wtorek, 14 lutego 2023

8% teraz na bardzo krótko w ING + 250 zł dla nowych klientów

Wygląda na to, że powoli żegnamy już 8% na KO. Stawki obniżył w tym miesiącu mBank zrównując się z PKO oraz Aliorem na poziomie 7,50%. Dziś nową edycję KO ma ING, który co prawda dalej oferuje 8% ale przez bardzo krótki okres, wygląda więc na to, że to ostatni dzwonek na ósemkę na KO tutaj. Co więcej premia na start dla nowych klientów, która tutaj wynosi 250 zł, a więc o 50 zł więcej niż w opisywanym ostatnio artykule w styczniu..Zaczynamy jednak tradycyjnie omawianie promocji od konta oszczędnościowego. Na szczęście nic tutaj nie zmieniono w zakresie limitu: gwarancję 8% mamy dla kwoty do 400k i taka stawka będzie tutaj obowiązywało przez 3 miesiące

Czas trwania promocji jest jednak bardzo wymowny można do niej przystąpić tylko przez 2 tygodnie, a więc do 28 lutego 2023. To jedna z najkrótszych edycji, która sugeruje że od marca należy spodziewać się tutaj obniżki tak jak to czyni większość banków. I jak sądzę będzie to 7,50%.

Na konto warto się skusić ze względu na fakt, że pomarańczowi mają darmowe przelewy między KO a kontem osobistym. Jedyny minus to fakt, że płatność odsetek w przypadku ING następuje dopiero po 3 miesiącach innymi słowy kapitalizacja jest tutaj kwartalna. Generuje to mniejszy zysk aniżeli standardowe miesięczne kapitalizacje w innych bankach. Zyski z posiadania konta na 8% można podkręcić premią na start. Jak widzimy na powyższym screenie można tutaj zgarnąć premię na start w wysokości 250 zł, a nie 200 zł jak to było w styczniu. Omawiałem już ją co prawda na blogu, ale było to już szmat czasu temu, więc warto ją teraz przypomnieć.

Kto może z oferty  250 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 października 2021 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tutaj zyskasz do 250 zł za otwarcie konta i KO na 8% w ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 30 marca 2023., a więc potrwa krócej aniżeli standardowy kwartał.  I zapewne od początku kwietnia ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 250 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 30 marca  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 30 czerwca 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 130 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Za drugi warunek można zgarnąć o 50 zł więcej, bowiem poprzednio mieliśmy tutaj 80 zł. Dodatkowe 130 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Warunki więc jak widać są te same, a premia wyższa. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2 lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 130 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 14 lipa 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które od niedawna stało się dość konkurencyjne w stosunku do innych banków.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 120 zł za 2warunki

Duże zmiany zaszły w warunkach dla młodych. Poprzednio mieli tylko jeden warunek, ale w najnowszej wersji został on podzielony tak samo jak wyżej na dwie części z identycznym podziałem. Warunki są jednak inne.

 • do 30 marca założą konto konto wraz z kartą i... KO
 • do 31 maja wykonają 10 transakcji bezgotówkowych (karta/blik)

zwróćcie uwagę, że wymagane jest otwarcie konta oszczędnościowego, czego w innych bankach nie ma.O wyrażonych zgodach chyba nie muszę przypominać, bo to już w zasadzie kanon.


4) 130 zł za dodatkowe 2 warunki 

ponieważ dla drugiej premii też mamy deadline ustawiony na 31 maja, dochodzą nam tak naprawdę dwa warunki dla ekstra premii są to:

 • 3 spośród wymienionych w punkcie 3 transakcji bezgotówkowych należy wykonać Blikiem w internecie
 • założyć smart savera i odłożyć nań 30 zł

warunki są jak widać banalne. Warto na pewno zrobić 3 płatności blikiem na necie by zgarnąć dodatkowe 130 zł. Nagrodę dostaniemy już 16 czerwca 2023.

