sobota, 18 kwietnia 2020

Lokata z bonusem na ponad 2,70% bez limitu w mało znanym banku


Dziś TomTom poinformował mnie o nowej, ciekawej lokacie w mało znanym banku. Wzorem z ubiegłych lat, gdy nie było ciekawych ofert w bankach komercyjnych nasza uwaga zwracała się ku mało znanym bankom z jednym warunkiem.

Warunek jest oczywisty: deponowana kwota musi być objęta gwarancjami BFG, a tak oczywiście jest i w tym przypadku. Wszak BFG obejmuje nie tylko banki komercyjne, ale także spółdzielcze i SKOKi.


SKOKI raz na zawsze obrzydził nam syndyk swoim naciąganiem prawa dla swoich korzyści i nękaniem dzięki temu byłym członkom upadłych Kas. Ten wątek omawialiśmy szczegółowo na blogu PP4 przez co oferty Kas raczej nie będą nas już interesowały.Pozostają jednak banki spółdzielcze i to właśnie w takim banku pojawiła się lokata z bonusem, której parametry możecie zobaczyć wyżej. Jak widać lokata trwa pół roku i podzielona jest na dwie części:
 • 2,50% przez pierwszy kwartał
 • 2,90% przez drugi kwartał
Mamy więc niejako lokatę progresywną, z której jak zwykle powinniśmy brać pod uwagę średnią. W tym przypadku średnia wynosi przyzwoite jak na dziś 2,70% przy czym warto zwrócić uwagę, że po pierwszym kwartale mamy kapitalizację odsetek, więc w drugim kwartale większa kwota będzie objęta wyższym oprocentowaniem. W efekcie końcowy zysk wyniesie nieco ponad 2,70%.

Gdzież to takie cuda się dziś oferuje? Banki Spółdzielcze mają to do siebie, że ich zakres jest ograniczony do pewnego obszaru. W tym przypadku, a mowa jest o Bank Nowy BFG S.A., obszarem tym jest południowo-wschodnia część Polski. Mapa oddziałów możecie zobaczyć niżej.
 
W tych miastach bank ma swoje oddziały


Lokalizacja banków jest niezwykle istotna, gdyż w parametrach lokaty  mamy zapis: Lokata dostępna wyłącznie w placówkach Banku. Dziwne to zjawisko w czasach panowania koronawirusa, ale czarno na białym widzimy taki zapis i mam nadzieję, że informacje jakie podaje bank na swojej stronie są aktualne. 

Dla mnie oferta nie jest ciekawa, gdyż do najbliższego oddziału miałbym dość daleko, ale być może dla części czytelników ta informacja będzie ciekawa. Dla osób, które mogą z tej oferty skorzystać, radzę zapoznać się też z opłatami. Banki spółdzielcze mają z reguły dodatkowe opłaty, których nie ma w bankach komercyjnych, jak np. płatne przelewy.

Bardzo możliwe jednak, że na dziś to jedna z najlepszych ofert. Co prawda bank wymaga nowych środków, ale dla większości z tych którzy mogą z oferty skorzystać zapewne nie będzie to problemem.


Na koniec ciekawa informacja ze strony omawianego dziś banku, dotycząca... zawieszenia wypłat w walutach obcych. Bank wprost informuje o ograniczeniach logistycznych w dostawach walut obcych. Jak można sądzić ludzie wycofują się z polskiej waluty i kupują masowo depozyty innych państw.

Za informację dziękuje wieloletniemu czytelnikowi znanemu nam jako TomTom. Jeśli ktoś znalazł jaką inną godną uwagi lokatę w innym, mało znanym banku dajcie znać, być może inni też będą mogli z niej skorzystać.

