piątek, 8 maja 2020

3% wciąż na KO w CA oraz nowa promocja konta z do 200 zł na start


Dziś na PP4 prezentuję najnowszy ranking kont oszczędnościowych w którym Millennium oraz Getin są.. na samym dnie. To oczywiście efekt obniżek oprocentowania jakich byliśmy świadkami w ostatnich dniach. 

A co w innych bankach? O dziwo w Credit Agricole od maja wznowiono promocję z 200 zł do zgarnięcia na start, a co więcej stawka na KO wcale nie uległa zmianie. Dalej mamy tutaj 3%, jedyny minus to fakt, że oferta dedykowana jest dla nowych.


Niestety oferta jest jednorazowa, więc jeśli ktoś skorzystał już z przeniesienia konta, to nie może tego zrobić ponownie. Dodatkowo wymagane jest brak posiadania konta w Credit Agricole po 1 kwietnia 2018, tak samo jak w przypadku poprzedniej edycji.

Tutaj zgarniesz do 200 zł z CA i założysz KO na 3%

Promocja potrwa do końca miesiąca - do 30 czerwca 2020Do wyboru jest jedna z trzech premii:
 • premia za przeniesienie konta
 • premia za płatności mobilne
 • premia za CAsaver

Premia za przeniesienie konta- 100 zł lub 200 zł
Aby uzyskać premię, należy złożyć dyspozycję zamknięcia swojego rachunku w innym banku za pośrednictwem CA. Można wskazać dowolny rachunek, którego już nie używamy, a którego i tak chcemy się pozbyć, więc niech CA zrobi to za nas.

Konieczne jest również podanie nazwy instytucji od której otrzymujemy wynagrodzenie, gdyż CA chce powiadomić, o tym gdzie ma wpływać wynagrodzenie. Pop przeniesieniu konta otrzymamy jednorazową premię, która będzie uzależniona od wysokości wpływów. Dostaniemy 100 zł  za wpływ min. 1000 zł przez kolejne 3 miesiące lub 200 zł za wpływ min. 3000 zł przez 3 miesiące.

Teoretycznie wpływ wynagrodzenia ma być od pracodawcy. Ale osoby, które brały udział  w poprzednich edycjach, informowały, że wystarczył przelew z rachunku, który nie należy do nas.


Premia za płatności mobilne - 5% zwrotu
Aby otrzymywać premię za płatności mobilne należy dodać swoją kartę do konta do wybranego przez siebie portfela cyfrowego lub płacić BLIKiem. Premię możemy otrzymywać przez 12 miesięcy. Otrzymamy 5% zwrotu za płatności mobilne, maksymalnie 16,67 zł miesięcznie. Ale żeby móc otrzymać takowy zwrot musimy zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł oraz zrobić min. 3 płatności mobilne.

Premia za CAsaver
Otwieramy konto oraz rachunek oszczędzam, a następnie aktywujemy usługę CAsaver. Premię za CAsaver będziemy otrzymywać przez 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych , pod warunkiem, że zapewnimy wpływ  min. 1000 zł oraz  zrobimy transakcje kartą na co najmniej 200 zł łącznie. Wartość premii to 50% wartości zaokrągleń przekazanych na nasz rachunek Oszczędzam przez usługę CAsaver. Oczywiście nie więcej niż 16,67 zł miesięcznie i nie więcej niż 200 zł w całym okresie korzystania z akcji specjalnej. Premie będą wypłacane na koniec miesiąca.


Do wyboru mamy dwa konta: VIP lub Konto dla Ciebie. Pierwsze wymaga przelewu na kwotę 10.000 zł w zamian wszystko jest za darmo. Drugie wymaga przelewu na 1000 zł oraz jednej płatności kartą by konto było całkowicie za darmowe.  


Promocyjne 3% na KO do kwoty 20.000 zł
Nowi klienci poza premią mają też możliwość skorzystania z Konta oszczędnościowego oprocentowanego na 3% do kwoty 20.000 zł. Wadą tej oferty jest fakt, że stawka jest uruchomiona wraz z ror i to nawet jeśli nie pakujemy nań żadnych środków.Credit Agricole to dość specyficzny bank. W żadnym innym banku nie spotkałem się z faktem by konto było oprocentowane przy zerowym saldzie. Co więcej odsetki wypłacane są tutaj raz na kwartał, a nie raz w miesiące jak jest w każdym innym banku.

Promocyjna stawka obowiązuje teraz krócej bo przez 3 miesiące, to znacznie upraszcza sprawę, bowiem ostatnio promocja trwała co prawda 4 miesiące, ale odsetki za czwarty miesiąc można było wypłacić dopiero po pół roku

Tutaj zgarniesz do 200 zł z CA i założysz KO na 3%

Na koniec mała przestroga. Credit Agricole ma jakiś stały błąd systemowy, który co miesiąc nalicza opłaty 3 zł za powiadomienia sms. Robi to nawet wtedy, gdy wyłączymy tę opcję. Zgłaszałem tejnproblem wielokrotnie swojemu opiekunowi konta. Oczywiście pieniądze są zwracane. 

