czwartek, 13 października 2022

Modyfikacja stawki na KO w mBank oraz 450 zł na start

Z nowymi promocjami wystartował w tym miesiącu mBank, w porównaniu do opisywanej tutaj poprzedniej edycji konta premia na start wzrosła z 250 zł do 450 zł, przyrost jest więc dość znaczny. W przypadku kont oszczędnościowych korekta jest nieco bardziej kosmetyczna. 

Zaczynamy od KO bo to nas zwykle najbardziej interesuje. mBank ma dwie stawki na KO zależne od rodzaju konta, tym razem tylko jedno z nich zanotowało drobny ruch w górę. Jak pamiętamy z październikowego rankingu kont, do konta mIntensive stawka była 7,10% ale od tego tygodnia jest tutaj 7,20% drugie KO dla standardowego konta pozostało bez zmian.


Jak widać lepiej założyć sobie tutaj konto mIntensive, które niby jest kontem z górnej półki, ale tak jak w PKO łatwo jest spełnić warunki by konto było darmowe. Wystarczy zrobić co miesiąc zwykły przelew na 7k, by nie martwić się opłatami. Można to zrobić oczywiście w ratach, ważne by suma wpływów wyniosła minimum 7 tysięcy.

W dalszym ciągu promocyjną stawką objęte są nowe środki do kwoty 500 tysięcy. Nowe środki liczone są względem ubiegłego wtorku czyli 11 października, to bardzo krótki okres badania salda, było to przecież zaledwie dwa dni temu. 

Stawka będzie obowiązywać przez 3 miesiące, co należy do standardu w przypadku KO. Czas do namysłu mamy do 14 listopada 2022, tego dnia bowiem trwa najnowsza promocja KO. Różni się ona od promocji konta osobistego, za którego założenia można dziś zgarnąć do 450 zł.

Tutaj założysz konto mIntensive dla 450 zł oraz 7,2% na KO do 500k

Promocja konta z premią ma osobny regulamin i potrwa bardzo długo, bo aż do 13 lutego 2023. Niestety w dalszym ciągu nie zmienia się długa karencja, wracać po nową premię mogę tylko Ci, którzy nie mieli tutaj konta po 1 stycznia 2019 co jest jednym z rekordów wśród promocji bankowych:( Rzecz zdecydowanie do poprawki od przyszłej edycji tej promocji.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 450 zł?

1) 100 zł za szybki przelew i 10 płatności

Promocje mBanku są różnią  się od tego co oferują inne banki, ale za to bardzo podobne do ofert na innych kontach np. na eKoncie, więc są typowe dla pstrokatych. Typowe jest przykładowo premiowanie szybkiego przelewu.

W definicji mBanku szybki przelew to przelew wykonany w terminie 7 dni od otwarcia konta. Warto o tym pamiętać, bo z reguły w innych bankach przelewy wymagane są od pierwszego pełnego miesiąca i można to zrobić w dowolnym momencie.

Dla zgarnięcia pierwszej stówki trzeba:

  • zrobić szybki przelew - do 7 dni po otwarciu konta
  • wykonać 10 transakcji w dowolny sposób

Drugi warunek płatności, który zwiększono o 2 w stosunku do poprzedniej edycji, nie jest już naglący. Mamy czas na 10 płatności aż do końca następnego miesiąca po tym w którym otworzyliśmy konto. Co więcej płacić możemy kartą, telefonem lub Blikiem jak kto lubi.


2) 100 zł za przelew i płatności

Drugą stówkę możemy zgarnąć za

  • zrobienie przelewu na 1000 zł
  • wykonanie 10 płatności w dowolny sposób

warunki pokrywają się zatem w dużej mierze z pierwszym punktem i są bardzo łatwe. Trzeba je zrobić w drugim i trzecim miesiącu po otwarciu konta, dzięki czemu dostaniemy za każdy miesiąc po 50 zł.


3) 150 zł za otwarcie konta selfie

Kolejny warunek też znamy z promocji z eKontem i w zasadzie powinien być punktem pierwszym dotyczy bowiem sposobu otwarcia konta, ale bank przedstawia go jako punkt nr 3. Tutaj mamy znaczny wzrost, bowiem w poprzedniej edycji bank przemiował otwarcie konta przez selfie kwotą 50 zł. Teraz za to samo dostaniemy o 100 zł więcej, wystarczy, że:

  • otworzymy eKonto Intensive na selfie/ przez edowód
  • wykonamy warunki z punktu 1

Skoro ten punkt w zasadzie pokrywa się z punktem 1, więc w efekcie dodatkowe 150 zł ekstra mamy za samo otwarcie konta na selfie.

 


4) 100 zł za otwarcie konta dla dziecka

Nowością jest dodatkowa premia za otwarcie konta dla dziecka poniżej 18 roku życia. Jak zwykle w tym banku do dyspozycji mamy dwa konta, które zależą od wieku i tak:

  • konto eJunior - dla dzieci do lat 13 otwarte przez nas
  • eKonto możliwości dla młodzieży do 18 lat otwarte przez młodego

Konto dla dzieci można zakładać po założeniu konta dla nas.

Tutaj założysz konto mIntensive dla 450 zł oraz 7,2% na KO do 500k

Podsumowując mamy tylko drobną modyfikację konta oszczędnościowego. Obserwuję ten bank i chętnie bym skorzystał z tej promocji, ale jak wracać to po pełną pulę czyli KO z 7,20% i premią na start, gdzie warunki są bardzo łatwe. Niestety ciągle czekam na skrócenie karencji, bo konto zamykałem tutaj na początku 2020...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...