niedziela, 31 maja 2020

Miało być 1,5% ale po rzeźni na stopach Millennium robi korektę do 1% na KO


Od dziś mamy nową edycję KO w Millennium, która różni się bardzo od dotychczasowych. W kwietniu bordowi po raz pierwszy zapowiedzieli obniżkę stawki z 2,60% na 2,00% i słowa dotrzymali.

W maju zapowiedziano kolejną obniżkę do 1,50% co było wynikiem dwóch cięć stóp RPP w marcu i kwietniu. Dowód na to można zobaczyć poniżej. Ale jak się okazało tym razem bank szybko z tej zapowiedzi się wycofał.

Pierwsza zapowiedź obniżki do 1,5% od 1 czerwca 2020

Powyższa informacja zniknęła ze strony banku po tym jak RPP po raz trzeci z rzędu bezceremonialnie, bez konferencji wyjaśniającej to posunięcie ścięła stopy tym razem do komicznej stawki 0,1%. Belka zresztą nie zawahał się powiedzieć, że za tą ze wszech miar zadziwiającą decyzją stoi telefon z rządu.

Nie spodziewał się tego nikt, bo i poprzednia stawka 0,50% była wysoce niestosowna i bezsensowna. Ekonomiści nazwali wprost to absurdalną decyzją banku centralnego. Jednak fakty pozostają faktami: rząd się liczy się już z niczym i wbrew zdrowemu rozsądkowi i tak robi po swojemu.

Po "telefonie z rządu" możemy liczyć tylko na 1%

W efekcie banki zmieniają na siłę swoje podjęte i opublikowane już decyzje. Dziś mamy tego niezbity dowód: zamiast zapowiadanej 1,5% oficjalnie mamy 1%. Nie będę omawiać tego konta, ważniejszy bowiem staje się otoczka która doprowadziła do zmiany w ciągu miesiąca oprocentowania z 2,60% do 1%.

Taka śmieszna stawka to już rarytas:(

Gdy na początku maja ewakuowałem środki z Millennium mając jeszcze gwarantowane 2,60% otrzymałem propozycję lokaty na 1% widoczną wyżej. Od nowego tygodnia ta stawka zapewne będzie o połowę niższa...

Bez komentarza. 

Na koniec jeszcze kilka słów z drugiego frontu, nie mniej dołujących od powyższych. W piątek po raz pierwszy dostałem kolejną ofertę konta w Paribas, która nie zostaje opisana na blogu. Po co skoro za otwarcie tutaj konta.. brak jakiejkolwiek premii co jest niespotykane w dziejach bloga.


W tym kontekście warto przypomnieć, że w dalszym ciągu mamy jeszcze promocję w MIllennium z 200 zł która potrwać do 22 czerwca. Kto wie czy nie po raz ostatni???

Tutaj zgarniesz 200 zł w Millennium na start być może po raz ostatni

Zainteresowanych szczegółami tej promocji odsyłam do osobnego wpisu na ten temat.

49 komentarzy:

 1. Polcan, dobrze, że opisałeś tę sytuację w odrębnym poście. Regulamin Profit na 1,5% nie wszedł w życie, zatem powiedzieć mogą, że to był projekt i wyciągną ewentualnie stosowne konsekwencje służbowe wobec osoby, która go umieściła na stronie. Jednak nie wolno pominąć tej żenującej postawy Banku Millennium. To w pewnym stopniu dyskredytuje ten Bank w oczach jego klientów. Strona przeciwna powie - bank to nie instytucja charytatywna. Owszem, jednak pracują tam "tęgie głowy" i można było po prostu później opublikować regulamin nowej edycji Profit (z 1%). Ten eksces warto zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało tego, zauważcie że nasza żałosna RPP obniżyła w sumie stopy o 1,4 p.p. - a w Mille zjechali z 2,7% do żałosnego 1% - czyli aż o 1,7! To też źle o nich świadczy. Najgorsze, że to Mille razem z Getinem wyznaczali trendy i źle to wróży... :(

   Usuń
  2. Zjechali z 2,6%.
   Zapomniałeś, że milek wcześniej trochę zjechał i dlatego cała kasa od bordowych poszła u mnie do zielonych na 2,7%.

