piątek, 15 maja 2020

Pożegnanie z Idea bank reloaded czyli czas na weekend z czystą jedynką


Od dłuższego czasu nie obserwuję już tego co się dzieje w Idea bank, nie ma tam bowiem nic ciekawego. Człowiek ma jednak to do siebie, że z nowymi nawykami szybko się oswaja, a nie zawsze jest to dobre.

Z tego też powodu piszę sobie i wszystkim czytelnikom przypominajkę o tym kończących się lokatach. Niemal już zapomniałem, że jutro zaczyna się seria lokat do zerwania w przypadku ich przedłużenia i ewakuacji.


Tak się jednak nieszczęśliwie składa, że lokaty kończą się w weekend co zapewne było sprytnie obmyślone przez marketingowców IB. Środki nie powinny się marnować, więc warto je wpakować na lokatę beztroską. 
Takie coś trzeba będzie założyć...


Ping Pong nie wchodzi w rachubę ze względu na ograniczenie do 20k. Zresztą oprocentowanie tego popularnego niegdyś depozytu, gdy oferował jeszcze 7%, dziś wynosi zaledwie 0,80% - brrrr.

Bezkarna nie dość, że oferuje więcej o 0,20pp to jeszcze nie wymaga codziennego odświeżania. Chociaż akurat to nie jest ważne skoro w niedzielę i tak będę musiał zagospodarować kolejne kończące się lokaty.

Z Idea bank żegnałem się już latem ubiegłego roku. Na powrót czekałem do marca, ale wszystko wskazuje na to, że powrót to tylko jednorazowy. W poniedziałek nastąpi ostateczna ewakuacja ostatnich lokat. 

Nie sądziłem, że będę musiał sobie przypominać o zapadających lokatach, niestety dziś rynek lokat się skończył i nic nie wskazuje na to, by odżył. Ciekaw jestem, czy przy ewakuacji pokaże się lokata zatrzymaniowa do nowego konta.

100 komentarzy:

 1. U mnie na 3,2 kończy się 25 maja, ale jeszcze zostają mi do 24 czerwca lokaty 3 miesięczne na 3,0.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobnie nie jesteś sam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w identycznej sytuacji co Ty Polcan. Dla pewności nawet, że jeszcze nie obniżą tej BEZTROSKIEJ z marnego 1% - już wczoraj założyłem na nią wniosek (ważny 3 dni) na kwotę uwzględniającą odsetki z mojej ostatniej już lokaty w IB. Tak jak i TY w poniedziałek żegnam się z IDEA bankiem pierwszy raz od wielu, wielu lat. Nie powiem szkoda - bo lubiłem go i czerpałem korzyści z IB bardzo długo, ale ostatnia demolka na lokatach nie pozostawia już złudzeń. Mam nadzieję, że może jeszcze kiedyś do nich wrócę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba dzięki twoim przypominajkom pamiętałem, że mam tu lokaty. Powrót był przyjemny, nie powiem, ale jeśli się powtórzy, to też raczej tylko na chwilę.

   Usuń
 4. Cieszcie się ze jeszcze jest 1%. Za chwilę ktoś może wpaść na pomysł dochodu podstawowego opodatkowanego w 100% jeśli go sie nie wyda np przed upływem 3mc. Konsekwencje dla inflacji łatwo sobie wyobrazić jeśli ludzie na gwałt będa wydawać takie pieniądze. Naprawdę robi się nieciekawie - posiadanie pieniędzy to już zaczyna być ryzyko. No chyba ze są to pieniądze które rozdają darmo to juz tak - a te cieżko wypracowane to już chyba należałoby zamienić na coś trwałego
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No są też pomysły tzw. Prewencyjnej Konfiskaty. Czyli jak US domniemuje winę u przedsiębiorcy , może zadziałać pozasądowo, uprzedzając jakiekolwiek dochodzenie i rozprawę sądową.
   Absolutny odlot, że w ogóle na poważnie w PISie o tym rozmawiają. Nie zdają sobie sprawy, że przedsiębiorcy nic już nie będa inwestować , bo po co ? Aby Pan Wiesław i Pani Grażynka w Urzędzie skarbowym z zawiści śrubę dokręcili ? Głowa zaczyna boleć w tym kraju. To musi gruchnąć. Drzazgi tego psucia gospodarki będą zbierać przyszłe generacje.

