poniedziałek, 8 maja 2023

8,50% na lokacie w CA oraz 555 zł na start

Mamy nową lokatę powyżej 8%, która jest obecnie najlepszą lokatą na rynku. To lokata mobilna w Credit Agricole czyli ta sama, która jeszcze niedawno oferowała rekordowe 10%, dziś zaś oferuje już tylko 8,50%, ale za to na blisko pół roku. Dodatkowo bank na start daje 555 zł.

 

Oferta jest typowym wabikiem przeznaczonym dla nowych klientów, ale jeśli ktoś pokusi się o 555 zł, to nie sposób skorzystać przy okazji z lokaty na 8,50%. Nawet jeśli ograniczenie kwotowe tym razem wynosi 20k. Lokata jest powiązana z kontem i można ją założyć w ciągu 14 dni od momentu założenia konta.

 

Kto może skorzystać z promocji konta? Sprawdziłem z czystej ciekawości poprzednią edycję niniejsze premii, gdy jeszcze bank oferował 10% i z przykrością stwierdzam, że w kwestii nowego klienta nic się nie zmieniło. Dalej by skorzystać z opisywanej tutaj promocji nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2020.

Tutaj założysz lokatę na 8,50% oraz 555 zł na start w Credit Agricole

Credit Agricole od pewnego czasu przyjął zasadę kwartalnej oferty cyklicznej. Najnowsza została zaplanowana na drugi kwartał tego roku, czyli przystąpić można do niej do 30 czerwca 2023.

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię do 555 zł? W zasadzie wszystko jest tutaj bez zmian. Dalej premia jest dość nietypowa dzieli się bowiem na dwie części, przy czy druga część jest wielotorowa. Przy czym wysokość premii zależy od wyboru ścieżki.

 

1) 55 zł na start za przelew na 300 zł

CA nie nagradza nas na start za nadanie PINu do karty, niemniej jednak i tak pierwsza premia jest bardzo łatwa do zgarnięcia. Bank da nam 55 zł jeśli zrobimy przelew na 300 zł. Mamy na to czas najpóźniej do końca następnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto. Słowem łatwo i przyjemnie.


2) Wybór ścieżki z główną premią do 500 zł

Później mamy do wyboru 3 możliwości, które różnią się praktycznie tylko jednym: długością umowy z bankiem o konto. Przywykliśmy do tego, że konto w banku otwieramy na kilka miesięcy, zgarniamy premię i zamykamy konto.

CA wpadł na pomysł, by wydłużyć tę opcję, ale zarazem nie zniechęcać niecierpliwych, który mają dość banku po pół roku. Stąd mamy 3 opcje do wyboru

 • konto na 6 miesięcy
 • konto na 12 miesięcy
 • konto na 20 miesięcy

Bez względu na to który wariant wybierzemy, korzyść z korzystania konta będzie taka sama, a jest nią cashback na poziomie 3% przy czym nie ma znaczenia czy płacimy kartą czy BLIKiem. Z tego prosty wniosek, że im dłuższy wariant posiadania konta wybierzemy, tym wyższą premię możemy zdobyć. 

 

Na dobrą sprawę wariant na pół roku jest nieopłacalny, bo da nam najniższą premię w wysokości zaledwie 50 zł cashback, przy wymogu minimum 3 płatności. Dla takiej premii nikt dziś nie otwiera konta, zresztą jeśli ktoś wybierze dodatkowo lokatę na 8,50% będzie z bankiem dłużej, więc lepszą opcją będą dłuższe okresy.

Wariant z kontem na rok da na premię 150 zł, przy wymogu wykonania minimum 5 płatności miesięcznie. Ten wariant też nie jest zbyt atrakcyjny nawet po dodaniu 55 zł premii na start. Łączna premia 255 zł za rok bycia klientem CA wygląda lepiej niż 105 zł za pół roku, ale szału nie ma.


Wariant na 20 miesięcy jest z pewnością najlepszy, wymaga on jednak wykonanie minimum 10 płatności kartą. Tylko w tym wariancie możliwa jest do zgarnięcia reklamowana pula 555 zł. Przedstawione pokrótce 3 warianty dobrze podsumowuje powyższa tabela.

UWAGA: zrobienie mniejszej ilości niż wymagana w ostatniej rubryce tabeli skutkuje brakiem wypłaty premii za dany miesiąc. Dotyczy to jednak tylko tego miesiąca w którym płatności było mniej niż 3/5/10. Innymi słowy brak wymaganej ilości płatności nie wyklucza nas z wypłaty premii w kolejnych miesiącach.