   Usuń
  3. Chyba przy wyliczaniu oprocentowaniu kredytu jest m.innymi składowa 2 X stopa referencyjna, czyli spadek odsetek dla banku to 2,8%.

   Usuń
  4. Nie zapomniałem Marcinie. RPP po raz pierwszy obniżyła stopy procentowe dn.17 marca. Pierwsza obniżka na KO w Mille nastąpiła dn.15 marca i była ruchem wyprzedzającym to wydarzenie - bo wszyscy spodziewali się takiego ruchu ze strony RPP - tylko nie było wiadomo o ile? Tak więc z długo utrzymujących się 2,7% nastąpił zjazd do 1% :(

   Usuń
  5. @magister TomTom: rząd zły, teraz bank Millennium zły, rpp zła, a FED i Eurobank to już największe szuje. Daj sobie człowieku na wstrzymanie i idź leczyć frustracje gdzie indziej. Ktoś ma ci dać 5% bo tak chcesz, bo ciężko zapracowaleś. Postaraj się zrozumieć ekonomie (bo nie ekonomisto) co ustala dziś na całym świecie cenę pieniądza i skończ te durne polityczne komentarze. Przyznaj się do porażki inwestycyjnej i żyj z nią. Będzie ci łatwiej. A polcan daruj sobie przedwyborcze mądrości znalezione w sieci chyba że z premedytacją chcesz nakręcić dyskusję i odsłony. Blog schodzi na psy jak tu już zaczęli pisać.

   Usuń
  6. Do Anonimowy 31 maja 2020 12:54

   To ty pislamisto zamknij wreszcie tą jadaczkę! Jak ludzie ci tłumaczą jak jest - to przyjmij to do wiadomości, a nie powtarzaj w kółko swoje - ty ekonomiczny analfabeto. Plują ci w twarz - a ty mówisz, że deszcz pada, ale tak już mają obecni fani rządzących. Chociaż na szczęście część z nich przejrzała na oczy - po "dokonaniach" twoich ulubieńców i chce zagłosować inaczej.

   "Przyznaj się do porażki inwestycyjnej i żyj z nią. Będzie ci łatwiej."

   Do jakiej porażki inwestycyjnej?? Zanim twoi nieudacznicy z rządu się nie zabrali za finanse - bezpiecznie pomnożyłem swój majątek i jakoś nie narzekałem. Teraz wszystko schodzi na psy, ale akurat nie blog - gdzie ludzie mogą wyrazić opinie na temat tych nieudaczników. I nie frustruj się tak, że twojemu DJ Dudzie spadają sondaże. Może przez kryzys odbiorą ci 500+ to inaczej będziesz szczekał.

   Usuń
  7. Wylazła kultura dyskusji z zacietrzewionego frustrata. Więc wiedz malutki człowieczku, że PIS jest ostatnim moim wyborem, a na kogo głosuję nic ci do tego. Za dzisiejsze podtopienia też obarczysz rząd bo zamiast przekop mierzei powinien budować zbiorniki retencyjne czy poczekasz na przekaz dnia o 19.00? Pierwszym moim wyborem jest brak przyzwolenia na takie bajdurzenia ekonomicznym amatorom wychowanym na telewizyjnej propagandzie. Ile trzeba mieć arogancji i bezmózgowania by nie umieć przyjąć, że coś się stało niezależnie od działań rządów, banków. Otwórz oczy zacietrzewiony alergiku poszukujący wszędzie winnych tylko nie u siebie. POżegnałem ciebie i POnownie nie naPISzę choć wesoło się z tobą POlemizuje:)

