piątek, 10 kwietnia 2020

W nowej promocji Millennium 220 zł czyli więcej na start KO wciąż na 2,60%


W nowościach promocyjnych kwietnia nie brakuje też lubianego przez nas Millennium. Tutaj póki co jest stabilnie, co prawda na KO mieliśmy malutką obniżkę do ciągle przyzwoitego 2,60%, to na start można zgarnąć więcej bo 220 zł.


Kto może wziąć udział w promocji?
Z promocji wykluczone są osoby, które posiadają jakiekolwiek produkty banku, w tym kartę przedpłaconą pre-paid, kredytówkę albo chociaż poręczają w banku kredyt. Oczywiście osoby, które brały już udział w jakichkolwiek innych promocjach konta 360 stopni też nie są mile widziani i zostali wykluczeni.

Tutaj założysz konto w Millennium, by zgarnąć 220 zł

Promocja konta potrwa do 27 kwietnia 2020 r.

Co zrobić, aby otrzymać 200 zł?
1) zawrzeć umowę o konto z kartą debetową do 30 kwietnia 2020 r. i wyrazić wszelkie wymagane zgody dotyczące informacji handlowych i marketingowych. 

2) aktywować aplikację mobilną banku do 31 lipca 2020 r.

3) zapewnić wpływ m.in 1000 zł oraz wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem - w każdym z trzech miesięcy:  w maju, czerwcu i lipcu.

Warunki typowe dla Millennium, ale nietrudne do wykonania.  Należy pamiętać, że bank nie uwzględnia wpływu z przelewu wewnętrznego, a także nie zalicza do płatności kartą wypłat gotówki z bankomatu. Natomiast jak zagracie w lotka, to nie będzie się liczyło do wymaganej płatności kartą bo bank nie zalicza także transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych. 

W ramach anegdoty - znajoma ostatnio kupowała w Lewiatanie, w którym mieścił się punkt sprzedaży lotto, i mimo że kupowała spożywcze produkty - płatności w Lewiatanie bank zaliczył do zakupów na konto gier hazardowych - warto więc zwracać na to uwagę.

Po spełnieniu warunków pozostaje nam czekać na nagrodę w postaci dwóch stówek. Dostaniemy je na konto do 31 sierpnia 2020 roku. Oczywiście do tego czasu nie możemy zamknąć konta, ani cofnąć żadnych zgód.
Nagroda dodatkowa - 20 zł do pyszne.pl
2 dychy do pyszne.pl otrzymamy jeśli otworzymy konto do 30 kwietnia z wykorzystaniem usługi foto weryfikacji. Co aktualnie jest i tak dobrą opcją, bo raczej nikt nie będzie teraz  robił tego osobiście w banku. Do 20 maja 2020 roku zostanie nam przekazana nagroda. Naturalnie musimy wyrazić wszelkie zgody marketingowe i posiadać konto do czasu wypłaty nagrody. Ale i tak nie zamierzamy konta zamykać, bo czekamy na nasze 200 zł i pakujemy kasę na 2,60%.

Konto jest za zero i daje nawet wszystkie bankomaty za friko
Konta w Millennium chyba nie trzeba zachwalać. Konto za 0 przy niewielkich wymaganiach, a w pakiecie: bonus 200 zł, lokata RR  na 2,25%, lokata urodzinowa na 3%, KO na 2,60% i teraz dodatkowy bonusik - 20 zł do pyszne.pl
Oczywiście można również polecać konto i zgarniać nagrody takie jak np. bilety do kina lub pieniądze do wydania w Empiku. Warto więc upiec kilka pieczeni przy jednym ogniu.

Tutaj założysz konto w Millennium, by zgarnąć 200 zł

Konto jest dobre samo w sobie, nawet jeśli nie łapiemy się już na bonus, to nadal przysługuje nam KO na 2,6%.

Do 2 października 2020 roku aktywny jest program poleceń, w którym można wybierać dowolne nagrody za założenie konta. Jest ich 5:Nagrody do wyboru są widoczne powyżej. Do wyboru mamy:
 • 90 zł za zwrot 10% przez 3 miesiące po 30 zł/miesiąc 
 • 80 zł do empik.com
 • 80 zł do zalando
 • lokata 4% na 3 miesiące
 • 4 bilety do Multikina lub Heliosa
Kto może skorzystać z tej oferty? W programie poleceń definicja jest nieco inna aniżeli w standardowych promocjach. Tutaj wystarczy tylko rok przerwy więc jeśli nie miałeś konta w Millennium przez ostatnie 12 miesięcy możesz brać w tym udział.
Co należy zrobić by wybrać sobie jedną z nagród. Podstawowa rzecz to zdobyć kod osoby polecającej. Jeśli nie masz takiego kodu możesz napisać na marszr1@gmail.com a otrzymasz taki kod.