Tutaj założysz lokatę na 8,50% oraz 555 zł na start w Credit Agricole

Podsumowując nie jest to jakaś super oferta, a raczej adresowana dla osób, które w większości banków mają odsiadkę, a chciałyby w dalszym ciągu zarabiać na wydaniu kasy. Wszak wydawać kasę będziemy zawsze, a fajnie jest jak bank premiuje każdy zakup bez względu na to w jakim sklepie robimy zakupy 

Regulamin promocji 555 zł wersja nr 6 ważna do 30 czerwca 2023

59 komentarzy:

 1. Ale to 10 dowolnych transakcji? Nie jest ważna kwota?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10 płatności jest wymaganych do wypłaty jakiejkolwiek premii. Jak wysokiej to już zależy od tego ile wydasz, bank zwraca 3%, więc im więcej wydasz, tym większy zwrot.

   Usuń
  2. Dokladnie wydawac nalezy max 833,34zl, zeby dostac owe 25zl i oczywiscie musi ta kwota zawierac sie w co najmniej 10 transakcjach. W podstawowym wariancie konta nalezy zasilac je 1000zl, ale z konta innej osoby z innego banku, tyle moga sprawdzic, bo nic wiecej nie sprawdza, ani wspolposiadacza ani pelnomocnika (jest o tym w regulaminie), ale inne banki im tego nie udostepnia, wiec sa to warunki niesprawdzalne, widza tylko to co przychodzi w polach elixiru. Za ten warunek wplywu i 1 transakcje (i tak ich wykonujemy wiecej dla premii) konto z bankomatami mamy za darmo. Blik pozwala poscic max 1000zl na telefon, czyli mamy namiastke darmowego expresa do innej osoby. Jak ktos chce miec darmowe expresy i sorbnet to musi wybrac konto VIP i przepuszczac np. z konta drugiej osoby w rodzinie 10 tys. , zeby konto bylo darmowe. Promocje w innych bankach przewaznie sa do zalatwienia w kilka mies., tutaj mamy do wyboru 20 miesiecy ze zwrotem 25zl przy wydatkach 833,34zl a skoro coraz wiecej wydaje sie w sklepach, to dobrze miec staly dlugofalowy bonus. Powyzej tej kwoty nie ma sensu juz placic, lepiej robic to juz kredytowka czy inna debetowka, ktora "pracuje" dla nas w jakies tam promocji z innego banku.

   Usuń
  3. Radzę mocno uważać z "mądrymi" pomysłami typu "przepuszczanie 10 tys. z konta innej osoby w rodzinie", bo to podpada pod opodatkowanie darowizn. Nawet w grupie "zero" (dzieci, małżonek, rodzice) darowizna powyżej 10 tys (w skali 5 lat) jest nieopodatkowana JEDYNIE POD WARUNKIEM ZGŁOSZENIA każdej takiej darowizny w urzędzie skarbowym.
   Bez zgłoszenia skarbowy naliczy podatek (progresywnie 3,5,7% w zależności od łącznej kwoty - jeszcze raz podkreślam - skumulowanej z okresu 5 LAT)

   Usuń
 2. Do Anonimowy 8 maja 2023 21:35
  Piszesz, że "W podstawowym wariancie konta należy zasilac je 1000zl, ale z konta innej osoby z innego banku...".
  Zawsze robiłem co miesiąc wpływ 1000 zł ze swojego konta w innym banku i nigdy mi nie pobrali opłaty więc skąd informacja że ten wpływ musi być z konta innej osoby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis w regulaminach promocji i tabeli oplat mowi, ze przelew nie moze byc z twojego konta, wspolposiadacza lub z konta, gdzie masz pelnomocnictwo. Realnie napisalem, ze to co moga sprawdzic to dane w polu nadawcy elixiru. Moze tego w ogole nie sprawdzaja, ale maja taki zapis w swoich dokumentach, wiec bedzie trudno to reklamowac w razie naliczenia oplaty. W innych bankach jest wyraznie wplyw z dowolnego konta w innym banku, w CA w regulaminach jest inaczej.

