czwartek, 2 kwietnia 2020

Nowa promocja w Pekao - zgarnąć można do 1700 zł


Dziś mamy kolejną obniżkę lokaty na nowe środki w Idea bank o której wczoraj pisał Polcan. Już nie 3,20% czy 3%, nawet nie 2,80% a już tylko 2,70% od dziś. Czy w popularnych na blogu promocjach z premią nadszedł czas cięcia kasy jaką możemy zgarnąć?

Obecnie mamy coraz bardziej rygorystyczne nakazy unikania kontaktów. Rekomendowane jest korzystanie z aptek oraz marketów, na szczęście zgarniać kolejne premie możemy bezpiecznie bankując z domu.
Nowa promocja konta jaką zaoferował nam Pekao nosi już hasło Bankuj z domu. Na szczęście póki co nie ma tutaj żadnych cięć i w dalszym ciągu zyskać możemy 200 zł za spełnienie prostych warunków.  Sam sposób zakładania konta również się nieco zmienił, na skutek aktualnej sytuacji wprowadzono innowacje w myśl zasady #zostańwdomu.Kto może z tego skorzystać z oferty?
Karencja została wydłużona o kolejne miesiące. Konta nie można mieć od początku zeszłego roku,  by wrócić po premię. Tak więc z premii mogą skorzystać osoby, które nie miały produktów bankowych od 1 stycznia 2019 - 31 marca 2020 r. 


Co ciekawe bank przewiduje powrót mało aktywnych klientów. W regulaminie jest zapis, że jeśli w wyżej podanym terminie było się posiadaczem rachunku przynajmniej przez jeden dzień, ale saldo w każdym z miesięcy wynosiło maksymalnie 50 zł, można wziąć udział w promocji.  Tylko że, dla takich osób, maksymalna premia wynosi 100 zł.

Stad owe do 200 zł na stronie promocyjnej. Premię 200 zł lub 100 zł zdobyć jest bardzo łatwo, a stawka 2,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowana jest przez 4 miesiące.

Promocja ma potrwać do 20 maja 2020

Co trzeba zrobić aby zyskać pierwsze 100 zł (i jedyne, jeśli jesteś byłym, acz mało aktywnym klientem)
 • zaakceptować wszelkie niezbędne zgody
 • zapewnić wpływ na konto, min.  500 zł
 • wykonać min. jedną transakcję 
 • zalogować się do aplikacji mobilnej PeoPay
Czas na wykonanie zadań mamy do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego od momentu przystąpienia do promocji. Wpływ na konto musi być jednorazową kwotą 500 zł, a nie łączną sumą z kilku przelewów. Nie liczą się wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami własnymi .Aby otrzymać drugą część premii, kolejne 100 zł należy:
 • zapewnić wpływ na konto min. 500 zł  do końca miesiąca i w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych
 • wykonać min. jedną transakcję do końca miesiąca i w każdym z kolejnych trzech miesięcy kalendarzowych
 • zalogować się do aplikacji mobilnej
 • do zawarcia umowy z bankiem o Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją PeoPay musi dojść: poprzez stronę internetową Banku lub poprzez aplikację PeoPay 
Założenie konta w całości przez neta to nie problem, większość z nas woli zakładać konto bez wychodzenia z domu. Można w tym celu skorzystać z promocyjnego linku zawartego w niniejszym artykule. 

Tutaj zgarniesz 200 zł w Pekao i założysz sobie KO na 2,5%

Ja brałem udział w pierwszej edycji promocji konta, więc nie było jeszcze opcji selfie.
Osoba, której poleciłem konto w poprzedniej edycji, założyła je online właśnie tą drogą.
Cala procedura miała zająć 3 minuty. Nam zajęło to troszkę dłużej, ale to wina sprzętu który robił niewyraźne zdjęcia dowodu. Po zmianie na smartfona wszystko poszło już sprawnie. Wystarczyło "sfotografować" obie strony dowodu, a potem zweryfikować osobę składającą wniosek poprzez analizę twarzy z selfie.

