wtorek, 26 maja 2020

Nagrody o łącznej wartości 240 zł z kontem w Paribas

Dziś (26 maja 2020) kończy się promocja konta Paribas, w której do zgarnąć można 300 zł w ekodach do wydania w Allegro. Jednakże równocześnie rusza nowa oferta konta. Tym razem zyskać można 200 zł do Douglas oraz jeden z zestawów popularnych i lubianych klocków Lego. Sprawdźmy, co trzeba zrobić, aby załapać się na bonusy.Tutaj założysz konto, by zyskać klocki LEGO oraz 200 zł do Douglas 

Z promocji mogą skorzystać osoby, które nie miały konta od 12 miesięcy. Promocja planowo potrwa maksymalnie do 1 czerwca 2020, ale przewidziano jedynie 650 wniosków, czyli o wiele mniej niż w poprzedniej promocji. Konto oraz kartę należy aktywować najpóźniej do 19 czerwca 2020r.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać premię? 
Jeden z zestawów klocków LEGO oraz bon 200 zł do Douglas otrzymamy jeśli:
wykonamy min. 5 transakcji BLIK-em w czerwcu, natomiast w lipcu musimy otrzymać wpływ na konto min. 500 zł oraz również wykonać min. 5 płatności BLIK-iem.
Warto pamiętać, że do wpływów nie zaliczą nam przelewów z innych naszych rachunków w Banku (w tym BGŻ Optima). Wpłaty gotówkowe oraz wpływy z rachunków kredytowych również się nie liczą.

Oczywiście, aby mieć prawo do premii musimy złożyć wniosek przez dedykowany link. Otwieramy konto z dostępem do bankowości elektronicznej, wraz z kartą. Z linka bezpośrednio przejdziemy na stronę internetową Banku. Umowę o konto podpiszemy w systemie Autenti, za pomocą unikalnego kodu SMS. Nadal wszystko odbywa się zdalnie.
Ważne jest aby również aktywować kartę do konta do 19 czerwca 2020 roku.


Klocki Lego są dostępne w trzech wariantach, ale nie dokonujemy ich wyboru. model klocków otrzymamy losowo. Wartość zestawu klocków wyceniana jest na 40 zł. Natomiast bon do Douglas o wartości 200 zł otrzymamy w postaci ekodów.
O przyznaniu nagród zostaniemy powiadomieni mailowo najpóźniej do 21 sierpnia 2020 r.

Kartę podarunkową Douglas otrzymamy smsem na numer telefonu, który podaliśmy w formularzu rejestracyjnym. Klocki LEGO otrzymamy pocztą, jednakże musimy pamiętać o podaniu adresu, na który mają zostać dostarczone. Wraz z informacją, że spełniliśmy warunki przyznania nagrody otrzymamy link oraz unikalny kod, za pomocą których będziemy mogli zalogować się i przekazać adres do wysyłki nagrody. Klocki powinniśmy otrzymać najpóźniej do 31 sierpnia 2020 r.


Do konta można wybrać jedną z trzech kart. Ale Karta Otwarta na Dzisiaj jest darmowa. Wystarczy pamiętać, aby wykonać min. jedną transakcję kartą w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty. 

Tutaj założysz konto, by zyskać klocki LEGO oraz 200 zł do Douglas 75 komentarzy:

 1. Idea Bank wbrew oczekiwaniom wielu forumowiczom nie pęka i nie podwyższa oprocentowania lokat.
  Myślę, że pandemia akurat dla Idea banku przyszła w najlepszym możliwym czasie pozwalając bankowi wyregulować stan posiadania bez przepłacania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało tego, od dziś nawet o symboliczne 0,1% obniżyła loty na 2 najważniejszych lokatach. Tej NnŚ i Beztrodkiej :(

   Usuń
 2. Dzisiaj nastąpiła ostra przecena walut. USD w ubiegłym tygodniu kantory skupowały po 4,10-4,12, a dzisiaj po 4,02. Czy $$$ spadnie na stałe poniżej 4PLN?
  Jak patrzę na konsekwencje pandemii na ulicach Warszawy, to wydaje mi się, że wszystko działa na 50%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kursy walut nie da sie dokladnie przewidziec. Ale tak objektywnie patrzac, to nic sie nie zmienilo od kilku tygodni, jest troche naplyw zagranicznej kasy na GPW, ale watpie, zeby kasa plynela do nas na obligacje czy inne instrumenty pieniezne, bo choc mamy lekko wyzsze %%, to tez mamy wieksza inflacje. Spekula musi grac w obie strony, jak umocnia PLN, to potem z pewnoscia znow duze oslabienie, zeby zarobili.