   Usuń
  8. Do Anonimowy31 maja 2020 18:26

   Kultura to wyszła z ciebie "skryto-pisiorze" jak bezpodstawnie nazwałeś mnie pod poprzednim postem - "POpaprańcem." Co do inwestycji tego rządu - to sam sobie odpowiedziałeś. Robią mnóstwo drogich, niepotrzebnych rzeczy - począwszy od usypywania górek z węgla, których nikt nie chce kupić - bo jest za drogi i tak sprowadzają go z tak "wrogiej" Rosji. Przez budowę pustych lotnisk (Radom) i zupełnie niepotrzebnego CPK, na wymienionym przez ciebie kompletnie niepotrzebnym przekopie mierzei. Ale przy tych pseudo-inwestycjach wielu pisiorków się nachapie kaski - jeszcze przed ich wypadem na zasłużony śmietnik historii. I jeszcze jedno. Jakbyś miał choć trochę większy mózg od kurzego - to zrozumiałbyś, że wiele poczynań tego rządu nie ma nic wspólnego z walką z epidemią i jej skutków - tylko w chęci przypodobania się swojemu elektoratowi za wszelką cenę, a także chęci zarobku np. na maseczkach i innych przekrętach. Rząd PO upadł po aferze "ośmiorniczkowej" i "zegarkowej", a jak Pis topi miliony złotych w np. niepotrzebnych wyborach i dotacjach dla spółek osób zaprzyjaźnionych z rządem - to już takie osoby jak ty - tego nie widzą. I to bez zwracania uwagi na związane z tym koszta - bo przecież to nie ich kasa - tylko nasza! Jak mówią "daliśmy, dajemy" itp. - to tylko takie ograniczone umysłowo osoby jak ty - pomyślą, że są tacy łaskawi i dają od siebie. I wyciągają łapki chociażby do naszych oszczędności - aby dać roszczeniowym darmozjadom twojego pokroju.

   Usuń
  9. Jednak kupiłeś te dolary po 4.30:)) więc boli:)) Mam w POważaniu twoje kilkaset tysięcy schomikowane w śwince skarbonce. Buty możesz mi czyścić i wielu podobnym ludziom, którzy pracowali wtedy gdy ty na gówno mówiłeś jeszcze "papu". Najwięcej zarobiłem w latach 90tych a najgorzej było podczas 8 lat republiki kolesi twoich ulubieńców. Dziś pracuję dla przyjemności i sprawności umysłu i dlatego mam prawo powiedzieć, że to ty jesteś niebezpiecznym, podatnym na propagandę lemingiem, darmozjadem który chce by parę drobnych zapewniło mu dostatek. Jesteś aroganckim bucem bez szacunku dla prostych ludzi tracących pracę, ledwo wiążących koniec z końcem, bankrutujących samozatrudnionych bo liczy się gnomie tylko twój koniec nosa i wpisujesz się w model ELYTY, której przeszkadza 500+ na plaży w Międzyzdrojach. Teraz to już naprawde POżegnanie z tobą i z blogiem, który takie chamstwo i arogancję toleruje. moderuj mnie ale i jego Panie Polcan.

   Usuń
  10. TomTom ma wyłączoną moderację, nie mam wglądu w możliwość sprawdzenia czy to co pisze nadaje się do publikacji. Dopiero po odpowiedziach czytam co napisał, jedynie co mogę zrobić to wyciąć całą dyskusję.
   Jak sądzę niektórych ponosi beznadziejność sytuacji, bo fakty się już dokonały, a my nie mamy na to zbytniego wpływu.
   Znamy to od dawien dawna i też dużo dało się zarobić w latach 90tych, ale i wówczas przykręcano kurek i jedyne co można było z tym zrobić to zmienić branżę lub poszukać innej niszy od tej z której się do tej pory korzystało. I tak będzie zapewne i tym razem.