Po założeniu konta wystarczy tylko wydanie 360 zł w ciągu 30 dni od założenia konta. I to wszystko, warunki nie są więc jakoś szczególnie trudne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by po zgarnięciu premii samemu zostać polecającym i dalej zgarniać nagrody:)

Na koniec krótkie przypomnienie o trwającej promocji na Koncie Oszczędnościowym: do 25 kwietnia 2020 roku można tutaj ulokować kasę na 2,60% do kwoty 100 tys. Oprocentowanie gwarantowane jest przez 92 dni.

Tutaj założysz KO z promocyjną stawką gwarantowaną bezterminowo

Ciekaw jestem co będzie w kolejnej edycji tego konta. Na pewno jednak warto załapać się na udział w trwającej promocji, bo po ostatnich dwóch obniżkach stóp o cały jeden punkt procentowy trudno oczekiwać, że będzie tutaj taka sama stawka
74 komentarze:

 1. Uwaga w Getinie, oddzial Gdansk maja ogromne problemy z wyplata gotowki w Euro, nawet 500 euro. Argument, ze trzeba awizowac, 5 dni wczesniej, bo maja ogromna ilosc wyplat i nie maja walut.
  Padla propozycja wyplaty w papierze toaletowym, czyli zlotowkach. Bylo bardzo niemilo. Tylko tak dalej, Getin a raczej Get the f.ck out, bo najtansza skarpeta ciecia dworcowego jest solidniejsza od banku. Swoja droga doradcow maja jak na bazarku. Cel : zakrzyczec klienta i go wykopsac powolutku z oddzialu. Galy wychodza z orbit na wierzch, czlowiek musi sie wyklocac z klamliwa osoba chowajaca sie za procedurami, o wyplate wlasnej kasy. Przestalem wierzyc w banki. 500 euro problemem w wyplacie ad hoc. Kpina.

  OdpowiedzUsuń
 2. odnośnie millenium, od lipca chyba spada IKE (lokatowe) w mille z 3 na 2%. Gdzie uciekacie z IKE, są jakieś alternatywy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie od lipca tylko od 01.06.2020r.
   https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/2/latest

   Usuń
 3. Zmienię temat I mam pytanie do użytkowników karty Twisto. Czy ktoś ostatnio(w kwietniu) próbował kupić coś kartą Twisto na aliexpress? Bo ja mam problem i ali odrzuca mi płatność kartą.
  Pisałem do Twisto ale ich dział techniczny nie widzi problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kupowałem w pierwszym tygodniu kwietnia na Aliexpress z użyciem karty Twisto. Bez problemów

   Usuń
 4. ...tymczasem w IDEI kolejny zjazd na lokatach :(

  OdpowiedzUsuń
 5. W IdeaBank ponownie spadek oprocentowania na wszystkich oferowanych tam lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od wtorku zaczynają się kończyć roczne lokaty na 3,5%. ciekawe jak IB zatrzyma odpływ kasy

   Usuń
  2. Lokaty 3.5%, założone na samym początku dostępności tamtej oferty, już się zakończyły.

   Usuń
  3. Dokładniej od środy 8 kwietnia (mam jej regulamin ;) U mnie sprawa prosta. Moje roczne kończą się 17 kwietnia i kasa leci do mBanku na 2,7% (mam promo do 27 maja) - potem transfer do Getina na tyle samo na EKO do połowy wakacji. A IDEA jeszcze się do nas zgłosi - na kończące się 3,2% od 17 maja i pewnie jeszcze wcześniej na odpływ tych rocznych, które zapadać będą do 14 maja ;)

   Usuń
 6. Z innej beczki. Polcan, jeśli ktoś ma akcje IB i nastąpi resosolution to straci wszystkie akcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akcje to niestety raczej nie moja działka.

