wtorek, 7 kwietnia 2020

W ING też nie jest gorzej: 2,50% na KO do 100.000 zł oraz 160 zł na start


Kwiecień przyniósł duże spadki na kontach oszczędnościowych, na szczęście nie wszędzie. Getin polepszył wczoraj ofertę o czym była mowa wczoraj, zaś ING o dziwo nie poszedł z prądem i utrzymał swoje KO na wysokim na aktualny stan oprocentowaniu - 2,5%.

W kwietniu ruszyła tutaj kolejna edycja konta ING. Może i ING nie jest blogowym ulubieńcem, ani suma nie jest tak duża jak np. w promocji Citi czy chociażby Pekao. Ale pomimo tego, w promocji ING można zgarnąć 160 zł. Niby nie jest to zawrotna suma, ale każdy darmowy grosz się przyda, szczególnie teraz, gdy wielu z nas ma przestój w pracy. A skoro nie ruszając tyłka z fotela zarobić można 160 zł to czemu nie?


Kto zatem może zgarnąć 160 zł przy otwieraniu konta? ING wyklucza osoby, które posiadały w Banku Śląskim jakiekolwiek konto po 1 stycznia 2019 do 31 marca 2020 r. Dotyczy to obu opisywanych kont.

Tutaj zyskasz nawet 160 zł za otwarcie konta w promocji ING

Z oferty można skorzystać do 30 czerwca 2020 r.

Jak zwykle do wyboru mamy Konto Direct lub Komfort. Jeśli jednak mamy mniej niż 26 lat bank poleca konto dla młodych o nazwie Konto Mobi. Dodatkowo do wybranego konta należy otworzyć Konto oszczędnościowe. KO jest na 2,50% gwarantowane przez 4 miesiące dla kwoty do 100.000 zł w promocji Bonus na Start.

Jak zgarnąć 160 zł w ING? Jak zwykle inne wymagania mają osoby w wieku do 26. roku życia, a inne osoby powyżej tego wieku.

1. Bonus główny - 100 zł
Pierwsza część nagrody - czyli 100 zł - jest bardzo łatwa do zdobycia. W przypadku konta Direct wystarczy bowiem do 30 września 2020 wykonać transakcje kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę min. 1000 zł . Transakcje anulowane oraz wypłata gotówki nie będą uwzględnione. Należy oczywiście wyrazić niezbędne zgody oraz do dnia wypłaty nagrody posiadać konto wraz z kartą oraz OKO.


2. Nagroda dodatkowa - 60 zł
Druga część nagrody wymaga, by wykonać część pierwszą, czyli by otrzymać dodatkową premię trzeba wykonać najpierw płatności na 1000 zł do 30 września 2020 r.
Dodatkową nagrodę można dostać wykonując:

 • min. 3 transakcje BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych. Zakupy te mogą być wykonane w ramach transakcji, które musimy zrobić, aby zdobyć wcześniejsze 100 zł.
 • wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach 2020. Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego jesteśmy posiadaczem. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach banku lub wpłatomatach.

Oba powyższe warunki także należy wykonać najpóźniej do 30 września 2020. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 15 października 2020 r. Wypłata nastąpi nie jak to zwykle na ror, jak w przypadku innych banków, lecz na konto oszczędnościowe, które w ING nazywa się OKO.

Uczestnikowi przysługuje tylko jedna nagroda w całym okresie trwania promocji tj. 100 zł albo 160 zł, w zależności czy spełnimy wszystkie warunki.

Młodzi jak zwykle mogą łatwiej zgarnąć premię, co jest regułą w każdym banku. 

Tutaj zyskasz do 160 zł za otwarcie w promocji konta w ING

1. Bonus główny - 100 zł
Konta dla młodych nosi nazwę Konto Mobi zapewne po to by zachęcić ich do mobilnego korzystania z internetu. Jak zwykle młodzi mają łatwiej, nie muszą oni kombinować, ile już wydali i czy przekroczyli wymagane 1000 zł.

Osoby do 26. roku życia muszą zrobić co najmniej 10 transakcji dowolną kartą wydaną do konta lub BLIKIEM. Nie ma znaczenia jakie to będą kwoty, liczy się zaksięgowane 10 transakcji na koncie, które musimy zrobić  do 31 lipca 2020 r. Transakcje anulowane oraz wypłata gotówki nie będą uwzględnione. Należy oczywiście wyrazić niezbędne zgody oraz do dnia wypłaty nagrody posiadać konto wraz z kartą oraz OKO.
2. Nagroda dodatkowa - 60 zł
Tutaj również, aby dostać dodatkowe 60 zł, trzeba spełnić warunki opisane w punkcie 1. Warunki dla dodatkowych 60 zł młode osoby też mają inne, wystarczą:

 •  3 transakcje BLIK-iem w sklepach internetowych. Mogą to być transakcje w ramach zakupów wykonanych, aby zdobyć wcześniejsze 100 zł
 • 3 przelewy na telefon BLIKiem na kwotę min. 5 zł każdy


Oba powyższe warunki także należy wykonać najpóźniej do 31 lipca 2020. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 14 sierpnia 2020 r. Wypłata będzie na konto oszczędnościowe -  OKO.

