środa, 19 października 2022

7,50% na KO w... VeloBank oraz nowa oferta lokat

Ostatnie dni to istny wysyp nowych edycji kont oszczędnościowych w różnych bankach. Po PKO, Millennium oraz Pekao nową promocję uruchomił dawny Getin, który teraz nosi nazwę VeloBank. Przyjdzie nam się przyzwyczajać do tej zmiany, chociaż póki co kolorystyka uległa zmianie. Czy to coś zmienia?


Sądziłem, że po likwidacji Getinu, będzie to co było w przypadku Idea banku czyli kompletny zanik porównywalnej oferty. Pekao faktycznie tak zrobiło z lokatami jakie były u niebieskich, natomiast Getin przejęty przez Bank BFG póki co nie robi tak drastycznej różnicy.

Jesteśmy zresztą obecnie świadkami dużego zawirowania na rynku bankowym. Nie ma już co mówić o totalnej dominacji trzech banków w zakresie kont do których Getin należał. Millennium oraz Alior nie wyprzedzają już konkurencji, okopali się na 7% podczas gdy banki-giganci, które nigdy tutaj się nie liczyły nagle stały się głównymi graczami.

Spośród dawnego podium to właśnie Getin czyli obecny VeloBank oferuje dziś najlepszą stawkę. Zmiana nazwy nie spowodowała nagłego pogorszenia oferty, póki co dalej mamy niezmienioną ofertę w tym co dla nas najistotniejsze czyli w parametrach KO. Dalej mamy tutaj stawkę 7,50% gwarantowane przez okres 3 miesięcy

Tutaj założysz konto na 7,50% w VeloBank

Nowa oferta obowiązuje tylko do 2 listopada 2022, a więc raptem zaledwie dwa tygodnie. Kto wie co stanie się na początku przyszłego miesiąca, będziemy to obserwować, bo jak się okazuje zbytnio się pospieszyłem z wykreśleniem Getin z rankingu kont. Będzie się oczywiście dalej pojawiać.

Co ciekawe regulamin, mimo że zawiera już w definicji oferenta nazwę VeloBank, w dalszym ciągu używa kolejnej numeracji informując o 15 już edycji KO. Miejmy więc nadzieję, że można więc liczyć na kontynuację tego co działo się w Getin.

Wracając do parametrów mamy tutaj dalej możliwość wpakowania do 200k na promocyjną stawkę. Do drugiego progu czyli 400k stawka ulega obniżeniu do 7% więc nie jest to wcale tak źle. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to nowych środków, a w celu ich zbadania Velo odniesie się do dnia 13 października.

Jak to zwykle bywa wraz ze startem nowej edycji ruszyła nowa edycja lokat. Tutaj jednak niestety bank się nie popisał. Nie widzę już 8% do których bank zachęcał niedawno, obecnie najwyższa stawka to już tylko 7%. Tutaj więc czarny scenariusz powoli zaczyna się urealniać.

Tutaj zobaczysz nową ofertę lokat w dawnym Getin

Niedawno złożyłem dyspozycję zamknięcia konta w Getin, mając na uwadze, że jeśli oferta będzie dalej dobra to odwołam tę decyzję. Przez ofertę PKO nie muszę tego robić, ale Getin/Velo będzie miał jeszcze jedną szansę na zatrzymanie byłego klienta już w przyszłym miesiącu. Jednak patrząc na to co się tutaj stało z lokatami nie sądzę by im się to udało...

Regulamin 15 edycji KO na 7,5% w VeloBank

Nowa oferta lokat w formie tabeli od 18 października 2022 

16 komentarzy:

 1. Kto tam jeszcze ma konto moze sie "boksowac" dla wspomnianych 7,5% na KO, kto nie ma, to juz nie ma to kompletnie sensu zakladanie konta dla samego KO, szczegolnie, ze lokaty sa juz prawie na dole stawki w porownaniu do konkurencji. Obciecie KO w kazdej nowej edycji jest juz mocno prawdopodobne, zreszta kiedy Pekao zaoferowal 8%, to zdeklasowal konkurencje, szczegolnie, ze wiekszosc nie ma tu stalego konta, wiec lapie sie na 183-dni promocyjnego KO.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałoby się zestawienie lokat walutowych dla 4 głównych walut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej trudno zrobic takie zestawienie, bo sensowne stawki moga byc tylko dla USD, ewentualnie GBP. Standardowe oferty sa bardzo mizerne a negocjowalne stawki nie zaleza tylko od LIBOR, ale tez potrzeb pozyczkowych banku w danej chwili. Generalnie banki ociagaly sie z placeniem za depozyty PLN a tym bardziej walute, skoro mialy spory zalew covidowej

   Usuń
 3. jak stoją dzisiaj zawrotne z Getina? 8% jeszcze możliwe?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wolę przeczekać "miesiąc" i poczekać na 8% w jakimś innym banku, który pozwala ulokować więcej niż 200k, przy tej kwocie to różnica 68 złotych netto miesięcznie między 7,5% a 8%😊 PKO nigdy nie zachęcał, a po przeczytaniu cenniku opłat, nadal nie zachęca, nawet smsy płatne 🤣

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest PKO tylko Pekao. To dwa różne banki

   Usuń
 5. Wczoraj przy przelewach na kwoty powyżej 50k oferowali 7% na 2 m-ce i 7,2% na 4 miesiące, nic ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oferta zatrzymaniowa z dziś 7,5% 2 m-sc, 7,7% 4 m-sc

  OdpowiedzUsuń
 7. Bank ochrony środowiska 7 procent na dwa lata

  OdpowiedzUsuń
 8. A jutro w Aliorze to będzie 7,5 czy 8%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa edycja dopiero 26-10 w Aliorze, wiec jeszcze troche czasu.

   Usuń
  2. Pardon powinno być w ING. Czyli - a jutro w ING 7,5 czy 8%?

   Usuń
  3. Tyle ile u gigantów, będzie o tym wpis.

   Usuń
  4. u Gigantów? hmm. niby człowiek tyle w siedzi w temacie a nie potrafi rozszyfrować

   Usuń
  5. Ups, sorry, tu się pomyliłem bo tylko jeden gigant ma 8% zaś drugi tylko 7,5%. Więc faktycznie podałem zła wskazówkę. Będzie 8%.

   Usuń
 9. Inflacja idzie na 20% więc lokaty niedługo dojdą do 10%. Ale to będzie cały czas minus 10% realnej wartości, czyli potężna strata.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...