czwartek, 25 maja 2023

7% na KO w ING w nowej odsłonie + 250 zł na start

Z nową promocją KO ruszył w tym tygodniu ING. Ten bank jako jeden z pierwszych szybko zrezygnował z oferowania 8% i szybko zjechał do 7%. Na szczęście póki co nie kontynuuje zjazdu i nowa oferta utrzymuje 7% wraz z limitem, do tego na start dalej mamy tutaj 250 zł.


Zaczynamy od krótkiego omówienia nowej edycji KO, gdzie o dziwo dalej można pakować do 200k. Inne banki obniżają limit dla środków dla oprocentowania promocyjnego do 100k, a tutaj mamy tak jak było w poprzedniej promocji.

Nowa promocja dalej oferuje 7% przez 3 miesiące i co ważne daje możliwość korzystania z darmowych przelewów wewnętrznych, dzięki czemu nie musimy się martwić, że drugi przelew jest płatny.

Nowa edycja potrwa nieco ponad miesiąc do 26 czerwca 2023. a więc do początku wakacji. Jak zwykle promocyjna stawka dotyczy nowych środków, zaś te bank liczy względem 18 maja 2023. a więc kilka dni wstecz.

Poza KO w dalszym ciągu można tutaj zarobić 250 zł na start. więc warto odświeżyć tę ofertę dla tych co lubią wracać po premię. ING pozwala bowiem na szybki powrót.

Kto może z oferty  250 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2022 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji. Karencja wynosząca 5 kwartałów to całkiem fajna możliwość szybkiego powrotu po nową premię.

Tutaj zyskasz do 250 zł za otwarcie konta i KO na 7% w ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 29 czerwca 2023., a więc potrwa krócej aniżeli standardowy kwartał.  I zapewne od początku lipca ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 250 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 29 czerwca  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 30 września 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 130 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Nowa promocja to praktycznie kopia poprzedniej. Tak jak w promocji w pierwszym kwartale dodatkowe 130 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2 lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 130 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 16 października 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które krótko omawiam poniżej.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej chociaż terminy są takie same.

.

3) 120 zł za 2warunki

Duże zmiany zaszły w warunkach dla młodych. Poprzednio mieli tylko jeden warunek, ale w najnowszej wersji został on podzielony tak samo jak wyżej na dwie części z identycznym podziałem. Warunki są jednak inne.

 • do 29 czerwca 2023 założą konto konto wraz z kartą i... OKO
 • do 31 sierpnia 2023 wykonają 10 transakcji bezgotówkowych (karta/blik)

zwróćcie uwagę, że wymagane jest otwarcie konta oszczędnościowego, czego w innych bankach nie ma. O wyrażonych zgodach chyba nie muszę przypominać, bo to już w zasadzie kanon.


4) 130 zł za dodatkowe 2 warunki 

ponieważ dla drugiej premii też mamy deadline ustawiony na 31 sierpnia, dochodzą nam tak naprawdę dwa warunki dla ekstra premii są to:

 • 3 spośród wymienionych w punkcie 3 transakcji bezgotówkowych należy wykonać Blikiem w internecie
 • założyć smart savera i odłożyć nań 30 zł

warunki są jak widać banalne. Warto na pewno zrobić 3 płatności blikiem na necie by zgarnąć dodatkowe 130 zł. Nagrodę dostaniemy już 15 września 2023.

Tutaj zyskasz do 250 zł za otwarcie konta i KO na 7% w ING

KO w ING warto obserwować bo od niedawna ten bank jest prekursorem w ogólnych stawkach i trendach na rynku. To tutaj zaczęły się szybkie wzrosty do 8% i tu też widzimy pierwsze spadki. Póki co jest bez zmian, więc jak sądzę i konkurencji póki co nie będzie zjazdu poniżej 7%. A co będzie w wakacje pokaże kolejna odsłona KO.

 

Regulamin nowej oferty KO w ING od 23 maja 2023

Regulamin promocji do 250 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING od 31 marca

Regulamin  promocji do 250 zł za konto Mobi do 26 lat w ING od 31 marca

15 komentarzy:

 1. Czy te wpływy na konto mogą być ze swojego konta w innym banku czy muszą być z zewnątrz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Millennium - Lokata dedykowana - oferta specjalna: 6,7% na 3 miesiące od 1 tys. do 200 tys. Z tej oferty możesz skorzystać tylko raz - dodaje Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż 6,7%?Aż do 200 tysięcy?Zaraz się rzucę.Żartuję.Dzięki za poinformowanie,bo temu służy ten blog.Pozdrawiam.:)

   Usuń
 3. W Santander przy dużym przelewie na zewnątrz brak jakiejkolwiek oferty zatrzymaniowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli co,idą gorsze czasy? Może być coraz gorzej ze znośnymi ofertami.Znośnymi,bo o dobrych trudno mówić przy obecnej inflacji.Zostaną chyba tylko obligacje.

   Usuń
  2. Generalnie zmierzamy ku zachodnim standardom, gdzie banki nie oferuja atrkcyjnych ofert depozytowych. W banku trzeba trzymac "drobne" na biezace wydatki. Chcesz oszczedzac, to nalezy wybierac obligacje. Zeszlismy juz praktycznie w rejon 7-7,25%, wiec spokojnie mozna wybierac COI/EDO, bo pomimo spadku inflacji, to i tak w II-roku oszczedzania przebijemy z nawiazka, to co dostaniemy w banku. Banki wciaz maja nadplynnosc, wiec trzeba im "pomoc" i przenosic stopniowo srodki na obligacje. W przypadku osob oszczedzajacych nie ma juz sensu rolowanie depozytow 3- i 6-mies, ani szukanie ofert KO. Szanse na wzrost stop NBP sa nikle, wiec bardziej sprawdzi sie oferta obligacji detalicznych, gdyz banki beda dalej pogarszac oferte depozytowa.

   Usuń
  3. Nie chcieli zatrzymać ? A to dranie...

   Usuń
 4. Dziś przelew z GB do mBanku kwota 50k propozycja lokaty na 2 ew 4 m-ce- 7,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba juz prawie pewne, ze Velo w nowej edycji KO - 2.06 zejdzie do 7,5%, bo juz nikt z liczacych sie graczy z oferta KO nie oferuje 8%.

   Usuń
 5. Raiffeisen daje 10 na ko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Austrii !!! do 30 tys na 4 mce, trzeba załatwiać formalności, chcecie się bawic?

   Usuń
 6. Jaka karta będzie najlepsza podczas wyjazdu do Australii? Zastanawiam się nad Kartą Wielowalutową w Revolut. Ktoś podpowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku będę niedaleko i przetestuje Revoluta i kartę Aliora. Jak zwykle napisze tutaj o wyniku testów.

   Usuń
 7. 8 % - czy to już minęło ? Gdzie oszczędzać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na dluzej to obligacje COI/EDO, a jak musisz miec srodki a'vista to trzeba sie zadowolic 7-7,5% w bankach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...