   Usuń
  11. @ Anonimowy 31 maja 2020 21:53

   Piszesz panie lekki bezsens sprzężony z najtańszą socjalistyczną papką zaprawioną sosem mitu lat 90 tych.
   Jeśli ciebie boli , że tzw. prości ludzie tracą pracę, zadaj sobie wpierw pytanie czemu tracą pracę.
   Odpowiem Ci. Ten cały Covid to tylko była iskierka, a nie realny powód. Mógłbym Ci opowiedziec tu historię z pomorza, ale to samo dzieje sie w całej Polsce, np. w kopalniach wungla. To Tomtom miał na myśli. Zamiast inwestować w inne branże, PIS inwestuje w kopanie kolejnych hałd najdroższego węgla na świecie. Objechałem cały świat i powiem, że nie ma lepiej zarabiającego górnika niż w Polsce. Autentycznie. I dlatego może i dobrze, że straci pracę. Czy wiesz że w takiej Australii zarabia sie w górnictwie 1600 dolarów australijskich ? Przelicz sobie ile to na PLN. Czy to sygnalizuje, że w Polsce mamy dobrobyt i sukces gospodarczy. NIE !!!
   To sygnalizuje, ze mamy siermiężny socjalizm, rozdawanie dutków na koszt podatnika, aby kupić sobie elektorat i wygrać wybory. I choćby tylko dlatego ten rząd powinien się ulotnić. Jest pełno branż, które są przyszłościowe, ale sorry nie jest to kopanie węgla i płacenie związkowcom i solidaruchom 12000 PLN i lepiej na mc. Powiem więcej - to jest kradzież. Okrada się innych podatników, w tym samozatrudnionych o których też piszesz, którzy w zębach przynoszą reżimowi kase co mc.
   Będe zawsze bezwzględnie krytykował jakiekolwiek socjalistyczne praktyki, nie że mnie to boli, że mi odsetki wyparowały z konta, ale że jest to trwonienie kasy, za która można było coś innego sensownego zrobić i w konsekwencji prace ludzi sensownie alokować. Pieniędzy podatnika wydanych przez pisowskich trolli wbrew pozorom nie ma już w systemie, owszem NBP wydrukuje nowe PLN , ale ma to swoje konsekwencje. I powiem tak konsekwencją widoczną nie jest osłabienie PLN czy jego ponowne lekkie umocnienie. Pomyśl jak przedsiębiorca i odpowiedz sobie. Umiesz tak pomyśleć czy bedziesz tylko wysyłał socjalistyczne utrwalone frazesy w świat ?

   Usuń
  12. @ 7:28 Obraziłeś mnie bardziej niż magister TOMTOM:) Z nauką dziadów i mlekiem matki wyssałem alergię na kolor czerwony stąd mierzi mnie stawianie za wzór ideologów wyrosłych z tamtego systemu (Marek B itp.). Od lat 90tych jestem ultraliberałem, który zawsze nie chciał płacić bezsensownych danin. Wtedy też były najlepsze czasy dla biznesu, a wiesz czemu? Bo nie wyrosło jeszcze pokolenie politycznych pasożytów. Z mojego podwórka:do Rady Gminy czy Miasta trzeba było ludzi brać z łapanki bo każdy zakładał spółki firmy i wszystko się sprzedawało i nikt się nie chciał babrać w mało dochodowej polityce. Dopiero później, gdy pojawiła się konkurencja na rynku, uzmysłowili sobie niektórzy, że władza to narzędzie do łatwiejszego zarobku i robienia przekrętów. Jestem/byłem niedużym pracodawcą, w branży niestety zależnej od środków państwa ale kilkanaście rodzin dzięki mnie w miarę przyzwoicie żyło a i ja dzięki nim zapewniłem sobie w zasadzie dożywotni dostatek. Odróżnij Szanowny Panie socjalizm od empatii, uczciwego biznesu, poczcucia, że ty "przedsiębiorco" i twój pracownik jesteście wspólnikami w interesie - oczywiście jesli trafisz lub wychowasz sobie właściwy personel. A takim ludziom jak mój roszczeniowy adwersarz, który zebrał kapitał mniejszy od oszczędności przeciętnego zachodniego emeryta i myśli, że świat zawojował zwyczajnie brakuje ogłady i elementarnego szacunku dla tych którym się nie powiodło, brakuje mu szerszego spojrzenia, że jak biznes ruszy to nie będzie "darmozjadów" chętnych na jego groszowe odsetki a i banki dadzą mu wreszcie zarobić. Bo jeśli wszystko padnie to będzie rzeź, krew na ulicach i w tym kontekście zjazd z 3.2% na 1.2 jest absolutnie bez znaczenia. A czy świat (bo Polska jest niestety jego marginesem, który nie może iść pod prąd) dobrze robi drukując i rozdając pieniądz? Zobaczymy. Nie mam pewności ale bardziej mnie niepokoi stan biznesu niż to, że dziś nie znajdę depozytu powyżej inflacji. I w tej sytuacji czy rządzą czarni, czerwoni czy zieloni jest drugorzędne.

