wtorek, 12 maja 2020

50 zł + prąd za darmo przez 3 miesiące w nowej akcji Blue Bonus dla wybranych


Pojawiła się nowa akcja Blue Bonus. Dotychczas w Blue Bonus mieli kilka świetnych akcji z darmowymi pożyczkami, gdzie za "nic" można było zyskać 100 zł. Oprócz tych naprawdę dobrych były inne, nie tak rewelacyjne, ale również warte rozważenia, jak np. pakiet medyczny. Tym razem nowa oferta dotyczy obniżenia rachunków za prąd. Zyskać można 3 miesiące darmowej dostawy prądu oraz bonusowe 50 zł w gotówce, ale...


...ale trzeba być mieszkańcem stolicy. Bo prąd oferowany jest przez PGE LUMI, który jest dostawcą prądu na terenie Warszawy. Z bonusowej akcji mogą skorzystać osoby, które nie korzystały dotychczas z usług dostawcy prądu PGE Centrum na potrzeby gospodarstwa domowego. Oczywiście nie można mieć zaległych zobowiązań wobec innych przedsiębiorstw energetycznych ani figurować w żadnym z rejestrów dłużników.

Wnioski można składać do 31 lipca 2020 r.


Mieszkańców Warszawy nie jest wcale tak mało, a wielu z Was jest również Czytelnikami tego bloga. Warto więc byście mogli zapoznać się z ofertą.

Co zatem należy zrobić, aby móc otrzymać 50 zł ?
 • wypełniamy formularz rejestracyjny oraz składamy oświadczenia wymagane do wzięcia udziału w promocji (zaakceptowanie regulaminów i zgód) 
 • skorzystanie z linku przekierowującego do serwisu Rachuneo wraz z unikalnym kodem
 • zawarcie umowy kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji dla klientów indywidualnych

Umowa zapewnia nam zwolnienie z opłat za prąd przez pierwsze trzy miesiące użytkowania. W ramach niniejszej oferty promocyjnej otrzymujemy gwarancję niezmienności cen za energię elektryczną i stawek opłat handlowych w ciągu 24 miesięcy od daty rozpoczęcia sprzedaży. Cennik znajdziecie w tabeli poniżej.


Ceny energii i stawki opłaty handlowej ustalone w Ofercie promocyjnej nie zawierają opłat z tytułu dystrybucji energii elektrycznej. Opłata za dystrybucję energii elektrycznej zostanie naliczona zgodnie z aktualną Taryfą OSD.

Jeśli dotychczas nie braliśmy udziału w żadnej z akcji Blue Bonus musimy aktywować również konto https://bluebonus.pl poprzez kliknięcie w link otrzymany w wiadomości e-mail oraz ustawić hasło do konta na stronie internetowej, która wyświetli się po kliknięciu w link. 

Do 4 września 2020 r. otrzymamy informację o spełnieniu warunków promocji. Do maksymalnie 60 dni od zakończenia promocji, na nasze konto zostanie przelane bonusowe 50 zł. Numer konta do przelewu musimy uzupełnić w naszym profilu na Blue Bonus.


Według porównywarki jest to najlepsza oferta w Warszawie, w Wy jak myślicie?Regulamin promocji Blue Bonus VIII

47 komentarzy:

 1. Ja mam cały rok za darmo bo w fotowoltaikę zainwestowałem rok temu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem, że to już staje się powoli nudne, ale IB ponownie poobniżała % części swoich lokat. Np Nr1 - to teraz maksymalnie 1,1%. Wiedziałem, że po decyzjach RPP będzie żle, ale nie sądziłem, że aż tak :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do TomTom 13 maja 2020 02:24 To nie jest nudne. Co noc też sprawdzam (już po północy).