   Usuń
 5. A nie lepiej skorzystać z elastyczne konto oszczędnościowe w getin bank na 2 % VII edycji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co korzystamy z getinu w opcji z 2,7% do początku sierpnia w poprzedniej edycji.

   Usuń
  2. Dokładnie jak pisze Polcan, część leci do GB, a część do mBanku na KO też na 2,7% - jeszcze prawie do końca maja. Liczę, że dostanę tam propozycję na zatrzymanie, o której kiedyś ktoś tu na blogu pisał w komentarzach (2,3% na KO do 450k). Miałbym wtedy dodatkowy miesiąc - po zakończeniu promocji na EKO w Getin na przerzucenie kasy. PS Nie zdziwię się jak po tym artykule IDEA jeszcze obniży na weekend % na Beztroskiej (ja już sobie zaklepałem ten 1% ;)

   Usuń
 6. Nie psioczcie na IB bo wrócicie tu z podkulonym ogonem.
  IB w tej chwili oferuje LOKATY, powtarzam LOKATY na 1,8%/1M/2M na nowe środki.
  Pokażcie mi bank, który oferuje na LOKATACH lepszy %%%.
  Nie porównujcie lokat z KO bo one znikną nagle lada chwila, tak jak nagle się pojawiły. Swoją drogą nigdy nie rozumiałem i nadal nie rozumiem jaki interes miały banki w KO? Chyba tylko w wyniku często zagmatwanych regulaminach powodujących puste przebiegi deponentów.
  IB był, jest i pewnie długo będzie bankiem pierwszego wyboru. A to, że nie daje już 100% więcej niż inne pseudo banki to inna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "A to, że nie daje już 100% więcej niż inne pseudo banki to inna sprawa."

   To właśnie IDEA jest tak jak piszesz pseudo bankiem - dlatego musi płacić więcej niż inni. Jak na razie to te pozostałe banki dają więcej na KO niż IB, a wyższość KO nad lokatami sama Cię zadziwia. W jednym masz rację jak IDEA da sporo więcej na lokacie niż inne banki na KO - to z chęcią do niej wrócę ;)

   Usuń
  2. Kto i gdzie daje wiecej na KO? Mowisz o 2.7 na getinie. Tez jestem tam zapakowany, ale to do sierpnia tylko. Ile mbank daje teraz?

   Usuń
  3. Zajrzyj pod link, choć nie wszystko jest już tam aktualne:
   https://polakcandwa.blogspot.com/2020/05/ranking-kont-oszczednosciowych-maj-2020.html

   Jeszcze coś można znaleźć. Ja będę się martwił za jakieś 3-4 m-ce. Jak na razie IDEA proponuje mi dla środków z kończącej mi się lokaty na 3,2% max 1,1%. To taki chyba żarcik nawet jak na obecne ciężkie czasy.

   Usuń
 7. Dzisiaj skończyło mi się promocyjne oprocentowanie w millenium na 2,7% przy przelewie do aliora oferta na 1%.

  OdpowiedzUsuń
 8. ''pozostałe banki dają więcej na KO niż IB''
  jak długo KO będą istniały KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas pokaże, jak na razie istnieją i póki co dają dużo lepszy % niż banki na lokatach. I mam nadzieję, że tak jeszcze długo zostanie.

   Usuń
 9. To ja się ewakuuję do Getin. Do 30 czerwca można złożyć w Idei sprzeciw lub wypowiedzenie względem nowych obyczajów regulaminowych, szkoda, że tylko w Oddziale.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawrotnej też wczoraj nie było jak uciekałem do GNB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na spokojnie. Poczekajcie jeszcze po tym i następnym weekendzie, kiedy będą się kończyć u nich lokaty na 3,2%. Pojawi się Zawrotna i % tej na nowe środki też pójdzie do góry ;)

   Usuń
  2. 2,7% nie zaproponują, ja spadam.