Tutaj zyskasz do 250 zł za otwarcie konta i KO na 8% w ING

Porównując najnowszą ofertę z poprzednimi można wysnuć wniosek, że przez następne dwa tygodnie mamy tutaj najwyższą z dotychczasowych stawek na KO oraz najwyższy bonus na start. Patrząc na tendencje panujące w innych bankach od marca należy spodziewać się topnienia stawek...


Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 8% od 14 lutego 2023

Regulamin promocji do 250 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 250 zł za konto Mobi do 26 lat w ING

74 komentarze:

 1. Chyba nadal lepszą opcją jest odpalić Pekao na 8% na pół roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sęk w tym, że tam można wpakować tylko 200k...

   Usuń
  2. @Polcan,
   Mozna 400 tys, ale trzeba niestety potem utrzymywac min 200 tys, wiec cos za cos (wariant premium). Ale przy zanikajacym 8% wydaje sie to najlepsza opcja na 6-m.

   Usuń
  3. Przy wzrost ach byłby to problem, ale przy obecnych spadkach już nie. Jednak do końca marca nie muszę niczego szukać, a po tym terminie, jak sądzę, beda tu juz inne stawki.

   Usuń
  4. Do 15-03 mozna otworzyc i "zaklepac" sobie te 183-dni stawki 8% (licza od otwarcia), wiec na tym polega "wyzszosc" tej oferty Pekao. Nie ma wymogu salda w I-mies otwarcia, jest wiec dopiero od kwietnia (srednie saldo dzienne za kwiecien musi wyniesc min. 200 tys).

   Usuń
  5. To nie jest głupi pomysł, te 200k jest nawet na plus, bo uchroni mnie przed jakimś nowym pomysłem na kolejną megainwestycje, a przy 8% nie jest to konieczne.
   Wrócę do tego tematu publicznie za miesiąc.

   Usuń
  6. a co tam polcan jakiś niewypał nastąpił?

   Usuń
  7. Na szczęście póki co nie. Po prostu inaczej dziś już patrzę na tematykę inwestycji, zyski są lepsze niż w bankach, ale dostęp do kapitału mocno ograniczony. Przedsiębiorcy zaś mają częściowe kłopoty w wyniku inflacji i rosnących kosztów. Są też inne ryzyka o których do tej pory nie miałem pojęcia, stąd od roku redukcja w inwestycjach i przenosiny z powrotem do bankow. Trwa to jednak dłużej niż zakładałem.
   Po raz pierwszy w grudniu odmówiłem inwestorowi, mimo że propozycja była intrygująca. Dwa dni później pojawiła się oferta KO w Nest i nie żałuję tej odmowy.

   Usuń
  8. Czy mając już konto zwykłe w pekao w promocji można otworzyć osobno konto premium lub zamienić obecnie posiadane tak żeby okres promocji leciał od nowa/6mcy/?

   Usuń
 2. Cześć,
  Chcąc zrezygnować z karty do Velo konta wystarczy ją zastrzec i już wtedy nie będą naliczane opłaty? Czy jest jakaś inna procedura?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzegliśmy z mężem karty w Getin/Velo
   5 i 22 grudnia. Do tej pory żadnych opłat nie naliczono.

   Usuń
 3. Mam stare konto wspólne z Getina, które aby było darmowe muszę wydać kartą 350/miesięcznie. Jak przenieść się do Velo aby kartę zostawić ale ograniczyć się tylko do kilku nią machnięć, a odejść od obowiązkowych 350złotych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy coś się zmieniło? Ja mam naliczaną opłatę ale mam zwolnienie jak zrobię 5 płatności kartą.

   Usuń
  2. Najlepiej udac sie do odzialu i tam pewnie doradza czy mozna je przeksztalcic w nowe czy trzeba zamykac stare i otwierac nowe. Wspolnych kont w necie nie otworzysz od zera, ale jak masz to konto wspolne, to w ramach tego "modulo", jak ustawisz sie na rach. wspolne mozesz kolejne tez otwierac samemu. Reasumujac, jak chcesz przeksztalcic to tylko w oddziale, jak chcesz zamykac stare i miec nowe, to mozesz samemu wypowiadajac stare konto i otwierajac nowe bedac na rach. wspolnym w necie.

