czwartek, 2 lutego 2023

Nowe warunki dla 7,50% na KO w Alior i ostatni dzwonek na 400 zł na start + 2% cashback

Nowa edycja konta oszczędnościowego pokryła się z comiesięczną publikacją rankingu kont. Warto jednak omówić ją osobno, wszak melonik to zdecydowanie najbardziej kompleksowy bank w Polsce, ale niestety ostatnimi poczynaniami psuje sobie powoli tę opinię.

Od nowego roku pogarszają nam się warunki na KO. Za to w dalszym ciągu melonik oferuje dla nowych 400 zł na start, darmowe natychmiastowe przelewy oraz dodatkowo 2% cashback za płatności mobilne. Jeszcze, bo kto wie czy od marca i to nie ulegnie zmianie.


Zaczynamy od nowości czyli 32 edycji KO. W poprzedniej,styczniowej edycji Alior negatywnie zaskoczył obniżką stawki o 0,50 p.p..oraz obniżką limit środków objętych promocyjnym oprocentowaniem o połowę. 

W najnowszej edycji jest jeszcze gorzej. Do tej pory dla zagwarantowania stawki 7,50% melonik wymagał spełnienia banalnego warunku przelewu 2000 zł, co można było zrobić w dowolnym momencie, dzięki możliwości skorzystania z natychmiastowego przelewu zwrotnego, by nie marnować środków. 


Teraz wymóg jest inny: konieczność płatności kartą 3x. Niby też banał, ale z tą różnicą, że trzeba wyrobić sobie tutaj kartę, a ta aby była darmowa wymaga wydania w miesiącu aż 300 zł. Co więcej na powyższym screenie widzimy, że dotyczy to karty debetowej, więc raczej nie ma możliwości kombinowania z płatnościami kartą kredytową po T-mobile.

Dla zainteresowanych Aliorem podpowiem, że bank tym razem sprawdza saldo na dzień 27 stycznia 2023. Oferta ma potrwać tym razem nieco ponad miesiąc, bo do 13 marca i kto wie co wymyślą jeszcze pod koniec zimy. Wszystko wskazuje jednak, że sukcesywnie oferta będzie pogarszana.

Co prawda melonik ma dużą zaletę w postaci nieograniczonej ilości przelewów między KO i ror, ale skumulowane warunki jakie nam narzucono w tym roku powodują, że nie będzie to już bank pierwszego wyboru. A wątpię by w kolejnej edycji zmieniło się coś tutaj na plus.

Skoro Alior sukcesywnie pogarsza swoją ofertę, to równie dobrze może to być ostatni dzwonek na wciąż fajną ofertę z premią dla konta osobistego. Do zgarnięcia jest znów 400 zł i to w bardzo łatwy sposób, więc premia mieści się w połowie tego co oferuje Velo czy ING. Ale u melonika dodatkowo mamy osobną promocję z 2% cashback i szereg korzyści do wyboru.


 

Kto może skorzystać z tej oferty? W tej kwestii Alior od dłuższego czasu pozostaje dość konsekwentny, wyklucza osoby, które miały tutaj konto w okresie ostatnich 24 miesięcy. Innymi słowy karencja wynosi tutaj 2 lata.

Tutaj zgarniesz 400 zł na start, 2% casback oraz 7,5% na KO w Alior bank

Alior nie bawi się w modne ostatnimi czasy odnawianie promocji co miesiąc, niniejsza 7 już edycja konta z premią potrwa do 28 lutego 2023. Jednak warto pamiętać, że im wcześniej weźmiemy w niej udział tym więcej zyskamy ze względu na promocję z 2% cashback o czym niżej.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całe 400 zł?


Niewiele. Wystarczy, że raz w miesiącu:

 • wykonamy 1 transakcję kartą na dowolną kwotę
 • zalogujemy się do apki

i to wszystko. Za wykonanie powyższych dwóch czynności dostajemy 50 zł i można to powtarzać przez 8 miesięcy. W sumie więc do zgarnięcia jest w ten sposób tytułowe 400 zł. To  z pewnością jedna z najprostszych promocji na rynku.


Poza kontem korzyści można tutaj czerpać z 2% cashback, który jest nowością wśród dwóch darmowych korzyści do wyboru. Oferta z 2% cashback za zbliżeniowe płatności mobilne obowiązywać będzie do 28 lutego, po tym terminie będzie można zatem zmienić korzyść na inną. Co jest do wyboru widzimy na powyższym screenie.

Jak widzimy Alior ma w zasadzie najbardziej kompleksową ofertę konta na rynku. Tutaj też mamy najlepsze konto walutowe, które przydaje się szczególnie tym, którzy lubią dużo podróżować. Niestety KO jakoś nie zachęca by tu wracać, a dla wielu z nas to podstawowy produkt bankowy w dzisiejszych czasach.

Podsumowując widzimy, że Getin zapoczątkował fatalny warunek5x  płacenia kartą dla darmowości konta. Jako drugi powtórzył ten proceder 5x płatności Millennium, dzięki czemu można mieć 8% na KO. Teraz do tej listy dopisuje się Alior, ale choć wymagane jest tylko 3x płatność, to jednak ten warunek jest najgorszy, bo i tak trzeba wydać 300 zł by mieć ją za friko.