   Usuń
  2. Można powiedzieć, że to takie nasze hobby ;) Żałuję tylko, że tendencja idzie w innym kierunku niż byśmy sobie tego życzyli. Sprawdzam - bo z niedzieli na poniedziałek muszę na jeden dzień u nich zaparkować coś na Beztroskiej z kończącej się lokaty na 3,2% a od kiedy sprawdzam spadła ona już z 1,3% do 1%. Nic to, z przyjemnością poobserwuję jak będą podnosić % od 17 maja, a później od 17 czerwca - jak już zacznie im spora kasa odpływać z kończących się lokat NnŚ.

   Usuń
  3. Już nawet nie próbują zatrzymać odpływu lokatą zawrotną. Dzisiaj poszło 120 tyś do GB i propozycji zawrotnej nie było.

   Usuń
  4. Tom, RPP stóp nie podniesie do czasu aż PKB nie odbije w sposób trwały. Niestety nei wiem kiedy i czy w ogóle się to stanie w najbliższym czasie. Sądząc z wypowiedzi RPP nie ma juz ochoty na dalsze obnizki a raczej oczekuje podwyżek - warunek podwyżek już wspomniałem. Zakładając ze nastąpi to gdzieś za 8-9mc i zakładając że banki na obniżki reagują niemal natychmiast a na podwyżki z kilkumiesięcznym opóźnieniem to ... jest jak jest.
   Rozkład głosów za obniżką stóp w marcu był 6:3 przy nieobecności jednego z członków który głosowałby przeciw tym obniżkom prawdopodobnie. Ciekawym kweitniowego głosowania i czy obnizka nie przeszła ledwie jednym głosem.
   Suma sumarum - czeka nas najbidniej rok tego co mamy na lokatach. Moze sie trafi coś promocyjnego, ale to pewnie w wysokości tego co było niedawno standardem czyli okolice 2.5-2.7%
   MM

   Usuń
  5. Troche mnie dziwi, ze niektorzy nie oczekiwali zejscia lokat do 1%, skoro stopa lombardowa NBP jest 1%. @TomTom, nie bedzie podwyzek, bo NBP "leje" swiezy PLN na rynek. Sytuacja jest zupelnie inna niz w latach 2008/2009. Na dlugie oszczedzanie trzeba bylo sie zapakowywac w obligacje inflacyjne SP z kwietnia albo spekulacyjnie pakowac w waluty (jak ktos ich nie mial w ogole w swoim portfelu).

   Usuń
  6. Ale co ma lombard do tego? Przyczyną niskich lokat jest nadpłynność banków dzięki laniu darmowego niemal pieniądza i socjalu przez rząd. Nie znam się za dobrze na bankowości centralnej, ale bankowi chyba bardziej opłaca się sprzedać lokatę niż zastawiać u Glapińskiego obligacje pozbawiając się raczej odsetek za ten okres. NBP nie przyjmie też byle czego w zastaw. Nie weźmie obligacji Getback ani obligacji Mozambiku więc trzeba mieć odpowiedni papier. Podejrzewam też że zamarł rynek pożyczek międzybankowych skoro działania dobijające ten sektor+wzrost ryzyka obsługiwania kredytów spowodowały spadek wiboru, ale tak jak piszesz - to już nie lata 2009 - zadrukują każdą dziurę, ale może się okazać że tak im się tylko wydaje. Granicą jest inflacja i run ludzi na banki. Tu jest granica drukowania.
   MM

   Usuń
  7. "Troche mnie dziwi, ze niektorzy nie oczekiwali zejscia lokat do 1%"

   Zauważ, że nie zawsze stopy NBP szły w parze z ofertą banków. Przed obniżkami wynosiła 1,5 p.p. a banki na produktach oszczędnościowych dawały 2 ray tyle i się dało. Teraz jest jakiś pogrom na lokatach, ale to też przez dużą nadpłynność banków i tu tkwi problem.

   Usuń
  8. @TomTom, no wlasnie sam piszesz dawaly 3%, 2xstopa referencyjna, teraz dadza 1%, to tez jest 2x stopa referencyjna. Banki nie chca pozyczac, bo rosnie prawdopodobienstwo nieoddania kasy, czyli maja dosyc kasy i odmiennie od 2008/2009 NBP "leje" swieza kase z dodruku (tego wczesniej nie bylo po 1989r.). Takie czasy wszyscy drukuja, ale jak kiedys pisalem USD moga drukowac, bo inni sciagaja USD ze swiata, PLN drukowanego, nikt nie gromadzi poza Polska i taka to subtelna roznica.