   Usuń
  13. W 100% zgadzam się z wypowiedziami TomToma skierowanymi do anonimowy z 31 maja.

   Usuń
  14. Anonimowy 1 czerwca 12:25 dobrze pisze.
   Zostań z nami.

   Usuń
 2. Oj będziemy wracać do IB :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będziemy. Sukcesywnie uciekamy w lokaty walutowe póki jeszcze dają 0,85%/rok. Za chwilę i to będzie ledwie wspomnieniem.

   Usuń
 3. Szkoda czasu na takie szalone „inwestycje”. Może lepiej się skupić na tym co zamiast żenującego oprocentowania? Macie jakieś propozycje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! Jakieś sensowne pomysły?

   Usuń
  2. Zakup ziemi

   Usuń
  3. do Anonimowy 31 maja 2020 09:18 Niebawem wybory prezydenckie. Partia rządząca zdolna jest zrobić wiele (wiele finansowo obiecać elektoratowi - byleby ten odpowiednio zagłosował), aby obecny prezydent został wybrany na drugą kadencję. Może po tych wyborach będzie nieco lepiej?! Wszak nie można wszystkiego zrzucać na koronawirusa (obietnice wyborcze odgrywają tu niemałą rolę).

   Usuń
  4. Skrajnie mało płynny interes tak samo jak zakup nieruchomości. Pozostaje prywatny sezam, też obarczony ryzykiem (włam, pożar, trzęsienie ziemi i tym podobne kataklizmy). Może dolce/franki bo cholera wie co się może wydarzyć?Na pewno nic dobrego.

   Usuń
  5. Nieco lepiej mogłoby być tylko z nieumoczoną w magdalenkowe układy Konfederacją.

   Usuń
  6. Dlatego KOnfederacja w merdiach głównego ścieku marginalizowana jest - tak na wszelki wypadek.

   Usuń
 4. No kicha z tymi %, chyba zainwestuję w fotowoltanikę i pompę ciepła, może się prędzej taki wydatek zwróci i przyniesie więcej korzyści niż te marne odsetki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację! Kup to.

   Usuń
  2. Ja już w PV zainwestowałem, w tym roku będzie pompa ciepła :).
   Instalacja PV za ~11.5 K (po odliczeniu inwestycji od dochodu)przez rok wyprodukowała prądu za 2.400 PLN.

   Usuń
 5. Na szczęście mam 2,5% na KO w ING i to do prawie połowy września. A co będzie dalej... nie wiadomo

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba kupować dolary, franki, euro i uciekać z banków, bo szykuje się załamanie gospodarcze a kasa w bankach będzie niepewna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabrzmiało złowieszczo ale bardzo prawdopodobnie.

   Usuń
 7. A ja polecam zainteresować się na giełdzie spółkami,które mogą zyskać na covid-19. Wiadomo-ryzyko,ale też i zarobki inne,oczywiście gra niewielką częścią kapitału.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeca giełda to szulernia.

   Usuń
  2. Pewnie,że szulernia,ale z małym kapitałem można się pobawić,przy wzrostach 20-30 i więcej % dziennie można coś tam wycisnąć. Ale można się też sparzyć. Ja stwierdziłem,że 3-4 tysie poświęcę.

   Usuń
  3. Zenuś, wymyśl se inną zabawę i poświęcenie, nie bądź frajerem w dodatku poparzonym.

   Usuń
  4. Za późno na giełdę - trzeba było inwestować około 15.03... Teraz wszystko odbiło.

   Usuń
  5. Na niektóre spółki jeszcze nie jest za późno. Z resztą zobaczymy,część akcji już zarobiła.