   Usuń
  3. Ja też, ale może są tacy co na nic się nie łapią i wezmą to co IDEA da.

   Usuń
 11. Akcja lokata w toyota bank wypłacono 150 złotych pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Próbowałem zaklepać sobie Beztroską na jutro i nie ma takiej możliwości.Pisze ,że nie mam wystarczających środków na koncie.
  Tom Tom jednak był bardziej przewidujący :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmień konto zasilenia to zlozysz wniosek

   Usuń
  2. Sprawdziłem przed chwilą zaklepując sobie lokatę na jutro. Przy wyborze konta z innego banku nie ma żadnego problemu, wniosek został złożony.
   Nie możesz założyć lokaty wybierając konto idealne, bo wtedy system sprawdza saldo w IB. Skoro masz zerowe to pokaże brak takiej możliwości.

   Usuń
 13. Na marginesie pooglądałem sobie moje lokaty i tylko część kończy mi się jutro i w niedzielę. IB po tygodniu wystrzelił z drugą propozycją lokat na 3,20%. Kończą mi się one 27 maja, co z automatu powoduje, że nie będę mógł brać udziału w lokacie na nowe środki, gdyby taka się pojawiła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Druga edycja lokaty na 3,2% kończy się po 20 maja - czyli środki z niej nie zaliczą się "jako te nowe" w ewentualnej czerwcowej ofercie tej lokaty. Moja ostatnia lokata w IB kończy się 17-ego, więc po zerwaniu w poniedziałek 18-ego BEZTROSKIEJ - stan konta będzie wskazywał równe 0zł.

   Usuń
  2. Coś mam takie dziwne przeczucie, że w ten poniedziałek system IDEI "przypadkowo" nie będzie działał prawidłowo... ;)

   Usuń
  3. Forsa z 3,2% ma trafić na Ror Idea. Czy w związku z powyższym mam poprawić przelew forsy na konto zewnętrzne?

   Usuń
  4. "Czy w związku z powyższym mam poprawić przelew forsy na konto zewnętrzne?"

   Z tego co wiem nie da się podać innego konta niż ROR w IDEA - bo z założenia była ona nieodnawialna.

   Usuń
 14. Dzięki za podpowiedź.Już tak dawno nie zakładałem Beztroskiej ,że zupełnie zapomniałem że istnieje możliwość wyboru z jakiego konta

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziala Wam toyotabank?

  OdpowiedzUsuń
 16. Słuchajcie Idea bank zrobił demolkę na lokatach, bo RPP wraz z NBP zrobiły demolke na stopach procentowych.
  IB może wypłacać odsetki najwyżej o 1-1,5 proc wyższe niż rynek, ale nie o 2,5 proc wyższe. Obecna sytuacja jest paradoksalna, bo wprowadzono przymusową inflacje i dewaluację złotówki, niejako zmuszając ludzi do pompowania w ogromny balon nieruchomości. Problem w tym, że nikt nie magazynuje PLN poza granicami kraju tak więc dodruk przez NBP dodatkowo nakłada presję na złotówkę. Dolar mamy już po 4,22. Euro po 4,56.
  Zastosowano krótkowzroczną metodę zjesć ciastko i mieć ciastko. Tak jak początkowe akcje Pisu , przyznam się popierałem, to teraz jestem przerażony niekompetencją i głupotą. RPP powinna była odwrotnie, podnosić lekko stopy procentowe, aby powstrzymać inflację i dewaluację ale Pisowi chodzi tylko o przekupienie ludzi kolejnymi plusami z nadrukowanej kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulżyłeś sobie na PIS jakby to Pis był winien pandemii.
   Akurat PLN w stosunku do walut był przewartościowany więc jak tylko gospodarka się zachwiała to się osłabił o 20%.
   Nikt nikogo nie zmusza do "pompowania w ogromny balon nieruchomości".
   Ja nie kupuję nieruchomości ale jak są chętni to proszę bardzo, aby później nie płakali, że nie ma z czego czynszu płacić, a nikt nie chce wynajmować. Idą chude lata i wszelkie inwestycje są wątpliwe i ryzykowne... może poza inwestycją w siebie i własne dzieci.

