środa, 5 października 2022

Nowa promocja z 200 zł na start w ING oraz 7% na KO

ING to bank, który w tym roku zaliczył dużą poprawę, za sprawą mocno konkurencyjnego KO, który na dodatek oferuje bezpłatne przelewy. Jako jeden z pierwszych zaoferował on najlepsze stawki na rynku. Na chwilę obecną mamy tutaj 7% co plasuje go w ścisłej czołówce.

Z początkiem października mamy tutaj nową edycję promocji z premią za założenie konta. W przeciwieństwie do innych banków Bank Śląski startuje z nową promocją regularnie co 3 miesiące, a skoro zaczął się ostatni kwartał tego roku, nic dziwnego że mamy ostatnią w tym roku promocję z ING.

 


Kto może z oferty  200 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 lipca 2021 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 7% w ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 19 stycznia 2023., a więc potrwa nieco dłużej aniżeli standardowy kwartał.  I zapewne w drugiej połowie stycznia ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 19 stycznia i  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 19 kwietnia 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 80 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Dodatkowe 80 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Nie są to więc jakoś szczególnie trudne warunki. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2w lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 80 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 4 maja 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które od niedawna stało się dość konkurencyjne w stosunku do innych banków.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 200 zł za 3 warunki

Co ciekawe młodzi mogą liczyć na więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy do zgarnięcia było 80 zł. Tym razem studenci mogą zyskać całe 200 zł jeśli do 19 marca:

 • wykonają 10 transakcje BLIK (w tym 3 w sklepach internetowych)
 • założą smart savera powiązanego z kontem
 • będą posiadać 30 zł w dniu 19 marc na smart saver

Mają oni jednak inny termin bo tylko do 19 marca 2023.

Podobnie jak w przypadku konta Direct po zgarnięciu premii warto pozamykać niepotrzebne już konta w ING. Młodzi mogą zrobić to dużo szybciej bo już 3 kwietnia 2023, kiedy mają otrzymać obiecaną premię:)

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 7% w ING

Ciekaw jestem czy ING dalej będzie trzymać rękę na pulsie i dalej będą oferować jedną z najlepszych stawek na rynku w przypadku KO. Dziś co prawda stopy procentowe pozostały bez zmian, co sugeruje,że w najbliższym czasie nie będzie dużych podwyżek, ale w kolejnych miesiącach może się jeszcze dużo wydarzyć, wszak końca inflacje póki co nie widać.

Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 7%

Regulamin promocji do 200 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 200 zł za konto Mobi do 26 lat w ING

24 komentarze:

 1. Od 1 lipca 2021 do 30 września 2022 – nie możesz mieć (ani być współposiadaczem lub pełnomocnikiem) konta w naszym banku. Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki). Musisz być naszym nowym klientem

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowym całkowicie, po prostu nowym ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam konto w Alior Banku. Niekiedy czytam komentarze na jego temat (np. na facebooku). Większość z tych komentarzy przeraża (mnóstwo skarg i reklamacji na obsługę). Obsługa klienta na bardzo niskim poziomie sprawia, iż Banku tego nie można traktować jako "banku wiodącego". Warto dodać, iż swego czasu było sporo telefonów od osób podających się za pracowników Alior Banku. Czy naprawdę jest to tak kiepski Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli masz tam konto, sam to oceń.

   Usuń
  2. No cóż, ja właśnie namaszczam konto osobiste w Alior na główne. Mam na myśli podanie tego rachunku u nowego pracodawcy. A dlaczego? Ano, pakiet korzyści postaci darmowych Express Elixir i zwrotów za Garmin Pay (ofc bez szaleństw, do 20zł na miesiąc), będące w tym samym banku konto oszczędnościowe na 7% no i jeszcze program Bezcenne Chwile przypisany do karty MasterCard. Nawet jeżeli czasami nie mam tam większych kwot na koncie oszczędnościowym, to cyklicznie pojawiająca się u nich konkurencyjna oferta na nowe środki zachęca żeby nie żegnać się z bankiem, tak jak to robię z innymi jak skończy się powiedzmy wypłata premii na start. Nie wiem o co ludziom chodzi, ale jeżeli wspominasz o komentarzach w necie to pamiętaj, że np. lwia część wypowiedzi 'internetowych ekspertów' rok czy dwa lata temu głosiła że covid nie istnieje, a doktorzy nas zabijają szczepionkami, także tego, nie chce zabrzmieć zarozumiale, ale pewnie we większości są pisane przez podobnych internetowych półgłówków mających problem tak z percepcją świata otaczającego jak i korzystaniem z usług bankowych.

   Usuń
  3. Jako kantor walutowy Alior działa znakomicie.