31 komentarzy:

 1. Pytanie do MM, co sądzisz o inwestowaniu obecnie w ETF?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie myślę. Skuteczność wszelkich przewidywań analityków to 50%.Ja nawet takim nie jestem. Albo się uda albo nie uda. Obecnie wszystko się tak pozmieniało że zasady obowiązujące 5-6 lat temu prawdopodobnie już nie obowiązują. Rynki funkcjonuja w ramach drukowania FED i wymazują zyski raz w roku. Rok grały pod Trade Deal a teraz pod lek na wirusa - i tak samo to będzie wyglądać i tak samo się skończy. Już nawet to co stało się w marcu i kwietniu jest po prostu nienormalne. Skala spadków i wzrostów w tak krótkim czasie. Taki rynek to wariacki rynek. Trudno na nim podejmować racjonalne decyzje. wszystko dzieje się tak szybko że trudno się w tym wszystkim znaleźć.Ja inwestuję przez fundusze ale coraz mniej mi się to podoba. jakies małe sumy. Każdy musi sam podejmować decyzje.
   Nie wiem po prostu co mam powiedzieć. Albo będzie rosło, albo spadało. Jak spojrzeć na perspektywy wyników to akcje za chwilę przy tych wzrostach staną się ekstremalnie drogie, ale irracjonalność jaka panuje na rynku akcji wcale nie musi oznaczać że nie bedą jeszcze droższe. Oczywiscie mówię o USA bo na polską giełdę nawet nie zaglądam mimo że tania. Nie mam zamaru sponsorować kretynizmow państwowych spółek. POza tym to GPW od wielu lat jest jedną z najsłabszych giełd cywilizowanego świata i nic nie wskazuje na to żeby miało się to zmienić - w kryzysie rząd może znacjonalizować resztki OFE i to bedzie armageddon dla giełdy. To główny czynnik dla którego od GPW trzymam sie z daleka z jego kopalniami, bankami, dojona energetyką. Jakby miał inwestować to w jakiś mieszany fundusz gdzie sa spółki z Nasdaqa i polskie wybrane małe spółki. Mieszany dlatego ze mimo wszystko jak się straci 15-20% to jest szansa aby to odrobić. ja stracisz 50% na funduszu akcyjnym to masz do odrobienia 100%. Pieniądze praktycznie nie do odzyskania w ciągu kilku lat jeśli spojrzeć na historię (GPW zwłaszcza bo ktoś kto kupił na górce 2008 do dziś straty nie odrobił). Jak ktoś wie kiedy sprzedać to moze bawić się w fundy czysto akcyjne i ETF a jak ktoś nie wie to lepiej niech się nie wychyla za f. mieszany. I na pewno nie na taki który w większości skupiony jest na w20. Takie jest moje zdanie. Ktoś moze mieć inne. Na razie więcej jest przychodu z EDO/COI niz z tych wszystkich giełd. Ktoś kto kupuj etf na w20 i trzymał od 10 lat to nie zarobił nic. Taka jest prawda o tym indeksie i tej giełdzie. Nasdaq, SPX to inna sprawa. Fajny jest dax ale przy tym co się dzieje w gospodarkach to indeks wystawiony na olbrzymią zmienność co widać po ostatniej zwale. To indeks typowej przemysłówki a to pada na twarz. Na nasdaqu masz całą technologię która teraz zarabia przy tej ucieczce swiata w internet i uslugi świadczone za pomoca nowych technologii
   MM

   Usuń
 2. Taak... Nie wypłacają walut tylko złotówki (jakim prawem) i to jeszcze po kursie na dzień dzisiejszy 4,00 zł za dolca. Przy kursie wg Stooq 4,15. Dobrodzieje! Mają widły na dolarze 4,00 do 4,28. To Alior przy dużych widełkach w weekend płaci dziś 4,134/4,177 za dolca.
  Z daleka od takiego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę nie atakujcie Polcana za przedstawienie oferty banku, którego większość z nas nawet nie wie, że jest. To indywidualna sprawa czy ktoś z Was z niej skorzysta, czy nie - bo niejednokrotnie z komentarzy od Was dowiedziałem się o czymś z czego sam skorzystałem. Ja niestety nie łapię się na tą ofertę, ale na pewno jakbym był "z tamtych rewirów" to bym z niej skorzystał. To tylko podpowiedź dla osób, które widzą co się dzieje obecnie na ryku lokat - nic więcej. Nikt z nas absolutnie nie namawia do brania w tym udziału!