   Usuń
  2. A kto jak nie pisss ??? Tusk był i jest dla tych nieudaczników.winien wszystkiemu. Pitolili że Polska w ruinie itp. to się doczekali. Całe szczęście to początek ich konca

   Usuń
  3. Anonimowy 15:16
   Masz niestety calkowita racje. Cale szczescie, ze chociaz Ty przejrzales na oczy i widzisz co pisss wyprawia. Reszta motlochu dostaje swoje pincset+ i ma wszystko w glebokim powazaniu. To, ze ten niekontrolowany dodruk kasy doprowadzi do katastrofy - obecna wladze, jak i malo bystry elektorat pisu ma gdzies. Liczy sie dla nich tu i teraz, ale niedlugo beda dopiero plakac i zwalac na kolejna wladze - bo obecna dla naszego dobra miejmy nadzieje dlugo sie nie utrzyma. Tekst moze i lekko polityczny, ale niech nasz narod wreszcie przejrzy na oczy i powstrzyma ta piowska szarancze zanim dojdzie do katastrofy :(

   Usuń
  4. Darujcie sobie te polityczne przepychanki. RPP to 10 osób, myślących samodzielnie, mających swoje poglądy ekonomiczne, ponoszących odpowiedzialność za swoje decyzje, w większości są to profesorowie polskich uczelni. A w ciągu ostatniego roku pojawił się JEDEN nieśmiały wniosek o podwyższenie stóp procentowych o ... 0,15 p.p. O czym to świadczy ?

   Usuń
  5. To świadczy, że profesorowie patrzą tylko na interes rządzących polityków, którzy ich wybrali do tego dobrze płatnego koryta.

   Usuń
  6. Lepiej bym tego nie ujął

   Usuń
  7. Wszyscy? Jak jeden mąż ? Nie myślą samodzielnie tylko patrzą na interes rządzących polityków ?

   Usuń
 17. Niestety kazdy dodruk jest to okradanie oszczędzających. Przy okazji kolejnych wyborów pisow trzeba pokazać środkowy palec. Coraz więcej patoloii w tym kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PiS, PO etc., co za różnica? od lat kolesie tasują się między sobą a trzeba ich wszystkich wytrzebić do zera. No ale cóż demokracja, socjalizm, motłoch, mohery, wiocha rządzi.

   Usuń
 18. Do anonimowego z 16 2020 godz 20.
  Spokojnie, zdążysz wszystko nadrobić jak będziesz zap...ał do 70-ki. Jak dociągniesz bo może ktoś dojdzie do wniosku, że jesteś nieprzydatny produkcyjnie i pójdziesz podczas segregacji przez nazistów na prawo.

  OdpowiedzUsuń
 19. Poleciał niemały przelew z Idei do Millennium, propozycji nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bladym świtem.

   Usuń
  2. Nie lepiej było poczekać do jutra? Ja wczoraj i dziś założyłem po lokacie, które jutro zrywam i ewakuuję do Getin. Szkoda by mi było zmarnowanego weekendu.

   Usuń
  3. Ile wychodzi za 1 dzień tej fatygi od 100 tys. zł?

   Usuń
  4. O jakiej lokacie mówisz?

   Usuń
  5. Mi lokata zakończyła się dziś i rano kasa z dopisanym % wylądowała na Beztroskiej. Jutro ją zrywam i kasa leci do Getina na 2,7%. Szkoda mi było nawet tych paru zł. Nie ma szans by IB czymś mnie obecnie chciała zatrzymać.

