamiająca stopa zwrotu, netto ale już dająca nadwyżkę nad średniorocznym wskaźnikiem inflacji za ostatnie 2 lata. O wiele lepiej będą pracować 10-latki ale nikt nie wie jak będzie wyglądała inflacja w następnych latach i możemy zobaczyć deflację a wtedy lepiej się sprawdzą fundusze obligacyjne. Niemniej jednak widząc jaki jest silny napływ kapitalu w kierunku obligacji stałokuponowych-długoterminowych to podejrzewam że wkrótce możemy zobaczyć albo jakiś dramatyczny odwrót albo rentownosci spadną do poziomów nigdy nie widzianych np niemieckie 10-latki do poziomu -1% co może wydawać się bezsensem, ale jak ktoś lub instytucja ma stracić na akcjach 20% to kupi ujemnie oprocentowane obligacje żeby stracić 1% jeśli bedzie to trzymać do wykupu albo odsprzeda jeszcze drożej albo ze stratą jak stanieją .
   Wywożąc dziś pieniądze do mille musiałem ewakuować gdzieś jeszcze trochę gotówki i musiałem na jakiś czas kupić fundusze, ale te najbezpieczniejsze bo teraz kupowanie czegokolwiek to gra w ciuciubabke. Akcje do niedawna drożały, złoto drożeje, obligacje drożeją.. bądź tu mądry. Wszystko naraz nie może drożec. Natomiast siłą rzeczy z bankami trzeba się żegnać. Za chwilę kredyty frankowe i jakieś odpisy w bilansach jeszcze mocniej dobiją rynek lokat. Można liczyć jedynie jeszcze na mIlle bo to bank mocno ufrankowiony i może zdarzyć się sytuacja że podobnie jak rok temu IB tak i Mille zacznie potrzebować więcej gotówki. I na to liczę. Czekam oczywiście na nową edycję KO w Getinie, ale te 3% to i tak nie ratuje skóry przy tym złodziejskim podatku od strat na lokatach i nakręcaniu inflacji tanim pieniądzem.
   MM

   Usuń
 4. W jaki sposób można zamknąć konto w IB (bez odwiedzin w oddziale)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. telefonicznie, pod numerem infolinii 22 101 10 10 lub 801 999 111.

   Usuń
 5. Można zamknąć konto w Idei w trybie natychmiastowym do 17 września w zw. ze zmianami w regulaminie z którymi możemy się nie zgodzić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wysłać list z wypowiedzeniem ze skutkiem natychmiastowym z powodu braku akceptacji nowych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, zgodnie z powyższą sugestią, zamknęłam konto z natychmiastowym skutkiem na infolinii aczkolwiek panienka nieco się pluła ale za chwilę przyjęła zlecenie do realizacji. Tak więc wizyta w oddziale czy list do banku zbędne. Jutro konto będzie już nieczynne - tak powiedziała.

   Usuń
 7. Pozostając w tematyce IB - to jak donosi Bankier.pl:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/BFG-zaskarzyl-uchwaly-WZ-Idea-Banku-o-udzielenie-absolutorium-RN-w-tym-Leszkowi-Czarneckiemu-opis-7718639.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przeczytałem ale nie bardzo rozumiem o co chodzi może ktoś zreferuje ??

   Usuń
 8. W dużym uproszczeniu to kolejny już element wojny instytucji państwowej (po KNF-ie tym razem BFG) z Idea Bankiem (czytaj Panem Czarneckim) - po jego zaskarżeniu organów państwa do UE.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam sprzeczne informacje pochodzące od pracowników Getin Banku.Jedni twierdzą,że naliczone odsetki na Koncie Oszczędnościowym nie aktywują nowej promocji na nowe środki,inni,że aktywują.Czy ktoś z Was wie na pewno?Mam na koncie trochę powyżej 20 zł.Na koniec miesiąca sierpnia dojdzie 1 grosz odsetek.Czy ten 1 grosz uruchomi nową ofertę na nowe środki?Będę wdzięczny za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli juz je masz to czemu nie wycofałeś? To będą stare środki jeśli już leża na koncie i nie chcesz przystąpić do promocji 18 to stare środki nie uruchomią ci promocji. Musisz wpłacić nowe. Logiczne to chyba. Tak myślę, ale pewności rzecz jasna nie mam. Sam czekam na to KO i dziś wycofalem wszystko, ale liczę sie z tym że mogą obniżyc procenty

   Usuń
  2. "Na koniec miesiąca sierpnia dojdzie 1 grosz odsetek.Czy ten 1 grosz uruchomi nową ofertę na nowe środki?Będę wdzięczny za odpowiedź."