   Usuń
  2. W przypadku bankructw przedsiębiorstw akcje i obligacje podmiotu są na samym końcu w dochodzeniu roszczeń. Pierwszy jest oczywiście ZUS i Urząd skarbowy. W resolution banku trzeba wypłacić depozyty - jeśli w grę wchodzą środki BFG to akcje i obligacje się umarza jeśli jest taka konieczność - czyli z kasy właścicieli/wierzycieli wypłaca się depozyty w ramach udzielonych gwarancji do 100k Euro
   MM

   Usuń
 7. Wiadomo co z wypłata 100 z promocji blue bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pożyczkę Supergrosz? Ja też czekam, spłaciłem i pozostaje czekanie. Niby mają czas do 15.06

   Usuń
 8. Chyba wkrótce też na dół poleci Getin z KO i lokatą mobilną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mobilna już spadła na 2%

   Usuń
  2. Mobilna już jest tylko na 2%. Ciekawe ile da Alior na koncie Mega w maju, ile Millennium pod koniec kwietnia...
   Ja jeszcze mogę z Millennium skorzystać do 25.04 i mieć przez 92 dni od tej daty 2,6% ale tylko do 100000

   Usuń
  3. ...z mobilną już poleciał do 2%, a z KO nie może łamać własnego regulaminu - bo ważny jest do 5 maja.

   Usuń
  4. Na Getin KO w getin się nie łapie i zostało tylko millenium

   Usuń
 9. ...a od dziś kolejna obniżka w IB. Na nowe środki spada do 2,2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy spadli poniżej Nest Banku (2,3% 2/3m).

   Usuń
  2. Na szczęście póki co jeszcze mam się gdzie ewakuować. Problem będzie później:(

   Usuń
 10. Idea na nowe środki już 2,20% 2 m-ce

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak to możliwe że IB zmienia oprocentowanie w niedziele świąteczną? Zarząd pracuje w Święta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogą to robić zdalnie albo mają ustawione określone stawki na konkretne dni i tak po północy z automatu się aktualizują.

   Usuń
 12. A ile dawała IB przed wprowadzeniem 3.2%?

  OdpowiedzUsuń
 13. https://www.wiesci24.pl/2020/04/12/w-telewizji-trwam-niechcacy-ujawniono-tajny-plan-rzadu-polacy-maja-900-mld-na-kontach-mozna-by-te-srodki-uzyc/ Polcan czy myślisz, że może dojść do nacjonalizacji pieniędzy Polaków w bankach? Prowadzący program w Telewizji Trwam prowadzący mówi wprost, że na kontach Polek i Polaków jest łącznie 900 miliardów złotych i to ogromna suma, którą można by przeznaczyć na wsparcie… potrzeb budżetu. Paweł Borys, prezes PFR mu… przytakuje, „myślimy o tym” – mówi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę by było to możliwe. Wszystko ma swoje granice, a tutaj znacznie by je przekroczono i wybuchłaby niezła afera.
   Na razie naśladujemy USA z ich QE, a w Stanach luzowanie już idzie na maxa.

   Usuń
  2. Polcan jak sądzisz, będzie hiperinflacja?

   Usuń
  3. Chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie myśłi że ni z gruszki czy pietruszki ktoś zaiwani ludziom pienądze z kont. Chodzi o to że depozyty to pieniadze które nie moga być przeznaczone na inwestycje. Rząd mogłby pozyczyć te pieniadze proponując obligacje detaliczne - teraz glównie EDO/COI ale moga wyemitować też koronaobligacje - jakąś serię dobrze oprocentowanych bondów na potrzeby wydatków związanych z walką ze skutkami epidemii..
   natomaist ei odważę się prorokować ile to musiałoby mieć % żeby czuć sie bezpiecznie w kontekście inflacji. Jeśli USA, Japonia, Europa zacznie wycofywać fabryki z Chin do siebie to wyższe koszty pracy momentalnie uruchomią inflację, ale poderzewam ze to zajmie tyle czasu ile wyprowadzka z Europy do Chin czyli coś koło dekady.
   MM

   Usuń
  4. @Anonimowy 19:17
   Oby nie, ale świat niestety jest nieprzewidywalny. Obecnie mamy szalejącego koronawirusa, ale wcale nie znaczy, że gdy sytuacja będzie już opanowana będziemy mozolnie odbudowywać to co obecnie tracimy. Raczej pojawia się nowe równoległe problemy, jak susza, zmiany klimatu, pojawi się znów zapewne coś o czym dziś nawet nie mamy pojęcia.
   Nie lubię prorokować, owszem lubię poczytać wywody MM, który ma ciekawe poglądy i innych, którzy często podejmują dany wątek, ale nie biorę udziału w tej dyskusji, podobnie jak nie komentuję spadków w Idea bank, co też jest tutaj często komentowane. Wolę zabrać głos wtedy, gdy jest coś ciekawego, gdy pojawi się jakaś okazja, którą się da wykorzystać, zamiast narzekać na to co jest.