   Usuń
 3. Dziś wyzerowałem konto w IB po zakończeniu wszystkich lokat na 3,2%. Brak jakichkolwiek propozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja forsa trafiła do kantoru a teraz gnije na rocznych lokatach w dolcach.

   Usuń
  2. Waluta + ogniotrwały sejf w domu i można spać spokojnie jeśli kto nie ma zaufania do banków albo nie lubi.

   Usuń
  3. Od tego poniedziałku nikt u nas w rodzinie nie ma w IB nawet 1 zł. Chyba naprawdę nie potrzebują kasy, ale będą jeszcze dwa terminy kończących się 3% na 3 miechy po 17 i 24 czerwca.

   Usuń
  4. W jakim banku ta roczna lokata w dolcach?

   Usuń
 4. Polcan - pytanie za 100 pkt. - czy w IB jest tak dobra czy aż tak beznadziejna sytuacja finansowa, że nie potrzebują naszych pieniędzy ? bo to co się teraz wyprawia wręcz przypomina jakiś chory sen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością obniżka stóp i stawek WIBOR oraz dodruk pieniądza ma tutaj wpływ. Pieniądz jest tani jak nigdy dotąd, więc nie ma wyższych stawek.

   Usuń
  2. Żaden bank nie potrzebuje nadwyżek środków, gdyż
   1. NBP dosypał miliony z uwolnionych rezerw banków
   2. nie ma gdzie zyskownie inwestować zebranych nadwyżek
   3. siadła akcja kredytowa

   Usuń
 5. U mnie tez wyzerowane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz gorsze te promocje. Mało, który bank daje już po prostu gotówkę. Teraz to już głównie bony itp

  OdpowiedzUsuń
 7. Tarcza antykryzysowa zbudowana z pieniędzy ludzi oszczędzających ... brak słów na to co zrobiono z polską złotówką, szkoda tylko, że (prawie) wszystkie osoby nie chcą na pewien czas wyciągnąć pieniędzy z banków bo w ten sposób banki mają nas za darmo źródło kapitału na przyszłe kredyciki za które wezmą krocie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z czego można by zbudować tarcze antykryzysowe jak nie pieniędzy ludzi, którzy je posiadają?
   Ty pewnie byś zbudował z dochodów bezdomnych i bezrobotnych!

   Usuń
 8. Do Anonimowy27 maja 2020 13:38 : nie pisz głupot, bo od czytania tego aż się słabo robi, przedsiębiorca powinien w pierwszej kolejności wyłożyć ze swoich odłożonych pieniędzy - bo na najczęściej takie ma, jak i luksusową posiadłość, dobry samochód, ale jak mu się biznes sypie to najlepiej łapska wyciągnąć od ludzi ( przy pomocy państwa ) którzy oszczędzali przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle co sobie popiszesz i ponarzekasz, a rządzący (ci czy tamci) całe szczęście i tak zrobią po swojemu. Ty nie piszesz skąd wziąć tylko komu czyli tobie nie zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiecie może kiedy teraz Millenium będzie badać saldo do kolejnej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 11. $$$US zjechały dzisiaj poniżej 4PLN. Kantory skupują po 3,98...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz po 4,00 zł. Jak RPP obniży stopy to dolec znów zwyżkuje.

   Usuń
 12. Nowe środki 1,7, beztroska 0,9%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie już wiedzą, że RPP obniży dzisiaj stopy procentowe. Jeśli tak się stanie to 2% na KO czy lokacie będzie rarytasem

   Usuń
  2. Ptok 28 maja 2020 08:45 Udaję, że nie widzę. Ciekawie jednak skonstruowane jest oprocentowanie tej lokaty. Na 1 miesiąc niższe, na 2 i 3 miesiące - wyższe. A zatem jak już założysz taką lokatę na 2 miesiące (z wyższym oprocentowaniem), i w czasie trwania tej lokaty podniesione zostanie oprocentowanie - nie zerwiesz, bo nie będzie się opłacało (i zostaniesz do końca). Celowy zabieg?