   Usuń
  6. A propos Getin. 2 maja wpłaciłem 1 zł na EKO aby zaklepać 2,7% do 3 sierpnia. A 11 maja otrzymałem taką wiadomość:
   „Informujemy, że oprocentowanie promocyjne nie jest naliczane na Koncie Oszczędnościowym w PLN ze względu na brak spełnienia warunków wskazanych w Regulaminie oferty specjalnej Na nowe środki dostępnym na stronie internetowej Banku”.
   Miałem mobilną, czy ona mogła coś zamieszać?

   Usuń
  7. @9:55
   Jakoś nie zwracam uwagi na to ile dopłaci mi bank za jeden dzień, ale wychodzę z założenia, że zawsze lepsze coś niż nic. Tym bardziej, jeśli system chodzi bez zarzutu, co wreszcie w IB stało się faktem.

   Usuń
  8. Jeżeli wycofałeś środki z mobilnej to oczywiście że tak.

   Usuń
  9. "Ile wychodzi za 1 dzień tej fatygi od 100 tys. zł?"

   Około 2,21zł

   Usuń
  10. "Miałem mobilną, czy ona mogła coś zamieszać?"

   Mogła. Jeśli Ci się zakończyła i przelałeś kasę poza Getin.

   Usuń
  11. Za miesiąc będę miał większą forsę do zagospodarowania. Czy mam rozumieć, że skoro kasa z mobilnej wyszła na zewnątrz to mimo tego już się nie załapię na tę promkę?

   Usuń
  12. 2,21 zeta w plery, znaczy jestem o jedno piwo do tyłu.

   Usuń
  13. Załóż następną mobilną i wszystko będzie ok

   Usuń
  14. Polcan, odpaliłem promkę 2 maja w przeświadczeniu, że załapię się na 2,7% minus ta dycha z mobilnej.

   Usuń
  15. Skoro odpaliłeś promocję to zrób tak jak Ci piszę powyżej, załóż nową lokatę mobilną na 10 tyś. Kiedy wycofałeś środki z mobilnej???

   Usuń
  16. Niestety nie odpaliłeś promocji - bo nie spełniłeś warunków. Cytuję tylko 2 podpunkty z regulaminu poniżej:

   "Okres przystąpienia do Oferty Specjalnej – okres od 06.04.2020 r. do 05.05.2020 r."

   "Nowe środki – środki na EKO wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO"

   Usuń
  17. Koniec żywota mobilnej nastąpił 11 maja toteż przelałem forsę na konto zewnętrzne.
   Ostatnie zdanie - za mądre dla mnie. Nie kumam w żaden sposób.

   Usuń
  18. TomTom Jeżeli środki z mobilnej wycofał po 2 maja to odpalił promocję

   Usuń
  19. Czyli odpaliłeś promocję. Zrób tak jak Ci napisałem i wszystkie środki na EKO będą na 2,7%.

   Usuń
  20. Promocję odpaliłem 2 maja a 11 maja dostałem info, że nie spełniłem warunków promocji, czyli w dniu w którym przelałem pieniądze z mobilnej na zewnątrz. Zanim zrobię ten myk z mobilną jak radzicie ale dopiero za miesiąc i wpłacę na EKO, zadzwonię jeszcze na infolinię. Dzięki bardzo za komentarze.

   Usuń
  21. Słuchajcie, w poprzedniej edycji promocji (VI) na EKO była niezła pułapka, na którą ja sam też się złapałem. Data salda początkowego ustalona została wyjątkowo na ostatni dzień marca - dokładnie 31-ego. Właśnie w ten dzień jak sprawdzałem miałem na EKO równe 0zł, ale na sam koniec tegoż właśnie dnia - bank dopisał mi odsetki za poprzednią promocję (37zł) - gdyż wpływają one na każdy ostatni dzień miesiąca. To one właśnie pomniejszyły mi stan nowych środków na EKO. Gdybym chciał odpalić promocję kwotą mniejszą niż te 37zł mocno bym się zdziwił. Dopiero nadwyżka, nawet o ten 1gr mogła ją uruchomić. Może to właśnie ta pułapka sprawiła, że Twoja promocja się nie odpaliła? Może to być również brak wymaganych zgód marketingowych.