   Usuń
  2. Regulamin
   Wpływ na konto to suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym. Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to zarówno przelewów z innych kont, które prowadzimy lub Twoich rachunków w innych bankach. Sprawdzamy relację posiadacza, współposiadacza i pełnomocnika.

   Usuń
  3. No to wyraźnie się pogorszyła u nich oferta bo wcześniej nie mieli takiego zapisu w regulaminie tylko nie można było przelewać z ich banku a z innych traktowali już jako wpływ nawet jak ktoś sam sobie przelał

   Usuń
  4. @10:33
   Te zapisy sa w regulaminach od wielu lat a czy oni je sprawdzaja, to inna rzecz. To co moga sprawdzic to pole nadawcy elixiru, reszta to sciema marketingowa, bo nie sprawdza ani wspolposiadacza konta ani pelnomocnika.

   Usuń
 3. Czy Alior daje jakąś propozycję dla klientów, którzy złożą wniosek o wypowiedzenie konta? Czy po wypowiedzeniu np. dzwonią do klienta z propozycją, która skłoni go do pozostania nadal klientem Banku? Okres wypowiedzenia w tym Banku to miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior to bank, ktory ma w du... swoich klientow i ich srodki, wiec nie licz na zadne propozycje. Sam korzystam, bo mam stare konto KWJ z roznymi "bajerami" za wlanie kasy z innego banku. Obecnie nie jest to bank "przyjazny" dla oszczedzajacych i to w roznych walutach. Obecna polityka banku zmienila sie diametralnie w stosunku do tego co bylo przed pandemia, taka jest moja ocena a mam kontakt z tym bankiem od samego poczatku istnienia, czyli 2008r.

   Usuń
 4. Dla oddechu od finansów coś o mrożonej pizzy.
  Znalazłem taki tekst:
  Niektórzy mogą się upierać, że „niekoniecznie zdrowe nie oznacza od razu: szkodliwe”. Problem w tym, że w popularnych gotowcach jest moc składników, które dosłownie niszczą nas od środka.
  Jak rozumiecie „niekoniecznie zdrowe nie oznacza od razu: szkodliwe”?
  Czy ktoś logicznie to wytłumaczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie ten tekst się ukazał ?

   Usuń
  2. Bełkot marketingowy. Oczywiscie , ze ten szyt z marketu jest nawet bardzo szkodliwy, bo jest z najtanszych składników z dodatkiem przemysłowej chemii, cukru, oleju palmowego, syropu glukozowego. Jak Pizza, to tylko bilet ryanair do Włoch i tam jest Pizza za 10 euro , pycha.

   Usuń
  3. Nie odkryles zadnych nowosci, ze im cos mniej przetworzone, zrobione w domu tym jest zdrrowsze i nie zawiera calej tablicy Mendelejewa. Producenci robia wszsytko, zeby towar byl jak najdluzej zdatny do jedzenia a to nie oznacza, ze musi byc zdrowy, musi nie zabijac od razu. Wezmy reklamowany majonez, ktory stoi na polce w cieplym sklepie i jest dobry przez pare miesiecy, ten zrobiony w domu z normalnych swiezych skladnikow przechowywany w lodowce jest ok przez ok. 2 tygodnie.

   Usuń
 5. Platnosci blik sie wliczaja do promocji? Czy karta musi byc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. karta musi byc dla promocji, ale bliki tez sie wliczaja w transakcje bezgotowkowe uprawniajace do zwrotu 3%.

   Usuń
  2. Ok super. Karte wzialem do promo, ale zapominam jej nosic. Zrobilem juz 10 transakcji i na kwote powyzej 830zl, ale wlasnie blikiem.

   Usuń
 6. Likwidacja lokaty w Velo - propozycja zatrzymaniowa 6,5% na 2 lub 6 m-cy przy przelewie do PKO

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak wygląda zamykanie kont w ING Bank Śląski ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo prosto.Możesz zamknąć każdy rachunek przez bankowość internetową

   Usuń
  2. Jedyny bank który zamyka online konta natychmiastowo. Po zalogowaniu klikasz że zamykasz i masz natychmiast zamknięte. Niewyobrażalne? Ale PRAWDZIWE !

