czwartek, 9 kwietnia 2020

2,50% n KO w Alior także utrzymane + 200 zł na start


Wczoraj gruchnęła złowieszcza wiadomość o obniżeniu stóp procentowych o kolejne 0,50pp. Jednocześnie zaledwie kilka godzin wcześniej Alior poinformował o starcie nowej promocji swojego konta oszczędnościowego na którym stawki nie zmienił.

Kolejny bank w którym stawka na KO się nie zmieniła

Przypomnijmy, że konto w Aliorze należy do trójki najlepszych kont na rynku. Najlepszych bo nie są to jednorazówki, można tutaj wracać po fajną stawkę, a co ważniejsze mamy tutaj nieograniczoną ilość darmowych przelewów na ror, tak jak w Getin.

Stawka jest gwarantowana do kwoty 100.000 zł zaś warunkiem by taka stawka była zagwarantowana jest przelanie na ror 1500 zł. Jest jeszcze dodatkowy warunek, by mieć zerowe saldo na dzień 31 marca 2020, czyli identycznie jak w Getin.

Od razu rodzi się pytanie, czy obniżka stóp dokonana dosłownie w kilka godzin po informacji w Aliorze będzie miała wpływ na zmianę nastawienia melonika. Wszak banki znane są z szybkiej reakcji czego przykład w ubiegłym tygodniu dał nam Idea bank.

Zadajecie zresztą takie pytania w komentarzach, jednak Ptok rozwiał wszelkie wątpliwości cytując poniższy punkt:
Bank może przedłużyć Promocję, wcześniej ją zakończyć lub zmienić jej zasady. W każdym z tych przypadków musi jednak zapowiedzieć zmianę 7 dni wcześniej. Informacja w tej sprawie będzie dostępna w każdym oddziale Banku i na stronie.

Innymi słowy bank faktycznie może tę stawkę zmienić według swojego uznania, ale nie zrobi tego z dnia na dzień jak robi to Idea bank.

Przypominajka:
Skoro jesteśmy przy meloniku to warto tutaj przypomnieć fakt, że na drugim koncie wybieranym do tej pory w ramach korzyści na którym jest dalej 3% mamy dodatkowy warunek. Poza przelewem na 1500 zł od kwietnia trzeba robić płatności kartą na 300 zł. Warto o tym pamiętać.


Warto też przypomnieć o trwającej wciąż akcji specjalnej z Money Mania, która wróciła do nas po dłuższej przerwie. Różnie bywało z atrakcyjnościami tych ofert, tym razem jednak oferta jest ciekawa, gdyż łatwo zgarnąć premię 200 zł.


Kto może wziąć udział w tej akcji? Nie jest źle, Alior pozwala na zaledwie roczną przerwę w byciu klientem, więc jeśli zamknąłeś tutaj konto przed 12 miesiącami możesz spokojnie wracać po premię. 

Link promocyjny do zgarnięcia 200 zł w nowej Money Manii

Powyższy link promocyjny ma być ważny dość długo bo aż do 30 kwietnia 2020. Rzadko się zdarza by akcje specjalne trwały blisko dwa miesiące, mam więc nadzieję, że akcja nie wyczerpie się wcześniej, co dość często ma miejsce.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?
Warunki są banalne, wystarczy bowiem robić to co lubimy. W tym przypadku przez pierwsze 3 miesiące należy:
 • zrobić przelew na 500 zł
 • zrobić 3 transakcje kartą na dowolną kwotę
 • zalogować się do aplikacji mobilnej
Warunki łatwe, aczkolwiek wymagają one omówienia. Spełnienie powyższych trzech warunków zagwarantuje nam wypłatę premii przez organizatora, ale warto pamiętać, że w przeciwieństwie do organizatora promocji, bank ma nieco inne wymagania wobec swoich stałych klientów.

Ważne informacja do konta

Samo konto aby było darmowe jest bardziej wymagające. Alior nie naliczy opłat, jeśli spełnimy tylko dwa pierwsze warunki, ale w nieco inny sposób:
 • zrobić przelew na 1500 zł
 • dokonać płatności kartą na 300 zł
Z tego prosty wniosek, że mimo iż organizator wymaga wpływu na kwotę tylko 500 zł dla zgarnięcia premii, to warto przelać sobie 1500 zł by konto było za darmo. Podobnie jest z płatnościami kartą, organizator promocji wymaga tylko 3 płatności, ale dopiero wykonanie płatności na 300 zł pozwoli nam mieć konto za darmo.


Kiedy dostaniemy premię w gotówce? Według regulaminu organizatora: jeśli aktywujemy konto jeszcze w marcu i spełnimy warunki w kolejnych trzech miesiącach,wówczas premię powinniśmy dostać najpóźniej do  7 sierpnia 2020.