Wcześniej podpisać umowę musieliśmy osobiście w oddziale. Teraz z uwagi na sytuację, umowę można zatwierdzić zdalnie. Czyli kompletnie nie ruszając się z domu.

Dłuższy czas posiadania konta nie powinien nas martwić. Konto musimy posiadać kilka miesięcy, aby zgarnąć 200 zł, ale wciąż mamy dostępne KO na 2,5% gwarantowane przez 4 miesiące do kwoty 30,000 zł. Nie będzie więc jałowego czasu trzymania samego roru i spełniania warunków bez dodatkowych korzyści.Konto w Pekao warto założyć dla samego oprocentowania 2,5% , które teraz niestety zapowiada się być jednym z lepszych oraz dodatkowo dla braku opłat za przewalutowania. Ale jak można dodatkowo zdobyć 200 zł to taka oferta staje się już ofertą typu must have.

Jak uniknąć drobnych opłat
Jedyna rzecz do której można się przyczepić w przypadku Pekao to tworzenie karnej separacji. Jak pamiętamy niedawno bank usunął swoją emulowaną, mobilną stronę do darmowych przelewów.

W efekcie kto będzie chciał zrobić przelew z kompa teraz zapłaci za to 0,20 zł. Dlatego lepiej unikać używania bankowości internetowej. Jedynym sposobem na robienie darmowego przelewu czyli zwrotu 500 zł czy wypłaty odsetek z KO jest poprzez aplikacjęJak posiadamy już konto, możemy zarabiać dalej na jego polecaniu. Konto można polecić maksymalnie 15 osobom. Za każde skuteczne polecenie bank wypłaci 100 zł, czyli łącznie zarobić można aż 1500 zł.

Skuteczne polecenie, czyli zarówno polecona osoba, jak i polecający spełnią warunki do końca następnego miesiąca od przystąpienia do promocji:
 • wpływ na konto 500 zł
 • minimum jedna transakcja
 • logowanie się do aplikacji mobilnej PeoPay
Warunki proste, bo i tak wykonujemy te czynności na koncie, więc nie trzeba robić nic dodatkowego by zgarnąć dodatkową kasę.

Jeśli nie masz konta, a chcesz założyć je z mojego polecenia użyj kodu: 511726721
Tutaj zgarniesz 200 zł w Pekao i założysz sobie KO na 2,5%

Dzięki nowej promocji zarobić można aż do 1700 zł. 200 zł na start oraz do 1500 zł za polecanie konta. Po aktywacji konta, można od razu przystąpić do programu poleceń i otrzymywać premię za polecanie, a oszczędności trzymać na koncie na 2,5%.

Podsumowując nie jest więc jeszcze tak źle, z promocjami skoro dalej można zgarniać premię na start. Niestety bank ochoczo obniżył stawkę na swoim KO o tyle samo ile wyniosła obniżka stóp co zresztą nastąpiło nie tylko tutaj.

26 komentarzy:

