poniedziałek, 6 kwietnia 2020

KO w Getin dalej na 2,70% i to z korkiem pod BFG + 50 zł na start


Kolejna miła niespodzianka z obozu Getin. Dziś rusz kolejna edycja naszego ulubionego konta oszczędnościowego na którym nie tylko utrzymano fajne oprocentowanie, ale dodatkowo zwiększono limit do 400k!

To bardzo dobra wiadomość. W rankingu kont na kwiecień, o którym możecie dziś przeczytać na PP4, wynika, że większość banków skorzystało z obniżki stóp by obniżyć stawki swoich kont o 0,50pp. Na szczęście Getin idzie znów pod prąd:)

Getin jak zwykle niezawodny

1. Elastyczne Konto oszczędnościowe VI - 2,70%
Obawiałem się, że Getin pójdzie śladem Millennium, który obniżył ostatnio swoją stawkę na KO. A tymczasem stawka nie tylko jest dalej lepsza niż oferuje obecnie IB na swojej lokacie na nowe środki, ale także podniesiono limit do lubianych przez nas 400 tysięcy zł.

Co więcej KO w Getin wciąż ma atut nieograniczonej ilości darmowych przelewów wewnętrznych do końca 2020.  Czas trwania promocji to dalej 3 miesiące. Gdy ostatnio miałem tutaj kasę promocja trwała przez 4 miesiące, zawsze więc można coś polepszyć w nowej edycji;)


Badanie salda przypadło na 31 marca 2020. Jak dla mnie rewelacyjna data, bo co prawda konto zerowałem w połowie ubiegłego miesiąca, ale lokatę mobilną 30 marca.   Nowa promocja potrwa do 5 maja 2020.


3. Bonus dla aktywnych VIII - 3,50%
W dalszym ciągu w Getin mamy drugą promocję, którą można łączyć z opisaną w pierwszym punkcie. Mowa o jeszcze lepszej stawce 3,50% w promocji Bonus dla aktywnych. Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobisteProblem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. VIII już edycja tej promocji potrwa nieco dłużej do podstawowego konta bo do 31 maja 2020.

Bonus dla aktywnych trwa zdecydowanie dłużej, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 29 lutego 2020. Jak widzimy tutaj stała jest data początkowa, lecz o kolejny kwartał wydłużono nam karencję.3. 50 zł na start - VII edycja od 1 marca
To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. A skoro na start można tutaj jeszcze dodatkowo zarobić to czemu z tego nie skorzystać?

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. Bon podarunkowy na 50 zł dostanie ten, kto poza jedną wymaganą płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego, możesz jak zwykle pisać na marszr1@gmail,com a prześlę Ci taki kod.


Oferta zaczęła się na początku marca i potrwa do 31 maja 2020. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)4. Lokata mobilna 2,7%
Dodatkowa korzyści jaką daje posiadanie konta w Getin to lokata mobilna, którą można odnawiać. Lokata do 10.000 zł na 2,7% to miły dodatek do konta:)


 

Getin Bank oferuje wiele promocji, które można łączyć. Dlatego warto skorzystać i wycisnąć jak najwięcej korzyści dla siebie.

5. 100 zł do Decathlon
Getin ma jeszcze jedną promocję z bonem do Decathlon. Może nie jest to jakaś supernowość, bo bony do Decathlonu są tutaj od dłuższego czasu, ale w nowej edycji mocno wyśrubowali warunki konieczne do zgarnięcia stówki. Warunki zobaczycie poniżej.

Moim zdaniem ciekawsza jest promocja z programem poleceń, gdzie warunki są o wiele prostsze do spełnienia.

33 komentarze:

 1. Czy gdzieś jest napisane, że konto bierze udział w promocji na nowe środki? Była kiedyś na zielono wyszczególniona taka informacja ale teraz nie mogę tego odszukać. Jestem w promocji jeszcze ze stycznia, która dawała promocyjne oprocentowanie przez 4 miesiące czyli do około połowy maja w moim przypadku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, 6 kwietnia 2020 08:56 napisał:
   "Czy gdzieś jest napisane, że konto bierze udział w promocji na nowe środki? Była kiedyś na zielono wyszczególniona taka informacja ale teraz nie mogę tego odszukać."