Link promocyjny do zgarnięcia 200 zł w nowej Money Manii

Jeśli będziemy zwlekać z założeniem konta automatycznie wypłata premii ulegnie przesunięciu. Dla konto założonych w kwietniu data wypłaty premii zmieni się na 4 września, zaś kto będzie zwlekać aż do maja dostanie premię 2 października.

Ciekaw jestem czy Alior zareaguje na zmianę stóp procentowych. Tutaj nie było takich hocków klocków jakie często dzieją się u niebieskich, jest więc nadzieja, że będzie stabilniej jak w Millennium.

24 komentarze:

 1. @polcan, @all

  Czy też tak miałeś/mieliście przy założeniu konta przekorzystnego + oszczędnościowego
  Dlaczego przy koncie oszczędnościowym przy oprocentowaniu nie jest napisane 2.5% tylko myślnik (-) ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam. Nie patrzyłem co widniało na ekranie przy oprocentowaniu lecz sprawdzałem odsetki na koniec miesiąca, a te się zgadzały.

   Usuń
 2. Ktoś już sprawdzał dzisiejsze lokaty? Jakiś bank już ciął?
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poki sa banki, ktore potrzebuja kapitalu, jak Getin, to nie demonizowalbym z tymi obnizkami. Teraz sa czasy, ze oszczedzanie dlugoterminowe "wypychane" jest w obligacje np. 10-letnie, a trzeba sie przyzwyczaic, ze srodki typu biezacego beda niewiele oprocentowane.

   Usuń
  2. Dziś w Parkiecie artykulik o zyskowności aktywów z okresu lat 96-15 : akcje ok 8%, złoto, obligacje USA ok 5% nieruchomości ok 3%. Czyli akcje na zasadzie kup i trzymaj wyszły najlepiej tylko problem z wytrzymaniem 50% spadków :-) Jak kupisz na takiej górce to musisz odrobić 100% by wyjść na zero więc wicie, rozumicie.
   Te 10-latki mogą być rzeczywiście jedynym wyborem wkrótce, ale też rząd może podobnie jak Węgrzy wypuścić obligacje zdaje się na 5% u nich. Gdyby to były 10 latki to 40% netto przez 10 lat to nie byłby zły deal
   MM

   Usuń
  3. Wczoraj robiłem próby przelewu z Getina do Millenium. Kwota 60 tyś pokazało mi propozycję: 2.2/ 2.3% ale nie pamiętam na jaki okres

   Usuń
 3. "Goldmany" dalej przewiduja zejscie stop w PL do prawie zera w II kw. "Grubasy" obstawiaja , krotkie pozycje w PLN, stad moze do wyborow Glapa bedzie puszczal troche walut na rynek,ale na dluzsza mete, to sie nie uda przy duzym dodruku PLN.

  OdpowiedzUsuń
 4. Citi handlowy przesyła informację, że od czerwca ścina oprocentowanie na swoich kontach oszczędnościowych. np było 1,5 % do 20 tysięcy będzie 0,7% powyżej tej kwoty było 0,10%, będzie 0,05%. konto walutowe oszczędnościowe było 0,05% będzie 0,01% itd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spokojnie. Przerabiałem już w PRL i Pl wiele upadków i wzlotów. Świat finansowy nigdy nie był stabilny. 2020 to rok koronawirusa, który wywrócił plany gospodarczo-finansowe całego świata. Czym się zakończy ten rok, a czym zacznie przyszły, tego nikt nie wie.
  Może to czas dla nas wszystkich przewartościowania życia i trochę tych uciułanych pieniędzy, na które wielu wrogów ostrzy sobie zęby warto zainwestować w siebie i rodzinę???
  Po co złorzeczyć na NBP, czy rządzących? Nie podoba się tobie ich gospodarowanie twoimi środkami, wypłać je kup mieszkanie albo akcje na giełdzie, bitcoiny, czy złoto i pokaż im środkowy palec.
  Ja za trzy dni miałem lecieć na 2tyg. na Majorkę, 8 maja na Ibizę... mam nadzieję, że wszystko wróci do względnej równowagi i już we wrześniu polecę na objazdówkę Szwajcarii, a w październiku polecę byczyć się na Minorkę...
  Nie podniecam się obniżką stóp, spadkiem oprocentowania lokat itp. Jak się będzie żyć, to mam zamiar korzystać z pieniędzy, które są ulotne, czego wszystkim ciułaczom z tego forum życzę do przemyślenia na nadchodzące Święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kup mieszkanie"... :-) hehehe