   Usuń
 4. E-pity rozliczone. Same nadpłaty, czyli zwroty. Zrobiłem to w nocy bo w dzień pewnie będzie duże obciążenie i kłopoty z logowaniem. W zeszłym roku zwroty na konto miałem na drugi dzień. Zobaczymy jak będzie teraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pamietnik piszesz? jak ta informacja ma sie do tematyki na stronie?

   Usuń
 5. W Mille propozycja zatrzymaniowa 5,5% na 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co ciekawe nie jest już konieczne posiadanie konta osobistego w Velo banku żeby brać udział w promocjach na EKO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moze nie jest konieczne, ale przy nieograniczonych przelewach na ROR i bezplatnym ROR, posiadanie samego KO jest bez sensu.

   Usuń
 7. Hej, otrzymałem mailowo od Velo propozycję zamianę konta na Velo konto ponieważ mam bezpłatne stare konto Getina. W zamian proponują cashbak 10% tj. 100 zł miesięcznie przez 6 m-cy. Czy nie wpakuję się na jakąś minę zamieniając konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzałem tabelę opłat Velo i tam stoi, że za posiadanie konta walutowego lub samej lokaty walutowej 5PLN/miesięcznie. W Getinie waluty były bezpłatne. Pewnie jest więcej haczyków skoro nalegają na zmianę.

   Usuń
  2. Walutowe juz dawno nie byly bezplatne w Getinie, byl wymog 5 trans. karta, ktory zwalnial za konto PLN i walutowe. Teraz w Velo jest troche inaczej, bo samo konto PLN jest darmo bez karty, ale walutowe jest dalej platne i zwalnia za nie 5 trans. karta. Posiadanie konta walutowego w Velo jest obecnie bez sensu, bo oni juz wycofali wszystkie sensowne depozyty walutowe, rozumiem, ze ktos ma tam stare konto zwiazane ze starym KO-walutowym lub lokata, ale po ustaniu depozytow nalezy pozbyc sie kont walutowych i otworzyc w banku, gdzie prowadzone sa darmo.

   Usuń
 8. Dziś podają CPI za styczeń? Jestem ciekawy. Dziś moje lutowe COI odnowiły się na 17,35.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moje marcowe będą opocentowane w kolejnym okresie odsetkowym(już ostatnim)w wysokości 18,45%(17,2 + 1,25).Liczyłem na więcej,ale nie rozpaczam.:)

   Usuń
  2. Mam jeszcze kwietniowe. Jest bardzo duża szansa,że będą wyżej oprocentowane niż marcowe.Inflacja w lutym zeszłego roku wyniosła tylko 0,1% miesiąc do miesiąca,dlatego można być prawie pewnym,że COI kwietniowe będą wyżej oprocentowane niż marcowe.

   Usuń
  3. Jesteś ciekawy ale po co o tym piszesz??? Nudzisz się czy chcesz się pochwalić?

   Usuń
  4. Napisałem to w nawiązaniu do tekstu Ptoka.To wymiana informacji,a nie chwalenie się.Chyba Ty się nudzisz,że robisz takie głupie uwagi.Popracuj nad kulturą osobistą.

   Usuń
  5. Co sie tyczy EDO, to nie ma co juz pisac, nadmienie tylko, ze jak pisalo sie w 2020 po szalonych obnizkach NBP, ze warto w nie lokowac, to hejt lal sie tutaj bez opamietania. Tez mam owe EDO jeszcze z marza 1,5%, ale i tak nic nie pobilo lokowania w USD w pandemicznych czasach.

   Usuń
 9. Napisałem do Ptoka,niendo Ciebie.Po prostu nawiązałem do Jego odpowiedzi.A Twój poziom kultury jrst bardzo niski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miejsce służy do wymiany informacji,do pisania na temat lokowania oszczędności,a nie do robienia uwag.Ale skoro taka forma komunikacji(robienie uwag) jest Ci najbliższa,to powiedz mi,co oznaczają słowa : "niendo" i "jrst"?

   Usuń
  2. Masz rację,to było do Ptoka,a nie do mnie.Źle zrozumiałem,
   PRZEPRASZAM.Ale myślę,że Ptokowi nie było miło.