   Usuń
 8. Witam. Pytanie Velo - jeżeli w czasie trwania promocji na koncie EKO, gdzie są już środki, kończy mi się lokata, to jak przeleję ją potem na EKO to środki nie będą objęte oprocentowaniem promocyjnym, zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jezeli lokata byla na dzien badania nowych srodkow dla promocji EKO, to nie beda to juz nowe srodki. Jak wycofasz lokate to pomniejszy to stan srodkow na EKO, dlatego lepiej nie zakladac lokat. Stan nowych srodkow na EKO, to bedzie aktualne saldo twojego EKO minus lokata, czyli moze okazac sie, ze to co masz na EKO moze nie byc w ogole oprocentowane lub duzo mniej srednio niz stawka promocyjna.

   Usuń
  2. To zależy. Jeżeli na dzień odniesienia miałeś tę lokatę (a penie tak), to będą to "stare" środki, więc oprocentowanie promocyjne nie należy się. Chyba że ją założyłeś później (raczej nieprawdopodobne).

   Usuń
  3. OK. Czyli to stare środki, ale jak rozumiem to co było i jest na EKO jest nadal objęte, gdyż liczy się dzień badania salda, a wtedy wprawdzie lokata już była, ale na EKO był zrobiony przelew ponad wartość loakty.

   Usuń
  4. Wyjaśniono to już powyżej, ale może powtórzę/uściślę. Twoje środki na EKO będą miały oprocentowanie promocyjne, jeśli nie wycofasz pieniążków z lokaty. Wtedy te na EKO nadal będą powyżej kwoty na dzień badania salda. Jeśli zabierzesz lokatę, to w stosunku do dnia badania salda będziesz miał mniej właśnie o tyle. Dlatego w Velo z lokatami trzeba uważać, bo właśnie często "psują" potem konto oszczędnościowe. Co możesz zrobić? 1. Pogodzić się z tym faktem; 2 . Skorzystać z propozycji "zawrotnej" (wtedy problem zniknie na dziś, a le znów pojawi się kiedyś).
   Raz pożeniłam lokatę z EKO, ale w ten sposób, że kończyła się ona równo z promocją na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  5. Rozumiem. Dzięki. No to zabieram kasę.

   Usuń
  6. Anonimowy10 maja 2023 17:55 Jest dokładnie tak jak napisał Anonimowy10 maja 2023 17:55. Kika miesięcy temu miałem taką samą sytuację.

   Usuń
  7. do Anonimowy11 maja 2023 12:28 Może się okazać, że aby utrzymać nowe środki na EKO, będziesz musiał założyć nową lokatę - dla podtrzymania salda nowych środków - innymi słowy, jeśli w czasie trwania EKO kończy się lokata, która była już założona w dniu badania salda do edycji EKO, w której bierzesz udział, będziesz musiał założyć nową lokatę. W przeciwnym razie część środków równa kwocie lokaty nie będzie objęta oprocentowaniem premiowym z EKO.

   Usuń
 9. „niekoniecznie zdrowe nie oznacza od razu: szkodliwe”

  Prawdopodobnie logicznie powinno być:
  „niekoniecznie niezdrowe oznacza od razu: szkodliwe”.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bank Nowy zrobił cięcia na % lokat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze się załapałam w Nowym na 8,1% na pół roku do października. Ale pozostałe "ósemki" kończą mi się pod koniec maja/na początku lipca i nie wiem, gdzie uciekać.

   Usuń
  2. Jak nie potrzebujesz tych srodkow "juz za chwile", to pozostaja obligacje SP "inflacyjne". Jezeli faktycznie RPP zacznie obnizki, to o inflacje mozemy byc spokojni i od drugiego roku papiery 4- czy 10-letnie beda spokojnie przebijac oferte bankowa. Poza tym z obligacji mozna sie wycofac za oplata, natomiast zerwanie lokaty dlugoterminowej skutkuje calkowita utrata odsetek. Reasumujac, jezeli stawki na lokatach znajda sie w przedziale 7-7,25%, czyli tyle co oferuja w/w obligacje, to nie ma juz sensu rolowac posiadanych lokat, gdyz nawet za ten 1-rok ponosimy strate na lokatach w stosunku do obligacji SP.

   Usuń
 11. Źle wieści z obozu Pekao. Stawka na KO ma spaść od razu do 7% z pominięciem połówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do jakiej kwoty ma być 7% ?

   Usuń
  2. Szczegółów niestety nie znam

   Usuń
  3. @Polcan,
   Nalezy, wiec niebawem przeprosic sie z obligacjami "inflacyjnymi" SP a nie meczyc sie z "pseudo" promocjami KO, gdzie jeszcze mamy dodatkowe ograniczenia kwotowe. Wszystko wskazuje, ze inflacja+marza bedzie jeszcze przez dlugie lata przebijac z nawiazka oferte bankowa.