   Usuń
  5. Zastępują bagna codziennie przywaza wielkie auta ziemi z miasta. Jak pozyskują bagna to później prowadzi do suszy

   Usuń
  6. "Prowadzący program w Telewizji Trwam prowadzący mówi wprost, że na kontach Polek i Polaków jest łącznie 900 miliardów złotych i to ogromna suma, którą można by przeznaczyć na wsparcie… potrzeb budżetu."

   Mowa jest o zaproponowaniu atrakcyjnie oprocentowanych obligacji skarbowych (zrobiono tak w innych krajach), a nie dobraniu się do naszych kont. Choć przy obecnych rządach naprawdę wszystko jest możliwe :(

   Usuń
  7. Mi z głowy w ogóle wyleciało ze IB dawała 3.5% rocznie. Jak na lokate - dużo. A co do tych koronoobigacji to ja się nie spodzeiwam wielkich rewelacji.4% to nie jest procent rzucający na nogi chyba że bedą to dwulatki. 5-6% jak wieszczą niektórzy znani analitycy byłoby zadowalające przy celu inflacyjnym 2.5%, ale widzimy co Glapinski robił sobie z inflacją prawie 5%. W sumie combo - obligacje indeksowane i koronabondy stwarzałoby jednak rozsądny mix pod warunkiem że te coronabondy będzie można sprzedać przed wykupem. Sprzedaż to kliknięcie i sprzedane - wypłata co prawda po 5 dniach ale klikniecie w 'sprzedaj' w świetle tego co stoi w statucie oznacza że wraz z kliknięciem sprzedalismy obligacje wiec nie jest źle.
   Inna sprawa jest taka że rządowi nie opłaca się chyba za bardzo emisja takich obligacji bo ściąga ona pieniadz z rynku, który w zamyśle rządu powinien iść na konsumpcję. Dlatego chyba wolą drukować nowe obligacje pod dodruk NBP - czyli chcą nowego pieniądza w obiegu a nie tego z lokat.
   Tak z ciekawości spytam - ktoś z was byłby zainteresowanymi tymi obligacjami? prawdopodobnie to bedą jednak ok. 5-latki. Załóżmy 4.5%. ja raczej średnio choć przy lokatach to nie ma nawet co marudzić
   MM

   Usuń
  8. @MM
   Jaki jest zamysł rządu ma niewielkie znaczenie. W niepewnych czasach ludzie niechętnie wydają pieniądze, więc konsumpcja i tak siądzie a to będzie ograniczać inflację.
   Ten Od Melisy

   Usuń
 14. A po co rząd kupuje armatki wodne za ponad 20 baniek? Żeby gasić inflację? Ja już pisałem,mam obawy,że rząd nie zawaha się dobrać do kont i lokat,wtedy będą zamieszki. Jeden taki łysy jasnowidz jakiś czas temu przewidział,że takowe nastąpią w okolicach lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie.... coś się szykuje, wpiszcie w guugla frazę 'rząd kupuje armatki wodne", ja wymiatam kasę z kont !

   Usuń
  2. Państwo nie zabierze ludziom depozytów bo byłaby to zwykła pospolita kradzież i głupota. Ludzie nie wiedzą co to jest depozyt. Depozyt nie jest pożyczką czy kredytem których można czasem nie zwrócić. Depozyt to tylko złożenie pieniedzy w określonym miejscu i nic wiecej. TO nie jest dług. Wiec jak obywatel ciągle jest właścicielem tych pieniędzy to stracić je może tylko przy bankructwie banku wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami (możliwość niewypłacenia żadnych pieniędzy). GDyby nagle rząd ogłosił że zabiera sobie po 10% z każdej lokaty miałby
   a. run na banki w skali nigdy nie widzianej
   b. procesy sadowe przed instytucjami międzynarodowymi które na 100% przegra

   Można sobie rożne rzeczy wyobrażać ale że rządy będą zabierac ludziom kasę z lokat to akurat nie - jeszcze w czasach gdy można bezkarnie te pieniądze drukować. Z tego złodziejstwa byłoby wiecej szkód niż pożytku