   Też mam tak jak Ty. Kiedyś pojawiała się taka zielona "belka" przy KO, że konto do promocji na nowe środki, a teraz nie :(

   Usuń
  2. U mnie nadal jest informacja, że konto bierze udział w promocji na nowe środki "zielona belka"

   Usuń
 2. Mam pytanie jeśli na 25.02 miałem w Getinie saldo 20 tys. (mobilna + bonus za aktywność) 12.03 przelałem 100 tys na EKO. 01.04 zabrałem 10 tys z mobilnej i przelałem do Millennium. Dzisiaj wchodzę w szczegóły EKO a tam stan nowych środków 90 tys. Pomimo tego, że na EKO leży 110 tys. Czy to przez to, że przelałem te 10 tys z mobilnej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, mobilna jest częścią salda badanego na dany dzień.
   W artykule wyraźnie napisałem, że nowe saldo idealnie mi się zgrało bo moja mobilna zakończyła mi się 30 marca. Gdyby tak nie było musiałbym przed przelaniem środków na KO najpierw zasilić mobilną by stawka na KO nie była zmniejszona dla kwoty do 10k.

   Usuń
  2. Czy teraz musiałbym wpłacić znowu 10 tys np. na mobilną abym miał na nowych środkach 100 tys ? Bo jak dobrze rozumiem to 10 tys. pracuje teraz na oprocentowaniu standardowym ?

   Usuń
  3. Dokładnie tak, wpłać środki na mobilną i na drugi dzień, po przetwarzaniu nocnym sprawdź jaka część środków jest oprocentowana na KO. Powinna być całość.

   Usuń
 3. Jeszcze chciałem zapytać o Aliora .Mam tam max kwotę od chyba 2 lat na oprocentowaniu promocyjnym. Czy jeżeli teraz będę wpłacać 1500 i kupować za 300 - to dalej mam oprocentowanie 3% na tych samych środkach i do kiedy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalej będzie 3% do odwołania.

   Usuń
  2. Blik tez się liczy czy karta do konta to must have?

   Usuń
  3. @polcan nie do odwołania tylko do końca czerwca

   Usuń
  4. Dzięki za info, wiem że jest taki zapis w pdf, ale pdfy aliorowskie nie otwierają się na moim kompie:( Do pracy zaś nie chodzę ze względu na pracę zdalną by to sprawdzić...
   W sumie to logiczne bo melonik zwykle przedłuża swoje promocje o kwartał.

   Usuń
 4. a jeśli mam ROR w Alior B. i już robię wpłaty 1500 zł co miesiąc i robię płatności kartą 300 zł miesięcznie i mam KO 20 000 zł to czy dodatkowo muszę robić jeszcze dodatkowe obroty 300 zł kartą miesięcznie ?

  OdpowiedzUsuń
 5. A Santander lokaty ma na 0.01 wrzystkie ma takie co wy na to?

  OdpowiedzUsuń
 6. Totalna kpina jest w Pekao niestety, sam sprawdziłem czy sygnały dochodzące od moich znajomych są prawdziwe ...
  Weryfikacja za każdym razem jest nieudana i zapraszaja do wizyty w oddziale -- takie to oto konto do założenia online #zostańwdomu ... brak słow

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie do ekspertów z Getina. 1 kwietnia wpłaciłem 10k zł na moją indywidualną promocję "Aktywuj Konto - 3,5% na EKO" (zasady podobne do "Bonus za aktywność") Tak więc 1-ego miałem na EKO 10 tys. zł, którego oprocentowanie do każdego 15-ego dnia następnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji wzrośnie do 3,5% ze standardowego. Dnia 5 maja chcę przelać nowe środki np. 100k zł na EKO - zatem łącznie będzie tam 110k zł (na dzień badania salda 31 marca w GB miałem równe 0zł) Czy mam rozumieć, że te 100k będzie oprocentowane na 2,7 - bo załapie się na aktualną promocje na EKO, a te 10k (po spełnieniu warunku) osobno na 3,5%??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy wczesniej byles w promocji "nowe srodki"na EKO poprzedniej edycji? Jezeli masz aktywna poprzednia promocje na EKO to ona musi sie skonczyc. Generalnie musi byc odstep 1 promocji, zeby brac udzial w nastepnej.

   Usuń
  2. Nie, nie byłem. Regulaminowo łapię się na obecną promocję na EKO. Interesuje mnie dlatego kwestia tych 10k zł z tej 1-ej promocji.