   Usuń
 13. Dla tych co nie czują się być okradani przez państwo - polecam artykuł na Subiektywnie o finansach:
  https://subiektywnieofinansach.pl/ile-pieniedzy-tracimy-rocznie-przez-niskie-oprocentowanie-lokat-i-inflacje/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic odkrywczego.

   Usuń
  2. Z przymrużeniem oka. A czy jest artykuł o tych co nie czują się być okradani na giełdzie? Czy w przypadku spadku notowań akcji zależnych od wielu "czynników rynkowych zewnętrznych" to jest wtedy strata czy kradzież przez giełdę, a może też kradzież przez firmę lub państwo? I gdzie są te ukradzione pieniądze z lokat bankowych (inflacji), a gdzie te z giełdy? Bo pewnie te z lokat zabieranych przez państwo idą na socjal, nie? Chciałoby się być rentierem. Wówczas nie musielibyśmy pracować podobnie jak pewna grupa społeczna. Oni żyją na koszt państwa, rentier powiedzmy na koszt banku. Status majątkowy i życie diametralnie różne, ale obaj "nic nie robią". Można rzec lenie. Głupie prawda?

   Usuń
  3. A czy stopy w PL mogą być ujemne ?

   Usuń
  4. Tylko rentier musial najpierw zazwyczaj mocno zapracowac na te pieniadze. To niejako nagroda dla niego.

   Usuń
 14. ważniejszym pytaniem jest to czy nasi Bracia Mojżeszowi zostali spłaceni z pieniędzy Polaków, którzy mieli / mają lokaty, bo Pan Mike Pompeo w zeszłym roku napominał wielokrotnie Polskę w sprawie JUST ACT 447 .

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie rozumiem maniakalnego uporu trzymania forsy na lokatach ponosząc przy tym ewidentną stratę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pogubiłem się znowuzznowu KO profit w mille, do dziś mam 2,7 biorę udział w 19 edycji, jak będzie od jutra i kiedy przypadalo zerowanie salda ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Michu 28 maja 2020 14:05 Badanie salda było 16 maja - do edycji nowej od 1 czerwca. Skoro w tym dniu miałeś środki, to udziału w nowej wziąć nie możesz.

   Usuń
 17. Czyli zakup kwietniowych obligacji inflacyjnych SP byl dobrym rozwiazaniem, jak stopy centralne po obnizce juz tylko 0,1%.
  KO za chwile w bankach na 0,5% i to pewnie tez bedzie rarytas.

  OdpowiedzUsuń
 18. No i stało się https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/banki/rpp-znowu-zaskakuje-trzeci-miesiac-z-rzedu-obniza-stopy-procentowe-6515329156695681a.html%3famp=1

  OdpowiedzUsuń
 19. A RPP utartą ścieżką.

  OdpowiedzUsuń
 20. Co miało się stać to się stało. następna obniżka stóp. Glapiński uparł się i chce zdemolować oszczędności. Pisałem tyle razy o nieruchomościach - rząd planuje dopłaty i ulgi na zakup - teraz widać o co chodzi temu rządowi. O wzrost cen nieruchomości bo tym to sie skończy. Jśęli PIS wygra wybory to z tymi stopami beziemy się bujać przez lata bo ta banda nigdy ich nie podniesie. To jest złodziejstwo wieksze niz Orban z Erdoganem razem wzięci
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PiSałem już tyle razy o Glapie i jego bandzie, że już się nawet nie chcę powtarzać. To co dziś zrobili - to już rozbój w biały dzień. Nikt nie przewidywał żadnych obniżek - a oni tną po raz 3-ci i to o prawie tyle samo! To kolejny krok - do realnych minusowych procentów na depozytach w bankach. Jeżeli jeszcze ktoś z Was nie widzi tego co się dzieje - to już mu nic nie pomoże. I proszę Was, obrońców rządu - nie zasłaniajcie się już wirusem itp. Już teraz w wielu bankach proponuje się lokaty na 0,1% - to co będzie teraz? Powtórzę się - tej szarańczy już nic nie powstrzyma...

   Usuń
 21. Już ?! tak szybko ?! zaczęło się spłacanie Braci Mojżeszowych w ramach ustawy JUST ACT 447 ?! przecież, jeszcze nie jesteśmy gotowi, chociaż .... Mike Pompeo raczej nie żartował kiedy w zeszłym roku nas napominał, ale przecież mamy lokaty w kwocie około 900mld złotych, więc z pewnością nie braknie pieniędzy na spłatę naszych zobowiązań wobec naszych Braci.