   Usuń
  3. A było tu gdzieś coś o mnie albo do mnie? Nawet nie zauważyłem. A nawet gdyby to ja już duży chłopczyk jestem i mnie ewentualnie jakieś bzdurne uwagi to koło wacka latają.

   Usuń
 10. Mi dali 12 procent zwrotu za płatności kartą przy zamianie konta z Getin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napiszesz jaki okres i jaka kwota miesięcznie ??

   Usuń
  2. Mi dali nawet 15% - nie skorzystałem !

   Usuń
 11. Milenium daje 5 procent jak zamknie się konto

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale beka. Kończy mi się 8% w Millenium no i chciałem właśnie w Pekao SA założyć konto osobiste + oszczędnościowe na 8%. Przestałem być u nich klientem w 2020 (musiałem się fatygować do oddziału żeby się pożegnać z bankiem btw., najgłupszy bank pod względem zamykania konta imo), więc myślę na luzaku założę, zgarnę bonus za konto 'na selfie' (tacy jesteśmy fajnistyczni, młodzieżowi, hehe) i 8% na KO. I co się okazało? Zaraz po rozpoczęciu składania wniosku przez internet zatrzymało mnie bo blablabla mój nr telefonu już zarejestrowany, zaloguj się. No ale nie było takiej opcji, bo wszystko pozamykałem. No to dzwonię na infolinię a tam człowiek mi mówi że jak już kiedyś byłem ich klientem to owszem mogę założyć, ale zapraszamy do oddziału xD Ta, zadzieram kiecę i lecę. Nara, frajerzy od żubra, idę do Velo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku jednorazowe zamknięcie konta nic nie dało, więc zrobiłem to dwukrotnie. Ale i tak nie jestem pewny czy jest faktycznie zamknięte.
   Ciekaw jestem czy dwukrotne zamykanie coś da przy kolejnym otwieraniu w przyszłym miesiącu... Dla mnie to jest ten zabetonowany bank za jaki kiedyś uważałem PKO.

   Usuń
  2. W Pekao taki standard, ze jak bylo sie klientem kiedys, to zaden wniosek nie przejdzie bez oddzialu. Ja zawsze zaczynam, potem sie zacina ide do oddzialu, pani dokancza sama i spelniam regulami do promocji otwierania zdalnego, bo tam jest pkt, ze jak sie zatnie, to dokoncz w oddziale. Zamykanie oczywiscie tez w oddziale, jak nie zamykaja po terminie to dzwonie do oddzialu lub wysylam reklamacje, bo system bankowy caly czas dziala i mozna zobaczyc czy konto juz zniknelo. Wole to niz Paribasa, ktory mimo zlozenia wniosku nie wysyla kuriera, bo pewnie mial za duzo zgloszen i udaje glupiego i ani be ani me ani kukuryku a jak sie upomnisz, to napisza - zloz sobie wniosek bez promocji. W Paribasie nic nie zalatwisz w oddziale, zopelnie inaczej niz w Pekao. W Pekao dziala metoda tradycyjna, ze w oddziale wszystko jest do zalatwienia i zawsze wyjdziesz z otwartym kontem w promocji.

   Usuń
  3. Dla mnie I miejsce we wskazanym przez Ciebie rankingu zamykania konta zajmuje CA. Pisałem tu już kiedyś co i jak i nie chce mi się powtarzać ale nikomu nie polecam takiej traumy.

   Usuń
  4. Chyba Bank CA przejął system po Lukasie (poprzednia nazwa, jeśli ktoś nie pamięta). O niezamknięciu konta mimo zamknięcia dowiedziałam się po siedmiu latach z pisma nakazującego zapłatę prawie tysiąca złotych za jego prowadzenie.