   Usuń
  22. Do Anonimowy17 maja 2020 10:03
   Po przeanalizowaniu Twojej sytuacji, wydaje się że rzeczywiście promocję na 2,7% odpaliłeś, ale uciekając z tym 10k zł tak jakby ją zawiesiłeś. Tak jak podpowiadali Ci koledzy powyżej - jak z nią wrócisz - to z regulaminową nadwyżką na nowo przywróci Ci się promocyjne oprocentowanie.

   Usuń
  23. Rozmawiałem z konsultantem. Według uzyskanej informacji jest tak: mam -10 tys. zł, ale aktywną promocję do 3 sierpnia. Nie muszę zakładać lokaty mobilnej, mogę wpłacać od razu na EKO. Wszystko powyżej 10 tys. zł będzie na 2,7%. Czyli pompuję np. 100 tys. zł ale z tego 10 tys. zł będzie na 0,5%. Jeśli tak będzie to i tak mi się opłaca.

   Usuń
  24. Promocja się odpaliła (do czasu) a wszystkie wymagane zgody działają jak należy. Dopiero wypływ kasy z mobilnej na zewnątrz spowodował niespełnienie warunków promocji.

   Usuń
  25. Tom trochę mu namieszałeś. Promocja mu się uruchomiła a ponieważ 11 maja wycofał środki z mobilnej to dlatego tego samego dnia otrzymał wiadomość że promocyjne oprocentowanie nie będzie naliczane. Teraz pozostaje założyć nową lokatę mobilną na 10tyś i wszystko będzie ok.

   Usuń
  26. Wystarczy, że zrobi przelew na EKO powyżej 10 000 zł a promocja znów zadziała. Nic straconego.

   Usuń
  27. Dlatego Ci piszę o mobilnej żebyś miał 2% a nie 0,5%. Konsultant Ci odpowiedział dokładnie tak jak myślałem.

   Usuń
  28. Coś mi tu nie gra. Skoro badanie salda (30 marca?) było na poziomie 10000 zł to jakby nie kombinować to oprocentowanie będzie pomniejszone o tę dychę.
   2% mobilna nie kalkuluje się. Bo:
   - wpłacając np. 100000 zł na EKO i tak należy odjąć tę dychę, to
   - po kiego ładować w mobilną na 2%?

   Usuń
  29. Nic nie trzeba odejmować. Jeżeli założysz mobilną na 10tyś to wszystkie środki na EKO będą na 2,7%.Te z mobilnej to będą stare środki które miałeś 31 marca a wszystkie środki na EKO to będą nowe środki czyli ponad stan z 31 marca.

   Usuń
  30. Miałem mobilną do 11 maja którą wyekspediowałem na zewnątrz, wcześniej (2.V.) odpaliłem promkę na EKO 2,7%.
   Za fajnie to wygląda, ale zrobię jak radzisz bo już łeb mi pęka.

   Usuń
  31. Pózniej bedziesz mógł to sprawdzić w aplikacji mobilnej.Pokazuje stan na 31 marca i stan nowych środków.

   Usuń
  32. W którym miejscu w aplikacji pokazują stan nowych środków?

   Usuń
  33. Musisz wejść w EKO. Pokazuje saldo początkowe, datę wyliczenia salda początkowego, stan nowych środków i datę przystąpienia do oferty.

   Usuń
  34. Mówimy o EKO w Getin? U mnie tego nie ma, jest tylko data otwarcia konta, saldo, oproc.: wg tabeli oproc. i pobierz tab. oproc.

   Usuń
  35. Tak EKO w Getin. Wyświetla mi aktywną promocję i w niej wszystko to co napisałem powyżej. Chyba że nie masz aktywnej promocji to wtedy Ci nie pokaże. Chciałem zrobić zrzut i Ci pokazać ale nie da rady, zabezpieczenia nie pozwalają.