   Co innego dług - czyli obligacje. Tutaj przestajesz być właścicielem pieniędzy a stajesz się posiadaczem obligacji narażając się na sytuację że emitent obligacji nie zwróci. Obligacje państw należą do papierów najbezpieczniejszych, ale zdarzało sie i zdarza że państwa przestają regulować zobowiązania, ale nawet wtedy obligacji detalicznych z dużym prawdopodobieństwem tego nie zrobią bo skończy się dokładnie tak samo jak w pkt a. Punkt b odpada bo nabywca obligacji świadomie bierze na siebie ryzyko niewyplacalnosci.
   MM

   Usuń
  3. @ MM
   Obligacje skarbu państwa wbrew pozorom są bezpieczne tylko i wyłącznie jak świeci słońce, i gospodarka jakoś tam funkcjonuje. Obecna sytuacja jest kuriozalna. Ludzie chcieliby wydawać pieniądze a nie mogą. Jest to zupełnie nowa jakość krachu gospodarczego, porównywalne to jest już do wojny. Rządy mają to do siebie, że się wyżywią obojętnie co, zamieniając przy tym własną walute w papier toaletowy. Różnica jest taka, że mocarstwa jak Stany czy Niemcy wyeksportują inflację i zadłużenie, a kraje jak Polska, będą musiały drastycznie swoją walutę osłabić albo ściąć płace, świadczenia i konsumpcję. Rząd nasz wybrał opcje pierwszą i dlatego inwestycja w obligacje dwuletnie dzisiaj to loteria, bo już nikt nie przewidzi jaką siłe nabywczą złotówka będzie miała za 3 miesiące, a co dopiero w 2022r. Ponadto zakładasz p, że emitent nie działa na "własną szkodę"... Problem w tym ,że państwo polskie jest sterowane w taki sposób , aby władza zachowała władzę. Nie interesują rządu zbytnio potencjalne szkody w przyszłości, po wyrokach sądowych, za których konsekwencje tak czy siak zapłacimy w wyższych daninach i podatkach MY, czyli ciułacze, oszczędzający, drobni i średni przedsiębiorcy. Reasumując, obligacje obecnie to tylko świstek papieru (czy zapis elektroniczny) na mocy którego dobrowolnie pozbyłeś się płynnego depozytu w PLN czyli gotówki w zamian za niepewny zapis długu (długu rządu wobec Ciebie) ...wysoce nierozsądne, w dzisiejszej sytuacji , moim skromnym zdaniem, w sytuacji CASH IS KING.

   Usuń
  4. Cash is the King w wersji polskiej to na razie zerowe lokaty, inflacja pod 5% i USD pow 4zł. Rzeczywiscie - komfortowe warunki do trzymania cashu. Ten czas dopiero nadchodzi. Niestety giełdy są tak wariackie że krach trwał ledwie 2 tygodnie a w ciągu dosłownie 3 dni odrobiono 15%. Żadnych gwarancji że ujrzymy znów te samo poziomy co w marcu. Nie zdążyłeś wiec kupić, sprzedać jeśli ktoś jest inwestorem-amatorem inwestujacym przez fundusze. Prawdopodobnie dopiero jesteśmy przed załamaniem na rynku nieruchomości - wtedy można się rozglądać jeśli ktoś ma ochotę bo spadek cen jes praktycznie pewny w tym roku.
   Generalnie - na cos się trzeba zdecydować. Nie wolno trzymać pieniędzy w bankach przy tych stopach, drukowaniu pieniądza i rosnącej inflacji za 2-3 lata bo takie zjawisko będzie. Możemy mieć stale 4-5% inflacji i zerowe stopy . Skoro można w takiej sytuacji jak dziś ominąć konstytucyjny próg zadłużenia, drukować kasę to tym bardziej zlekceważyć cel inflacyjny. Glapiński i bez kryzysu to robił przez 4 lata.
   Jeśli tak będzie, będziemy zwiększać zadłużenie,drukować, spychać inflację na plan dalszy to cóż.. Nieruchomość, obligacje inflacyjne, koronabondy lub akcje. No co zrobisz z pieniędzmi? Chyba nie bedziesz trzymał na groszowym depozycie? A to że inflacja w długim terminie będzie tylko rosła to raczej pewne. Więc przed tym trzeba się bronić. Zajrzałem na te obligacje węgirskie. To 5-latki. Oprocentowanie zmienne rosnące co rok ( w pierwszym roku co 6mc):
   1. 3,5-4%
   2. 4,5%
   3. 5%
   4. 5.5%
   5. 6%
   Obligacje zwolnione z podatku czyli 25% na czysto praktycznie. Gdyby coś takiego zrobili w PL to popłynęłyby tam miliardy. Węgrzy w ten sposób obniżyli nawet ceny nieruchomosci bo w te obligacje zaczął płynać kapitał. natoiast pytaniem jest inflacja i wiarygodnosć, ale kzdy sam musi ocenić kiedy kończy się jego tolerancja na kłopoty rządu i kiedy chce je sprzedać.