   Akurat to nie jest pokazanie "im" środkowego palca...im własnie o to chodzi... czy nie uważasz , że ceny mieszkań są napompowane ?
   Czy to normalne, że mieszkanie bardzo średniej jakości , na kołchozie na Wilanowie kosztuje więcej co we Włoszech w Piemoncie np. w ośrodku narciarskim w Sestriere ?
   Biorąc pod uwagę zarobki w PL nie jest to normalne, ergo, jest bańka na rynku nieruchomości w Polsce. Zgadzam się z Tobą, że z pieniędzy należy korzystać i je wydawać, ale jakieś tam oszczędności też trzeba mieć, w szczególności jak masz dzieci. Podstawowym problemem w tej kwestii jest wysoka inflacja w PL, która zjada oszczędności, i nie samymi "inwestycjami" w nieruchomości człowiek żyje. Są różne sytuacje życiowe, w których na gwałt potrzeba gotówki. Choroby i takie tam. My wisienkowicze wkurzamy się dlatego , bo RPP, która w preambule powinna być bezwzględnym strażnikiem waluty, celowo i z pełną świadomością złotówkę rozwadnia , dodrukowując kase bez pokrycia, tylko po to , aby mieć na prostackie socjalistyczne rozdawnictwo, które im umożliwi utrzymanie się przy władzy , naszym kosztem.

   Usuń
  2. Skoro twierdzisz, że ceny mieszkań są napompowane to kup akcje spółek albo bitcoiny, które są akurat w dołku. Czy wygrasz? Czas pokaże... Trzymanie pieniędzy w bakach od 20 lat było na granicy opłacalności, a gdy Belka wprowadził swój podatek od bankowych zysków deponowanie pieniędzy w bankach stało się nieopłacalne.

   Usuń
 6. Warto wiedzieć, że aby przelew 1500zł był zaliczony nie można go wysłać z konta T-Mobile Usługi Bankowe.Ja taki błąd popełniłem i naliczyli mi opłatę 10 zł, co ciekawe ściągali mi to z konta TMUB bo w Aliorze miałem na ror 0 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, kiedyś też o tym się boleśnie przekonałem

   Usuń
 7. Strona moneyafterhours towarzyszyła mi od lat i jest to jedyne dla mnie źródlo informacji w kwestii banków.
  Chyba pierwszy raz w historii mam dziwne przeświadczenie czy oby 100% informacji jest rzetelnych.
  Zapytałem na infolini Pekao dlaczego te 2.5% na koncie oszczednosciowym nie widnieje w serwisie tylko jest myślnik (-) Pan mi odpowiedział że oprocentowanie należy potwierdzić w oddziale ale zmieszał sie strasznie jak zapytałem go o idee promocji #zostanwdomu i gdzie jest taka informacja zawarta w umowie ?
  Mam nadzieje ze trafiłem na skrajnie niedoinformowaną osobę bo inaczej byłoby to straszne wprowadzenie w bład a dla wielu moich znajomych wręcz warunek niemożliwy do spełnienia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też nie pokazywało oprocentowania a korzystałem jeszcze w tamtym roku jak było 3%.

   Usuń
  2. Aż wierzyć się nie chce, że jak od tylu lat tu zaglądasz - to z wielu komentarzy nie wyczytałeś jak należy podchodzić do informacji pochodzących z infolinii. Bardzo często wiedza odwiedzających to forum przekracza tą od pseudo doradców na infoliniach banków. Niejednokrotnie udzielają sprzecznych ze sobą informacji na dany temat, a ilu "doradców" - tyle jest różnych odpowiedzi. Twój przykład zapraszania do oddziału w dzisiejszych czasach - tylko to potwierdza ;)

   Usuń
  3. @TomTom, dokladnie jak piszesz wielu pracownikow bankow jest niedouczonych, zapytajcie sie np. o autodealing w Aliorze, w oddzialach nie wiedza za bardzo, co to jest i jak to wlaczyc (akurat na infolinii wiedzieli duzo wiecej).

   Usuń
 8. ...tymczasem w IDEI prawie wszystkie lokaty w dół :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety duże spadki na lokatach w GB i delikatne w IB

  OdpowiedzUsuń
 10. W Getinie już max. lokata na nowe środki 1,8% a więc zjazd w ciągu doby o 0,9%.

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie chciałem ewakuować resztę kasy z mBanku do GB a tu niespodzianka z lokatą na nowe środki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mogłeś Arku jeszcze wczoraj założyć same wnioski w GB. Miałbyś wtedy czas do 16 kwietnia na ich opłacenie.

   Usuń
 12. Wieczorem przelew puściłem, który jeszcze nie dotarł do GB. W związku z wycofaniem oferty o 14:30 planowałem zwrócić kasę na tydzień do mBanku na końcówkę oprocentowania 2,7%... Getin chyba specjalnie księguje kasę z opóźnieniem coby nie wycofać kasy od razu.
  A z tym wnioskiem to trochę faktycznie przegapiłem tym razem...

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy AliorBank tym razem nie uwstcznil o 1 dzien liczenia nowych srodkow?
  Z moich wyliczen wynikalo, ze powinny byc liczone na 1 kwietnia, a policzyli na 31 marca...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...