  OdpowiedzUsuń
 22. pocieszenie jest takie, że niżej już nie ma z czego schodzić, to też jakaś stabilność. Nie wierzę, że RPP jest w stanie pójść w ujemne stopy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żebys się nie zdziwił. Stanie się to prędzej niż wszyscy myślą. przeciez dziś nawet pisowscy ekonomiści i analitycy pukają sie w głowę. Wiecie czemu? Ano temu że te obniżki juz zaczynają hamować podaż kredytu. Im niższe stopy tym bardziej banki nie chcą kredytować ludzi. RPP już nawet na to nie zwraca uwagi. Są dwa cele - wygonić ludzi do kupowania i zapewnić Morawieckiemu niskie rentownosci długu.
   To już nie jest RPP - to jest ministerstwo w rządzie a to zlamanie ustawy o NBP. To jest właśnie Glapinski ze swoimi pomagierami ze Skoków i TVTrwam. Kogoś to dziwi w sytuacji gdy rządzą nami sekciarze?
   MM

   Usuń
 23. I dlatego po 20 latach przerwy pierwszy raz z największą satysfakcją pójdę osobiście na wybory i oddam głos na obecnego i przyszłego prezydenta Pana Andrzeja Dudę. Właśnie za to ciągłe ujadanie przeciwko rządowi.

  OdpowiedzUsuń
 24. Glapus chyba chce wprowadzić ujemne stopy procentowe, jeszcze będziemy dopłacać za trzymanie oszczędności w bankach.. Smutne czasy nastały..

  OdpowiedzUsuń
 25. Jest w stanie

  OdpowiedzUsuń
 26. Słuchajcie, proponuję pisać listy na adres listy@nbp.pl z naszą dezaprobatą dla obecnych działań RPP. Może dzięki nim przynajmniej nie wprowadzą ujemnych stóp procentowych.

  OdpowiedzUsuń
 27. Powoli ręce opadaja, no ale cóż, mamy Rząd na jaki sobie chyba zasłużyliśmy.
  RPP zrobiło z siebie jakąś komisje do wykonywania rozkazów. Kompletnie nie pojmuję wczorajszego umocnienia się złotówki. Zwoje mózgowe mi się zasupliły. Jak jeszcze bardziej PLN się umocni, to tym twardziej wylądujemy. To już nie przelewki. Pis stawia wszystko na jedną kartę. Wniosek prosty. Wydawać złotówki albo je na coś wymienić. Depozyty w banku w PLN straciły jakiekolwiek uzasadnienie. Ekonomię mamy u tych pseudo fachowców na poziomie mojej nastoletniej córki. Klika się , blika się, lub idzie do bankomatu, wpisuje sumę i on wypluwa kasę. Gdzie jest problem, Tato ?
  Jasne kasa z drukarki, niepokryta niczym. To musi gruchnąć, i to solidnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiesz? zrozumiałbyś jakby NBP powiedział co wczoraj robił z rezerwami walutowymi lub złotem. Tak się właśnie robi ostrzał artyleryjski przed bitwą.

   Usuń
  2. Wczoraj czyli 27 maja NBP skupił obligacje za 14 miliardów.
   Gdyby te 14 miliardów NBP pozyskał z wymiany rezerw walutowych to skutkowałoby umocnieniem złotego.
   Rozwiń temat co się działo z rezerwami walutowymi i złotem?

   Usuń
 28. No to zrobię to. Nigdy nie wyobrażałam sobie, żeby trzymać pieniądze "w skarpecie". Ale mnie zmuszają. Jeszcze mam lokaty/konta oszczędnościowe na 3%-2,6%. Potem wszystko na konta bieżące (w PKO BP, więc niby najbezpieczniej). I stamtąd wypłaty systematyczne gotówki. Ponad 900.000,00 - trochę to potrwa. Ponieważ to oszczędności wspólne z mężem to jakoś się na te gwarancje BFG załapiemy (pieniądze będą spływały na dwa konta). A inne banki niech się bujają, jak im kasy zabraknie na cokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 29. Jedyne sensowne rozwiązanie to masowo wypłacać kasę z banków jak zrobi tak większość ludzi to Glapinski momentalnie podniesie stopy bo system zacznie się trząść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale nawet masowe wypłaty w PLN nie zmienią dużo w polityce kliki RPP/NBP/PIS
   Drukarki są już odpalone i umocowano te ruchy propagandowo. Osoba która ma płynnych środków 200 tysięcy, albo więcej i tak nie jest grupą docelową tej polityki.
   Jedynie masowa wymiana złotówki na waluty Eur/Chf/Usd spowoduje zaniechanie tej polityki i wzrost stóp procentowych. Przyznam się głosowałem na Dude, z racji na ewidentną niezaradność Komorowskiego , ale błąd naprawię. A ktoś kiedyś tu niedawno bajońsko twierdził że stopy nie mają nic do polityki.
   Sorry, buddy.
   Mają.