   ps. Emitent nie działa na własną szkodę wiec nie robi raczej niczego żeby zaiwanić kase własnemu wyborcy. Jeśli będzie ciął obligacje to inwestorom rynkowym - z wielkimi portfelami. W detalu siedzą zwykli ciułacze - z głosem przy urnie. Dokładnie tak samo jak kredytowicze o których glosy Glapiński dbał utrzymując przez 4 lata stopy tam gdzie utrzymywał-nisko. To już nie tylko finanse - to polityka. Nie opłaca się rządowi kraść kasę ciułaczy już nie mówiąc o pewny runie na banki w takiej sytuacji.
   MM

   Usuń
  5. Inflacja bedzie, a gotowki PLN nikt nie zabierze z kont ani obligacji detalicznych, bo NBP kupi rzadowe obligacje, czyli posrednio zrobi dodruk dla budzetu. Jedynie walut nie moga dodrukowac, stad PLN bedzie sie oslabial.
   Czy wprowadza specjalne bondy na koronawirusa dla detalu, raczej nie, skoro posrednio, dosyc tanio moga pozyskac cash z NBP. Trzeba obserowac co z majowymi seriami bondow EDO i COI, czy beda zmieniac marze?

   Usuń
  6. No juz się wyjasniło . jak zwykle z naszą waaadzą lepiej zgubic niż znaleźć. To byłoby nienormalne gdyby zrobili cos rzetelnie i bez przypisów drobnym druczkiem. TO NIE BĘDĄ OBLIGACJE SKARBU PAŃSTWA. Okazuje się że oni chca emitować obligacje przez Polski Fundusz Rozwoju czy jak to ta cała pralnia rządowych pienędzy sie nazywa. To przecież istotna, a nawet bardzo istotna różnica bo emitentem będzie PFR. Ryzyko dla skasowania takich obligacji mocno wzrasta nawet jeśli te papiery będą gwarantowane przez ministerstwo finansów. Sorry.. pomysł z księżyca normalnie. No ale po tej władzy można się wszystkiego spodziewać. Czemu tak robią? Po to żeby deficyt znów upchnąć wszędzie byle nie w budżecie. Raczej się na to nie piszę.
   MM

   Usuń
  7. Obligacje detaliczne SP, nie niosa ryzyka emitenta, nie wiemy tylko jak bedzie kombinowane z inflacja. Jak SP bedzie niewyplacalny, to banki tez padna i nie ma takiego scenariusza, bo wtedy jest Wenezuela czy cos w stym stylu. W bankach nie ma sensu trzymac PLN na nikly procent, jezeli juz prawie bez procentu, to tylko walute. Stad obligacje "inflacyjne" sa jeszcze najlepszym rozwiazaniem dla dlugoterminowego trzymania PLN, oczywiscie pomijam malo plynne nieruchomosci, ziemie, itp. ale to juz zupelnie inna kategoria inwestowania

   Usuń
  8. Prezes PFR tłumaczy się, że wcale nie chcą się dobierać do naszych oszczędności o czym donosi Bankier.pl:

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes-PFR-zaprzecza-ze-rzad-chce-siegnac-po-oszczednosci-Polakow-w-bankach-7862028.html

   Usuń
 15. Jeśli Idea nie zaproponuje zawrotnej na 3% to duża kasa już jutro wylatuje do innych banków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O 3% w obecnej sytuacji - to możemy sobie chyba tylko pomarzyć, ale dla mnie absolutne minimum jakie musieliby zaproponować - to 2,8%. Moje roczne na 3,5% w IB kończą się 17 kwietnia, a 2,7% mam jeszcze dostępne na KO z dużym limitem w mBanku, Getinie i do 100k zł w Mille. Kasa ma gdzie iść, więc poczekam aż IDEA się trochę opróżni i sama zgłosi z jakąś lepszą ofertą.