   Usuń
 3. @TomTom. Ktoś tylko wyraził swoją opinię na temat postępowania banku, a ty przypisujesz mu atak na Polcana? Wyluzuj chłopie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wcale nie odbieram tego jako atak, odebrałem komentarz anonimowego za prywatną opinię, tak jak dosadne pieklenie się na Glapińskiego.
   Inna sprawa, to fakt, że zawsze trzeba brać poprawkę na bank spółdzielczy, gdzie rządzą inne prawa. Tutaj zawsze było gorzej od banków komercyjnych, a tu proszę - mamy ładny wyjątek na lokacie.
   Oferta opisuje lokatę godną uwagi, z której można skorzystać, jeśli ktoś ma ochotę i opłacalną możliwość (a i to pod warunkiem zapoznania się z TOiP banku, bo różnie to bywa ze spółdzielczkami, gdzie zwykle każdy przelew jest płatny co znany dobrze z neoGANGu).
   Natomiast fakt o walutach obcych podałem jako ciekawostkę, bo wiele komentarzy dotyczy ostatnio właśnie walut. W żadnym banku komercyjnym nie widziałem dotąd takiego komunikatu: 'przykro nam, nie mamy walut więc wypłacimy wam z złotówkach' ale to jak widać kolejne kuriozum z jakże licznych w spółdzielczakach.

   Usuń
  2. Przyznaję Wam rację. Byłem wczoraj lekko niedysponowany;) i źle to zinterpretowałem.

   Usuń
 4. Masakra. Wygląda na to, że od połowy maja nie będę miał gdzie trzymać kasy na conajmniej 2,7%

  OdpowiedzUsuń
 5. Pod wątkiem o Mille pojawiła się informacja, że od 26 kwietnia bardzo zjadą z oprocentowaniem na KO. Czy wiadomo o jakichś konkretach? I czy w takiej sytuacji warto pod koniec tego tygodnia bawić się w "zerowanie"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej chyba nie warto... To był fajny bank, przede wszystkim uczciwy, bez kruczków i haków, niestety po paru ładnych latach trzeba się z nim rozstać. Miałem u nich IKE, przenoszę na EDO indeksowane, bo obniżenie przez mille do 2% jest nieakceptowalne. Jeżeli zmasakrują profita, to już nie będzie co tam szukać, tym bardziej, że konto nie jest do końca za free, więc pójdzie do odstrzału :(

   Usuń
  2. U mnie promocja w Mille kończy się 21 kwietnia. Więc na pewno wyzeruję. A czy popłynie tam jeszcze kasa, zobaczymy za tydzień

   Usuń
  3. Uczestniczę w edycji 19 Millenium jeszcze na 2,7% kończy mi się ona 12 maja. Czy mogę z niej zrezygnować np. w poniedziałek i przystąpić do aktualnej edycji 20 z oprocentowaniem 2,6%, która będzie się teraz kończyć, żeby sobie na 3 miesiące to oprocentowanie zaklepać? Czyt jednak nie da rady i muszę czekać na to co zaoferują w 21 edycji.

   Usuń
  4. Możesz zrezygnować i przystąpić na drugi dzień do edycji 20-tej, lecz musisz sprawdzić swoje saldo na badanie do 20-tej edycji tj na 14.03.2020r. Jeśli w tym dniu saldo miałeś na 100 000 zł, to rezygnacja nić nie da.

   Usuń
 6. To jest bank komercyjny zawalaczyli bank i jak widzicie jak knf go naprawia to jest naprawa do bankructwa

  OdpowiedzUsuń
 7. https://www.pbsbank.pl/o-banku/komunikaty/900-pbs-w-sanoku-wznawia-dzialalnosc-po-przerwie-technicznej-jako-bank-nowy-bfg-s-a

  "Podkarpacki Bank Spółdzielczy (PBS) w Sanoku, wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny 17 stycznia 2020 r. wszczął przymusową restrukturyzację, po przerwie technicznej wznawia działalność jako Bank Nowy BFG S.A. o kapitale 100 mln zł, w którym 100% akcji posiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny."