   Usuń
 13. Dzisiaj zatrzymaniowa w Velo Banku 8%

  OdpowiedzUsuń
 14. Artykuł niekompletny i słaby.. 80% wywodu jak otworzyć nowe konto i uzyskać bonusy dla nowych. A 0 informacji jak skorzystać z oko bonus dla obecnych. Otworzyłem 2 nowe konta dla dwóch osób w jesiennej edycji, skonsumowany jeden bonus za otwarcie, bonusy za polecenie. Dla drugiego konta jeszcze oczekiwanie na bonus za otwarcie. W pierwszym koncie już zamknięta karta, rachunek oko i bonus dawno wyzerowane a opcji rozpoczęcia nowej edycji nie widzę. Nie działa to tak jak kolejne edycje w Alior Millennium czy Getin/Velo? Konto ING na śmietnik czy jakiś ten oko bonus się reanimuje?

  OdpowiedzUsuń
 15. Krytyk artykułu z posta powyżej.- już znalazłem informację.. na innym blogu i w info banku. Obecnym klientom, którym zakończył się okres promocji konto oko bonus zamyka się automatycznie - po 3 miesiącach poprzedniej promocji, w której brali udział. Mogą otworzyć ponownie konto oko bonus i promocja się uruchamia. Data badania salda 9.02.23. Ponadto w artykule błąd wynikający pewnie z przeklejenia z poprzedniego posta ( data końca zapisów 19 STYCZNIA 2023???). ECH polecam..:( słabo.. Sam sobie dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 16. I kolejny babol w artykule.. termin wykluczenia dla nowych to wcale nie lipiec 2021... Ale 1 października 2021.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wychwycenie, poprawiłem ten babol.

   Usuń
 17. Kto ma obligacje premiowe? Jutro losowanie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy można założyć OKO (to na 8% do 400tys.) oraz ROR (Direct?), ale bez karty? Zaznaczam, że nie chcę brać udziału w promocji za założenie konta, bo po prostu nie spełnię stawianych warunków. I drugie pytanie: jakie są możliwości weryfikacji przy zakładaniu konta przez Internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można założyć Konto Direct bez karty.Otwierałem konto w placówce.Nie wiem,jak to wygląda przy zakładaniu przez Internet.

   Usuń
 19. Polcan, co oznacza dla banków dzisiejsza decyzja TSUE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy o co pytasz, sprawa dotyczy kredytów, a więc tematyki spoza bloga.
   Inna rzecz to fakt, że decyzja jest dla banków niekorzystną, a to zwykle oznacza, że banki będą się mścić w inny sposób by pokryć ewentualne straty. Zwykle to klient detaliczny obrywa najbardziej, przez nowe opłaty czy pogarszanie warunków.

   Usuń
  2. Moja opinia: oznacza to tylko tyle, że działa zasada Kopernika. Te cyferki w bankach będa coraz bardziej g warte. Pogoń za czarnym tulipanem: złoto, dolce, nieruchomosci etc. Obecny trend ekonomi to aksjomat, że pieniądze biora się z bankomatów i każdy ma prawo do darmowych obiadów. Tak jak pisałem wcześniej jest kolejka banków po Getinie ufrankowionych po uszy. Nie zamierzam tam trzymać kasy za taką nędzną ofertę którą teraz oferują. Mogli mnie związać na dłużej ale byli mondrzy. Oznacza to również lawinowe pozwy o kredyty WIBOR-owe za jakiś niewielki czas. Wzrost opłat i pojawienie się opłat w bankach za czynności, które dotąd myśleliśmy że będą już zawsze za darmo np. za przelew, oplata za prowadzenie ROR etc. I to będzie dobra wiadomość jak będzie tylko tyle. Alternatywą będzie "wykreowanie" pieniądza przez rządy i inflacja oby nie hiperinflacja.

   Usuń
  3. O przetrwanie banków bym się nie martwił. Zawsze miały żniwa i obecnie w dobie nadprodukcji pieniądza również. Wystarczy porównać oprocentowanie kredytów, a lokat. Za chwilę skończą się bezprawne wakacje kredytowe i banki odbiją je sobie z nawiązką. Spółdzielnia bankowa obniży oprocentowanie depozytów, a jednym głosem podniesie wysokość wszelakich opłat i gdzie uciekniesz z kasą?