   Usuń
  2. @TomTom, tylko 0,1pp więcej przekonałby Cię do pozostawienia w Idei kasy na sztywne 3 miesiące? Sorry miej przyzwoitość :)

   Usuń
  3. Nigdzie nie napisałem, że 2,8% wystarczyłoby mi w przypadku okresu 3-cy. Kończą mi się roczne na 3,5% więc ostatecznie zgodziłbym się na 2,8% przy terminie 6 m-cy. Na 2-3 m-ce mam nawet 3 opcje na KO 2,7% więc na pewno kasa poszłaby tam, a nie do IDEI ;)

   Usuń
 16. Są tutaj osoby, które nie otwierały jeszcze konta w Nest Banku? To chyba jedyny bank, który oferuje jeszcze lokatę na 4% do 10k. Warto teraz otwierać to konto czy poczekać aż dadzą dodatkowo jakiś bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie miałem nigdy nic w Jest. Czekam na jakiś dodatkowy bonus, bo ostatnio pozamykałem wiele kont, a przybyło tylko jedno.

   Usuń
 17. Polcan jak tam Twoje inwestycje w dobie korony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co nie mogę narzekać, ani wywoływać wilka z lasu.

   Usuń
 18. Mam takie pytanko - czy w mmillennium da się online nabyć waluty? Mam tam konto złotówkowe, ale nie wiem jak kupić waluty w razie czego. I dotyczy to tak samo inteligo, getina na przykład bo tam mam konta. Nie wiem jak to się robi? Otwiera się konto, przelewa na nie pln i system automatycznie zamienia to na walutę przypisaną do konta? W IB widzę spread aż 40 groszy. Kosmos - chyba że w tym ich kantorze mają inną cenę ale chyba to to samo?
  https://www.ideabank.pl/waluty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwierasz konto walut. w serwisie i przelewasz z konta w PLN, ale lepiej kupić w kantorze internet. (lepsze kursy).
   Ten Od Melisy

   Usuń
  2. Dzięki. Czyli rozumiem to tak - otwieram konto walutowe no dla Euro, przelewam na nie PLN z rachunku i to mi się automatycznie przewalutowuje na Euro? Nie przypuszczam abym musiał z tego korzystać, ale na wszelki wypadek chciałbym wiedzieć. Spready są rzeczywiście złodziejskie - zwłaszcza w bankach ze stajni LC. Po mniejsze to trzeba w kantorze netowym - ktoś może polecić jakiś pewny? Niestety nie mam aliora ani Santandera a teraz łazić , otwierać to ciężko a kurierów banki wycofały (mbank przynajmniej).
   Czy w Idei to co pokazują przy kursie Euro to to jest cena jaka oferują w swoim kantorze? Oni mają tylko Euro, ale cena jak na kantor wydaje mi sie kosmiczna.

   Usuń
  3. Mnie się zdarzało korzystać z internetowykantor.pl, ale w ub. latach. Wtedy miał najkorzystniejsze kursy, teraz nie wiem jak to wygląda. Wymiana była błyskawiczna, w tym samym dniu wpływały waluty na konto. Jak masz obawy to możesz to robić stopniowo.
   Co do banków, to każdy na swoich stronach publikuje kursy walut, które w nim obowiązują. Porównaj sobie. Przewalutowuje się przy przelewie tak jak napisałeś.
   Możesz jeszcze założyć kartę Revolut i przez nią przewalutować (ale uwaga: środki na niej nie mają gwarancji bankowych).
   Ten Od Melisy

   Usuń
 19. Wiadomo, czy jest obecnie L. zawrotna w Idea? Lokata ta była dostępna, później - rzec można - została zawieszona (wiele osób pisało na Blogu, że nie jest oferowana). Dwa tygodnie temu była znów proponowana i nawet ją założyłem (2,3%; 2,7%).

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziś, rano przelewałem do ING, i nic nie zaproponowali, wyfrunęło im 180 , a mi zmartwienie dało co dalej?

