sobota, 20 maja 2023

7,50% dalej na KO w Millennium + do 550 zł na start

Jak zwykle w przypadku Millennium już w weekend czyli z dwudniowym wyprzedzeniem dowiadujemy się o tym co bank szykuje nam od poniedziałku w nowej edycji KO. I tutaj mamy coś czego można się było spodziewać, do tego dalej fajna premia 550 zł na start.Zaczynamy zwyczajowo od nowej edycji KO, bo to coś na co zawsze czekamy nawet jeśli nie bierzemy w tym udziału. Na KO jest niby fajnie, bo widzimy dalej 7,50% ale nie do końca to dobra wiadomość, bowiem bank obniża limit o kolejne 100k. Teraz można pakować tylko do 200k. Oczywiście dalej promocyjna stawka obowiązuje dla pięciu machnięć kartą.

Niektórzy w komentarzach zadawali pytanie czy warto czekać czy nie? Mamy tendencję spadkową, więc warto raczej czekać na ostatni dzień z uruchomieniem nowej promocji niż czekać na kolejną. Nowa edycja potrwa do 30 czerwca, więc najpóźniej tego dnia warto będzie sobie uruchomić stawkę 7,50%.

Co będzie od początku drugiego półrocza? Bank zostawił sobie poduszkę jeszcze jednej obniżki limitu, bowiem większość banków ma już limit ustawiony tylko na 100k. W lipcu Millennium będzie mogło dalej się chwalić stawką 7,50% ale już zminimalizowaną maksymalnie.

A co z badaniem salda dla nowych środków? Tutaj bank tnie dość mocno, bowiem patrzy aż 10 dni wstecz, ważne jest ile posiadaliśmy środków w dniu 12 maja 2023. Innymi słowy tyko nadwyżka ponad nasze saldo tego dnia zostanie objęta stawką 7,50%. 

Dla nas to dobra wieść, bowiem do 29 czerwca mamy 8% w Santander. Nie wiem czy Millennium sobie to sprytnie wykombinował by powitać ewakuujących się od wubekowca. Ja w każdym razie mam taki zamiar, bo wtedy 8% zapewne już pozostanie tylko wspomnieniem.

Trwa tutaj także nowa edycja promocji konta osobistego. Można w niej zgarnąć 400 zł i jak zwykle w tym banku o zdobycie tej premii nie trzeba się zbytnio natrudzić, warunki są bowiem banalne. Dodatkowo do zgarnięcia jest 150 zł dla dziecka, stąd bank jak zwykle reklamuje całą pulę czyli 550 zł.

Kto może skorzystać z tej promocji? Spojrzałem do mojego opisu z poprzedniej promocji i niestety nie mam tutaj dobrych wieści, bo nic się w nowej edycji nie zmieniło. W dalszym ciągu należy mieć brak konta w tym banku po... 1 stycznia 2020, więc karencja ulega ciągle wydłużeniu.

Tutaj zgarniesz do 550 zł w nowej promocji Millennium

Niniejsza promocja nie będzie trwać zbyt długo, bo tylko do 31 maja 2023. Ze względu na dość duży limit wniosków wynoszący aż 15.000 sztuk nie sądzę by miała się ona skończyć przed czasem. 

Co trzeba zrobić by zgarnąć łatwo premię w Millennium?


 

1) 100 zł za spełnienie 3 warunków

Promocję znów podzielono na dwie części ale tym razem z nierównym podziałem premii. W pierwszej z nich wymagane są tylko 3 warunki:

 • logowanie do apki Millennium
 • wpływ na konto na kwotę 1000 zł w terminie 7 dni od momentu założenia konta
 • zapłacić 5 razy kartą lub BLIKiem

W zasadzie mamy więc te same warunki co zwykły klient posiadający konto od niedawna musi robić co miesiąc. Warunki są niemal identyczne z poprzednią edycją, skrócono jednak o połowę czas na pierwszy wpływ: poprzednio było to 14 dni, teraz mamy tylko 7 dni na przelew od otwarcia konta czyli identycznie jak w przypadku mBanku.