   Usuń
  9. Anonimowy14 maja 2020 16:19
   Całkowicie się z Tobą zgadzam.

   Usuń
 3. Dostaliście już przelew premii z Toyoty? Chyba do wczoraj powinni go zrobić a niczego nie dostałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też nie mam jeszcze tej premii :(

   Usuń
  2. Kiedy dostałeś informacje o przyznaniu premii? Ja dostałem 29 kwietnia i raczej wcześniej nie dostałeś, bo nikt się nie chwalił przed tym terminem o dostaniu e-maila. Od tego dnia mają 14 dni roboczych na wypłatę premii, więc termin mija 20 maja.

   Usuń
  3. !4 dni ROBOCZYCH od momentu jak podałeś im nr konta.

   Usuń
  4. Mają czas do 20 maja (15 dni roboczych)

   Usuń
  5. jest już kasa od toyoty/bonniera :)

   Usuń
 4. Informacja dla klientów Banku Spółdzielczego w Skierniewicach. Drastyczne i niezgodne z prawem cięcie oprocentowania na aktywnych produktach bankowych IKE z 3,40% na 1,02% i IKZE z 3,35% na 1,01%. Bank dla aktywnych produktów, zgodnie z Umową o IKE i IKZE oraz obniżką stóp procentowych przez RPP, mógł obniżyć nie więcej jak o 1 punkt procentowy. Reklamacja złożona. Takie praktyki stosował kiedyś Idea Bank dla swoich KO Zośka, Saver itp, później się z tego wycofał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jerzy możesz podać więcej szczegółów? Na co się powołałeś ? Moim zdaniem w umowie i regulaminie są takie zapisy że BS Sk-ce może prawie dowolnie ustalać oprocentowanie

   Usuń
  2. Nie zupełnie może, w Umowie jest jasno napisane kiedy może obniżyć oprocentowanie aktywnego produktu paragraf 5 ust 5 i 7 cyt:
   „5. Wysokość oprocentowania środków na rachunku POL-IKE może być zmieniona w czasie trwania Umowy, na zasadach określonych w ust. 6 i 7, w przypadku wystąpienia zmiany wysokości przynajmniej dwóch spośród podanych niżej czynników:
   1) stopy referencyjnej lub dyskonta weksli lub oprocentowania kredytu lombardowego ustalonych przez Radę Polityki Pieniężnej.
   2) któregokolwiek wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszanego przez Prezesa GUS, o co najmniej 0,25 punktu procentowego w stosunku do poprzednio ogłaszanych wskaźników za analogiczny okres (roczny lub kwartalny lub miesięczny.
   3) rentowności rocznych bonów skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa, o co najmniej 0,25 punktu procentowego w stosunku do poprzednio ogłaszanej rentowności - dla rachunków prowadzonych w złotych polskich.
   6. Jednoczesny wzrost wysokości dwóch ze wskaźników, wymienionych w ust. 5 skutkuje podwyższeniem oprocentowania środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach POL-IKE, o iloczyn dotychczasowej nominalnej wartości oprocentowania i wartości zmiany wskaźnika wykazującego mniejszy wzrost, wyrażoną w punktach procentowych. Środki te oprocentowane są według dotychczasowej stopy procentowej nie dłużej niż przez miesiąc kalendarzowy, następujący po miesiącu, w którym opublikowano dane o zmianie wskaźnika.
   7. W przypadku spadku wysokości jednego ze wskaźników, wymienionych w ust. 5 Bank może podjąć decyzję o obniżeniu oprocentowania środków pieniężnych zgromadzonych na POL-IKE, nie więcej niż o wartość identyczną ze spadkiem wskaźnika , wyrażoną w punktach procentowych, przy czym:
   1) decyzja Banku może być podjęta nie później niż do końca miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym opublikowano dane o zmianie wskaźnika;
   2) środki zgromadzone na rachunkach POL-IKE oprocentowane są według dotychczasowej stopy procentowej nie dłużej niż przez miesiąc kalendarzowy, następujący po miesiącu, w którym opublikowano dane o zmianie wskaźnika.”