  OdpowiedzUsuń
 21. Tymczasem kolejny oszołom, koleżanka pana Łona z RPP nie wyklucza ujemnych stóp w Polsce i bredzi coś jeszcze o możliwej deflacji:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ancyparowicz-Ujemne-stopy-procentowe-w-Polsce-sa-mozliwe-7862102.html?comments=1#boxArticleComment

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powoli naprawdę wygląda to kuriozalnie, czy oni w RPP nie rozumieją, że wszyscy pobiegną do kantorów i wymienią złotówki na EUR i USD. Jaki sens trzymania większej ilości gotówki w PLN na koncie przy ujemnych stopach procentowych ? Niech mi ktoś to wytłumaczy, proszę.
   Przez 30 lat mozolnie budowano stabilność złotówki , i sprowadzą walutę w parę miesięcy do papieru toaletowego.
   SZOK.

   Usuń
  2. Nie ma się co dziwić, rząd będzie miał darmowe pożyczki. Tarcza sporo kosztuje, dodruk i sztuczki księgowe to najwyraźniej za mało. Próbują uspokajać, że nie planują skoku na kasę z kont ale ja im nie wierzę. Dla ciułaczy nie ma wielkiej różnicy czy zrobią to na bezczela czy w białych rękawiczkach przez stopy i inflację lub inne tricki.

   Usuń
 22. Czy mamy sie tym martwic?:
  https://www.money.pl/gielda/getin-noble-bank-wrazliwy-na-skutki-koronawirusa-rating-w-dol-z-negatywna-perspektywa-6499718693787265a.html

  OdpowiedzUsuń
 23. Prośba do moderatora, aby wycinał komentarze podszyte politycznymi sympatiami bądź antypatiami oraz opinie panikarskie. Proszę by skupić się na przedstawianiu oferty w dziedzinie inwestycji kapitałowych a nie wzbudzać niezdrowe emocje.
  Co do wielbicieli walut, to zwracam ich uwagę, że 20- letnia stopa zwrotu dla USD wynosi minus 2,25% . Znacznie lepiej wygląda 10-letnia stopa, bo plus 46% (co nie dziwi, bo punkt startu był bardzo nisko).
  Z kolei dla EUR stopa 20-letnia to 12%, zaś 10-letnia to niecałe 18% . Winszuję takich inwestycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam widzę, że niektóre komentarze stają się zbyt panikarskie i z tego właśnie powodu napisałem przed momentem osobny artykuł na ten temat.

   Usuń
  2. Jeszcze lepiej sprawdzić wynik 10-letniej inwestycji w GPW to ten na dolarze wygląda znakomicie :-)
   MM

   Usuń
  3. Jasne, ale nie do końca masz rację.. Mówisz o nominalnej stopie zwrotu. Ludziom nic po niej, bo liczy się co w danej chwili kupisz za 100zł, czyli siła nabywcza. Ludziom którzy mówią o walutach, głównie chodzi o postępującej deprecjacji złotówki względem walut i rosnącej inflacji.
   Może być stopa zwrotu 5% z Euro i to może być bardzo dobre, jeśli w tym samym okresie inwestycji siła nabywcza złotówki spadnie wiecęj niż o te 5 procent.
   Medal ma 2 strony. Ja osobiście robię zakupy i nie uwierzę że nikt nie zauważył inflacji. Jeszcze w 2013r za 100zł miałem pełny wózek jedzenia na 3 dni, a dzisiaj za 100zł mam jedzenia na 1 dzień dla rodziny 5 osobowej. Tę deprecjację widać i czuć. To jest własnie inflacja w akcji.

   Usuń
 24. kiedy w najbliższym czasie trzeba wyzerować konto w Millennium tka by się załapać na promocyjne oprocentowanie KO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promo była bardzo krótka, więc do 24 kwietnia.

   Usuń
 25. podbijam pytanie, jestem obecnie w 19 edycji w Millenium (25.04.2020 kończy mi się 100 dni), kiedy wyzerować, żeby załapać się na 20 edycję?

  OdpowiedzUsuń
 26. Jeżeli chodzi o Millennium to proszę się zbytnio nie podniecać. Od 26-tego zobaczycie niższe oprcentowanie :(

  OdpowiedzUsuń
 27. Czyli nie warto zerować pod koniec tego tygodnia? O ile niższe? 22/23 łapię się jeszcze na 2,6%, dlatego pytam.

  OdpowiedzUsuń
 28. Niestety 20 Edycja Millenium sprawdza saldo z 14.04, przynajmniej w moim przypadku. No nic ja wracam do 2,5% w ing.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...