W przypadku dokonywania płatności tego wymogu już nie ma. 5 płatności mamy wykonać do końca miesiąca, chociaż na dobrą sprawę da się to zrobić podczas jednej wizyty w sklepie z kasą samoobsługową,

 


2) 300 zł w drugiej turze przez 3 kolejne miesiące

Aby otrzymać drugą premię musimy spełnić warunki wymienione w części pierwszej. A więc

 • jedno logowanie do apki Millennium
 • wpływ na konto na kwotę 1000 zł
 • zapłacić 5 razy kartą lub BLIKiem

ale nie musimy już dbać o to by przelew do banku doszedł w określonym terminie, mamy na to cały miesiąc kalendarzowy. Musimy jednak powyższe czynności wykonywać przez 3 kolejne miesiące, więc kto założy w styczniu, to powyższe warunki będziemy musieli spełnić w marcu, kwietniu oraz maju. Premię rzecz jasna dostaniemy do końca sierpnia lub września w zależności od tego kiedy otworzymy konto.


3) 150 zł premii za konto dla dziecka

Zwiększyła się tym razem premia dla dziecka, poprzednio wynosiła ona bowiem 100 zł. Mowa o 150 zł na karcie podarunkowej do goodie jeśli otworzymy konto dla dziecka 360 Junior. Termin przystąpienia do promocji jest taki sam, a więc 31 maja 2023, przy czym dziecko nie ma tutaj karencji.

Warunkiem otrzymania dodatkowej premii jest zasilenie konta Junior na kwotę 150 zł do dnia 30 czerwca 2023. Przelew nie musi być jednorazowy, ważne by suma wpłat w podanym terminie wyniosła 150 zł.

Dodatkowo jeśli dziecko skończyło 7 lat musi:

 • aktywować apkę w telefonie
 • wykonać 3 transakcje kartą, BLIKiem lub zbliżeniowo telefonem

To dość trudne warunki jak na dzieciaka w porównaniu z innymi bankami. Dodatkowo oczywiście trzeba wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych co już wydaje się lekką przesadą. Można je oczywiście wycofać już po uzyskaniu premii.

Powyższe warunki pokrywają się z poprzednimi i dają premię w wysokości 100 zł. Dla dodatkowych 50 zł należy:

 • do 30 czerwca 2023 złożyć wniosek o świadczenie 500+ na nowy okres

co ciekawe nie trzeba tego robić, jeśli już to zrobiliśmy. 

Tutaj zgarniesz do 550 zł w nowej promocji Millennium

Koniec warunków. Szkoda, że Millennium nie skraca karencji sukcesywnie jak to czynią inne banki. Przez to trudno określić kiedy warto będzie wrócić, chociaż jak twierdzą niektórzy w komentarzach podobno podczas zamykania konta jakieś promocje można dostać...

 

Regulamin KO w Millenium ważny od 22 maja - czekamy

Regulamin promocji 400 zł na wiosnę w Millennium

21 komentarzy:

 1. Jednak ze względu na limit zostanę przy poprzedniej promocji uruchomionej 19 maja. Co prawda kilkanaście dni w plecy (potrzebuję tego KO dopiero 1 czerwca), ale jakoś już się przyzwyczaiłam:). Wiele z obecnych "lokowań" mam właśnie na tych zasadach, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie o PKO BP. Czy jeżeli założę Konto Oszczędnościowe Plus, to muszę od razu uruchomić aktualną promocję? Czy mogę spokojnie poczekać i "użyć", kiedy akurat będzie mi potrzebne?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam sobie tabelę opłat Domu Maklerskiego PKO BP i... nie bardzo wiem, ile będę płacić. Czy ktoś bardziej obyty mógłby wyjaśnić, jakie są koszty dla takiego zwykłego klienta detalicznego? Chodzi o zakup obligacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koszty w tym przypadku wynoszą ZERO. Wiem bo mam.

   Usuń
  2. Nie ma opłat od zakupu obligacji skarbowych. Opłaty są tylko przy zakupie obligacji w ramach IKE.

   Usuń
  3. Ja nic nie płacę.Mam rachunek rejestrowy założony on line w 2020 roku.A za co niby miałyby być opłaty?

   Usuń
  4. Nic się nie płaci
   Ile kosztują Obligacje skarbowe?
   Wartość jednej obligacji to 100 zł. Tyle wynosi też minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia oszczędzania w obligacjach. Za zakup obligacji i ich przechowywanie nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat.

   Usuń
  5. I ze strony obligacjeskarbowe.pl:
   Czy muszę posiadać rachunek papierów wartościowych żeby kupić obligacje? Jeżeli tak, to czy wiążą się z tym jakieś koszty?