   Przeczytaj dokładnie ust. 7, on ma w tym przypadku zastosowanie " nie więcej niż o wartość identyczną ze spadkiem wskaźnika , wyrażoną w punktach procentowych"

   Usuń
  3. Ja także składam reklamację.Oni wyliczyli sobie to jako procent spadku kredytu lombardowego tzn. o ile procent spadł zamiast o ile punktów procentowych. Ale nie jest też tak jak piszesz Jerzy. Ten wskaźnik kredytu lombardowego spadł o 1,5 pkt. procentowego (od 18 marca o 1 pkt. i od 8 kwietnia o 0,5 pkt) więc IKE mogli obniżyć do 1,9 % a IKZE do 1,85%.

   Usuń
  4. To już kolejny (m.in. po IDEI) przykład łamania przez banki własnych regulaminów. Czy na nich naprawdę nie ma żadnej siły? Przecież Twoja reklamacja powinna zostać rozpatrzona pozytywnie, a bank powinien natychmiast zmienić oprocentowanie - stosownie do swojego regulaminu.

   Usuń
  5. Anonimowy14 maja 2020 11:48
   Tak, zgadza się masz rację, mogli obniżyć nie więcej niż o 1,50%, gdyż stopa lombardowa od 05.03.2015 roku była na poziomie 2,50%. 18.03.2020 roku została obniżona do 1,50% i 09.04.2020 roku ostatecznie do 1.00%. Mimo wszystko reklamacja jest potrzebna.

   Usuń
  6. Reklamacja wysłana.

   Usuń
  7. Dzięki Jerzy za zwrócenie uwagi. Poszły reklamacje od dwóch osób..

   Usuń
  8. Dziś przyszła odpowiedź na reklamację. Odpowiedź na reklamację wydał POK w Warszawie. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Reklamacja poszła do Centrali w Skierniewicach, a na reklamacje odpowiada POK Warszawa. Bank nie uznaje, żadnej pomyłki. Wszystko dokonali zgodnie z decyzją o obniżce stopy lombardowej dokonanej przez RPP, żeby ściemnić pierwszą obniżkę z 26 marca 2020 roku ocenili w procentach zamiast napisać, że to 1%, napisali, że RPP obniżyła o 40% do poprzedniego wskaźnika. I to by też się zgadzało bo obniżka z 2,5% do 1,5% to 1%, ale też i 40%. Odwołanie w dniu dzisiejszym poszło. A jak to nie pomoże, to skarga do KNF i UOKiK.

   Usuń
  9. Jerzy teraz jakich argumentów użyłeś ?

   Usuń
  10. Udają czy nie czytali swoich umów ? Ciekawe czy kredyty obniżali w ten sam sposób :)

   Usuń
  11. W odwołaniu napisałem, że nie zgadzam się z opinią Banku, Zarząd mógł obniżyć oprocentowanie IKE i IKZE o wartość nie 40% tak liczoną, lecz o wartość identyczną z RPP tj. pierwszy raz z 26 marca 2020 roku o 1,0%, drugi z 8 kwietnia 2020 roku o wartość 0,5%, gdyż o takie wartości dosłownie RPP obniżyła stopy lombardowe, a to był najwyższy wskaźnik obniżki.

   Usuń
  12. Też otrzymałem odpowiedź.Oczywiście nie uwzględnili reklamacji. Dzisiaj wyśle odwołanie..