OKO daje oprocentowanie na 2,50%  przez 4 miesiące, dla kwoty do 100 tys. to nie jest taka zła opcja.


Do konta dostajemy też kartę wielowalutową. Bank informuje, że karta Visa pozwala płacić bez prowizji za przewalutowanie za granicą. Ale uwaga: brak prowizji dotyczy tylko transakcji gotówkowej rozliczonej na koncie prowadzonym w popularnych walutach czyli EUR, USD, GBP.
Zwolnienie z opłat:
Na koniec ważna informacja o opłatach i sposobach jak jej uniknąć, nikt z nas bowiem nie lubi płacić bankom drobnych kwot. Mimo iż premie są podzielone na dwie grupy, to opłaty bank dzieli na 3 grupy: 

 Tutaj zyskasz nawet 160 zł za otwarcie konta w promocji ING

1. Osoby powyżej 26 lat
ING zwolni nas z opłaty 7 zł jeśli wydamy kartą 300 zł w miesiącu. Innymi słowy wymagane 1000 zł nie warto wydawać za jednym zamachem, co uprawnia nas do zgarnięcia premii. Lepiej jest wydać tysiaka z rozbiciem na pakiety po 300 zł z hakiem na miesiąc. Wówczas unikniemy bezsensownej opłaty za konto.

2. Osoby w wieku 18-26 lat
Osoby w wieku studenckim mają nieco mniejsze wymagania, ale jednak mają. Bank zwolni je z opłaty, jeśli wydadzą w miesiącu 200 zł.

3 Osoby w wieku 13-18
Młodzież jak zwykle ma się najlepiej, bo tutaj wszystko jest za darmo. Co więcej każda z powyższych trzech grup może skorzystać z Konta oszczędnościowego na 2,50% do 100.000 zł na które bank wypłaci nam premię:) A więcej szczegółów znajdziecie w regulaminach :)

1 Regulamin promocji 160 za otwarcie konta Direct w ING
2 Regulamin promocji 160 zł za otwarcie konta Mobi w ING
3 Regulamin bonus 2,50% na start OKO

14 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie czy Alior utrzyma jutro dotychczasowe 2,5 na Mega koncie. Nie łapię się na obecny Getin do 400k bo mam jeszcze stara edycję do 100k. Skończy mi się i nie za bardzo mam gdzie dać kasę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam zapamiętać użytkownikom kart bankomatowych w Idea Banku.
  -wypłaty w bankomatach na terenie placówek Idea Banku - bezpłatnie
  -wypłaty poza placówkami banku 5razy/miesiąc bezpłatnie, od 6tej wypłaty 1% prowizji od wypłacanej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pamiętam by uważać z wypłatami w T-mobile. Tutaj nie trzeba dbać o to jakiego bankomatu używamy, ale tylko kilka jest darmowych w miesiącu.

   Usuń
 3. pewnie obniży, jak to melonik

  OdpowiedzUsuń
 4. Największym złodziejstwem są wpłaty na konto we wpłatomatach kartą Getin banku, który poza wpłatomatami własnymi pobiera opłatę od wpłat i to chyba ze 2%. Getin bank nie chce gotówki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tylko pytanie odnośnie Pekao:
  na które konto trzeba wpłacać te 500zl a na które 30000zl żeby mieć 2.5% ??
  Mam 2 numery kont i podejrzewam na logikę że 500 na ten numer przekorzystnego a 30000 na ten oszczędnościowego .
  Proszę o potwierdzenie

  OdpowiedzUsuń
 6. @polcan

  Dostaje zapytanie co jeśli ktoś przy zakładaniu konta przekorzystnego nie zmienił domyslnej karty Visa Gold na tą tańsza Master, rozumiem że warunki promocji pozostają bez zmian z tą różnicą że zamiast 1 transakcji kartą musi dokonać 4 transakcji tak ?
  Jeśli załozył to konto teraz 6-7 kwietnia to do kiedy ma czas na dokonanie tych 4 transakcji bezgotowkowych -- zgodnie z promocją do końca maja ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zajrzeć do regulaminu promocji i sprawdzić jakie karty biorą w niej udział. Jeżeli figuruje tam Visa Gold to jest ok.
   Reszta tak.

   Usuń
 7. ING - wchodzę na ich stronę (www - nie na moje konto, bo go jeszcze nie mam) i za nic nie mogę się doszukać tego OKO na 2,5% - wyświetla mi się oprocentowanie 0,5%. W jakiej zakładce mam szukać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zakładce inwestycje i oszczędności.
   Do artykułu jest dołączony szczegółowy regulamin w pdf o tej promocji obowiązujący do 6 maja 2020, więc sam ten fakt powinien zapewniać, że 2,50% jest gwarantowane:)

   Usuń
 8. Przed zapytaniem zajrzałem ale tam nie jest sprecyzowane :
  "Karta – karta płatnicza debetowa wydana do Konta "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc jak rozumiem może to być dowolna karta podpięta do konta.

   Usuń
 9. Jest jakis zapis w regulaminie, ktory mowi do kiedy obowiazuje 2,5% do 100tys? W sensie do kiedy najpozniej mam czas zalozyc to konto zeby zalapac sie na 2,5%?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...