niedziela, 9 października 2022

Kolejne podwyżki w PKO: wreszcie 7% na KO 7,50% na lokacie oraz 100 zł na start

Kolejny bank dołącza do oferowania 7% na koncie oszczędnościowym. To dość duża podwyżka, bo do tej pory największy bank w Polsce oferował tutaj 5,50% co plasowało go na ostatnim miejscu w październikowym rankingu. Teraz nareszcie PKO dołącza do czołówki i zarazem... debiutuje tutaj z tego typu ofertą.


Dla mnie to świetna wiadomość, bo chociaż to jeden z moich stałych banków, to tak naprawdę dopiero od tego roku zaczynam korzystać z jego produktów. Getin wypadł z gry, a Millennium ma tylko jeden darmowy przelew, będzie więc gdzie przenieść środki po jego wykorzystaniu.

Nowy klient, który chciałby skorzystać z nowego KO może także na start zgarnąć 100 zł korzystając z polecenia. Jeśli chciałbyś zdobyć kod polecający możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod.

Tutaj założysz konto w PKO dla 100 zł na start KO na 7% 

Program poleceń w nowej edycji potrwa do końca roku czyli do 31 grudnia 2022. Osoba polecona ma łatwe zadanie dla zgarnięcia stówki wystarczy, że w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta spełnicie dwa proste warunki:

 • dokonacie 3 transakcji kartą 
 • dokonanie 3 płatności BLIK

Jest jeszcze inna opcja dotycząca kwotowych wymagań, ale wydaje mi się, ze ilościowe wymagania są łatwiejsze, nawet jeśli wymagane są operacje kartą oraz BLIK. Łatwiej jest wykonać 6 płatności aniżeli wydać kartą 500 zł, tyle bowiem jest wymagane w alternatywnej możliwości.

Co do KO, to tutaj dziwo promocja jest bardzo krótka bo zaledwie kilkudniowa. Według komunikatu jaki zobaczymy po kliknięciu w powyższy link promocyjny deadline ma przypaść na 13 października, a więc na przyszły czwartek.


Niestety nie wiem co będzie się działo od piątku w tym banku. To historyczny, pierwszy opis konta oszczędnościowego w PKO na tym blogu, nigdy dotąd bowiem ten bank nie był konkurencyjny w stosunku do innych banków, więc sam jestem ciekaw czy to tylko jednorazowy wyskok czy też bank ten na stałe włączy się do walki o klienta.

Bardzo nietypowy jest czas korzystania takiej oferty. Wynosi on 82 dni czyli niecałe 3 miesiące. To dłużej aniżeli daje Millennium, ale całe szczęście że w rankingu kont nie ma podziału na miesiące jak w przypadku lokat, miałbym bowiem problem gdzie taką ofertę wpakować. 

Na chwilę obecną saldo liczone jest według stanu na 30 września, co też jest świetną wiadomością. Zasiliłem tutaj konto 1 października dla udziału w promocji z kasą do allegro, więc na wymagany dzień miałem wyzerowane saldo. Lokaty miesięczne zaś pokończyły mi się jeszcze wiosną.


A propos lokat, tutaj też mamy podwyżki. Teraz klienci indywidualni mogą zakładać lokatę kwartalną na 7%, zaś posiadający bankowość osobistą na 7,50%. Od dawna zamieniłem konto za zero na konto Aurum, niby to konto dla klientów z górnej półki, ale warunek przelewu co miesiąc 9 tysięcy jest na tyle banalny, że warto sobie przekonwertować zwykłe konto na bankowość osobistą.

Akurat lokatą na 7,50% mnie nie jest jakąś super ofertą, wszak więcej daje BFF, ale fajnie jak do czołówki dobija kolejny bank. Wszak by być konkurencyjnym inne banki zmusi to do podkręcenia swojej oferty. A zawsze to komfort jest mieć bank z kolejnym darmowym przelewem w miesiącu z KO na 7%.