   Usuń
 8. Trzeba bylo w kwietniu kupowac obligacje inflacyjne, jak ktos chcial PLN trzymac dlugo i nie liczyc na banki. Teraz pozostaje zalapac sie na taniejace waluty, jak ktos ich jeszcze nie ma w porfelu, bo potem na jesieni znow bedzie narzekanie, ze sie nie kupilo. Mozna oczywiscie uciekac w ziemie i inne inwestycje malo plynne, jak ktos mysli o dluzszym terminie. Rzeczywistosc trzeba brac taka, jaka jest.
  Blog raczej powinien zmienic swoj glowny nurt z opisywania promocji KO na alternatywne metody inwestowania, bo jaki sens bedzie pisac za jakis czas o promocjach na 0,5%. Moze za jakis czas beda ciekawsze tematy, jak placic za czynnosci bankowe jak najmniej, bo banki beda chorobliwie podnosic oplaty za rozne rzeczy, zeby poprawic swoje bilanse. Tematow autorowi na blog pewnie nie zabraknie, ale nie beda to juz "promocyjne" KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BRAWO - Polcan, przemyśl Pan to: blog o alterantywnych sposobach inwestowania.
   Szeroko rozumianych!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. Niestety nie mam takich planów.

   Usuń
 9. @Do TomTOM.@ Mnie też się nie podoba decyzja RPP i dużo innych decyzji obecnie rządzących. Ale strasznie zaniżasz poziom dyskusji. Takie prostackie zwroty jak: "pislamisto", "zamknij jadaczkę", "inaczej będziesz szczekał" tylko świadczą o Tobie. Źle świadczą, nie chcę tego określić dosadniej. I choć włączyłem "ctrl+f" to nie widzę anonimowy żeby gdziekolwiek nazwał cie "POpaprańcem". Sam to wymyśliłeś. I żeby była jasność. Nie jestem beneficjentem żadnych 500+ ani innych takich. Też pracuję od lat na mój jako taki dobrobyt. I nie jestem też roszczeniowym darmozjadem. Ale czy mógłbyś trzymać poziom i dyskutować jedynie na argumenty, a nie na inwektywy? W porównaniu do twojego interlokutora zdecydowanie bardziej zioniesz jadem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Ptok

   Zatem zacytuję Ci mojego pscycho-funa z komentarzy wcześniej:
   "@tomtom.. Przestań się użalać i pluć na innych "POpaprańcu"!"

   Prowadzę z tym panem już dłuższą dyskusję i to on właśnie nie może przeboleć, że ktoś ma inne zdanie niż on. Przyznaję, że wyprowadził mnie z równowagi - sam pierwszy mnie obrażając i negując wszystko co ja i inni tu komentują. Zakończyłem z nim dyskusję pod którymś z wcześniejszych postów, a on w najnowszym - po raz kolejny zaczepia mnie, prowokuje, a potem zdziwienie, że dostaje szczerą odpowiedź. Widać, że ewidentnie ma na mnie uczulenie przez moje poglądy, których jak wiecie nie ukrywam i nie zmienię. Mogę jedynie przeprosić osoby postronne za to, że niskim poziomem naszej dyskusji mogły poczuć się urażone i zniesmaczone. I jeszcze jedno. Na szacunek trzeba zasłużyć. Jeśli ten pan ciągle drwi ze mnie, z ludzi o innych poglądach - bo odnosi się pogardliwie także do nich - to niech nie będzie zdziwiony, że inni nie będą mieć szacunku i do niego.

   Usuń
 10. Macie naliczone odsetki za maj na EKO w Getinie? Bo u mnie nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O godz. 4:30 jeszcze nie było na koncie, ale widniały już u mnie w szczegółach EKO - przy stanie nowych środków. Teraz już nie wiem - bo jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić.

   Usuń
  2. Już są odsetki , pojawiły się po 9-tej.

   Usuń
 11. Powaliło was już z tym politykierstwem!!! To blog o finansach!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokladnie. Kazdy ma prawo zalic sie na ten czy inny rzad, polityka itp., ale zachowujcie umiar z tym hejtem, bo zaczyna si etutaj robic rynsztok zwlaszcza pod wzgledem wzajemnego obrazania sie.
   Dziwie sie polcanowi, ze na to pozwala, ale chyba tez ulegl tym samym emocjom.
   Swoja droga jednego z moich komentarzy w tym zakresie nie opublikowal - no chyba, ze poza Polcanem jest tez inny moderator, ktory usuwa niewygodne komentarze.

   Smutne to, bo to byl fajny blog.

   Usuń
 12. W najnowszej edycji "Bonus za aktywność" w Getinie % spada z 3,5 do 2. Ciekawe czy od przyszłego weekendu zrównają się z Mille jeśli chodzi o EKO?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...