   Każdej osobie chcącej nabyć obligacje zakładany jest tak zwany rachunek rejestrowy czyli rejestr, na którym zapisywane są stany posiadania obligacji skarbowych oraz operacje związane z tymi papierami wartościowymi i rozliczeniami finansowymi. Rachunek rejestrowy zakładany i prowadzony jest bezpłatnie i nie jest tożsamy z rachunkiem papierów wartościowych.

   W tabeli opłat szukaj "rachunek rejestrowy"

   Usuń
  6. Nie ma żadnych .Tylko jeśli założysz IKE i IKZE to po drugim roku od wartości zakupionych obligacji płaci się 0,5% a później mniej

   Usuń
  7. Z tego co wiem,to od listopada 2021 roku nie można kupić obligacji przez Internet,jeśli się nie ma konta w PKO BP.Trzeba pójść do jednego z oddziałów banku albo biura maklerskiego.Szczegółów nie znam,zakładałem rachunek rejestrowy on-line,zanim wymyślono tę głupotę.Nie wiem,czy nie prościej jest teraz założyć taki rachunek w Pekao.Od pewnego czasu można kupować obligacje także w Pekao.PKO BP albo Pekao.Dowiedz się,co będzie dla Ciebie lepsze(wygodniejsze).

   Usuń
  8. Rachunek rejestrowy jest bezpłatny.Nie ponosi się żadnych innych kosztów.

   Usuń
  9. Ale pytasz o zakup Obligacji Skarbu Państwa?
   Za takie obligacje nie płacisz żadnych opłat.

   Usuń
  10. Niech Cię nie mylą koszty związane z zakupem obligacji skarbowych notowanych na giełdzie.Gdybyś miał(a) rachunek maklerski i chciał(a) kupić tzw.obligacje hurtowe,to wtedy zostałaby naliczona prowizja.Do kupna obligacji detalicznych nie jest potrzebny rachunek maklerski,tylko rachunek rejestrowy.Za zakup obligacji detalicznych nie płaci się prowizji.Zakup obligacji detalicznych nie wiąże się z żadnymi kosztami.

   Usuń
  11. @17:33
   oplata za IKE obligacje jest rzedu 0,16% a nie 0,5% rocznie, potem niewiele maleje z biegiem lat. I tak sie to oplaca dopoki jest podatek "belkowy". Po czesci tez jest odpowiedz dlaczego instytucje finansowe lobbuja za tym podatkiem. Po skasowaniu "belkowego" znikna wszystkie IKE, za ktore mozna pobierac roznorakie prowizje i oplaty.

   Usuń
 4. Śmiało.
  https://www.zakup.obligacjeskarbowe.pl/rejestracja.html?execution=e4s1

  OdpowiedzUsuń
 5. Rachunek maklerski umożliwia kupno i sprzedaż np.akcji i obligacji(notowanych na GPW).Kupując lub sprzedając akcje lub obligacje hurtowe,ponosisz koszty prowizji.Obligacje detaliczne nie są notowane na giełdzie i nie jest do nich potrzebny rachunek maklerski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:). Jeszcze jedno pytanie - tam jest cała masa zgód do zaakceptowania. Nie będę ukrywać, że niektórych sformułowań po prostu nie rozumiem (brzmią groźnie:)). Czy wyrażenie zgody na wszystko będzie ok?

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę,że niewyrażenie jakiejkolwiek zgody będzie ok.:)
  Ja wyraziłem dwie zgody(dwie pierwsze) z ośmiu.Ale gdybym ich nie wyraził,to nic by się nie stało.Te zgody nie są konieczne,aby kupować obligacje.Nie wiem,czy zgody, które Ty masz do zaznaczenia,to te same zgody,ale jeśli jest ich osiem,to pewnie tak.:)Zaakceptuj dwie pierwsze,tak jak ja.:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze raz dziękuję. Rzeczywiście zgód jest osiem ("załatwiane" przez PKO BP).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam są zgody na marketing i przekazywanie danych,dlatego tylko dwie pierwsze zgody są bezpieczne.Jak zaznaczysz dwie pierwsze,to będzie ok

   Usuń
  2. A ankietą MiFID się nie przejmuj.Ta ankieta ma sprawdzić Twoją wiedzę i doświadczenie w inwestowaniu.Ale ponieważ Ty będziesz kupować bezpieczne instrumenty, więc wiedza i doświadczenie nie są potrzebne.Jak nie wiesz,jak odpowiedzieć na poszczególne pytania,zaznacz cokolwiek.:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...