   Usuń
 30. Ja to trzymam złotówki do wyborów, potem prawie wszystko zamieniam w walutę i przesyłam na zagraniczne konto. Otworzą granicę i spadam z tego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 31. nowa edycja Millennium! już podano informacje nowej edycji: Z obecnej promocji możesz skorzystać do 30 maja 2020. Już od 1 czerwca 2020 ruszamy z nową promocją:
  1,5% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł
  0,5% w skali roku dla nowych środków powyżej 100 000 zł
  skorzystaj z promocyjnego oprocentowania przez 62 dni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy z mężem 2,6% do 22 lipca. Potem kasujemy konta, bo bez sensu jest wpłacanie tam po 1.000,00 złotych miesięcznie i robić zakup kartą, żeby uniknąć opłaty 15 zł.

   Usuń
  2. Badanie salda na dzień 18 maja .

   Usuń
  3. Pardon, na dzień 16 maja.

   Usuń
 32. Stopy dziś obniżyli. Czyli bedziemy mieli jedno konto osobiste i jedno oszczędnościowe i jedna lokaty bo więcej nie będzie seansu miec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nareszcie Krzysiu coś sensownego napisałeś :)

   Usuń
 33. Do znafffców TEMATU z forum.
  Podajcie proszę linka do jakiegokolwiek banku w Europie Zachodniej, który za lokaty w Euro lub walucie rodzimej płaci więcej niż 1% odsetek/rocznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Polski ile placi? Z reguły -3-4% po uwzględnieniu inflacji. W Danii z ujemnymi stopami ledwie -0.8%. Czy ty umiesz liczyć?
   Wesoło to będzie jak jesienią wybuchnie druga runda epidemii. Co wtedy zrobia ci geniusze z RPP? Dojada do -3%?
   MM

   Usuń
  2. Do MM
   Miało nie być politycznie, ale się nie da. Niestety próbowałem tu nie raz tłumaczyć pewnym osobom, że nie ma co porównywać naszych stóp procentowych - do tych na Zachodzie - właśnie ze względu na naszą wysoką inflację, ale oni jak mantra powtarzają swoje. Skoda "strzępić języka" bo nie da się tego wytłumaczyć pewnym analfabetom ekonomicznym i trzeba się z tym pogodzić. Pislamiści nigdy nie zrozumieją - bo dostają swoje pińcet+ i jest git! Popatrz MM na statystyki po wynikach wyborów. Kto głosuje na Pis? Ty sam dobrze wiesz ;) Zaraz wyleją tu na mnie szambo, ale po dzisiejszym dniu mam to gdzieś. Czasami miałem jeszcze nadzieję, że się niektórzy ockną, ale niestety nic z tego.

   Usuń
 34. Mam "oszczędności" (poza tymi licznymi niestety w złotówkach) w trzech nieruchomościach. W jednej mieszkaniu mieszkamy z mężem, w drugim nasze dziecko, a trzecia to gospodarstwo rolne. I tu dziękuję Pis-owi (nie podejrzewałam, że kiedykolwiek to zrobię) za ustawę dla swoich kolesiów. Ponieważ to ponad 1ha, a wystawiłam do sprzedaży, to procedury uzyskania zezwolenia na to przeciągały się straszliwie. No i uzyskałam pozwolenie tuż przed pandemią. Ale do faktycznej sprzedaży nie doszło. I jeszcze raz dzięki PIS-owi, że uchronił mnie przed kolejnym błędem życiowym (jestem z pokolenia 60+, więc na machlojkach różnych rządów wiele już straciłam). Poczekam, aż moja działka zyska na wartości (na razie chcą ją za 370.000,00), ale liczę na wiele więcej.

  OdpowiedzUsuń
 35. Pierwsze komentarze z zagranicy:
  ING Holland:
  "We think this rate cut has entered the area of increasing side effects of low rates, mainly threatening the stability of the financial sector. Also, the experiences of other countries show that near-zero rates likely result in credit availability deteriorating rather than improving. So we don’t expect the central bank to test negative interest rates."