   Usuń
  13. Jerzy zastanawiam się czy oni wogole mogli zmienić oprocentowanie. Powinni powołać się na dwa wskaźniki z różnych punktów. Zauważ że stopa referencyjna i stopa lombardowa nie może być tymi dwoma wskaźnikami ponieważ jest pomiędzy nimi lub. A w odpowiedzi nie piszą o niczym innym. Po to chyba są trzy punkty że chodzi o dwa z nich a nie o jeden.

   Usuń
  14. Otrzymałem odpowiedź na odwołanie.Oczywiście nie uznali reklamacji. Odpowiedź jest kuriozalna.Stosują zamiennie procenty z pkt. procentowymi. Wstyd za podpisanie takiego paszkwila przez po prezesa i wiceprezes. Sprawę skieruję na kolejne stopnie ponieważ nie można darować takiego draństwa

   Usuń
 5. Jeśli ktoś ma gaz w Warszawie od PGNiG to lepiej tam też przenieść prąd, jest taniej niż w Lumi (0,36 zł względem 0,38) i nie ma opłaty handlowej

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy tej mizerii na lokatach chociaż to byłoby lekkim pocieszeniem:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inwestorzy-domagaja-sie-zniesienia-podatku-Belki-7883495.html

  Jednak jestem realistą i za bardzo nie wierzę, że argumenty z tego artykułu i tych do których są odnośniki w tekście trafi do rządzących, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez nie licze na pozbycie sie "belki", ale kupilem SP 10-letnie przed obnizka i moze ktos przez ten czas wywali ten podatek (taka mala spekulacja), bo z EDO placi sie go na koniec.

   Usuń
 7. W IB prawie wszystkie lokaty zjechały w dół o 0,1%

  OdpowiedzUsuń
 8. dzisiaj dostałem 150 KK

  OdpowiedzUsuń
 9. Wpłynęło mi 150 złotych za lokatę w Toyocie. Jeszcze tylko w czerwcu spłyną środki z lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Karty kredytowe w Citi banku wydane po 20 maja będą płatne 12 zł na miesiąc! Opłaty będzie można uniknąć, wydając 1000 zł co miesiąc!

  OdpowiedzUsuń
 11. Czas zamykać wszystkie zagraniczne konta. Zostawiam TYLKO polskie banki Idea, Getin i Alior... chcę je wspierać aby przetrwały, choćby za to, że od lat płaciły najwięcej i to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów posiadania rachunków.
  Nawołuję do zamykania rachunków wszystkich banków zachodnich.

  OdpowiedzUsuń
 12. W City zamknęłam wszystko na miesiąc przed końcem mojej półrocznej promocji na KO (bałam się, że mogę nie spełnić jej warunków, czyli zakup KK i jej spłata - np. kwarantanna, szpital oraz drakońskich opłat za konto po wycofaniu środków. Dzięki temu załapałam się na 3% w Idei (zawrotna). No cóż - dotrwałam do granicznego terminu, ale nie żałuję, bo takie samo oprocentowanie mam bez żadnych wydziwiań do 24 czerwca.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy można bezkarnie zmniejszyć limit na karcie kredytowej citi simplicity?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, dolny limit to 1700 zł.

   Usuń
  2. Dzięki. Podczas rozmowy z konsultantem który zaproponował mi 10% cashbak poprosiłem przy okazji o zmniejszenie limitu ale bez skutku. Zrobię to jeszcze raz.

   Usuń
  3. Miałem to samo, w poczcie wewnętrznej upomniałem się o brak obniżenia. Przeproszono mnie dwukrotnie: w bankowości internetowej oraz na piśmie przesłanym pocztą. Więc jak widać u nich to już reguła.

   Usuń
 14. Jerzy zastanawiam się czy oni wogole mogli zmienić oprocentowanie. Powinni powołać się na dwa wskaźniki z różnych punktów. Zauważ że stopa referencyjna i stopa lombardowa nie może być tymi dwoma wskaźnikami ponieważ jest pomiędzy nimi lub. A w odpowiedzi nie piszą o niczym innym

  OdpowiedzUsuń
 15. Po to chyba są trzy punkty że chodzi o dwa z nich a nie o jeden

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...