  OdpowiedzUsuń
 8. To już wiadomo dlaczego tak szukają kasy.Klienci pewnie uciekli z banku, a samorządy i firmy to na pewno.
  https://www.farmer.pl/finanse/samorzady-poszkodowane-przez-podkarpacki-bank-spoldzielczy-prosza-premiera-o-pomoc,91757.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Oto jak BFG "leczy" banki. Bardzo pochopnie doprowadzili do likwidacji podmiotu, wydali subiektywny werdykt o niepowodzeniu planu naprawy nie podając rzetelnych argumentów. Kolejny plan Zdzisława ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam świadomość, że ten komentarz zapewne nie zostanie udostępniony. Niemniej jednak odnoszę dziwne wrażenie, że masz kilka kont, sam sobie zadajesz pytania i sam na nie odpowiadasz ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobry artykuł na Bankier.pl - jak państwo nas łupi m.in. na lokatach:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Podatek-od-lokat-istnieje-od-dawna-7863264.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszyscy wystawiają do rządzących łapę po kasę na przeżycie i TYLKO, dej i dej. Rząd obiecuje tarczę 1,0, 2,0, 3,0... 5,0 ale jak chce ograniczyć pensję urzędnikom czy zatrudnionym prywatnie ale leżącym bykiem przed TV bo firmy i urzędy zamknięte to już jest obraza, skarga do związków zawodowych i pytania o prawa pracownicze.
  A prawda jest TYLKO jedna, wszyscy obywatele muszą się zrzucić na wszystkie tarcze i o łupieniu obywatela przez państwo może mówić i pisać wyłącznie laik ekonomiczny, który nie ma pojęcia o przychodach i wydatkach skarbu państwa. Podatki w górę, na maxa cięcia wydatków bo nadszedł czas sprawdzianu kto czego nauczył się w tłustych czasach.
  Nie czuję aby państwo mnie łupiło, bankierzy okradali bo sam czuję się częścią tego państwa i jak sobie pościelę tak się wyśpię.
  niech się martwią ci, którzy nabrali bez opamiętania kredytów, pożyczek i chwilówek, mają wypasione abonamenty komórkowe, kablówki i żyli przez lata ponad stan.
  Dlatego nie piszcie o łupieniu i szwabieniu obywatela przez państwo czy banki bo to nieprawda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak słów 😂🤣😅

   Usuń
  2. Bardzo rozsądny komentarz, podzielam Twoje opinie. Wiem, że najprościej wyciągać roszczeniowo rękę w stronę państwa z żądaniem: daj, bo mi się n a l e ż y...

   Usuń
  3. Może Ty nie czujesz - żeby państwo Cię łupiło, ale ja (i nie tylko ja) - niestety tak. Zaczytuję Ci tylko jeden fragment artykułu głównego analityka Bankier.pl - do którego dałem link: "Pracując, płacimy horrendalny, 40-procentowy podatek od wynagrodzenia. Oszczędzając, płacimy taksę inflacyjną i podatek Belki. Wydając pieniądze, płacimy VAT, w większości przypadków w drakońskiej wysokości 23%. Do tego dochodzi długa i ciągle rosnąca liczba dodatkowych danin na rzecz rządu i władz lokalnych: akcyza, podatki gruntowe, CIT, podatek bankowy, miedziowy, od wynajmu nieruchomości, od deszczu, od cukru, od psa i premier jeden wie, od czego jeszcze."

   Ten cytat najlepiej odzwierciedla jak bardzo jesteśmy opodatkowani, często nawet te daniny się dublują. Ja nigdy się nie zapożyczałem, nie mam kredytu, ba nawet głupiej karty kredytowej (oczywiście nie potępiam tych, którzy je/ją mają) Tylko powiedz mi dlaczego ja teraz mam się składać na tych co niejednokrotnie, często bez większego namysłu zapożyczali się na potęgę, a teraz właśnie wyciągają łapki po pomoc do rządzących? Mnie właśnie jako osobę od wielu lat oszczędzającego - RPP w tym momencie ukarała za przezorność i odkładanie na przyszłość. W momencie gdy inflacja po raz kolejny podchodzi pod 5% - oni po raz drugi obniżają stopę procentową. Pamiętam jeszcze dobrze słowa pana Glapińskiego, który zarzekał się kiedyś na konferencji, że jak inflacja znacząco odbiegnie od celu inflacyjnego z 2,5% - do np. do 3,5% to trzeba będzie pomyśleć o podwyżce stóp w Polsce. Od dawna wybiegła - dochodząc nawet do 4,7% a o podwyżkach nawet nie pisnęli. Dopiero teraz pod przykrywką korona-wirusa, w krótkim czasie ścieli ją w sumie aż o 1 p.p. Zaraz powiesz, że spójrz na Europę, jest jeszcze niżej itp. Tylko, że tam nie ma takiej inflacji jak u nas. Po raz kolejny zresztą najwyższej w Unii Europejskiej! I odnośnik do tego o czym piszę: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-z-najwyzsza-inflacja-w-Unii-Europejskiej-7866266.html
   I tu jest ta różnica, w topnieniu naszych uzbieranych przez lata oszczędności - bo Ci co coś mają się nie liczą. Najważniejsze jest rozdawnictwo, 500+ itd. a teraz dodatkowo "kredyciarze" - ponieważ pewnej grupie trzeba się podlizać. I nie mówię tu o przedsiębiorcach - bo im z oczywistych powodów państwo powinno teraz pomóc i ma do tego instrumenty. Przepraszam za "lekkie" upolitycznienie mojego wpisu, ale to jest moje zdanie na ten temat.