Podsumowując cieszy fakt, że niektóre banki nie idą z prądem i w dalszym ciągu zachowują starą dobrą promocję. Nie spodziewałbym się, że takim bankiem będzie akurat Credit Agricole, ważne jednak, że dalej jest tutaj 3% które dziś jest prawdziwą gratką.

Regulamin akcji specjalnej korzyści dla ciebie II
Tabela oprocentowania rachunku Oszczędzam 

14 komentarzy:

 1. mam to konto oszcz od lutego , czy po 4 miesiącach mogę ewakuować forse czy musze czekać jeszcze 2 msce bo odsetki naliczają co kwartał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz dostać odsetki musisz niestety poczekać. Tak zrobiłem w ubiegłym roku po czym zamknąłem konto.

   Usuń
  2. Ja tez mam, zalozone w promocji w marcu (300zl za zalozenie ROR). Oszczednosciowe, jak i caly pakiet trzeba bedzie holowac przez 6-m, bo dokladnie po 3-m od zalozenia sa odsetki (mozna ustawic splyw na ROR, zeby nie korzystac z wyplaty), kolejny miesiac promocyjny, niestety nie da nam odsetek i trzeba bedzie czekac dodatkowe 2-m, ale kase oczywiscie nalezy zabrac i tylko dokonywac wplywu na ROR -1000zl i jednej transakcji karta. Ale , co tam dla 300zl mozna troche sie pomeczyc.

   Usuń
  3. Miałem to konto otwarte w promocji chyba w listopadzie 2019.Po 3 miesiącach wypłaciłem odsetki z konta oszczędnościowego na ror.Po 4 miesiącu i zakończeniu promocyjnego oprocentowania wypłaciłem kapitał 30000.Następnie udałem się do oddziału banku w Gdańsku i przy zamykaniu konta zostały mi wypłacone odsetki za 4 miesiąc, bo inaczej system nie pozwoliłby zamknąć konta.

   Usuń
  4. Dobra porada, której jakoś nie brałem pod uwagę. Fakt faktem, przelewy przez te 6 miesięcy przychodziły od pracodawcy, bo i tak nie było już innej premii za wynagrodzenie w innych bankach (WBK wykorzystałem wcześniej). więc cały problem sprowadzał się do jednej płatności kartą i przeczekanie pół roku.
   Bardziej denerwujące było pobieranie owych 3 złotych miesięcznie za nic. Skutkowało to dodatkową wizytą w oddziale celem odzyskania pobranych opłat z sufitu już po zamknięciu konta.
   Bank oczywiście n-ty raz przeprosił za ten sam błąd i pobraną z sufitu kasę zwrócił.

   Usuń
  5. Aktualizacja:) od kwietnia chyba powiadomienia sms kosztują 5zł. Taki mamy klimat, oprocentowanie leci w dół a opłaty w górę

   Usuń
  6. A komu to potrzebne? Bank i tak zwróci nam kasę za pobranie takiej opłaty, jeśli sobie jej nie życzymy.

   Usuń
 2. Koledzy odpalę promocję Alior na koncie mocno oszczędnościowym w niedzielę 10 maja? kasę nowe środki 100zł na ror już mam ale chciałem odpalić jak najpóźniej.. w niedizelę przelew wewętrzny działa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Promocja nie dla mnie ze względu na bardzo małą kwotę, którą można umieścić na fajny procent. Przeniesienia konta się trochę boję, bo w "swoim" banku czuję się bezpiecznie ze względu na wymagania darmowości konta.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale czy po 4 miesiącach gdy nadal będę tam miał konto mogę przelać kasę do innego banku żeby nie leżała bezczynnie Czy w takim przypadku dostanę odsetki za 4 miesiąc po dwóch miesiącach czekania na nie gdy nie będzie tam już forsy od 2 óch miesiecy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. To działa na podobnej zasadzie jak dowolne konto o kapitalizacji miesięcznej. Możesz mieć kasę na koncie nawet tylko przez jeden dzień, a na koniec miesiąca bank i tak musi Ci za to wypłacić odsetki.

   Usuń
 5. Koledzy a Alior do Promocji jest teraz konto MEGA oszczędnościowe? bo wpłaciłem 100zł nowych środków ale na stare konto MOCNO oszcędnościowe? szybko załozyć przez neta KO MEGA i wewnetrznym przelać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, że zapytałeś bo bym nie zauważył i tak jak ty wrzucił na konto Mocno oszczędnościowe. Na to wychodzi, że trzeba założyć konto mega i tam przelać pieniądze.

   Usuń
 6. Czyli od jutra już nigdzie nie ulokujemy większej kasy na więcej niż 2%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...