   Usuń
  3. Dzisiaj po naradzie w banku i prośbie o cierpliwość, w drugiej odpowiedzi na zadane przeze mnie w bankowości, podobne pytanie jak do Was wyżej - otrzymałem taką odpowiedź:

   "W przypadku drugiej promocji Aktywuj Konto, sytuacja wygląda następująco:

   1. Jeśli zarówno 10 000 zł jak i 100 000zł będą środkami nowymi, to wypłata odsetek odbędzie się:
   - do końca miesiąca zostanie naliczone oprocentowanie 2,7% dla 110 000 zł i 15 dnia kolejnego miesiąca pozostałe 0,8% dla 10 000 zł.
   2. Jeśli 10 000 zł to stare środki a 100 000 zł nowe:
   - to oprocentowanie 2,7% dla 100 000 zł będzie wypłacone do końca miesiąca, 3,5% dla 10 000 zł będzie wypłacone 15 dnia kolejnego miesiąca
   3. Jeśli wszystko co Pan wpłaci to nowe środki, ale osiągnie Pan limit w promocji Na Nowe Środki:
   - to 400 000 zł na koniec miesiąca otrzyma 2,7% i 3,5% dla 10 000 zł do 15 dnia kolejnego miesiąca.

   W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

   Z poważaniem,
   ..............
   Doradca
   Getin Bank"

   Który Waszym zdaniem punkt tej odpowiedzi pasuje do mojej sytuacji?

   Usuń
 8. Nie ma informacji KONTO DO OFERTY NA NOWE ŚRODKI.Napiszcie,czy po zasilaniu rachunku pojawiła się informacja KONTO W OFERCIE NA NOWE ŚRODKI.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od razu po zasileniu EKO w wiadomości w panelu użytkownika pojawia sie info o tym ze masz promocyjne oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję

   Usuń
  2. Chromolę te marne ochłapy, biorę kasę z banków póki jeszcze ją mają.

   Usuń
  3. Drukują to mają. Ale ile można drukować? oto jest pytanie!

   Usuń
 10. Na obecnym EKO promocja kończy mi się 7 maja (Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - III edycja). Obecna oferta - promocja w Getin Bank EKO będzie trwać do 5 maja. Czy możliwe w takim przypadku będzie skorzystanie z następnej promocji na EKO– od 6 maja, przy założeniu, iż wszystko, co mam teraz na koncie wypłacę 24 kwietnia (wcześniejsza wypłata niezbędna tzw. obliczenia salda nowych środków). Czy pomimo wypłaty 24 kwietnia wszystkich środków z GetinBank moja aktualna promocja potrwa i tak do 7 maja (i to będzie przeszkodą do skorzystania z następnej oferty od 6 maja?).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Gesso nie załapiesz się i to dosłownie przez ten 1 dzień :( Twoje ostatnie zdanie jest prawdziwe - bo wykluczone będą osoby, którym od 6 maja - do końca następnej promocji zakończy się okres tej poprzedniej.

   Usuń
  2. Niestety, ani w tej promocji, ani w kolejnej jak będzie od 06.05. udziału nie weźmiesz. Nie ma tu nic wspólnego z wypłatą środków.

   Usuń
  3. Gesso pisze:
   "Czy pomimo wypłaty 24 kwietnia wszystkich środków z GetinBank moja aktualna promocja potrwa i tak do 7 maja"
   Z Getinu w przeciwieństwie do Mille nie trzeba wyprowadzać wszystkich środków na poczet nowej promocji - tylko te na "produktach depozytowych". Obstawiam też, że jeśli kolejna promocja na EKO będzie - to saldo będzie liczone na 27/28 kwietnia, ale w Twoim przypadku ewakuacja środków nie będzie konieczna. Niestety przez ten jeden dzień nie załapiesz się na kolejną edycję - chyba, że coś zmienią w następnym regulaminie.

   Usuń
  4. do Jerzy 7 kwietnia 2020 07:43; do TomTom 7 kwietnia 2020 08:13 Jerzy i TomTom, dziękuję za odpowiedź.. Dla porównania warto dodać, iż w Banku Millennium można zrezygnować z promocji na Koncie Profit. Jest tam bowiem następująca informacja: Jeśli chcesz zrezygnować z udziału Promocji, zgłoś chęć rezygnacji w oddziale lub przez TeleMillennium. W Getin Bank, niestety, nie ma takiej możliwości.

   Usuń
 11. Kurde, a moje lokaty na 3,5% roczne w idei tez sie 06.05 koncza ;/ Mogliby przedluzyc promke, to chetnie przerzuce do nich kase potem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm jak sądzicie kiedy będzie kolejna promocja na koncie elastycznym? W maju czy jednak coś pojawi się dopiero w czerwcu?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...