   Usuń
  4. Oczywiscie, ze kase biezaca trzeba trzymac w bankach, ale nie mozna zapominac o porzyczkobiorcy bez dna, czyli SP, obligacje sa zawsze konkurencja i punktem odniesienia do lokat, szczegolnie tych dlugoterminowych. Dzisiejszych stawek w bankach tez by nie bylo bez poprawy oferty detalicznej SP.

   Usuń
  5. Nasze wypowiedzi są spójne to my za to zapłacimy. Pieniądze jednak wbrew aksjomatowi nie biorą się z bankomatow

   Usuń
 20. Można założyć Konto Direct bez karty.Wiem,bo mam takie,założone w oddziale.Na drugie pytanie nie potrafię odpowiedzieć.Zadzwoń na infolinię i zapytaj.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nest bank ma oddziały? Bo ostatnio znikły odzialy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzie ci znikły
   no w moim mieście jeden powinien być, tak wynika z informacji na stronie
   ale nie bede cysio specjalnie jechał ci sprawdzić czy nadal tam stoi, powiedz po prostu ktory sie rozplynal to sprawdzimy w internecie czy na stronie utrzymuja stan faktyczny

   Usuń
 22. Mam pytanie do osób, które uczesticzą w Promocji BNP Paribas „Korzystaj aktywnie i zyskuj więcej” lub „Doceniamy naszych klientów” chodzi mi, czy otrzymaliście na telefon do 15.02.2023 roku E-Kod do Allegro o wartości 50 zł lub E-Kod do Biedronki o wartości 50 zł za spełnienie w styczniu 2023 warunków Sprzedaży Promocyjnej w BNP Paribas. Czy są tacy jak ja, co E-kodu jeszcze nie otrzymali?

  https://www.bnpparibas.pl/wyniki-wyszukiwania?query=Regulamin+Sprzedaży+Premiowej+„Korzystaj+aktywnie+i+zyskuj+więcej”#gsc.tab=0&gsc.q=Regulamin%20Sprzedaży%20Premiowej%20„Korzystaj%20aktywnie%20i%20zyskuj%20więcej”&gsc.page=1

  OdpowiedzUsuń
 23. Melduję posłusznie że dostałem kod do allegro w styczniu i w lutym. A zarejestrowałem się dopiero 30 grudnia i zaliczyli mi płatności dokonane 31 grudnia i dali kod już w styczniu. Choć płatności ksiegowały się dopiero po nowym roku. W marcu trzeci kod i spadam z tego banku. Zahaczą mnie chyba w kwietniu na 2 złote za kartę, ale trudno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zarejestrowałem się 30 grudnia i tego dnia zrobiłem płatność kartą. Pierwszą nagrodę 13.01.2023 roku otrzymałem, ale w lutym już nie, pomimo wpływu 1200 zł, 4 płatności i wielokrotnie logowałem się do GOnline i GOmobile.

   Usuń
 24. Pierwszy raz wyrobiłem kartę kredytową, padło na Santandera. Mam limit na karcie 6000zł. Muszę do końca marca wydać 1000zł. Proszę o info, jak korzystać z karty, aby nie narażać się na jakąkolwiek spłatę z odsetkami. Czy jeśli jutro wydam np. 50 czy 1000 złotych to najlepiej aby już jutro uzupełnić konto karty o tą sumę? Nie rozumiem mechanizmu spłata/odsetki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co miesiąc dostaniesz wyciąg, tam będziesz miał termin spłaty karty. Z reguły okres bez odsetkowy to 26 dni. Nie sugeruje się minimalną, tylko całkowita spłatą karty.

   Usuń
  2. To jest najgorsze. Brać kartę/kredyt kompletnie nie rozumiejąc jak to działa.

   Usuń
  3. Masz wyciag z karty na dany dzien (co miesiac). Tam jest podany dokladnie termin w jakim nalezy wplacic kwote wykazana na tym wyciagu. Jezeli splacisz cala kwote do daty wykazanej na wyciagu, to bank nie nalicza odsetek, masz darmowy kredyt(gdybys splacil tylko kwote min. wykazana na wyciagu, to bank bedzie naliczal odsetki od kazdej trans. wykonanywanej, ale oczywiscie tego nie robisz i zawsze splacasz calosc). Oczywiscie nie nalezy tej karty uzywac do transakcji gotowkowych, np. wyplat z bankomatu, bo generalnie banki od takich operacji licza prowizje i odsetki kredytowe.
   Jak jeszcze cos nie jest jasne, to pytaj smialo.