   Usuń
  4. Do końca wakacji mam zagwarantowane 8% w Pekao, ale potem bardzo prawdopodobne, że zainteresuje się tym tematem i trochę drobnych tu wpakuję. Nie wiem jakie będzie zapotrzebowanie inwestorów, ale myślę że część środków testowo wyląduje w obligacjach o których piszesz.

   Usuń
 12. Nest Bank 8,25% do 50tys dla konta oszczędnościowego otwartego od 11.05.2023.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ile dni?

   Usuń
  2. W skali miesiąca różnica 8,30 złotego w stosunku do obecnego u mnie 8%. I jeszzce warunki: wpływ 2k i 3 płatności.

   Usuń
  3. Jak widzę limit 50tys., to nawet nie chce mi się czytać o tych "warunkach aktywności".

   Usuń
  4. Warunki sa banalne, bo przepuscic trzeba 2K i wystarczy zrobic 3 przelewy (nie musza byc platnosci karta czy blikiem), ale przynajmniej na dzisiaj nie jest to warte zachodu przy stawkach 8%, ktore sporo osob wciaz ma. Sprowadza sie to do bonusu 50zl za owe 90 dni. Kombinuja, jak kon pod gore, bo za chwile pokoncza sie wczesniejsze promocje KO i znow wroca do stanu wyjscia, czyli braku srodkow z KO. Musza sie bardziej postarac.

   Usuń
  5. Ten bonus za 90 dni to nawet mniej, bo 25 złotych wychodzi.

   Usuń
 13. Nest bank brak obsługi kasowej to pewnie dlatego daje 8.2

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie wykorzystam zdobyte tu informacje w praktyce. Taka wiedza jest niezwykle przydatna.

  OdpowiedzUsuń
 15. W Aliorze cięcie limitu do 100.000,00. Reszta niekorzystnych warunków bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 16. Alior Konto Mega Oszczędnościowe 7%. Tylko 100 tys. Jeden z gorszych banków. W dodatku od wczoraj non stop telefony z Alior lub od osób podających się za pracowników tego banku (Alior rzekomo walczy z cyberprzestępczością, a pozwala sobie na wydzwanianie do klientów po kilkanaście razy dziennie - vide strony typu nieznany-numer, sprawdz kto dzwonil, z innych banków nie ma takich nachalnych telefonów).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulotniłem się z Aliora miesiąc temu widząc że na KMO nie ma już co liczyć jeśli chodzi o atrakcyjną stawkę. Cashback 1% przy płatnościach zegarkiem też wypada żałośnie przy Velowym 10% dla karty lub blika. Zawinąłem się, to trzeba im oddać że offboarding dość schludny. Nie to co jakieś Pekao czy inne CA.

   Usuń
  2. Fakt - inne banki nie są tak nachalne. Oprócz Millennium, które ciągle śle SMS-y (ale przynajmniej nie dzwoni). Natomiast PKO BP to czujny bank - kiedy prawie zeruję sobie konto przed kolejną promocją na KO - natychmiast proponuje mi kredyt:)

   Usuń
 17. Brak 7 procent w AILOR BANK dziś dostał wyciąg i na wyciągu jest 6. 98 oprecentowanie konta mega oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ten wyciąg dostał w jaki sposób ?

   Usuń
  2. Listownie bo brak umowy ramowej

   Usuń
  3. Pewnie minimalnie przekroczyłeś próg (np. odsetkami za zeszły miesiąc) i to przekroczenie jest gorzej oprocentowane, co zaniżyło wypadkowe oprocentowanie.

   Usuń
  4. Żadnego progu nie przekroczył bo mega oszczednosciowe konto dopiero otwarte

   Usuń
 18. Aliora trzymam z nawyku pandemicznego, kiedy każde nowe otwarcie wiązało się z wizytą w placówce lub kontaktem z kurierem. Ponieważ powoli wraca normalność (w tym aspekcie), to konto do odstrzału. Jeszcze zastanawiam się ze względu na przelewy natychmiastowe, co równa się szybkim zasileniem nowych promocji na KO w innych bankach, ale chyba nie warto.

  OdpowiedzUsuń
 19. A dostał pocztą ekonomiczną czy priorytet ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...