   Usuń
  4. Masz rację, prawie każdy chce powrotu komuny, czyli czy się stoi, czy się leży 2000 się należy.

   Usuń
  5. Wreszcie ktoś rozsądnie podsumował sytuację. Brawo:)

   Usuń
 13. TomTom inflacja z obecnych 5% spadnie za chwilę do 2%, a jeszcze za moment do około 0% bo ludzie nie będą mieli kasy na rozpustę. To, że rząd rzuca tarczami to nie znaczy, że ludziom nie ubędzie. Tłusto już było, a teraz pytanie jak długo potrwa pandemia. Ja uważam, że jak do końca czerwca, maksymalnie do końca wakacji nie stanie się cud i pandemia nie zniknie to popadniemy w kilkuletnią recesję, a jak pandemia potrwa 2 lata to cofniemy się do lat 90-tych.
  To nie sianie paniki tylko realna ocena.
  I dalej pretensje do banków czy jakiegokolwiek rządu nie będą uzasadnione. Każdy jest kowalem własnego losu. Mieszkam w Warszawie i od lat widzę, że ludzie żyją grubo ponad stan. Przyszedł czas sprawdzianu umiejętności przeżycia w trudnych czasach przez nikogo niezawinionych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewien - czy ta inflacja spadnie tak "za chwilę", ale z czasem pewnie to nastąpi. Już nawet sam NBP przyznał na początku marca, że do jej wzrostu przyczynił się sam rząd. PPolecam ten artykuł na "subiektywnie o finansach":

   https://subiektywnieofinansach.pl/nbp-prognozuje-ze-w-ciagu-roku-ceny-wzrosna-az-o-37-z-odsiecza-przyjdzie-koronawirus/

   Usuń
 14. Zachodu jest z tym w cholerę. Nie można złożyć samego wniosku o lokatę, a następnie przelać na nią środków z innego banku. Rozwiązania są jedynie dwa: gotówka albo przelew środków na ROR w tym banku, z którego zostanie następnie (przy zakładaniu) pokryta lokata.
  Opłata za konto to bodajże 5 złotych (bez opłat przy obrocie kartą na 500 zł).
  W moim przypadku wyglądać to będzie (pewnie) następująco:
  1) przejazd z Krakowa do Dębicy (120 km)- dobrze, że benzyna tania ;);
  2) założenie RORu w tym wynalazku;
  3) wycieczka do Getin Bank i przelew SORBNET (za 20 zł);
  4) powrót do wynalazku i założenie lokaty;
  5) powrót do Krakowa.
  Pół dnia z głowy, ale spokój z pieniędzmi na pół roku (chyba, że upadną ;)).

  OdpowiedzUsuń
 15. Polcan, ja znalazłem inną godną uwagi lokatę w innym mało znanym banku, nawet na 4%!
  https://lokatafacto.pl/eLokaty/#/lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Omawiałem ją już wielokrotnie, zaś w rankingu jest od wielu miesięcy.

   Usuń
 16. ceikawe co zaproponuje getin po 5 maja- jakieś przecieki? chyba min 2%? bo mille daje 2%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...