  Przecież my żyjemy w domu wariatów. Glapinski jest już tak pisowski że działa jak ministerstwo finansów mając inflację i wartość PLN z d..pie. On chce jak najsłabszego złotego niszcząc go taknaprawdę. To jest złamanie i Konstytucji i ustawy o NBP. Nie chce żeby ten blog zrobił sie polityczny, ale w tym kontekście się nie da. Rządzą nami zwykli przestępcy i oszuści.

  OdpowiedzUsuń
 36. Masakra.... Kiedy ten pajac kończy kadencję ?? Rozkradają nas w biały dzień

  OdpowiedzUsuń
 37. Odnoszę wrażenie, że tu na forum ten sam pieniacz pisze polityczne bzdury, a chwilę później sam je komentuje. Ma obsesje na punkcie Glapy, NBP i Pisu...
  polcan wywalaj wszystkie mądrości polityczne bo forum schodzi na psy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 28 maja 2020 23:24
   Co ty człowieku wypisujesz. Nie mierz wszystkich swoją miarą, albo zacznij się podpisywać - bo twoje wywody też mam wrażenie często tu czytać. Ja zawsze się podpisuję i nie ma wtedy problemu. Bzdury, o których mówisz - to akurat ty wypisujesz. Na forum wypowiadają się ludzie rozgoryczeni polityką tego rządu i upolitycznioną RPP, która niestety przekłada się na nasze ciężko zapracowane oszczędności. Jeśli ty jesteś gołodupcem i nie boli cię - to co się dzieje z odsetkami z naszych oszczędności to może ty się lepiej nie odzywaj. Forum nie schodzi na psy - tylko już niedługo ani Polcan, ani Ewald nie będą mieli o czym pisać - bo kogo będą interesować różnice w oprocentowaniu lokat na oszałamiające 0,1%. Wejdź sobie na jakikolwiek portal ekonomiczny i poczytaj komentarze pod artykułami o obniżce stóp procentowych. Nie zostawiają tam ludzie suchej nitki na Glapie i całej tej ferajnie. Twierdzisz, że oni wszyscy mają obsesję? Nie, to są ludzie, których frustruje to - jak marnują się ich oszczędności często zbierane przez całe życie!

   Usuń
 38. W IB lokaty kolejny raz w dół

  OdpowiedzUsuń
 39. Zacytuję fragment z komunikatu, który wydała RPP po ogłoszeniu decyzji o obniżce stóp. Oczywiście tradycyjnej konferencji po posiedzeniu nie było - bo Glapa bał się niewygodnych pytań. Napisano w komunikacie m.in.:
  "Działania NBP ograniczają ryzyko obniżenia się inflacji poniżej celu inflacyjnego NBP w średnim okresie"
  Jak oni się boją - żeby te ceny nam przypadkiem nie spadły. Powtarzają w kółko o "groźbie" spadku inflacji - podczas gdy wszyscy widzą jak ceny idą w górę! Tanie paliwo wkrótce też. Nie mam już na nich słów, a nie chcę przeklinać...

  OdpowiedzUsuń
 40. A to już opinia ekonomistów na temat tej najnowszej obniżki stóp na businessinsider:
  https://businessinsider.com.pl/finanse/obnizka-stop-procentowych-ekonomisci-w-szoku/4gzg1bq

  OdpowiedzUsuń
 41. Całe szczęście, że mamy niezależny NBP z panem Glapińskim na czele, liczącego każdą publiczną złotówkę ministra finansów Pana Kościńskiego, bardzo zaangażowanego we wszystkie polskie problemy premiera Morawieckiego, niezależnego w swoich poglądach prezydenta Dudę i czuwającego nad całością i liczącego się z opiniami rządzących i narodu prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego.
  System bankowy sobie doskonale radzi, a reszta zależy TYLKO od nas samych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 29 maja 2020 10:58 - goracy dzisiaj dzien wiec zdecydowanie zalecam Panu udanie sie do cienia i zazycie przeoczonej dawki lekow na glupote...chociaz nie wiem czy to juz nie za pozno...

   Usuń
 42. A dolar już poniżej 4 zł, to jest ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bój nic, za chwilę podskoczy.

   Usuń
  2. Jak poniżej 4 zł to kupuj.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...