niedziela, 4 sierpnia 2019

50 zł znów na start w Getin w nowej edycji PP wraz z KO na 3,50%


Od sierpnia nie tylko tylko omówione w poprzednich artykułach Pekao oraz Alior dają premię na start do swoich kont z 3%. Także Getin wznowił swój program poleceń uruchamiając V już edycję, w której znów można zgarnąć kasę na start.

Dla szybkiego przypomnienia w Pekao zgarnąć można 200 zł, w Aliorze 150 zł, w Getinie zaś 50 zł. Niby najmniej, ale za to 3% jest gwarantowane dla 10x większej kwoty niż w Pekao.1. 50 zł na start
Zwyczajowo nowa edycja potrwa przez kolejny kwartał czyli do 31 października 2019. Polecający do każdej promocji musi generować nowy kod. Dla wszystkich chętnych do skorzystania z tej premii wygenerowałem nowy taki kod, po który zwyczajowo możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Co ciekawe pod poniższym linkiem rejestracyjnym mamy listę linków do aktualnych promocji wśród których mamy regulamin do starej IV edycji. Otwiera on stronę 404, ale oczywiście na końcu artykułu znajdziecie aktywny link do V edycji regulaminu.

Dla przypomnienia nowi korzystający z kodu mają proste warunki do zgarnięcia dodatkowej premii. Każdy posiadacz konta musi tylko robić płatność kartą na dowolną kwotę, kto chce zgarnąć dodatkową premię musi przelać sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Nowi klienci mają do dyspozycji najlepsze konto na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. Za jeden przelew można zgarnąć zatem dwie premie jednocześnie co jest rzadkością w promocjach bankowych.

Tutaj założysz konto ze stawka 3,50% gwaratowaną przez rok

Problem z przelewem jest żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze. V już edycja tej promocji potrwa do końca wakacji czyli 31 sierpnia 2019.

Bonus dla aktywnych trwa długo, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę do kwoty 200.000 zł będzie oprocentowana na 3% o czym w punkcie 3 niżej. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 31 maja 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, ale z pewnością warto z niej skorzystać.

Już tylko do połowy gwarancji BFG
3. Konto oszczędnościowe - 3,00%
Na podstawowym koncie warto trzymać nadwyżkę ponad 10.000 zł (patrz punkt drugi).  3,00% dalej gwarantowane jest przez okres 4 miesięcy, a więc o miesiąc dłużej niż ma to zwykle miejsce w innych bankach. Najnowsza XXII już edycja potrwa do 18 sierpnia 2019

Tym razem nowe środki są badane na dzień 15 lipca 2019 - na 7 dni przed startem promocji czyli o jeden dzień wcześniej niż w poprzednich promocjach. Dopiero od niedawna zacząłem zwracać na to uwagę, ale jak widać w Getin to reguła.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3% do 200.000 tys

Pamiętajcie, żeby nie pakować kwoty powyżej 200 tysięcy zł. Człowiek łatwo wpada w nawyki i trudno nam je zmieniać, a dwa razy większa kwota była tutaj dopuszczalna od dość dawna. Teraz nadwyżka ponad 200k daje już tylko 2% a to już mało ciekawa stawka.4. Lokata mobilna 3%
Spadła także stawka na lokacie mobilnej. Do niedawna można było mieć 4% do 20.000 zł, dziś można liczyć już tylko na 3% i to do połowy mniejszej kwoty. Jedyny plus jaki pozostał, to fakt możliwości odnowienia mobilnej.


Miejmy nadzieję, że w parze z ciągłymi obniżkami idzie poprawa kondycji finansowej banku. Nie mam tu na myśli oczywistej korzyści z marży odsetkowej, ale ogólnej tak by w końcowym rozrachunku dalej zieloni rządzili i dzielili z najlepszymi promocjami.

Jak zauważyłem linki które zamieszczam pod koniec kolejnych artykułów o Getin aktualizują się automatycznie. Trochę to szkoda, bowiem nie da się wrócić do promocji w których od kilku miesięcy bierzemy udział. Dlatego najlepiej skopiować sobie na kompa by nie zniknęły nam po aktualizacji.