   Usuń
  4. Mam Alior, jako glowne konto z dawnej taryfy, gdzie caly pakiet jest za darmo za samo wlanie kasy z innego banku(KWJ), darmowe przelewy w tym sorbnet i expressy, darmowa karta, wyplaty z bankomatow. Praktycznie dzisiaj nie ma takiej taryfy w innym banku. Jezeli chodzi o bankowosc on-line, to nie ma specjalnie powodow do narzekania, ale niestety obsluga w oddziale jest generalnie na niskim poziomie, szczegolnie jezeli chcemy zalatwic cos niestandardowego. Do oddzialu chodzi sie rzadko, wiec generalnie korzystanie jest OK, do tego sensowny kantor-online, gdzie latwo przenosi sie srodki miedzy bankiem a kantorem.

   Usuń
 4. Zamknąłem dziś konto w Getin. Zero kolejek, zero ruchu ale i dość aroganckie podejście do klientów nowej obsługi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak wygląda sytuacja, kiedy chce się zamknąć, ale nie zrealizowałem 5 płatnością kartą, będę obciążany kosztami w postaci tych 14 złotych?

   Usuń
  2. Tak, okres wypowiedzenia to 30 dni, więc konto będzie zamknięte dopiero 6 listopada. Z tego prosty wniosek, że w październiku muszę jeszcze wykonać te 5 płatności.
   Jeżeli od 18 listopada będzie nowa edycja KO z 7,5% i będę mogł z niej skorzystać, to odwołam dzisiejsza dyspozycję, ale zakładam, że BFG nie będzie tak hojny jak Getin.

   Usuń
  3. Ja zamknąłem wczoraj. Ale wydaje mi się, że za listopad też dla bezpieczeństwa trzeba będzie wykonać te 5 płatności

   Usuń
  4. Chce raczej otworzyc konto w Getin, oczywiscie Noble, gdzie 10 tys. "wlania" zwalnia z oplat za konto i nie trzeba robic zadnych operacji karta. Otwarcie tylko w placowce, nie da sie zdalnie. Czekam tez do nowej edycji na KO, zeby miec pewnosc czy czasem polityka Getina nie ulegnie calkowitej zmianie. Wg mnie powinni oferowac nie gorsze warunki niz obecnie, bo czesc przestraszonych osob wyciagnie kase i bedzie spory odplyw. Nowa edycja promocji po 17-pazdz, wiec mam jeszcze troche czasu na podjecie decyzji.
   @Irekk
   Nie musisz robic operacji karta w listopadzie, takie zasady sa wszedzie, ze jak oplaty pobieraja na poczatku listopada, to zwalnia z niej operacja karta w pazdzierniku, natomiast na poczatku grudnia nie jestes juz strona umowy. Tak zawsze robilem, jak byla jedna operacja karta, podobne doswiadczenia mam z Santandera oraz Paribasa.

   Usuń
  5. Zasymuluj przelew to dostaniesz 7,5 na ko lub lepiej. W Getin aby konto było bezpłatne należy zamknąć ror i kartę i zostawić tylko ko. Niestety tylko jeden przelew z ko jest darmowy, kolejne po 9zl.

   Usuń
  6. @23:04
   Po co kombinowac, konto Noble jest darmo przy wlaniu 10 tys. lub saldzie 200 tys. Latwo to spelnic, tylko trzeba sie udac do placowki, zeby otworzyc. Samo KO nic nie da, bo promocje getinowe sa powiazane z posiadaniem ROR.
   *Zeby cokolwiek symulowac musisz miec ROR.

   Usuń
  7. Przelew symulacyjny wykonuje z ko bo mam tylko ko. Niestety tak jak napisałeś wymogiem promocyjnego oprocentowania ko jest posiadanie ROR. Jednak gdy przy symulowaniu bank zaproponuje oprocentowanie to wtedy nie ma warunku posiadania ROR.

   Usuń
  8. Jak arogancka obsługa?

   Usuń
  9. @10:14 Rozumiem, że dostałeś taką propozycję bez posiadania ROR?

   Usuń
  10. W Getin posiadam tylko ko, nie mam ROR ani karty. Wykonując przelew symulacyjny dostałem ofertę specjalną "podwyższamy oprocentowanie" dla ko na 3mc 7,5% do 400tys liczone od dnia następnego po przystapieniu. Symulację najlepiej wykonywać dla małej kwoty 5tys bo środki będą nieoprocentowane przez 1 dzień. W regulaminie nie ma wymogu posiadania ROR.

   Usuń
 5. Z tego co pobieram to tak nie było z kartą , ale to było PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam czy oferta Getin Bank na KO 7.5% i Getin Noble Bank na KO 7.5% do 200 tyś. to ta sama oferta czy też można mieć obie jednocześnie tak aby łącznie było 400 tyś. na 7.5%?

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest ta sama oferta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy Getin (Velo) ogłosi oprocentowanie nowej edycji KO, przed czy po zakończeniu poprzedniej?
  Precyzując pytanie czy będzie to przed, czy po 17.10?

  OdpowiedzUsuń
 9. Getin piszę że negocjowanie konta oszczędnościowego i lokat tylko z kontem pravite banking i bankowość osobista czy to jest w jakieś umowie o konto? konto proste zasady oferta standardowe?

  OdpowiedzUsuń
 10. Po 17. 10. 2022. Np. 18 10. 2022 r.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...