wtorek, 28 lutego 2023

8,10% przez 4 miesiące na KO w promocji konta Citibank + 20 zł na start

Banki sukcesywnie obniżają stawki na swoich kontach. Kilka dni temu Nest zjechał już tylko do 8,00% . Czy to oznacza, że już na dobre pożegnaliśmy stawki powyżej 8%. Nie do końca, ale raczej na pewno to już ostatnie dni w których takie oferty są dostępne.


Jest jeszcze bowiem Citibank, który oferuje obecnie nieco więcej 8,10%. Niest obniżył loty o 0,25 pp, zaś Citi nawet dwa razy więcej, bowiem w styczniowej edycji promocji mieliśmy tutaj rekordowe 8,60%. Kto chce się załapać na stawkę 8,10% jeszcze zdąży, ale jest to stawka z dodatkowymi warunkami.

Mamy tu właściwie powtórkę oferty ze stycznia, tyle że z mniejszą stawką. W dalszym ciągu bank wyklucza w tej promocji osoby, które nie miały tutaj konta po 31 grudnia 2020 czyli karencja wynosi nieco ponad 2 lata. 

Tutaj otworzysz konto ze stawką 8,10% gwarantowaną przez 4 miesiące

Nowa promocja potrwa dłużej aniżeli styczniowa, bo do 31 marca. Wygląda więc na to, że rozpoczynający się jutro marzec będzie ostatnim miesiącem w którym będziemy jeszcze mieli w miarę dużo ósemek do wyboru.


Jedyny minus tej oferty to fakt, że ma ona ograniczenie do 100k, ale za to oferta potrwa dłużej aniżeli w innych bankach bo przez 4 miesiące. Co trzeba zrobić by załapać się na najlepszą dziś stawkę na rynku wśród kont oszczędnościowych?

Jak się okazuje nie musimy od razu zakładać KO po otwarciu konta osobistego. Na uruchomienie promocyjnej stawki mamy czas do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po otwarciu ror. W praktyce oznacza to, że mamy czas do końca kwietnia


Dodatkowo bank wymaga wykonania banalnego warunku przelewu na ror na kwotę 2000 zł przez 4 kolejne miesiące od kwietnia do czerwca, a więc w miesiącach w których będziemy mieć promocyjną stawkę. Nie jest  to jakiś zaporowy warunek i jak najbardziej do spełnienia dla takiej stawki.

20 zł na deser za wyrażenie zgód.

Miłym dodatkiem do fajnego oprocentowania jest dodatkowa premia za nic. Wyrażać zgody musimy zawsze czy to się nam podoba czy nie, a tutaj za tę czynność bank obiecuje nam wypłacić 20 zł.

Tutaj otworzysz konto ze stawką 8,10% gwarantowaną przez 4 miesiące

Podsumowując, skoro bank robi drugą edycję tej promocji, można wysnuć wniosek, że nowy pomysł banku cieszył się powodzeniem. Sam zastanawiam się, czy pod koniec marca nie założyć sobie tutaj konta dla tej stawki. 

Inna sprawa, że promocyjnych wniosków jest tylko 1500, więc oferta może się wyczerpać szybciej aniżeli dopiero 31 marca. A od kwietnia, jeśli ruszy trzecia edycja tej promocji, to raczej już z siódemką z przodu...


Regulamin oferty oszczędzaj z Citikontem na 8,10%

9 komentarzy:

 1. Ja w to na pewno nie wejdę. Po 4 miesiącach różnica pomiędzy np ko aliora7,5% a Citi 8,1% to netto 160 złotych plus 20 zł premii to razem 180 złotych. Strasznie mało za załozenie roru.To już lepiej założyć konto w Citi w aktualnej jeszcze promocji 400 zł premii, a pieniądze np trzymać nawet na 7,5. Będziemy wtedy 220 zł do przodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem tę ofertę z 400 zł, bo jeszcze jej nie omawiałem i faktycznie masz rację. Omówiłem ją dziś.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2023/03/ostatni-dzwonek-na-400-z-do-zgarniecia.html

   Usuń
 2. W Velo Lokata Specjalny Procent: 6% na 2 miesiące, 6,2% na 4 m-ce i 6% EKO na 3 m-ce (do Alior) oraz 7,5% (do każdego depozytu) - na 2 lub 4 m-ce oraz EKO na 3 m-ce (do ING). Do niedawna było - dla porównania - odpowiednio: 7,2% oraz 7,8%.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ING Banku KO OKO Bonus już tylko 7% do 14 marca 2023.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie: co to znaczy w regulaminie, ze wpłaty nie mogą pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów indywidualnych?

  Czyli znaczy to ze mój przelew z inngo banku nie będzie się liczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 'Prowadzonych przez Bank' czyli wykluczone są przelewy wewnętrzne.

   Usuń
 5. Czyli rozumiem, że mój przelew z innego banku, na 2000 zł będzie uznany do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak bo to już nie nie będzie 'pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank' lecz z innej instytucji finansowej czyli innego banku.

   Usuń
 6. Czy przy zakładaniu zostawiacie dane i czekacie aż oddzwonią, czy już po prostu zabrakło wniosków? Dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...