środa, 14 sierpnia 2019

600 zł za założenie Konta Przekorzystnego Biznes w Pekao


Pekao przez długi czas był uznawany za nudny i nieciekawy bank. Od tego roku zmieniło się to jednak radykalnie za sprawą nie tylko konta na 3%, ale także dodatkowo bonusu 200 zł za założenie konta co omawiałem na początku sierpnia

Od dziś premię zgarnąć mogą także firmy dla których bank przygotował do 600 zł za założenie Konta Przekorzystnego Biznes. Promocja dla firm ma potrwać o miesiąc dłużej czyli do 30 września 2019.
Kto może z tego skorzystać? Karencja jest tutaj króciuteńka. Promocja nie dotyczy jedynie podmiotów, które miały ror w Pekao (nie mylić z PKO) na dzień 1 sierpnia 2019. Pomyłki nie ma, na końcu ma być dziewiątka czyli rok bieżący.

Tutaj zgarniesz do 600 zł za założenie konta firmowego w Pekao

Co trzeba zrobić by zgarnąć do 600? Promocja podzielona jest na 3 równe części i za spełnienie każdego warunku można zdobyć po 200 zł.

1. 200 zł za założenie konta
Początek jest typowy dla tego co banki nazywają aktywnością. W tym przypadku chodzi o to by w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta:
 • przelać do ZUS minimum 100 zł
 • wykonać minimum jedną transakcję gotówkową kartą na 100 zł
 • wykonać przelew na 100 zł inny niż do ZUS apką Peopay/stronę mobilną
Powyższe warunki należy spełnić przez 3 kolejne miesiące. Ot typowe warunki, przy czym ostatni punkt należy wykonać albo aplikacją mobilną ze swojego smartfona albo przez m.pekao24.pl


2. 200 zł za umowę o terminal płatniczy
Drugi warunek to często pojawiająca się oferta z terminalem płatniczym. Nic dziwnego płatności kartą to dziś norma, przy czym inne banki zwykle dają go w promocji za darmo, Pekao jest skłonne zapłacić.

Nie każdy jednak może zgarnąć drugą część premii. Wyłączone są z niej biura podróży, kantory, TAXI, lombardy, agencje towarzyskie, kasyna oraz produkcje oraz sprzedaż broni palnej. 

Pozostałe branże mogą zgarnąć 200 zł, jeśli zawrzemy z Pekao umowę o terminal. Jak już go dostaniemy wystarczy, że przyjmiemy na nim płatności swoich klientów na kwotę 500 zł. Podobnie jak w punkcie 1 taka sytuacja również ma się powtarzać przez kolejne 3 miesiące.

Tutaj zgarniesz do 600 zł za założenie konta firmowego w Pekao

3. 200 zł za kartę kredytową, kredyt lub pożyczkę
Ostatni punkt warto przemyśleć czy jest opłacalny. Bank wymaga bowiem, by w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu w którym otwarliśmy konto wziąć jeden z trzech produktów. Może to być kk, kredyt lub pożyczka na kwotę minimum 5000 zł. 

Kiedy premia?
Premia zostanie wypłacona w terminie do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego. Oczywiście będzie to miesiąc po tym w którym spełniliśmy wymagane warunki. A co z utrzymaniem konta przez ten czas? Zdaniem banku jest ono darmowe co widzimy niżej:)
4 komentarze:

 1. To nie jest takie atrakcyjne, przynajmniej,nie dla kogos kto prowadzi dzialalnosc jednoosob. i nie potrzebuje zadnego terminala ani kredytu. Poza tym zmiana konta firmy nie jest taka bezproblemowa , jak konto osobiste, po ostatnie to trzeba poczytac tabele oplat Pekao, szkoda mi na to czasu, ale znajac tabele dla indywidualnych, wszystko w tym banku jest "mocno" platne. Tam nawet nie oplaca sie miec konta walutowego-osobistego, bo kazdy przelew przychodzacy obarczony jest prowizja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz racje bo to bank rządowy, dla prawdziwych Polaków, którzy będą dotować złote wieże. Bank tkwi dalej w głębokiej komunie, podobnie jak jego główny udziałowiec.Prowizje za przelewy walutowe przychodzące da się ominąć, wystarczy jak za dawnych lat przenosić gotówkę w teczce z banku do banku i wpłacać w okienku, Wówczas nie zapłacimy ani grosza :/

   Usuń
 2. Proszę mnie ewentualnie poprawić, ale przy działalności np jednoosobowej przy koncie firmowym wszelkie takie bonusy oraz ewentualny procent na koncie trzeba traktować jako przychód i odpowiednio opodatkować, w zależności czy jest się na skali czy liniowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest info, że premia podlega opodatkowaniu, przy czym osobny punkt dotyczy osób prowadzących działalność, osobno osób prawnych.
   Dla prowadzących działalność gospodarczą premia podlega opodatkowaniu na zasadach z ustawy z dnia 26 lipca 1991 (Dz. U. z 2018 r. poz. 1509)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...