Regulamin V edycji Polecam Proste Zasady
Regulamin XXII edycji 3,00% KO w Getin
Regulamin V edycji promocji Bonus za aktywność - 3,50% na KO

21 komentarzy:

 1. Pytanie do getinowskich ekspertów. Jak wiadomo z licznych komentarzy odsetki wypłacane 1 dnia kolejnego miesiąca rozpoczynają nam z automatu uczestnictwo w kolejnej edycji KO. Moja edycja marcowa skończyła się pod koniec lipca, odsetki dopisano 1 sierpnia więc biorę udział w kolejnej. Konto należy więc wyzerować i czekać na nową edycję.
  Co jednak w przypadku jeśli ktoś nie wyzeruje konto a zrobi to przykładowo po kilku dniach np. 5 dnia kolejnego miesiąca. Z automatu system dopisze odsetki za 5 dni pracy samych odsetek i wypłaci je 1 dnia kolejnego miesiąca czyli podczas trwania kolejnej edycji, które trwają zwykle miesiąc. Jak rozumiem nie ma to znaczenia, bowiem uruchamiając nową edycję liczy się nowe, własne kilka miesięcy w którą się przymusowo wpadło, nie zaś kolejne numerki edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wyzerowalem konta i odsetki uruchomiły nowa promocje.Tylko że system uznał tylko odsetki za nowe środki a to co miałem dzień wcześniej za stare. Toteż muszę czekać aż do listpoda na nową promocje, pechowo to wyszlo.

   Usuń
  2. Już od paru edycji - ale dokładnie nie wiem od ilu, to może sprawdzić ktoś posiadający wszystkie kopie regulaminów, a najprościej będzie Tobie, Polcan, zapytać w GB - odsetki nie uruchamiają nowej edycji:

   Regulamin Oferty Specjalnej „Na nowe środki” – XXII edycja
   II. Definicje
   5. Okres trwania Oferty Specjalnej – okres Oprocentowania promocyjnego na Koncie Oszczędnościowym, który trwa 122 dni kalendarzowe, liczone od dnia spełnienia warunków wskazanych w ust. IV w tym wpływu pierwszych Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w Okresie przystąpienia do Oferty z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych.

   Usuń
 2. Witam to ja zapytam tak :

  - Mam KO w Getin edycja XX.... promocja rozpoczeta 8 czerwca, czyli trwa do 8 października
  i teraz tak chciałbym otworzyć tez konto żonie i odpalić edycję XII promocji w okolicy 16 sierpnia (wiec czas jej trwania do 18 grudnia) wpłacić małą kwotę i ją uruchomić żeby było naszykowane KO do przerzucenia kasy po 8 październiia z mojego konta.

  - i teraz pytane czy będę mógł wrócić na swoje KO w getin po 18 grudnia i korzystac z kolejnych promocji? czy lepiej poczekać i odpalić u żony nie tą obecną ale następną czyli promocję XIII, tylko nie wiadomo co zaoferuja po 18 sierpnia

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdeczna prośba o wyjaśnienie, bo nie do końca rozumiem te odnawiające się promocje.
  Uczestniczyłem w XVII promocji tego KO, środki przelałem pierwszego marca, czyli jak rozumiem promocja skończyła się 2 sierpnia.
  W międzyczasie przed 15 lipca wycofałem te środki, więc moje ewentualne saldo początkowe przy XXII promocji byłoby minimalne.
  Tym niemniej, czy mógłby mi ktoś precyzyjnie określić, czy mogę wziąć udział w tej promocji, czy muszę czekać na następną, którą pewnie ogłoszą po 18 sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie. Powodem jest zapis z punktu IV.5.
   z oferty nie może skorzystać osoba, której w okresie 22.07 do 18.08 zakończył się okres trwania poprzednich promocji.

   Usuń
 4. " Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa."
  Nie rozumiem, to trzeba założyć aż dwa konta oszczędnościowe? Nie można wszystkiego trzymać na jednym koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli nie interesuje Cię uzyskanie wyższego zysku możesz do kwoty 200k kasę trzymać na jednym koncie. Wychodzę jednak z założenia, że interesują nas najwyższe możliwe zyski, które można uzyskać bez wysiłku.