   Usuń
  4. Masz rację. Razem z mężem wzięliśmy kiedyś karty kredytowe w City ze względu na promocję KO (przy okazji zgarnęliśmy jakieś bonusy i gadżety). Ale przed podjęciem jakichkolwiek działań przeczytaliśmy dokładnie regulamin, żeby sprawdzić, czy damy radę sprostać wymaganiom.

   Usuń
  5. Kiedyś banki wysyłały bez zamówienia ze strony klienta karty kredytowe. Ot, tak, żeby złapać jeleni. Na szczęście nie poleconym (co by się pewnie do czegoś obligowało), więc olanie ich niczym nie groziło. Ale pewnie jakaś część naiwnych dała się wrobić.

   Usuń
 25. Czy Santander planuje podwyżki? Bo regulaminy nowe daje

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie korzystam z takiego badziewia, choć miałem ze 2 razy taką kartę dla telefonu. Musisz uważać na wiele pułapek, bo coś co przy normalnym koncie i zwykłej karcie jest za darmo tu może dużo kosztować. Piszesz np. że do końca marca masz wydać 1000zł. Jesteś pewien, że okres rozliczeniowy nie kończy się np. 28 III? Jak chcesz kontrolować taką kartę to nie licz na wyciągi tylko załóż sobie dostęp elektroniczny. To że za coś płacisz dziś nie zawsze oznacza że dziś zostanie rozliczone. Nie wplącaj za szybko kasy bo w niektórych bankach za taką wpłatę (dodatnie saldo) są opłaty. Elementarna zasada: bierzesz TOIP (taryfa oplat i prowizji) i sobie wzrokowo przelatujesz. Jak czytasz raz na jakiś czas takie rzeczy to w mig zobaczysz jakie są pułapki. Na rady innych aż tak nie licz chyba, że na świeże wiadomości osób z tego forum, które i tak warto sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 27. Przejrzałem na szybko TOIP ale nie wiem jaką masz kartę, za wcześniejszą wplatę chyba w tym banku nie ma prowizji. Tym niemniej od prowizji aż się tam roi i bezpiecznie są tylko platności w sklepach i to nie wszystkie, vide lotto i gry hazardowe. Nie wiem czy powyłączałeś jakieś ubezpieczenia i udogodnienia bo też jest tam pełno takich płatnych rzeczy. No i jeszcze jedna sprawa jak za coś zaplacisz np 1 II i spłacisz po wyciągu w dozwolonej liczbie dni to OK masz to za 0 zł. Ale jeśli spłacisz np. minimalną stawkę to taki wirtualny kredycik bedzi już oprocentowany od 1 II a nie od wyznaczonej daty do spłaty. Wydaje mi się, że teraz KK mają % około 20 więc np dla 1000 zł to za takie tam 58 dni to ca 32 zł i póżniej ca 17zł miesięcznie do czasu aż spłacisz. Niby nie dużo ale wyrabiasz sobie nawyk jak nasze państwo, że długu nie spłacasz tylko go rolujesz za odsetki.

  OdpowiedzUsuń
 28. Nigdy nie miałem karty kredytowej ale nie jest tak że można zarządzać od banku aby ściągnął cała spłatę z karty w ostatnim dniu bez odsetkowym?

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzisiaj zaskoczył mnie bank ING. Dostałem wiadomość, aby udokumentować moje wpływy na KO za ostatni rok – dostał może ktoś coś takiego? Pierwszy raz mam taką sytuację chociaż korzystam z kilku banków ładnych „parę” lat…
  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.money.pl/banki/dostal-pismo-z-ing-chca-wiedziec-skad-ma-pieniadze-bank-odpowiada-mamy-taki-obowiazek-6611972292959168a.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...