 1. Czy banki w PL są stabilne, a w ślad za tym czy nasze oszczędności w bankach są bezpieczne?
  Gdy zastanawiam się nad przykładowym np. Alior Bankiem, który jest spółką akcyjną, zaglądam na stronę warszawskiej giełdy. A tam skupiając się tylko nad ostatnim okresem 12M widać, że bank utracił swoją wartość o 79,30%!!! Gdyby to było efektem pandemii koronawirusa to jeszcze mógłbym mieć nadzieję, że to stan przejściowy. Ale bank dołuje praktycznie od roku w jednostajnym tempie spadając z ceny 60zł/za jedną akcję do ceny 12,46zł/akcja z dnia dzisiejszego. Nie jestem ekonomistą, tylko zwykłym zjadaczem chleba, który wyciąga proste wnioski na podstawie dostępnych w internecie danych. Niestety Alior Bank jest tylko przykładem topniejącej wartości wszystkich banków. I tak dla przykładu Idea dołuje w 12M 70%, Getin 69%, Pekao BP 42%, Millenium 64%, Pekao 51% w dół itd. Gdy przy wzroście gospodarczym ok. 3-4% akcje banków lecą w dół na łeb na szyję to co może się stać z sektorem bankowym w przypadku nadciągającej recesji, gdy ludzie będą wyciągać kasę na codzienne przeżycie, a tylko wyjątki będą spełniać warunki kredytowe? Jeżeli do niedawna TUZ na rynku jakim była Idea Bank w okresie największego rozwoju gospodarczego Polski skurczył swoją wartość na giełdzie w ciągu 5 lat o 94,43%!!! to co się musi wydarzyć aby taki bank się jeszcze podniósł??? W ciągu ostatnich 2-3 tygodni wartość PLN w stosunku do walut zachodnich spadła o ok. 8% czyli nasze oszczędności skurczyły się z każdych 100tyś. o 8 tysięcy w ciągu niecałego miesiąca. Handluję z Chińczykami i za każdy telewizor, smartfon, każde majtki trzeba będzie zapłacić 8% więcej, bo tyle drożej trzeba za nie już zapłacić w Azji. Czy trzymanie się przez Polskę kurczowo PLN zamiast EURO jest korzystne dla naszych oszczędności? Moim zdaniem NIE, bo stabilna złotówka w czasie pokoju, mocno traci natychmiast podczas jakichkolwiek zawirowań. Oczywiście sytuacja w okresie 5 lat może wrócić do względnej normy ale co będzie z naszymi oszczędnościami jeśli tak się nie stanie? Czy zatem jest jakaś alternatywa dla ryzykownych banków?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojoj, ale zagrywka Citi. Dostalem niedawno przypominajke o spłacie karty smsem. Dziś robiłem przelew, ale sprawdziłem kwotę w swoim arkuszu płatności na kwiecień i... podana w smsie kwota jest różna od tej jaką faktycznie mam zapłacić!
  Sprawdziłem to w bankowości Citi i faktycznie nie pomyliłem się. Bank wysyła informację z zaniżoną wartością o 30 zł czyli tyle ile wynosi minimalna spłata. Przypadek?
  Potwierdza to moją tezę, by nigdy nie ufać bankom i samemu prowadzić swoje finanse.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...nigdy nie ufać bankom i samemu prowadzić swoje finanse."

   Ja nigdy nie ufam. Sprawdzam czy wywiązują się ze swoich obietnic (promocje) oraz zawsze przeliczam dopisane odsetki ;)

   Usuń
  2. Citi mnie wkurza. Jeśli po dopisaniu % za marzec w kwietniu złożę wypowiedzenie to czy w maju muszę również zapewnić wpływ na konto 5 tys. zł?

   Usuń
  3. Teoretycznie nie, jednak ja mam zasadę nieufności wobec banków, która oszczędza mi nerwów na zapas. Przykładowo gdy zamykałem konto w CA, najpierw zrobiłem płatność kartą, zamknąłem konto po czym zrobiłem wymagany przelew. Czynności są na tyle banalne, że szkoda zdrowia by się głowić czy bank czasem nie dowali jakiejś umyślnej opłaty. W Citi przykładowo zmniejszyłem limit telefonicznie czego bank nie zrobił.
   Innymi słowy jak jest to banalna czynność jak przelew na 5k to to zrób i nie kombinuj. Jeśli jest to jednak złożony problem jak np. płatność na 300 zł to wtedy warto pokombinować jak się zabezpieczyć.
   Na marginesie w CA zamknąłem konto w styczniu, w lutym byłem w CA z reklamacją za pobrane opłaty do konta, które zostało już zamknięte. W marcu bank zwrócił kasę do Getin. Mam z głowy płatności na pół roku u zielonych:)

   Usuń
  4. Dzięki Polcan.
   Złożę wypowiedzenie i zadam pytanie dotyczące wpływu zwalniającego z opłaty za konto w bankowości elektronicznej. Będę miała odpowiedź na piśmie na wypadek gdyby mieli pogrywać.