   Usuń
 5. Interesuje mnie najwyższy procent, ale nie mogę zrozumieć jak trzymanie np. 20 tysięcy na jednym koncie oszczędnościowym mi to ogranicza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo 3,50% gwarantowane jest tylko do kwoty 10k nie zaś do 20k. Lepiej więc połowę tej kwoty wrzucić na lepiej oprocentowane drugie konto na 3% niż miałbyś dla nadwyżki ponad 10k na pierwszym koncie

   Usuń
  2. Polcan nie rozumiem jednego, ale może ja jestem w błędzie. A to nie jest tak, że można mieć jedno konto oszczędnościowe, na którym kwota do 10 000 zł będzie oprocentowana na 3,5%, a powyżej tej kwoty oprocentowanie wg aktualnej promocji i oferty? Nie rozumiem po co zakładać drugie konto oszczędnościowe, o którym Ty wspominasz. Ja mam jedno oszczędnościowe oprocentowane na 3,2% i widzę, że bank przelewa mi odsetki w dwóch różnych terminach - na początku i w połowie miesiąca z wyrównaniem.

   Usuń
  3. Masz rację. Zadzwoniłem do osoby, która może korzystać z tej opcji 3,50% i faktycznie można mieć jedno konto, które do 10k daje 3,5% zaś do 200k 3%.
   To gorzej bowiem z tego wynika, że oprocentowaniem 3% objęte jest tylko 190k, nie zaś 200k jak myślałem.

   Usuń
  4. Ale czemu gorzej? Jak ktoś nie bierze udziału w tej ofercie 3,5% do 10k, a łapie sie w ofercie na nowe środki, to wtedy jego konto oszczędnościowe będzie do 200k oprocentowane na 3%. Czy się mylę?

   Usuń
  5. Miałem na myśli wariant dla tych co mogą skorzystać z wersji 3,50%. Zawsze byłoby lepiej mieć dwa konta jedne do 10k, drugie na 200k. W efekcie w jednym banku warto byłoby trzymać 210k, a okazuje się, że górna granica opłacalności na KO to dziś 200k. Nawet jeśli masz opcję z 3,50%.

   Usuń
  6. Tutaj się zgadzam. Natomiast kiedyś w getinie była możliwość posiadania dwóch kont oszczędnościowych w takiej formule jaką opisałeś w tym arytkule? W sensie jedno konto tylko do 10k na 3,5%, a drugie w ofercie specjalnej na nowe środki?

   Usuń
  7. Nie wiem. Dostaję różne linki do kont z 3,5% oraz do konta ze spadającą stawką, która obecnie wynosi 3% i stąd myślałem, że to różne konta. Nie mogę tego jednak sam zweryfikować, bo nie mogę skorzystać z opcji 3,5% skoro klientem Getin jestem od zawsze, bo to dobry bank.

   Usuń
 6. Dlaczego piszesz o tym zerowaniu konta? Czy to jest konieczne? Nie mogę znaleźć w regulaminie żadnego takiego wymogu. Czy mógłbyś go przytoczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Definicja Nowe środki + punkt III.2

   Usuń
  2. Jesli mam teraz lokate mobilną, która niedlugo sie kończy, to czy nowe srodki to będzie to kwota powyżej tej lokaty? Czy warto poczekać aż lokata sie skończy i dopiero wtedy założyć konto mając zero środków w getin?

   Usuń
 7. Rozumiem. Polcan, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie okresu przerwy między uczestniczeniem w ofertach na nowe środki. Teraz pierwszy raz biorę udział w XX edycji, oprocentowanie 3,2 kończy mi się w październiku. Jak długo więc będę musiał czekać aby wrócić ponownie do getinu i załapać się na kolejną ofertę na nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw wyzeruj konto, potem sprawdź, kiedy bank uruchomi nową edycję odejmij tydzień, bo będzie to czas sprawdzania salda i tak otzymasz odpowiedź.
   To się może oczwiście zmienić, bowiem ostatnio bank zmienił 6 dni na 7 dla badania salda dla nowych środków.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...