   Wg regulaminu nie, ale czort wie jak zachowa się ich system. Co do dezinfolinii GB - to sam mam złe doświadczenia - bo każdy tak jak i u Ciebie mówił co innego w zupełnie innej sprawie ;)

   Usuń
 10. Regulamin Oferty Specjalnej"Na nowe środki" - XX
  II edycja,II.Definicje,5.I wszystko jasne.
  "...z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych."Ponieważ KO to Produkt depozytowy,więc odsetki nie uruchomią Oferty Specjalnej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak jak zaznaczył Polcan, za kilka dni kończą się lokaty wiosenne 3,5%. Gdzie zatem przenieść pieniądze - powyżej 100 tys. - z tych zakończonych lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze mam możliwość do Getinu na KO 3,2% ;)

   Usuń
 12. Pytanie do osób, które zdecydowały się na otwarcie KO z oprocentowaniem 3% w PEKAO. Jak wyświetlacie szczegóły wspomnianego konta w systemie mobilnym PEOPAY, to widzicie wartość oprocentowania? U mnie jest „-„.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie ciemność widać, w pekao24 to samo.

   Usuń
 13. Ojej... Sam już zamotałem się z tym Getinem. Wydawało mi się że przystąpiłem do XVIII edycji. Okres przystąpienia 4 marca - 7 kwietnia. Dzień badania salda 24 lutego (miałem 0 zł). 7 kwietnia wpłaciłem 1zł po to tylko żeby ta edycję uruchomić. Właściwe środki wpłaciłem kilkanaście dni później. 122 dni od 7 kwietnia wypadają 7 sierpnia. Dziś wchodzę na konto a przy KO widnieje napis na belce "konto na nowe środki" co oznacza że promocja jest dalej aktywna. przecież ja już powinienem miec ta promocję zakończoną chyba? Czyżby przypisali mnie do XIX edycji która zaczynała się 8 kwietnia? To chyba niemożliwe. Napisałem do nich co się dzieje, ale jeszcze nie odpisali. Szkoda mi marnować 3.4% siedząc w mille ale z drugiej strony gdyby zostało jakieś kilka dni do końca (nie wiem jakim cudem) to mógłbym jakoś tą promocję zakończyć żeby załapać się na ewentualne 3% jakie będzie od 19 sierpnia w nowej edycji, ale w tej sytuacji to nie wiem gdzie jestem po prostu. Jedyny sposób na zakończenie promocji jaki mi przychodzi do głowy to wyłączenie zgód marketingowych i ponowne włączenie dla następnej edycji, ale nie wiem czy taki numer przejdzie. Po prostu nie wiem czemu dalej mam ten napis że konto jest dalej dla nowych środków. Kiedyś ten napis znikał po zakończeniu promocji. Tak mi się wydaje ale nie pamiętam dokładnie.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czyżby przypisali mnie do XIX edycji która zaczynała się 8 kwietnia?"

   Na to bym raczej nie liczył - bo nawet ta głupia złotówka odpala promocję. Bardziej obstawiam, że po prostu spóźniają się ze zdjęciem informacji, że KO jest w promocji - bo u mnie też kiedyś mieli taki mały poślizg wg. moich wyliczeń ;)

   Usuń
 14. Już się wyjaśniło. Wszystko dobrze skalkulowałem. Dziś zakończyła się promocja czyli trafiłem w punkt a to oznaczenie sugerujące jakby promocja jeszcze trwała to pewnie jakis błąd.
  MM

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...