   Usuń
 20. Gdy w Idea skończą mi się lokaty po 20 maja na 50K ,a później powiedzmy dadzą coś rozsądnego na Nowe Środki,czy wystarczy ,że na jeden dzień przeleje te środki 50K plus kolejne 50K . i założe lokat czy po wycofaniu na następny dzień 50K ,te drugie 50K będą nadal Nowymi środkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i nie musisz czekać do następnego dnia żeby wycofać środki. Możesz to zrobić od razu po założeniu lokaty na nowe środki.

   Usuń
 21. Do @Tom Tom
  A czy nie masz kont oszczędnościowych: Konta Idealnie Proste? Jak zakładałeś je jesienią 2019r. to oprocentowanie ich powinno wynieść jeszcze 1,1%. Taką stawkę mam w szczegółach konta. Z tego co pamietam to obowiązywała ona do 20 tys. W tym wypadku optymalna kwota to 19 744.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Waldemarze, mam je jeszcze i tak jak Ty na 1,1%. Tylko kwota lokaty to 211k zł. Musiałbym przelać 3*20k + jeszcze resztę na Beztroską. Za dużo zachodu dla 0,1% więcej od 60k.

   Usuń
 22. Dzisiaj wycof kasy z zakończonej lokaty 3,2%. Brak propozycji zawrotnej. Pierwszy raz od dawna stan konta w IB wynosi u mnie zero

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie dokładnie tak samo ;) Za tydzień będzie tak też u brata i nikt w rodzinie nie bedzie miał w IB nawet złotówki. Nie pamiętam w historii takiej sytuacji.

   Usuń
  2. U mnie to samo, ale przelew dokonałem w poniedziałek rano. Brak jakiejkolwiek oferty.

   Usuń
  3. Nie doczytałem, u mnie też przelew poszedł dziś rano - dzięki czemu mam na piwko ;)

   Usuń
  4. Czego to dowodzi?

   Usuń
  5. A ja o suchym pysku od rana.
   Brak propozycji oznacza to, że Idea tonie w depozytach.

   Usuń
  6. O... miałem nadzieję, że jednak coś z rana się pojawi w IB... a tu nic.

   Usuń
  7. U mnie też nie było żadnej propozycji zatrzymania. Przelewy szły do 3 banków Citi, Getin i Santander (BZ), w sumie prawie 200k, a tu nic.

   Usuń
 23. Po 30 min od zerwania lokaty nie mam pieniędzy na koncie idealnym.Nigdy tak wcześniej nie miałem - były praktycznie od razu .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie po zerwaniu beztroskiej, natychmiast środki z 1 dniowymi odsetkami były na koncie idealnym.

   Usuń
  2. U mnie również ekspresowo. Przelew robiłem o godz.4:30, więc jeszcze pewnie ruchu dużego nie było, a potem się przytkało uciekającą kasą ;)

   Usuń
  3. U mnie już nie ekspresowo, zerwanie lokaty przed godziną 6:00 wymagało odświeżenia zanim środki były widoczne na koncie.

   Usuń
  4. Dobrze, że z zapisów regulaminu nie korzystają:
   Bank przekazuje środki pieniężne wraz z odsetkami (jeżeli są należne), pomniejszone o należny podatek w wysokości przewidzianej przepisami prawa, najpóźniej pierwszego Dnia Roboczego po upływie Okresu Umownego lub po dniu Zerwania lokaty

   Usuń
 24. To mnie tak, że Idea tonie w depozytach, tylko wszystkim bankom w tym Idei skończyła się akcja kredytowa i przynajmniej do końca roku brak perspektyw na zmianę trendu. Idea ma środki na bieżącą działalność bo codziennie kredyciarze przynoszą raty. Owszem mogą się podeprzeć w najbliższych dniach lekko wyższym oprocentowaniem ale moim zdaniem nie przekroczy ono 2%. To, że uciekacie z Idei nic nie oznacza bo i tak wszyscy wrócimy po 1,5-1,8%, oby tylko chcieli dać. W Getinie szybko skończy się eldorado.

  OdpowiedzUsuń
 25. do 1,2% - już tylko tyle wynosi oprocentowanie lokaty na nowe środki w GB.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...