   Usuń
  5. Do tematu - zamykanie kont w City. Fazę zadawania pytań (ja i mąż) mamy za sobą, a oto odpowiedzi (nie identyczne) z banku:

   1)"Uprzejmie informuję, że dyspozycja zamknięcia Konta została przyjęta. Rachunek zostanie zamknięty po upływie regulaminowego okresu wypowiedzenia, który obejmuje jeden miesiąc od dnia złożenia dyspozycji. W okresie wypowiedzenia rachunek podlega standardowym opłatom i prowizjom właściwym dla danego typu konta. Jednocześnie wyjaśniam, że opłata za prowadzenie rachunku pobierana jest „z dołu”, za pełny miesiąc kalendarzowy w przypadku niespełnienia warunków bezpłatności konta, również w okresie wypowiedzenia."

   2)"Uprzejmie informuję, że Pana dyspozycja zamknięcia kont z ... marca 2020 r. jest w trakcie realizacji. Konto osobiste zostanie zamknięte po upływie miesięcznego okresu wypowiedzenia.
   Zgodnie z Regulaminem Rachunków Bankowych w okresie wypowiedzenia, Bank wykonuje dyspozycje Klienta oraz dokonuje rozliczenia Konta, jak również naliczane są opłaty zgodne z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji.
   W przypadku braku środków na koncie, opłaty nie są naliczane."

   Mimo tego ostatniego zdania oraz gdzieś po drodze, że opłatę pobierają "za pełny miesiąc" przelewy na 5.000,00 razy dwa poszły na wszelki wypadek - jutro zrobimy zwrotki.

   Usuń
  6. Potwierdzenia z City na przelewy dwa razy po 5.000,00 pobrane, zwrotki na nasze PKO BP zrobione. Jeśli doczekamy - nigdy więcej City!!!

   Usuń
  7. Mam to samo: nigdy więcej Citi! Jak tylko dopiszą mi wkrótce należne odsetki wypisuję się bezpowrotnie i mam gdzieś ich rozliczne promocje jakie by nie były.

   Usuń
 3. Pytanie do autora ,jeśli założę z tego Twojego linka to będę miał 3% tak ?
  Czy z tego linka zakłada się konto osobiste czy przekorzystne bo już się pogubiłem (czy to jest to samo?)

  I ostatnie pytanie jakie są koszty za prowadzenie konta ,wydanie karty itd... i czy można i w jaki sposób zlikwidować takie konto za powiedzmy pół roku bo czasami są z tym problemy ?!
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem za autora bo jest dziś zajęty, a sam posiadałem do niedawna to konto. Niestety teraz stawka na KO to już 2,5% o czym jest mowa w tekście. Konto przekorzystne to po prostu nazwa konta osobistego w Pekao.
   Kosztów konto nie ma żadnych, jeśli będzie się robiło wpływy na 500zł oraz dokonywało jednej płatności kartą w miesiącu. Ważne jest, by przelewów dokonywać przez aplikację, a nie przez kompa, bo tylko tak unika się opłat za przelewy.

   Usuń
 4. @polcan

  Dzięki, ale przelewów tych 500 na konto Pekao można przez kompa ,chodzi tylko o te przelewy z Pekao tak ??
  Aha i jak wpłacę to 30000 z kilku transzach to dla każdej jest liczony inny okres tych 2.5% tak ?
  No i jeszcze co do likwidacji konta ,jak to wygląda ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, żaden bank nie pobiera opłat za przelewy z kompa oprócz Pekao, dlatego tutaj należy używać apki.
   Nieważne jak będziesz wpłacać 30k, tyle ile wpłacisz będzie oprocentowane na 2,50% od momentu pierwszej wpłaty. Ja od razu wpłaciłem 30 w dniu założenia konta i trzymałem przez pół roku, bo tyle miałem gwarantowaną stawkę.
   Likwidowałem w banku bo akurat miałem sprawy do załatwienia na mieście.

   Moja osobista porada: zwiększ sobie limity do przelewów bo bank domyślnie ustawia je na bardzo niskich poziomach. Przy ewakuacji skutkuje to blokadą środków. Limit dziennego przelewu to u nich 50k więc da się wytransferować wszystko za jednym zamachem.