Ciekaw jestem co będzie w najbliższy piątek, czy bank zaoferuje kolejną ofertę KO? Regulamin obecnej promocji nie nosi numeru edycji, jak to ma miejsce w innych bankach... Pozostaje więc pytanie uruchomić obecną promocję czy też czekać do piątku?

Regulamin promocji Nowe środki na KO w PKO

Regulamin programu poleceń w PKO

46 komentarzy:

 1. Dobre lokaty sa z osemka z przodu, wiec nie ma co sie tak podniecac tym PKOBP, widocznie dostali polecenie od dominujacego akcjonariusza. Dobrze, ze oferty sie coraz bardziej poprawiaja, bo bedzie to wymuszalo lepsze stawki w mniejszych bankach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Milenium ma 100 dni! Także więcej jakby nie było niż PKO, nie widzę widełek, ile można maksymalnie wpakować?

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan czy w millenium jest jak w getin z KO Czy po końcu promocji można przelać kase na konto innego członka rodziny i mieć znowu promocyjne % ?

  OdpowiedzUsuń
 4. To po Getin Bank zostaje na lokaty tylko city bank

  OdpowiedzUsuń
 5. Około 4 miesiące temu podczas przelewu do PKO BP atrakcyjne były lokaty zatrzymaniowe. Wówczas w tym banku była jakaś interesująca oferta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była odnawialna lokata na 1 miesiąc na 5,75%. Skorzystalem z niej dwa razy przed zmiana na 3 miesiące.

   Usuń
 6. Od 17 października br. powinna zacząć się nowa edycja Profit. Czy wiadomo, jak oprocentowane są obecnie "lokaty zawrotne" w Getin?

  OdpowiedzUsuń
 7. Velo bank rezegnuje z drogich depozytów a maja zrobić by były konta osobiste aktywne bo Getin Bank jest nie aktywny pisze Rzeczpospolita .od 17 października tylko standardowe oferty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko, kto bedzie oszczedzal na 3%? Owszem konta biezace powinny byc oprocentowane juz we wszystkich bankach, ale bez atrakcyjnej oferty depozytowej, ten bank nie ma szans zaistniec na dobre na rynku. Byloby to zupelne pojscie pod prad, bo nawet bank przejety, jako Bank Nowy oferuje calkiem atrakcyjne depozyty, wiec zastanawia mnie taka polityka dla "nowego" Getina.

   Usuń
 8. Po 17 października dla nowych klientów Velo bank będzie konto osobiste na 3 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to pewne info ? Jeśli tak to zamykam konto.

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktos z Was dostal dziswczoraj lokate zatrzymaniowa w Getin na 8% przy 2ms i 8,3% przy 4ms?
  Ja dostalem dzisiaj tylko odpowiednio 7% i 7,3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy10 października 2022 18:54 Kilka dni temu pisał ktoś o tym, z tym że przelew był wówczas do Millennium.

   Usuń
  2. Wczoraj/dziś to nie. Ostatnio z takiej propozycji Getina skorzystałam 4 października.

   Usuń
  3. Gesso, wiem co było kilka dni temu. Ja pytam o obecną sytuację. Przelew do Millenium i dostałem ttlko 7/7,3%

   Usuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy, ze względu na zmiany własnościowe można zamknąć konto w getinbanku w trybie natychmiastowym?

  OdpowiedzUsuń
 13. Z przerażeniem czytamy dzisiejsze komentarze (negatywne) na facebooku o Alior Banku. Co tam się dzieje?! Od rana nie można zalogować się do systemu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Getin Bank jest nadplynny więc zapraszam do zamknięcia lokat i kont osobistych teraz by była dobra oferta po 17 października

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcesz żeby zrywali lokaty i tracili odsetki? Szukasz naiwnych?

   Usuń
  2. Panie ptok Getin Bank upadł i jest nadplynny po 17 października zmiany oferty teraz trzeba wypłacić by zyskać

   Usuń
  3. @Anonimowy. Sam upadłeś. Chyba na głowę.

   Usuń
  4. A czy ty wiesz co oznacza nadpłynność? Chyba nie wiesz. Getin już nie potrzebuje twoich pieniędzy.