Regulamin 32 edycji KO z 7,50%

Regulamin promocji 400 zł w VII edycji bankuj mobilnie

2% cashback za płatności mobilne

18 komentarzy:

 1. Regulamin 32 jest nieprecyzyjny, nie mozna polegac na obrazkach. Sam napisalem do banku o wyjasnienia o jaka karte chodzi, o jakie konto (KK tez ma konto) i czy decyduje data platnosci czy rozliczenia, jak traktowane sa transakcje karta na kontach wspolnych. Regulamin to regulamin i musi byc precyzyjny.

  OdpowiedzUsuń
 2. To fatalne zagranie ze strony Aliora. Mam tu jeszcze KMO w promocji na 8%. Jeśli nie zmienią zasad w kolejnych edycjach to się z nimi żegnam. Tak samo reszta rodziny. Wiem, że po nas nie zapłaczą, ale jak zrobi tak więcej osób - to może pójdą po rozum do głowy. Nie będą nas banki tresować jak małpki. Coś się zawsze znajdzie na rynku, a jak ich nauczymy, że tak mogą z nami robić (np. Mille/Getin) - to wszystkie banki tak zaczną. Mille musi teraz mnie (nas) systematycznie prosić o pozostanie i jeszcze dawać za to profity ;)

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 3. Alior odpowiada, ze musza to byc transakcje debetowka na koncie. Dla mnie to "rybka", bo przy starym KWJ zrobie 3xbulka i po sprawie, ale przewiduje duzy spadek osob zainteresowanych wydawaniem 300zl/mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam w Alior KWJ bez karty i to mi odpowiadało, przy wpływie 2000 zł 8% na KMO. Dla mnie nie do przyjęcia, wyrabiać kartę debetową i robić bezgotówkowo 300 zł za darmowość karty przy 7,5% na KMO. Żegnam Alior Bank.

   Usuń
  2. Mam nadzieję, że będzie więcej takich osób jak Ty (my) i banki wreszcie się opamiętają z tresowaniem nas jak małpki - tymi warunkami. Ja też zamykam tu konta po zakończeniu mojej promocji na KMO jeśli się nic nie zmieni - bo to konta trzymane tylko dla KO.

   TomTom

   Usuń
  3. @11:38
   Jak masz stare Konto Wyzszej Jakosci, to karte mozesz wyrobic za darmo i wykonac tylko 3 transakcje. W tej wersji konta za wplyw 2500zl/mies prowadzenie jest za darmo oraz wszystkie typowe uslugi, karta, bankomaty, wszystkie przelewy express i sorbnet. Nie musisz wydawac 300zl, bo karte masz za darmo.
   PS Ja wykorzystuje te karte tylko do wyplat z dowolnego bankomatu, ale jak nie bedzie nic lepszego na rynku to moge zrobic 3x np. po 1zl i regulamin spelniony do KMO.

   Usuń
 4. Ponieważ banki wydziwiają z warunkami (np. Mille, Alior) i wiele z nich obniża oprocentowanie oszczędności mimo ciągłego wzrostu inflacji i braku obniżki stóp, dotychczasowi klienci będą próbowali umieścić swoje zasoby poza tymi instytucjami. A wtedy rząd nasz ukochany straci kasę z podatku Belki. I może ten oszukańczy haracz (dwukrotne oprocentowanie tych samych pieniędzy) w końcu się na coś przyda. Bo przecież banki są tak samo "niezależne" jak inne agendy w naszym kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sory - miało być "dwukrotne opodatkowanie":)

   Usuń
 5. Ze względu na obniżenie oprocentowanie przez Alior na KO oraz zaporowe 300 zł dla darmowości karty, nie przewiduję masowych wniosków o jej wydanie:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jest Velo, Pekao i ING, gdzie nie potrzeba karty dla KO oraz daja one 8%. W Aliorze najdluzesze KMO z 8% trwaja, jak dobrze pamietam do 9-kwietnia, wiec po tym terminie zobaczymy, jak Alior radzi sobie bez srodkow klientow na KMO.

   Usuń
  2. "W Aliorze najdluzesze KMO z 8% trwaja, jak dobrze pamietam do 9-kwietnia"

   Zgadaz się. Moje i rodziny - właśnie do tej daty, ale potem ewakuacja i możliwe, że zamknięcie kont - jak nie zmienią zasad z KMO.

   TomTom

   Usuń
  3. Moje dwa rodzinne do początku i do końca marca - potem.... może "do zobaczenia".

   Usuń
 6. Dlaczego nie ma jeszcze wstępnej inflacji za 01.2023 z GUS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bedzie tylko 15 lutego, tego szacunku nie bedzie. Za luty chyba tez nie bedzie szacunku, gdzies przeczytalem w necie, ale zrodla nie pamietam.

   Usuń
  2. Bo się boją, że wyjdzie kłamstwo jedynych słusznych mediów.

   Usuń
  3. Nie podają ponieważ 7-8 lutego będzie posiedzenie i decyzja RPP. Łatwiej im będzie zostawić stopy na tym samym poziomie niż tłumaczyć się po danych inflacyjnych - dlaczego nie reagują. Tak to już jest w państwie autorytarnym i nic na to się nie poradzi :(

   TomTom

   Usuń
  4. https://www.rp.pl/dane-gospodarcze/art37899121-inflacja-w-polsce-gigantyczne-rozbieznosci-prognoz-za-styczen

   Usuń
 7. Wstępna będzie wyjątkowo dopiero 15 lutego.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...