   Usuń
 5. @polcan

  Dzięki za porady ;)
  Nie pytałem dlaczego likwidowales tylko czy procedura zamykania konta jest prosta ?? Pytam dlatego że kiedyś dawno temu z WBK się ku...tak napocilem że szkoda opowiadać i od tamtego czasu zwracam na ten może na pierwszy rzut oka nieistotny fakt.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poszukalem trochę i chyba autor nie wspomina o tym w artykule żeby nie zniechęcać ...zamknięcie konta wiąże się po pierwsze z wizytą w banku chyba że ktoś woli listownie i opłata na miesiąc wypowiedzenia za kartę i konto podejrzewam -- dlaczego nie można tego zrobić online jak w przypadku otworzenia tego kompletnie nie rozumiem ???? W takim razie pozostaje pytanie jakie to są koszty ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem wyżej, że konto zamykałem w oddziale. Nie było przy tym żadnych opłat, jedyny problem to czekanie na autoryzację przelewu co zajęło pół godziny. Mógłbym to zlecić natychmiastowo w oddziale, ale wiązałoby się to z dodatkowymi opłatami.

   Usuń
 7. @polcan

  Masz rację stoi jak wół że likwidowales w banku.
  Jak uniknales opłaty za obsługę konta i kartę za przyszły miesiąc bo jest przecież 1 miesiąc wypowiedzenia i na ten okres trzeba zostawić jakieś środki ??
  Przepraszam że tak dopytuje ale pytam w imieniu kilku zainteresowanych osób bo ja akurat potzebuje konta więc narazie nie zamierzam zamykać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne pytanie, w miesiącu wypowiedzenia nie musisz przecież spełniać już żadnych warunków i tak jest w każdym banku.
   Nic nie zostawiłem wyzerowałem konto, potem na początku kolejnego miesiąca wyzerowałem odsetki i bye bye.

   Usuń
 8. ...a w IDEI codziennie niżej. Nowe środki już tylko 2,6%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informację o tym, tak jak wczoraj, dodałem do środowego artykułu jako aktualizację. Przyda się do przyszłej analizy.

   Usuń
 9. Bank ten szczyci się, że można otworzyć konto bez wychodzenia z domu ale nie wspomina ,że aby je zamknąć trzeba udać się do oddziału jak również jeśli chce się przelać pieniądze z konta to trzeba zwiększyć limity, które są żenująco niskie.Także dwie wizyty w placówce są obowiązkowe co wg mnie przekreśla ten bank w dzisiejszej sytuacji , no i to czekanie na autoryzacje przelewu.Dla mnie jest to bank, który w reklamach wygląda jak nowoczesny ale w rzeczywistości jest rodem z PRL-u.

  OdpowiedzUsuń
 10. No właśnie to jest to o czym mówiłem ,otworzyć można online ale zamknąć już nie ?? To jest chore ,przecież wystarczy jedna zakładka zamknij konto i po sprawie !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. @polcan

  Jednocześnie wyjaśniam, że opłata za prowadzenie rachunku pobierana jest „z dołu”, za pełny miesiąc kalendarzowy w przypadku niespełnienia warunków bezpłatności konta, również w okresie wypowiedzenia."

  To jest to o czym pisałem -- okres wypowiedzenia nie zwalnia z opłat za ten okres stąd moje pytanie o to czy trzeba zostawić jakaś kasę na koncie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak pisałem ja nie zostawiłem tam żadnych środków, konto zostało zamknięte.

   Usuń
 12. @polcan

  "zwiększ sobie limity do przelewów bo bank domyślnie ustawia je na bardzo niskich poziomach. Przy ewakuacji skutkuje to blokadą środków. Limit dziennego przelewu to u nich 50k więc da się wytransferować wszystko za jednym zamachem."

  A można tego dokonać bez wizyty w oddziale bo mam informacje że do czasu wizyty limit 3000 PLN dziennie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, zwiększyłem limit podczas pobytu w oddziale bo miałem po drodze, ale to były czasy kiedy nie było jeszcze żadnych zakazów poruszania się i limitowania godzin.
   Gdybym miał tu nowo otwarte konto spróbowałbym zwiększyć limit przez infolinię lub przez mail na poczcie wewnętrznej banku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...