   Usuń
 15. Ciechanów się już zapchał kasą. Zjechał z 8% na 6% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to brzydal, ten Ciechanów...

   Usuń
  2. Ano brzydal Ciechanów. 27 września wepchnęłam tam maksa (po aktualnym kursie euro) na 8%. To samo miało się stać 28 października na konto męża. No coż, trzeba będzie jednak spróbować założyć rachunek depozytowy w Nowym, chociaż do tej pory się przed tym broniliśmy (bo daleko placówka od nas - w razie konieczności jakiejś osobistej interwencji:)). Chyba że wszystkie spółdzielczaki zjadą z oprocentowaniem...

   Usuń
  3. Ja w nowym sie nie łapię na 8%.. Trzyma mnie dzień badania salda, 24 lipiec.

   Usuń
  4. Jeśli się ma odpowiednią kasę, to można przelać do spółdzielczaka to, co się miało na dzień badania salda i nadwyżkę, a po założeniu lokaty szybciutko uciec z "nadmiarem". Albo tak jak często robiłam - "na zakładkę - w dniu zakończenia lokaty przelewałam środki na następną, zakładałam i dopiero potem zrywałam tę dotychczasową. Pewne ryzyko było, bo "przez chwilę" miałam grubo ponad BFG, ale podobno kto nie ryzykuje...:).

   Usuń
  5. Znam ten sposób. Ale miałem teraz za mało żeby zbudować nadwyżkę nad saldo z lipca. Ale znalazłem inny sposób. Przelałem do Getina i przy próbie powrotnego przelewu dostałem propozycję lokaty na 8%.

   Usuń
 16. 4 dni temu załapałem się na zatrzymaniowe 8,3% na 4 miesiące. Podobno takie oprocentowanie dzisiaj jest już niedostępne. Sprawdzał ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 17. Zawrotne dziś na 8.1 na 9 miesciecy

  OdpowiedzUsuń
 18. Zawrotne dziś konto oszczędnościowe na 7.7

  OdpowiedzUsuń
 19. No niestety ale to chyba powoli koniec Nas Ciułaczy. Nie trzymalem w Getinie kasy od grubych miesięcy jak Tier1 można było jeszcze zobaczyć przez lupę. Niemniej jak widzę po Waszych wpisach, to banki które zrobiły zrzutkę na Getin nie zrobily jej jak widać na darmo. Na KO teraz tylko 2 banki ledwo wychylają się ponad 7-kę. W jednym nawet pomimo tego kasuję konta bo jest siermiężny jak cep. Pomimo rosnącej inflacji jakoś nie ma nadzieji na wzrost oprocentowania. Rozumiem, że większości kredytobiorców raty wzrosly o 100% i wybory niedlugo ale co to mnie obchodzi. Zobaczymy jeszcze jutro co orzeknie TSUE, jak następni geniusze inwestycyjni nie będą musieli zwracać kosztu obracania kapitalem, to chyba zerywam się wogóle z banków. Bo wtedy po Getinie będzie jeszcze kilka problemów. Ten świat to chyba nie miejsce dla ludzi rozsądnie gospodarujących groszem, zapobiegliwych.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zawrotne lokaty na dwa lata 8 procent

  OdpowiedzUsuń
 21. Przed chwilą zawrotne na 8% lokaty na 2 i 4 mies, konto oszcz. na 3 mies też 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do jakiego banku symulowałeś przelew?

   Usuń
  2. Milenium, skorzystałam z prp. 3 mies na konto.
   Teraz czytam w regul. promocja 3 miesiące kalendarzowe, czy to znaczy pazdz, list, grudzień?

   Usuń
 22. A dziś jaka zawrotna lokata? Po Getin Bank to na lokaty to chyba city bank .co myślicie teraz

  OdpowiedzUsuń
 23. Myśleć trzeba nie tylko TERAZ ale CAŁY CZAS, bez przerwy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Milenium bank zawrotna lokata na 7 na pół roku

  OdpowiedzUsuń
 25. Symulowany przekaz wirtualnymi pieniędzmi...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...